Şimdi Ara

HONDA JAZZ CVT LPG TÜKETİMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
3
Favori
25.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2 gün önce Kastamonudaydım.34,72 litre ile 540 km yapmışım.Litre fiyatı 2,45 tl Aygaz.Kuruş olarak 0.15 krş.
  • merhaba arkadaşlar geçen hafta 2007 honda jazz cvt alarak ben de aranıza katıldım

yakıt tüketim değerlerine bakarken burayı gördüm
    benim aracım şehir içi genelde 7,2 litre benzin harcıyor geçen hafta almış olduğum 50 tl lik benzin le ( litre : 4,65 tl ) 150 km yol gittim ibre hemen hemen aynı yerdeydi alırken

yıllarca dci clio kullanan birisi olduğum için bu yakıt tüketimi biraz fazla geldi

bende tüp taktırmak istiyorum brc marka sıralı sistemler hakkında fiyat bilgisi olan varmı

bu arada yıllık 3000 km anca yapıyorum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

merhaba arkadaşlar geçen hafta 2007 honda jazz cvt alarak ben de aranıza katıldım

benim aracım şehir içi genelde 7,2 litre benzin harcıyor geçen hafta almış olduğum 50 tl lik benzin le ( litre : 4,65 tl ) 150 km yol gittim ibre hemen hemen aynı yerdeydi alırken

yıllarca dci clio kullanan birisi olduğum için bu yakıt tüketimi biraz fazla geldi

bende tüp taktırmak istiyorum brc marka sıralı sistemler hakkında fiyat bilgisi olan varmı

Hocam ş.içinde 33 krş yakmışsın ki bu değer bence normal.bende de 2004 cvt var ve ş.içi 8 lt ye yakın benzin yakıyor.Ama uzun yolda 5.2 lt benzin yaktımki bu değer çok iyi benim için.gerçi araç lpgli olduğu için krş olarak 15 krşa geldi.ş.içide lpgde 22-23 krş yakıyor.normal hocam benzin ve lpg fiyatlarına baksana tavanlarda geziyor?? Bende BRC var ve çok çok memnunum.Gazda mı benzinde mi anlayamazsın.2000 tl civarı tutar işlemesi dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

merhaba arkadaşlar geçen hafta 2007 honda jazz cvt alarak ben de aranıza katıldım

Hocam ş.içinde 33 krş yakmışsın ki bu değer bence normal.bende de 2004 cvt var ve ş.içi 8 lt ye yakın benzin yakıyor.Ama uzun yolda 5.2 lt benzin yaktımki bu değer çok iyi benim için.gerçi araç lpgli olduğu için krş olarak 15 krşa geldi.ş.içide lpgde 22-23 krş yakıyor.normal hocam benzin ve lpg fiyatlarına baksana tavanlarda geziyor?? Bende BRC var ve çok çok memnunum.Gazda mı benzinde mi anlayamazsın.2000 tl civarı tutar işlemesi dahil.

cevabınız için teşekkürler

bu kullanımda ancak 2 yılda çıkartırız lpg nin parasını bende araba en fazla 1 yıl kalıyor kesin bir eksiğini bulup soğuyorum ..

bakalım dedikleri gibi alışkanlık yaparsa :) taktıracağız artık.

• 10 litre benzinin verdiği enerji 12 litre lpg'ye denktir. (makina mühendisleri odası)

yani lpg takılmış benzinli motor aynı yolu tepmek için %20 fazla lpg yakmaktadır.
  • Konu güncel kalsın bari.Son durum şöyle:

Opet LPG : 2,59 TL Kırıkkale

Depo boşken 40 TL gaz aldım (15,44 litre yapıyor)

Yakıt Göstergesi : 8,7 LT Hep Şehiriçi

Gerçekte Yakılan : 9,65 LT

Yapılan KM : 160 km

Kuruş : 25 krş.

Benzin olsaydı 8,7 x 4,63 = 40 krş

Tasarruf 40-25=15 krş

Yüzde : % 37,5

Aşırı yoğun bir trafik + kış şartları ve adım başı trafik lambalarının olduğu bir şehir için çok iyi bir değer.Havalar ısınsın zaten %45 civarına geliyor tasarruf.
  • güncel kalsın hocam

bende lpg taktırdım otomatik jazz a marka atiker , tüketim olarak güzel 2,55 felan olunca gaz 22 kuruş gibi yakıyor. şehir dışı

fakat 100 km giderken yavaşlayıp kırmızı ışıkta beklediğimde tekrar kalkarken stop ediyor.

bu sürekli böyle stop etmemesi için debriyajlı araba gibi freni yavaş yavaş bırakıp aynı esnada gaza dokunmak gerekiyor. :)

bu arada buji felan değiştirdik bu hata nedeniyle serviste ışıkta yakmıştı , ışığı söndürdük ama stop etme olmadı..
  • Ben de 2011 otomatik jazz ı yeni aldım. Bana bir depo ile 800 km ye yakın yol gidebileceğim söylenmişti ama 600-650 km göründü şimdilik . (şehir içi ve şehir dışı karışık) Yani benzin tüketimi beklentimin üzerinde çıktı. Bundan önceki arabamda (manuel benzinliydi) lpg ile epey tasarruf ettiğimi söyleyebilirim. Ancak şimdi beni tedirgin eden bir kaç konu var;
    1- Araçta lpg montajı sonrası sıkıntı olabilir mi (en iyi usta da olsa bazen araçta problem yaratabiliyor. daha önceki aracım opel astraydı, lpg araçta çekişi bir miktar düşürdü bir de ara ara elektronik hatası veriyordu) Bunda da aynı sorunları yaşar mıyım acaba?
    2- Ayda ortalama 1200 km yol yapıyorum. Lpg li kullanan varsa, gaz tüketimi ne kadar oluyor? (bazı modellerin tüketmini gördüm. cvt, i-shift değişiyor mu bilmiyorum) Benzinde bir deponun 600-650 km götürmesi bana gerçekten az geldi (ortalama 30 kuruş/km). Lpg ile 22 kuruş/km hedefi makul mu? Yoksa aracı hiç bozmadan benzinle devam etmek mi mantıklı??
    3- Honda servisinin BRC marka taktığını biliyorum. Yalnız servis 2400 Tl gibi bir rakam veriyormuş. Ankara'da kalitesini önerebileceğiniz usta/servis var mı? BRC marka iyidir diye duyuyorum, başka marka bakmalı mıyım?

• Anakarada gitmedim bilmem ama forumdalpg bölümünden takip ettiğimiz üzere herkesin memnun olduğu mocan otogaz vardı.Bi araştırın isterseniz telefon açıp onlara sorarsanız takılır yada takılmaz derler
  • 2010 model jazzim var ivtec motor bende.lpgye gecmek istiyorum bu lpgnin araca zarari varmi honda brc diyor ama fiyati bindiriyor izmirde 3bin tl dediler. atiker 1200e takacak ama sizin tecrubeler onemli cevap yazacaginiz zaman alinti yapin lutfen tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.