Şimdi Ara

HONDACILAR KIRAATHANESİ SOSYO-KÜLTÜREL EĞİTİM MERKEZ KOMUTANLIĞI (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.751
Cevap
21
Favori
262.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene haziranda arabayı bakıma soktuğumda, benzin filtresini de değiştirelim dedim; meğerse filtre benzin deposunun içindeymiş ve 100bin km.de değiştiriliyormuş. Bana saçma geldi aslında. Türkiyede rafinerilerden çıkan ve sahtekarların hileli sattıkları benzinlere bu filtre bu kadar dayanmaz gibi geliyor. Ama Japon aklı işte, kötülük gelmiyor böyle. İyi benzinle bizim filtreler 100bin dayanır diyorlar ama Burası Türkiye...

Halbuki Corsacığımda sol arka tekerin ön tarafında, marşbiyelin arkasındaydı filtre ve yılda bir değiştirtirdim. Almanlar bizi tanımış arkadaş, ne filmler çevirdiğimizi biliyorlar ve arabalarının motorlarını korumak için böyle yapıyorlar. Ama biz Hondacılar, Japon saflığı ve dürüstlüğünün kurbanıyız bu benzin filtresi olayında. Galiba depoyu komple yerinden sökmek gerekiyormuş o filtreyi değiştirmek için, bu da ekstra işçilik olur saat işlediği için. Ama bu yılki bakımda fiyatı uygun olursa söktürüp değiştirteyim diyorum. Kendi sağlığımız için nasıl İYİ SU içiyorsak, arabamızın motor sağlığı için de ona TEMİZ BENZİN içirtmeliyiz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 6 Mayıs 2008; 17:42:47 >
  • Uzun süredir bataktaydık. Yeni yeni toparlandık, 2 aya kadar alıyorum CİVİC' imi:)
  • Çok önemli bir noktaya değinmişsin,Civic in filtresi belki alışılageldiklerden farklıdır ama benzinlerimiz hala yurtdışındakiler kadar temiz değil,Laguna aracıma ödüllü bir istasyondan benzin alırdım,bir bakımda filtreden çıkan pisliklere inanamadım araçta yeniydi o zamanlar..

Serviste depo sökümü pahalıya geliyorsa iyi-güvenebileceğin bir ustayada bu işlemi yaptırabilirsin,dışarıdan orjinal filtrede temin edebilirsen bakımını ekstra ucuza getirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Geçen sene haziranda arabayı bakıma soktuğumda, benzin filtresini de değiştirelim dedim; meğerse filtre benzin deposunun içindeymiş ve 100bin km.de değiştiriliyormuş. Bana saçma geldi aslında. Türkiyede rafinerilerden çıkan ve sahtekarların hileli sattıkları benzinlere bu filtre bu kadar dayanmaz gibi geliyor. Ama Japon aklı işte, kötülük gelmiyor böyle. İyi benzinle bizim filtreler 100bin dayanır diyorlar ama Burası Türkiye...

Halbuki Corsacığımda sol arka tekerin ön tarafında, marşbiyelin arkasındaydı filtre ve yılda bir değiştirtirdim. Almanlar bizi tanımış arkadaş, ne filmler çevirdiğimizi biliyorlar ve arabalarının motorlarını korumak için böyle yapıyorlar. Ama biz Hondacılar, Japon saflığı ve dürüstlüğünün kurbanıyız bu benzin filtresi olayında. Galiba depoyu komple yerinden sökmek gerekiyormuş o filtreyi değiştirmek için, bu da ekstra işçilik olur saat işlediği için. Ama bu yılki bakımda fiyatı uygun olursa söktürüp değiştirteyim diyorum. Kendi sağlığımız için nasıl İYİ SU içiyorsak, arabamızın motor sağlığı için de ona TEMİZ BENZİN içirtmeliyiz bence.
  • Nasıl olsa yetkili servis zamanı gelince (Haziran başında) telefon edip davet edecek. O vakit bi sorayım diyorum bakımı kaça yapacaksınız, işçilik parası nasıl olacak, indirim var mı diye? Burda işçiliğe 45YTL/Saat alıyorlar. Geçen yıl 2saat15dk.ya 100 küsur bayılmıştım. Şimdi pazarlık var artık. İşime gelmezse özele doğru iskeleden devam etcezz
  • arkadaşlar oncelıkle hepinize merabalar...ilgilendiğim bir honda civic modeli var 96 model donanım olarak çok guzel ancak kilometresi yuksek 210 bınde 15 bın km once motor atılmış ya da refteke edilmiş sahibi öyle dedi...öncelıkle ben bır memurum şimdi uygun fıyattan alacagım bu araç basımı ağrırtırmı tavsıye ve goruslerınız nelerdır...yardımlarınızı beklıyorumhttp://www.sahibinden.com/96_model_ilsWQQaXQQ7552165WQQpXQQdisplayitem
    araç bu adreste....kısa bı sure zarfında almayı dusunuyorum ama km benı çok dusunduruyor...
  • quote:

Geçen sene haziranda arabayı bakıma soktuğumda, benzin filtresini de değiştirelim dedim; meğerse filtre benzin deposunun içindeymiş ve 100bin km.de değiştiriliyormuş. Bana saçma geldi aslında. Türkiyede rafinerilerden çıkan ve sahtekarların hileli sattıkları benzinlere bu filtre bu kadar dayanmaz gibi geliyor. Ama Japon aklı işte, kötülük gelmiyor böyle. İyi benzinle bizim filtreler 100bin dayanır diyorlar ama Burası Türkiye...

söktürmüşken depoyuda yıkat, içi kimbilir nasıl berbat kirlenmiştir
  • Hmmmm, ben de hazır söktürmüşken yenisi mi taktırsam diyodum?
  • yıkanınca yeni gibi oluyor
  • Çaktırmadan 10 litre de büyüttürsem mi acaba? Daha az yakar
  • Yaw bu akşam Flash TV reklamlarında BOR POWER diye yerli üretim bir motor katkısı reklamını gördüm. Motor yağı kapağından koyuyorlardı. Bu bor motor katkısı hakkında biraz geyik çevirsek? Bi ara "Motor Silk Boron CLS Bond" kullanmayı kafaya takmıştım ama öyle kaldı. Nanoteknolojimiymiş neymiş.

(Not: LPG'nin yanma ısısı benzine göre çok yüksek olduğu için zaman içinde bu yüksek ısı manifoltu kesin deliyormuş. Çünkü manifolt benzinin yanma ısısına göre yapılırmış)
  • az sonra istanbul parka doğru yola çıkıyorum. pistte bej civic görürseniz şaşaırmayın
  • ŞAMPİYON CİM BOM BOM
  • ne diyelim HAYIRLI OLSUN
  • Bu kahvede vtec vti jantı satan var mı?

Replikada olabilir.
  • benim jantlar olurmu, değiştirceğim, resimdeki jantlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

benim jantlar olurmu, değiştirceğim, resimdeki jantlar

sanmıyorum benim araç 4*100 ölçülerinde 94 civic hb
    aradığım jant 96-99 civic vti jantları...
  • quote:

benim jantlar olurmu, değiştirceğim, resimdeki jantlar

benim hoşuma gitti.
  • quote:

ŞAMPİYON CİM BOM BOM

büyük harf yasak hemen şikayet ediyorum
  • bırak sevinsin garibim arada bir görüyor şampiyonluğu
  • quote:

bırak sevinsin garibim arada bir görüyor şampiyonluğu

haklısın hiç böle düşünmemiştim neyse ozaman sevinsin bari
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.