Şimdi Ara

...:::HONDA JAZZ FUN CVT SEYİR DEFTERİ:::... (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.488
Cevap
25
Favori
170.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 190'a almıştım. Mutlu'ya 220 demişti. 200 iyi fiyat.
    Ayna modülünü takarlar ama işi bilmeyen biraz deneme yanılma yaparak takar. En nihayetinde hepsi takar diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

Ben 190'a almıştım. Mutlu'ya 220 demişti. 200 iyi fiyat.
    Ayna modülünü takarlar ama işi bilmeyen biraz deneme yanılma yaparak takar. En nihayetinde hepsi takar diye düşünüyorum.

Teşekkürler. 100 tl dedi elektrikçi modül takmaya. Pahalı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunusxxx Y kullanıcısına yanıt
    Pahalı. En fazla 50 ₺ olmalı.

• Merhaba arkadaşlar. Bugün kaza yaptım. Sizce perte çıkar mı?

https://drive.google.com/folderview?id=0B16AVr7ycDPbS1ZzanZJY28wdEE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salagil -- 30 Mart 2017; 20:09:40 >

• Çok büyük geçmiş olsun. Cana gelmesin.

Çok fazla hasar gözükmüyor. Kanımca perte ayırmazlar. Ama hava yastıkları açılmış, belli de olmaz!
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Pert konusunu bilemiyorum ama çok geçmiş olsun. Sizlerde bir sıkıntı yoktur umarım.Bebek koltuğu görünce daha çok endişe ettim.
  • Büyük geçmiş olsun

• Mars51 M kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Oğlumu ve annanesini bıraktıktan 30sn sonra oldu kaza . Sağ taraftan hızlı gelen bi taksiyle çarpıştım. Ara sokakta ve yaklaşık 20-30km hızla oldu.

• 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    Sağolun.

Sağ taraftaki 3 hava yastığı açıldı. Gereksiz açıldı sanki pert olurmu diye hava yastıkları açıldı için sormuştum.

• geçmiş olsun
    sizde pek bişey yok gibi ama taksi fena dağılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: salagil

Sağolun.

Sağ taraftaki 3 hava yastığı açıldı. Gereksiz açıldı sanki pert olurmu diye hava yastıkları açıldı için sormuştum.

Öncelikle geçmiş olsun.

Pert (Per Over Total) olabilmesi için aracın tamir masraflarının araç değerinin yarısından fazlayı geçmesi gerekiyor. Bazı kasko şirketleri bu oranı 2/3 3/4 şeklinde değiştirebiliyor.

Kaskonuz var ise aracınızı yetkili servise götürün. Servis eksper çağıracaktır. Eksper detaylı inceleme yapıp araçtaki tahmini hasarı tespit eder. Bizim gördüğümüz sadece kaporta hasarı ancak salıncaklarda, suspansiyonlarda, görünmeyen yerlerde hasar varsa pert olma ihtimali yüksek.

• Servis 49bin TL masraf çıkartmış. 44bin malzeme, gerisi işçilik. Şimdi kaskodan teklif bekleme faslına geçtik. Umarım çok saçmalayıp uğraştırmazlar.

2013 Ocak trafiğe çıkışlı, 44100km, kazasız, boyasız, servis bakımlı, ilk sahibinden, tamponlarda çizikler var, sağ marşpielde ezik ve bagaj kapısında göçük var. Ama kesinlikle boya veya tamirat yaptırmadım. Sizce benim aracın rayiç bedeli ne eder?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salagil

Servis 49bin TL masraf çıkartmış. 44bin malzeme, gerisi işçilik. Şimdi kaskodan teklif bekleme faslına geçtik. Umarım çok saçmalayıp uğraştırmazlar.

2013 Ocak trafiğe çıkışlı, 44100km, kazasız, boyasız, servis bakımlı, ilk sahibinden, tamponlarda çizikler var, sağ marşpielde ezik ve bagaj kapısında göçük var. Ama kesinlikle boya veya tamirat yaptırmadım. Sizce benim aracın rayiç bedeli ne eder?

yuh bir araba parası masraf çıkarmış servis

2012 düşük kmler 55000 den gidiyo şu an
    bir kuruş aşağısı zarar olur sizin için
  • teşekkürler hocam
  • salagil kullanıcısına yanıt
    umarım paranızı alırsınız
    ilk seferde düşük fiyat vereceklerdir sakın kabul etmeyin
    ısrarla inatla fiyatı artırın
    günler sürebilir
  • Merhaba. 2ü12 model aracının 50bin bakımı geliyor servis 660 TL dedi. Artık gitmek istemiyorum. Yenide tüp taktırdım. Ankara da özel servis tavsiye edecek var mı?

Bir de iç lambaları led e çeviren var mı? Nereden aldınız?

Bir de :) otomatik ayna kapatma modulü aldım. Monte tam videosu falan bir yerde var mı?

• Arkadaşlar herkese selamlar, aranıza dün 2012 1.4 fun cvt 78.000 km ile katıldım. Ekspertizini yaptırarak aracı aldım.
    Amaç eşim ve benim kullanacağım bir araçtı, clio hb 2007 model dizel 1,5 dci manuel aracımızı takasa verip bu cihazı aldık.

