Şimdi Ara

hp de vista FORMAT sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ama cd bozuk değil arkadaş o cd ile format attı. yalnız ben de vista yüklü fotmatlayıp xp kurmak istiyorum( evdeki diğer pc de xp var ona atabiliyorum ) . ayrıca leptopu ( hp paviliyon dv 6) aldığımda f11 e basınca tüm disleri bastan alıyo bunu ayarlayabilirmiyim . son olarak bende o başta açılan ekran hiç gelimiyor , direk vista başlatılıyo ...

• Bios bott ayarını yaptın mı ? Foruma XP ye format atmak yazarsan bulursun.Resimli anlatım var.Görünüşe göre Bios Boot ayarını yapmamışsın
  • Boot device ı cd-rom yapcaksın.Nuhtemelen HDD dedir.kolay gelsin...
  • eed arkadaslara katılıyorum boot deviceden cd rom yapmalısın
  • Biz dedik fakat bilmiyor galiba.Gerekli link verip bilgilendirelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_MV

http://www.turkcenet.org/wown_htm/bootcd.htm

Sitemizden bir örnek versen daha güzel olurdu ama neyse.Paylaşım için saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_MV

http://www.turkcenet.org/wown_htm/bootcd.htm

saolun ordan bakıyım , galiba evdeki ayarlı o yüzden sorun çıkarmadı hiç ..
  • arkadaşlar olmadı o sitedeki gibi başlamıyor pc.
    vista gelmeden önce hp yazan siyah bir sayfa çıkıyor .... sol altta press esc .. setup gibi birşey yazıyo tıkıladığımda ram testing gibi birşey yazıyo . hp leptop kullan varsa yada bilen çözümü yazabilirmi ????
  • Arkadasım once CD hiç karıştırma.Açılırken sürekli del ya da F10 uşuna basa o ekran gelecek boot device de en başta cd rom gelcek.olmadı şu ekranları foto makienne ya da telle çek bi göndr çok merak ettim.beimde vista 32 bit yanii...kolay gelsin...
  • açtığımda ilk bu resim çıkıyo ortasında bu resim var
     hp de vista FORMAT sorunu

sol altında Press the ESC key for Startup Menü yazıyor
    bundan sonra vista açılıyo
  • olmuyor cvp veren yokmu
    o resimdeki yerden sonra biosa girebildim biosum insydeH20 setup utility . bu biosta boot nasıl yapılıyor cd rom enable demesine ragmen format cd sini görmüyor
    yardım edebilecek varmı ??
    birde bu sata ile ilgili yapılacak birşeymi var bios ta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _smooth_criminal_ -- 11 Eylül 2009; 13:03:16 >
  • Arkadaşım sorununu hallettinmi bilmiyorum ama insydeH20 marka bioslarda cd-rom boot atma menü fonksiyonu F12 dir kolay gelsin...
  • Aynı problem şimdi ben de de oldu. vista olan sistemi xp ye geçirmek istedim. bilgisayarı sata sürücülerini içine gömdüğüm xp cd si ile başlattım. ön yükleme ve biçimlendirme olayları tammalandıktan sonra xp kurulumu için sistem yeniden başladı ve arkadaşın rsim olarak da attığı ve kendisinin de karşılaştığı sihay ekran ben de de çıktı. ne bios ayarlarına girebiliyorum, ne cd den tekrar boot edebiliyorum, hiçbir işlev görmüyor makine?? problem bu, yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.