Şimdi Ara

HP 14-AC103NT DİZÜSTÜ KULLANICILARI ANA SAYFASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , 14" pek fazla seçeneğin olmadığı ülkemizde HP nin bu modeli en iyi seçenekler arasında . Teknik özellikleri şöyle ;

HP 14-AC103NT W2V98EA
    İşletim sistemi
    FreeDOS 2.0

İşlemci ailesi
    Intel® Celeron® işlemci

İşlemci
    Intel® Core i5-6200U ile Intel® HD Grafik Kartı 520 (2,3 GHz, 2,8 GHz'e kadar, 3 MB önbellek, 2 çekirdekli)

Bellek
    4 GB

Bellek yuvaları
    2 Adet

Optik sürücü
    SuperMulti DVD yazıcı

Sabit Disk
    1TB

Ekran
    35,6 cm (14 inç) diyagonal boyutlu, HD BrightView WLED arkadan aydınlatmalı (1366 x 768)

Grafik
    AMD Radeon R5 M330 Grafik Kartı (2 GB DDR3 ayrılmış)

Bağlantı noktaları
    1x USB 3.0
    2x USB 2.0
    1 x HDMI
    1 VGA
    1 x RJ-45
    1 x stereo mikrofon girişi/kulaklık çıkışı kombinasyonu

Ses
    2 hoparlörlü DTS Studio Sound

Kamera
    Tümleşik dijital mikrofonlu HP TrueVision HD Web Kamerası (ön)

Güç kaynağı
    65 W AC güç adaptörü

Pil türü
    4 Hücreli pil

Ağırlık
    1,94 kg

Boyutlar
    34,54 x 24,15 x 2,39 cm)

Ağ arabirimi
    Tümleşik 10/100 BASE-T Ethernet LAN)

Klavye
    TR Q

Kablosuz
    802.11b/g/n (1x1) ve Bluetooth® 4.0 birleşimi (Miracast uyumlu)

Piyasada fiyatı 1500 ile 1900 lira arasında değişiyor . Ben 1560'a aldım . Cihaz ne küçük ne büyük . Özellikle ev kullanımı için çok ideal boyutlarda . Yalnız ilginç olan hem İntel 520 hem Ati Radeon R5 M330 ekran kartı var , intel 1 gb , Ati 2 gb. kullanıyor . Zaten bellek toplam 4 gb , bu nedenle performans biraz sıkıntılı . Ben önümüzdeki ay ilave ram alıp 8'e çıkartacağım . Youtubeda seyrettiğime göre bellek değişimi çok zahmetli ve zor , bu nedenle işi bilen bir arkadaşa yaptıracağım bu işi . Bu arada bellekler normal notebook belleği değil 1,35Voltuk DD3L düşük voltajlı 1600 mhz .

Sormak istediğiniz soruları buradan alabilirim

• bugün ben de sipariş verdim. sanırım haftaya elimde olur. ram konusunda kesinlikle haklısınız. 4 GB RAM bu cihaza az. ek ram almak lazım. bu arada ram takma videosunu paylaşabilir misiniz?
  • Ram takma videosu çekmedim ama aşağıdaki videonun aynısı , bundan faydalanabilirsiniz aynı sistem

https://www.youtube.com/watch?v=EuovxquGRFk
  • Bu cihaza ram takmak dediğim gibi çok zor , garantiyi de kaldırıyor . Aslında en iyisi yetkili serviste taktırmak . Ama onlar da 80 liralık rame dünya para ister , ayrı en az 100 lira servis parası alırlar , tercih sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem271

Bu cihaza ram takmak dediğim gibi çok zor , garantiyi de kaldırıyor . Aslında en iyisi yetkili serviste taktırmak . Ama onlar da 80 liralık rame dünya para ister , ayrı en az 100 lira servis parası alırlar , tercih sizin

video yu izledim baya meşakkatli gözüküyor. 4 GB yetiyor mu size? benim bilgisayarım büyük ihtimalle salı çarşamba elime ulaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

quote:

Bu cihaza ram takmak dediğim gibi çok zor , garantiyi de kaldırıyor . Aslında en iyisi yetkili serviste taktırmak . Ama onlar da 80 liralık rame dünya para ister , ayrı en az 100 lira servis parası alırlar , tercih sizin

video yu izledim baya meşakkatli gözüküyor. 4 GB yetiyor mu size? benim bilgisayarım büyük ihtimalle salı çarşamba elime ulaşır.

Şöyle söyleyeyim ,windowsu yeni kurdum , çalışan birşey yok ama ram %50 dolu gözüküyor . Sörf yaparken birşeyler daha yapılınca takılmalar oluyor . 8gb ram şart kesinlikle 4 gb ile sadece sörf yaparsınız . Bir bilgisayarcıyla 30-40 lira servis parasıyla anlaşıp rami de netten ucuza alıp taktırmak lazım ki ben öyle yapıcam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

quote:

Şöyle söyleyeyim ,windowsu yeni kurdum , çalışan birşey yok ama ram %50 dolu gözüküyor . Sörf yaparken birşeyler daha yapılınca takılmalar oluyor . 8gb ram şart kesinlikle 4 gb ile sadece sörf yaparsınız . Bir bilgisayarcıyla 30-40 lira servis parasıyla anlaşıp rami de netten ucuza alıp taktırmak lazım ki ben öyle yapıcam.

bir görüşün bakalım yetkili servis ile ne kadar ücret isteyecekler. dediğiniz ücrete yaparlarsa süper :)

• Arkadaşlar ram taktırmaktan vazgeçtim şimdilik , yetkili servis çok uzakta götürmek getirmek mesele .

Siteden driverlarını kurduktan sonra IOBIT driver booster kurunca , driverların hepsinin de çok eski olduğunu görüp güncelleyebiliyorsunuz . Şu an windows 10 ile kullanıyorum 7 ile de kullanılabiliyoruz ama windows 10 ile bilgisayar çok uyumlu . Ben widgetlar da ekledim , batarya süresi , wifi çekiş gücü gibi .

Pil 4 saat kadar gidiyor şu anda . Pil bitmeden şarj etmiyorum , şarjı dolunca hemen çıkartıyorum yani aynı cep telefonu gibi.
  • Nihayet ram taktırabildim. Mevcut 4gb'ın yanına bir tane 8 gb koydurdum , toplam 12 gb ram oldu . Bilgisayar acayip rahatladı . 4 Gb ile %70 civarı ram dolu iken normalde , şimdi %18 civarı dolu gözüküyor . Oyunlar da daha az kasılarak oynanıyor .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.