Genel olarak çok konforlu bir araç izlenimi edindim, dünden bugüne izlenimim bu yönde.
    Fakat yakışı biraz fazla gibi geldi, dün aracı göztepeden aldım 1. köprü üzerinden levent'e işyerime gittiğimde ortalamam (trafik te olmasına rağmen) 7,5 - 7,6 yazıyordu.

Dün işten çıkıp ev tarafına geçerken bol trafik ve yokuşlu bölgeler bu bahsettiğim bölgeler. 11,0 - 11,5 civarıydı fazla gibi geldi ama tabi daha araca yeni adapte oluyorum ve genel fikrim hiç yok.
    Yokuşlarda kalkıp kalkmama durumu da tabii genel araştırmalarım ve forumlardan edindiğim izlenimle beni korkuttu çok seri bir araç değil doğru. Henuz 20 küsur km yaptım :)

A km sıfırlama ve kontrol ve B km sıfırlama ve kontrol olayını henüz kafamda netleştiremedim, nedir nasıl ayarlamak lazım neye göre km ve yakış ölçeceğim.
    Dün honda bayinden arkadaş oradan çıkmadan a ve b 'yi sıfırladı bana birşeyler söyledi ama malum araç alıp satarken insanın kafa bi dünya oluyor pek birşey anlayamıyor insan.
    Zamanla anlarım herhalde :)

Ama umarım eşim de bununla trafiğe çıkabilir artık :)

Genel olarak araçla ilgili tavsiyeleriniz neler olur, araçla ilgili tavsiyelerinizi beklerim.
    Ayrıca gerektiği durumlarda uğramak için bildiğiniz ve güvenilir ayrıca ekonomik :) avrupa yakasında özel servis varmıdır.

Bir de araca sabah ilk bindiğimde çalıştırıp ısınmasını beklemem gereken bir süre varmı yoksa çalıştırıp kısa bir süre sonra yolculuğa başlayabilir miyim?

Cevaplarınız ve aydınlatmalarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 3 Mayıs 2017; 14:2:4 >

• bonder kullanıcısına yanıt
    Bonder öncelikle hayırlı olsun.Güzel günlerde keyifle kullan.
    Eğer aracın kullanma kılavuzu yoksa ,honda sitesinde 2012 cvt için olan kılavuzu bilgisayarına indirebilirsin.
    İstanbul trafiği için bir şey diyemem ama İzmir de benim değerlerim 5 litre ile 6,5 litre arasında değişiyor. Çok yoğun trafikte kullanmıyorum aracı.
    A ve B trip sıfırlama işini gösterege paneli içindeki ayar çubuğuna uzun süre basarak yapabilirsin. Ekranda hangi trip (a ya da B ) varsa o trip sıfırlanır. Her benzin alındığında otomatik sıfırlama da var ama şu an aklımda değil.

Kabine ses alma ve amortisör sertliği konusunda şkayet edebilirsin. (Genellikle ilk dikkat çeken durumdur)

Aracın bakımlarında problem yoksa seni çok üzmez. İlk dikkat edeceğin şey CVT yağını yetkili serviste değiştirmek. Sanayide muadil cvt yağları uyumsuz.Servise göre 250 ila 300 TL arasında bir ücreti var. CVT yağ değişimi için 40.000 km yi geçirme. ideal 30.000 km

Bunun dışında yetkili serviste bakım ücretleri yüksek. Honda konusunda uzmanlaşmış özel servis edinmeni tavsiye ederim.
    Burası dışında Facebook ta kurulmuş bir grubumuz da var. Honda jazz Türkiye.
    Saygılar.

• Mars51 M kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, açıkçası honda servis ve bayisi olan bir yerden aldım. Alırken ekspertiz de yaptırdım başka biryerde.
    Motor yağı ve şanzıman yağını dolasıyla yetkili serviste değiştirmişler kendileri.

Kitapçığı mevcut, okumaya başladım ufak ufak.

Kabine ses alma konusunu pek hissetmedim nedeni ise. bundan önceki (takasa verdiğim aracım) 2007 model clio hb olması. O araçtan sonra bize uçak gibi geldi çok konforlu bulduk. Bu vesileyle Clio hb'imize de bize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkürü borç bilirim bizi pek üzen bir araç olmadı.

Amortisör sertliğini hissettim evet.

Diğer dediklerinizi de dikkate alacağım tekrar teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 3 Mayıs 2017; 18:40:28 >
  • Arkadaşlar bir sorum daha olacak.

Yeni aldığım honda jazz'ımın geçmiş servis kayıtlarına honda'yı arayıp ulaşabilirmiyim.
    veriyorlarmı kayıt bilgilerini eski kayıt evraklarına ulaşamadım, servis kayıtlı geçmişi sıkıntısız demişlerdi.

Pek bir evrak göremedim, evrak filan sadece motor ve şanzıman yağı değişim evrakı verdiler (serviste yapılmış).

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.