Şimdi Ara

Hoparlörlerdeki +/- 3 db degeri nedir? Pratikte ne ise yarar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Belki doğru arama kriterini bilmediğim için bu sorumun cevabına tam ulaşamadım. Benim öğrenmek istediğim. Bu değerler ne anlama geliyor ve biz AVR ile otomatik kurulum yaptığımızda AVR, höparlörlere - yada + db değerleri veriyor ve bu değer bende genelde -6, - 7 civarında. Yani Hoparlörün -/+ 3 db değerinin dışında bir değer. Bu çok önemli mi yoksa gözardı edilebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam hop degerlerinde o veriler koridor gibi dusun, 0 ile -3db arasindaki koridorda hoparlorun frekans cevaplari onlar ancak hoparlor ureticileri onlari nekadar dogru veriyo, hangi sartlar altinda o degerler yakalaniyo muamma, firmalarin guvenilirligi ile alakali

Digeri ise kalibrasyonun hoparlorleri ayatlamasi sirasinda birbirleri ile ayni duzeye getirilmesi icin avr tarafindan tarafindan dengeleme,ancak -6 -7 subwoofer disindaki kanallar icin ise yerlesimde bir sorun var demektir, ya cok yakinsiniz veya surroundlar cok uzak vs vs

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

Hocam hop degerlerinde o veriler koridor gibi dusun, 0 ile -3db arasindaki koridorda hoparlorun frekans cevaplari onlar ancak hoparlor ureticileri onlari nekadar dogru veriyo, hangi sartlar altinda o degerler yakalaniyo muamma, firmalarin guvenilirligi ile alakali

Digeri ise kalibrasyonun hoparlorleri ayatlamasi sirasinda birbirleri ile ayni duzeye getirilmesi icin avr tarafindan tarafindan dengeleme,ancak -6 -7 subwoofer disindaki kanallar icin ise yerlesimde bir sorun var demektir, ya cok yakinsiniz veya surroundlar cok uzak vs vs

Cevabın için teşekkür ederim. Evet hoparlör e çok yakın oturuyorum . Peki bu -6 , -7 Lik değer sorun yaratır mı? İlla +/- 3 aralığında mi olmalı?

• Ikisi farkli seyler hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.