Şimdi Ara

hp d 1660 yazıcı için hp 300 kartuş dolumu nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
31.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hp 300 kartuş dolumu ve resetlenmesi hakkında net ortamında hiçbir konuya rastlamadım.Bu kartuşlara dolum yapan arkadaşlar veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim

yazıcı modeli hp d1660

• slm

hp 300 kartuşları resetlemek gerekmez,üzerindeki kağıdı kaldır sübgeri tasırmadan doldur ağzından biraz mürekkep çek bu kadar

ortalama siyah 10 ml renkli her bölüm için 3 ml
  • quote:

Orijinalden alıntı: babakanki

slm

hp 300 kartuşları resetlemek gerekmez,üzerindeki kağıdı kaldır sübgeri tasırmadan doldur ağzından biraz mürekkep çek bu kadar

ortalama siyah 10 ml renkli her bölüm için 3 ml

öncelikle teşekkürler.

Resetleme şu yönden aklıma geldi : Hp nin yazıcı programında kartuş doluluk oranları var.Kartuş boşaldığında doluluk oranlarıda boş gösterecektir.

Kartuşların dolumunu yaptıktan sonra hp yazıcı driver ini kaldırıp tekrar kursak kartuş doluluk oranları tekrar dolu gösterirmi? Yani bir doluluk göstergesi

olarak tekrardan faydalınabilirmi?
  • bahsettiğim seyin görüntüsüde bu

hp d 1660 yazıcı için hp 300 kartuş dolumu nasıl yapılır?
  • Neyse cevap gelmedi.Kartuşu doldurdum bu aralar.Resete gerek yokmuş sahiden çalışıyo bi problem yok...
  • Öncelikle selamlar..

Ben de bu aralar sadece çıktı almak amacıyla kullanabileceğim işimi görecek, ekonomik bir yazıcı almayı düşünüyordum. Bu yazıcının fiyatı 60 lira cvarında sanırım. Peki performansı nasıl?

Daha da önemlisi ben hizlial.comdan almayı düşünüyorum. Beraberinde gelen kartuş doluma açık mı? Yoksa ayrıyeten sıfır kartuş mu almamız gerekecek? Kartuşun fiyatını da yazabilirlerse bilen arkadaşlar sevinirim..
  • arkadaşım düşünmeden alabilirsin...ben teknosadan aldım ürünü gayet hızlı çalışıyor..teknosa fiyatı 69tl yeni bir ürün..oldukça şık bir yazıcı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

arkadaşım düşünmeden alabilirsin...ben teknosadan aldım ürünü gayet hızlı çalışıyor..teknosa fiyatı 69tl yeni bir ürün..oldukça şık bir yazıcı...

Teşekkür ederim arkadaşım bilgi için..

Peki kartuşlar için de bilgi verebilir misin? Ben kırsal kesimde öğretmenlik yapıyorum. Özellikle kartuşlar dolum konusunda bana fazla sorun çıkartmaması lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: celikhalit8

quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

arkadaşım düşünmeden alabilirsin...ben teknosadan aldım ürünü gayet hızlı çalışıyor..teknosa fiyatı 69tl yeni bir ürün..oldukça şık bir yazıcı...

Teşekkür ederim arkadaşım bilgi için..

Peki kartuşlar için de bilgi verebilir misin? Ben kırsal kesimde öğretmenlik yapıyorum. Özellikle kartuşlar dolum konusunda bana fazla sorun çıkartmaması lazım..

usulune göre doldurursan sıkıntı yapmaz
  • istersen bu linklere bi bak ! bu yazıcıya ait kartuşların dolumu gösteriliyor. Ayrıcan bu yazıcının üzerindeki kartuşu dolumda kullanabilirsin.hp üzerindeki

kartuşları tanıtım kartuşu diye adlandırıyor.Ama farketmiyor bittiğinde doldurabilirsin.Ben yaptım bi problem olmadı.

http://www.youtube.com/watch?v=C6-N-Pxmjxk renkli

http://www.youtube.com/watch?v=MPi2GqJg5QM siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savaskyaa -- 1 Kasım 2009; 13:13:22 >
  • Bugun Bim'den aldım
    53,50 TL'ye
    2 yıl garantili.
    Açıp deneyeceğim.
    Fiyat olarak gayet uygun geldi.
  • Kartuşları bitmeye yakındı
    doldurdum tm 10 ml mürekkep koydum kapadım etiketi akıtmaya başladı sonra baktım olmuyor kartuşu salladım içinden sıvı sesi geliyor sünger hepsini emmemiş sonra kaldırdım tekrar etiketi çektim fazlalık mürekkebi düzeldi akıtmıyodu ve yazıyodu şimdi birşey basmayı denedim bboşluklar va yani mürekkep gelmiyor tam. çok sinir oldum lütfen yardım.
  • kardeş o akma olayı bende de oluyor, ben tüm renklerden her seferinde 2 cc dolduruyorum, renklilerde bir sorun yok da, siyah az daha fazla koyduğum anda damlatmaya başlıyor...

sana tawsiyem içindeki tüm mürekkebi boşalt, baştan 2-3 cc mürekkep koyarak git...
  • Boşalltım akşam bugün 1 şırınga yani 2ml koydum kartuş basmaz oldu tıkandımı ne oldu yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsirel

Boşalltım akşam bugün 1 şırınga yani 2ml koydum kartuş basmaz oldu tıkandımı ne oldu yardım edin

Dostum her renkten 2ml den fazla koyma, birde doldurma işlemi bittikten sonra özel bir aparat var onunla süngerdeki hava kabarcıklarını alman gerekiyor...youtube da dolum videoları var, seyretmeni tavsiye ederim...
  • İzledim. Siyah kartuştan bahsediyoorum
  • ucu tıkanmış olabilir, mürekkebin kalitesinden emin misin ?

eğer vakumladıktan sonra helen basmamaya devam ederse, tıkanmış olabilir, kaynar suya batır yarım cm filan alt kısmı, 3-4 dakika beklet, açılır...

tabi dikkat etmek lazım su çipli kısma denk gelirse zarar verir...

emin değilsen yapma bu arada hepten gidebilir kartuş...
  • Burada makine ile dolum yapan yapan yere verdim.
  • ARkadaşlar

Dolumu yaparken şırıngayı süngerin içine tam sokup sonra 1 cm kadar geri çekin.Yani süngeri yaklaşık olarak ortalasın.Birde süngerin önceki dolumdan delik yeri vardır tam ordan yapın dolumu.

Mürekkep fazla geldiğinde,sünger mürekkebi kapasitesi kadar alacak,geri kalan mürekkep sünger dışında serbest olacağından akma yapacaktır.Akma yaptığında mürekkebin bir kısmını şırıngayla alırsınız

Açıkcası ben dolumdan sonra vakumda yapıyorum.Böylece mürekkebin kannallara doğru akışı sağlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savaskyaa -- 29 Aralık 2009; 23:46:11 >
  • hp kartuşlarda dolum 5 kere oluyor bunun nedenide hp lerde kartuş kafasının fazla dayanmaması

benim dikkat ettiğim hp kartuşlarda fazla koyarsan mürekkebi hava sistemi bozuluyor süngerin en az şekilde doldurmak gereklidir.

www.transfermatik.com
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.