Şimdi Ara

Host olmak istiyorum! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
16.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Orijinalden alıntı: XR9

Yaşın oldukça genç. Ben olsam pilotluk düşünürdüm. İmkanın varsa aşçı ol, garson degil ;)

Arkadas dogru soyluyor pilot olabilirsen daha iyi,zaten artik acikogretim bitirip pilot olabilirsin,yurtdisi imkanin varsa lise mezuni dahi olsan pilot olursun (Thy lise mezunu yabanci pilot kayniyor) oyle 400bin falanda gerekmez artik is bulamayan pilot oluyor korkma. Ama arkadas zihniyetine sahipsen,havaciliktan bi habersen pilot olma ki insanlarin hayatini tehlikeye atma.

İş bulamayan pilot mu oluyor? O zmn binlerce ünv mezunu işsiz in pilot olması lazım. O kdr basit değil bu işler gece gündüz çabalayıp pilot olan arkadaşlara ayıp oluyor. Ayrıca lise mezunu yabancı pilotlarla kıyaslamak saçmalığın daniskası onlar THY ye lise mezunu olup ta gelmiyor uçuş tecrübesiyle geliyor bu işte en önemli unsur uçuş tecrübesidir. Burası şimdi yeri değil zaten bu konunun da söylemek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0TT0MAN23

quote:

quote:

Yaşın oldukça genç. Ben olsam pilotluk düşünürdüm. İmkanın varsa aşçı ol, garson degil ;)

Arkadas dogru soyluyor pilot olabilirsen daha iyi,zaten artik acikogretim bitirip pilot olabilirsin,yurtdisi imkanin varsa lise mezuni dahi olsan pilot olursun (Thy lise mezunu yabanci pilot kayniyor) oyle 400bin falanda gerekmez artik is bulamayan pilot oluyor korkma. Ama arkadas zihniyetine sahipsen,havaciliktan bi habersen pilot olma ki insanlarin hayatini tehlikeye atma.

İş bulamayan pilot mu oluyor? O zmn binlerce ünv mezunu işsiz in pilot olması lazım. O kdr basit değil bu işler gece gündüz çabalayıp pilot olan arkadaşlara ayıp oluyor. Ayrıca lise mezunu yabancı pilotlarla kıyaslamak saçmalığın daniskası onlar THY ye lise mezunu olup ta gelmiyor uçuş tecrübesiyle geliyor bu işte en önemli unsur uçuş tecrübesidir. Burası şimdi yeri değil zaten bu konunun da söylemek istedim.

Evet hic aklinda yokken parasi iyi oldugh icin pilot olan birsuru tanidigim var sonucta kimse pilot dogmuyor. Ben kolay is meslek demiyorum yanlis anlasilmasin ama artik pilot olmak cok kolay onu diyorum. Benim zamaninda aklimda olsaydi bende olurdum ki dayim askeriye kokenli emekli bir thy pilotuydu ama yasim gecti.bende paramotor pilotuyum. Benim karsi oldugum nokta pilot olmayi bi doktorlukla ayni kefeye konmasi.buda sanirim kazanilan yuksek ucretlerin getirdigi bir egodan geliyor. tecrubeyle geliyor dediginiz pilotlardan f/o'lar da mi tecrubeyle geliyor hadi kaptan deseniz ok ama bu da lise mezunu bir insanin pilot oldugu gercegini degistirmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• meganers kullanıcısına yanıt
    Zaten pilot olabilsem insanların canını riske atma gibi bi ihtimalimde olmaz. Araba ehliyeti mi bu önüne gelene içi can dolu uçak emanet etsinler

• quote:

Orijinalden alıntı: ThugFamily

Zaten pilot olabilsem insanların canını riske atma gibi bi ihtimalimde olmaz. Araba ehliyeti mi bu önüne gelene içi can dolu uçak emanet etsinler

Otobus soforlerine ici can dolu otobus emanet etmiyorlar mi yani diyorsun ki pilot olursan hata yapma ihtimalin ortadan kalkar. Senin yas kac kardes?

Not: ben bu tepkiyi aslinda yukarida 'pilot ol yasin genc, garson olma' diyen vatandas icin verdimde konu buraya geldi.ben diyorum ki; kendisi havaciliktan bi haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 16 Kasım 2014; 8:40:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0TT0MAN23

quote:

quote:

Evet hic aklinda yokken parasi iyi oldugh icin pilot olan birsuru tanidigim var sonucta kimse pilot dogmuyor. Ben kolay is meslek demiyorum yanlis anlasilmasin ama artik pilot olmak cok kolay onu diyorum. Benim zamaninda aklimda olsaydi bende olurdum ki dayim askeriye kokenli emekli bir thy pilotuydu ama yasim gecti.bende paramotor pilotuyum. Benim karsi oldugum nokta pilot olmayi bi doktorlukla ayni kefeye konmasi.buda sanirim kazanilan yuksek ucretlerin getirdigi bir egodan geliyor. tecrubeyle geliyor dediginiz pilotlardan f/o'lar da mi tecrubeyle geliyor hadi kaptan deseniz ok ama bu da lise mezunu bir insanin pilot oldugu gercegini degistirmiyor.

İşte orda bir yanlışınız vardı bu konu hakkında pilot olmak için günümüzde birçok özel uçuş okulu açıldı sadece pilot olmanın yolu daha kolaylaştı. Yoksa pilot olmak hiçte kolay değil zenginide , krediyle pilot olan da çok çalışmak zorunda parasını verip te lisans almıyor bu arkadaşlar. Hak eden kazansın artık . F/O lar da tabiki tecrübeyle geliyor Türkiyede uçuş tecrübesine sahip birisi varda mı almadılar. Hep biryerden eleniyorlar ya yabancı dilden ya da türlü sebeplerden. Şimdi oranın lise si ile buranın liseside bir değil aldıkları eğitimin kalitesi sizce aynı mı? Özellikle ingilizce si oldukları için tercih ediyorlar yabancıyı ve tabiki biliyorsunuzdur bu sendika fln şirketlerin de çok büyük hatası var bu konuda ama yapıcak bişey yok Türkiyede ki eğitim seviyesi belli herkes yüksek maaş var diye atlıyor biryerlerden pilotluğa ama hayırlısı artık. Bana kalırsa iş uçuş tecrübesi ve ingilizceye dayandığı için bu konuda yetenekli olanların önü açılmalı Türk pilot ihtiyacı çok fazla çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 15 Kasım 2014; 19:32:15 >

• Gelisen sektor sebebiyle pilot ihtiyac olustu ama thy'ye bakarsaniz yabanci pilotlarin tercih edildigini gorursunuz.bi dunya issiz turk pilot var siz sektorun icinde degilsiniz sanirim. Arada airporthabet sitesini takip etmenizi tavsiye ederim

• Selamun aleyküm ne durumda olduğunu merak ettim host olabildin mi bende düşünüyorum şuan 12. Sinifim baya istiyorum ama nasıl yaparım olurum hiç bir fikrim yok

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.