Şimdi Ara

honda CRV mi toyota RAV4 mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
82.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetcelik316

İlk mesajında 50.000 TL veriyorlar dedin aracına şimdi 58.000 TL oldu.

Aynı güzergahta Ford dizel aracına 18 küsur kuruş yaktırabiliyorsan Honda CR-V aracınla ilgili gerçekten bir sorun var demektir.

Benim de dizel aracım var ve de ben o kadar yaktıramıyorum. Yetkili servis neden çözemiyor? Servis kayıtlarını burada paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca aracın yol tutmamasıyla ilgili olarak yazdıklarım karşılık ta bir açıklama bekliyorum senden.

Haluk

hocam, aracı ben 4 haftadır satmaya çalışıyorum bu sure zarfında fiyat maximum bu kadara çıktı (ilk önce 50 bin dediler ve sora sora 58 bin tl oldu ).

Ben hastaneye çevre yolundan gidip geliyorum bu yüzden aracım az yakıyor. Bundan dolayı diyorum fazla yakıyor diye. Şehir içinde çok daha fazla yakıyor olacak.

3 tane yetkili servise gittim. Her defasında saçma sapan şeyler söyleyip kendilerini haklı gösterip sana değişik bir yol çiziyorlar. Adamlar senin şikayetinden çok kendi dedikleri şeyi önemsiyorlar da ö yüzden çözemiyorlar sorunu. defalarca honda türkiyeyi aradım ama ordan da gelen en iyi çözüm servise tekrar gidin demeleri oluyor.

Aracımı en son İzmir çamkırana bıraktım 14 şubatta ve bir daha almayacağımı sorun çözülünceye burda bırakacağımı söyledim. Tüketici haklarına başvuracağımı ve mahkemeye başvuracağımı söyledim. 19 şubatta alt takımda bazı şeyler değiştirilerek tekrar almak zorunda kaldım arabayı.

Senin anlayacağın 6 defa servise başvurmama rağmen kavga edip hukuki yollara başvuracağımı söyleyinceye kadar adamlar beni 15 bim km bozuk olan fren sistemi yollara gönderdiler.

Benim amacım tartışma yaratmak değil sadece bilgilendirmek. İnanmazsan sana bişey diyemem amam dostum durum bu şekilde ve araç dediğim şu anda satılık, alan kimse de henüz yok (ölü fiyatı hariç)..

Arkadaşım senin ilk mesajını okuyan birisi emin ol çok daha sert tepki verirdi.

Bak ne güzel konuşuyoruz şimdi. Sen de daha fazla bilgi verdikçe inandırıcılık olayı da artıyor tabii.

Verdiğin bilgiler ışığında senin aracın fazla yakmasının fren sistemiyle falan bir ilgisi olsa gerek. İstersen benim Kadir Ustayı bir ara ve de selamımı söyleyip durumunu anlat ve de fikrini sor. Yol gösterecektir herhalde. Telefonu 0532 360 90 94

Gelelim ikinci el fiyatlarına. Öncelikle gerek Focus gerekse de A6 dizel araçlar.

Takdir edersin ki bu devirde dizel araçlar çok daha iyi prim yapıyor.

Önceki mesajımda da zaten benzer bir benzinli araçla kıyasla demiştim.

Dediğimin de arkasındayım hala.

Bu sınıfta benzinli araçlar arasında daha iyi prim yapan araç herhalde yoktur.

Bir de sorun ve servislerle ilgili birşeyler yazayım.

Kendi abimde de 2005 model Jazz var ve de geçen seneye kadar o da yetkili servise gidiyordu. Araç hiçbir problem çıkartmadı.

Bu arada alınmasına vesile olduğum Honda araç sayısı 30 u geçmiştir herhalde. Sıfır problem. Bir kişi bile çıkıp ta "bana bu arabayı sen aldırdın", "bana problem çıkardı", "satamadım elimde kaldı" ya da "sattım ama ölü fiyatına gitti" demedi henüz.

Hondalar sorunsuzluklarıyla ünlüdür ve de Honda servisleri neredeyse sadece kaporta kısmından para kazanır. Rutin bakımlar dışında bakım istemezler ve de yetkili servislerin motor mekanik bölümleri kazalı araçlar dışında çok fazla tamirat yapmadığı için personel kendini çok geliştiremez. Herhalde böyle servislere denk geldin sen de.

Aracının yol tutuşunun kötü olmasıyla ilgili de birşeyler yazmanı bekliyorum. Ancak galiba kış lastiği kullanmadığından böyle oluyor.

Selamlar.

Haluk

• hocam, ben ne anlatırsam sana sen yine kendini haklı göreceksin. Anladığım kadarıyla Honda ve senin aranda biraz bağlantı var.. Ben aracı satılığa çıkardım ve hala satılmadı. 5 haftayı geçti alan yok.. İzmirde zorla tamir ettirildikten sonra da şu anda izmir de şehir içinde daha fazla yakıyor..

Ben üzerime düşeni yapıp öğrenmek isteyen ve bilgi arayan arkadaşlara deneyimimi aktardım. Sen farklı bir açıdan bakıyor ve hondanın para kazanması taraftarı olarak görünüyorsun..

Tartışmanın bundan sonraki kısmını toyota satmaktan çıkarı olan biriyle devam etmen dileğiyle..

Sözün özü; ben bu aracı kullandım ve aracın kendisinden de servisinden de memnun kalmadım. Elimden çıkarmaya çalışıyorum. İlgilenen arkadaşlara deneyimle önerim budur.

Teşekkür ederim..
  • quote:

hocam, ben ne anlatırsam sana sen yine kendini haklı göreceksin. Anladığım kadarıyla Honda ve senin aranda biraz bağlantı var.. Ben aracı satılığa çıkardım ve hala satılmadı. 5 haftayı geçti alan yok.. İzmirde zorla tamir ettirildikten sonra da şu anda izmir de şehir içinde daha fazla yakıyor..

Ben üzerime düşeni yapıp öğrenmek isteyen ve bilgi arayan arkadaşlara deneyimimi aktardım. Sen farklı bir açıdan bakıyor ve hondanın para kazanması taraftarı olarak görünüyorsun..

Tartışmanın bundan sonraki kısmını toyota satmaktan çıkarı olan biriyle devam etmen dileğiyle..

Sözün özü; ben bu aracı kullandım ve aracın kendisinden de servisinden de memnun kalmadım. Elimden çıkarmaya çalışıyorum. İlgilenen arkadaşlara deneyimle önerim budur.

Teşekkür ederim..

Arkadaşım merhaba tekrardan.

Honda ile aramda önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi 30'un üzerinde kullanıcı tecrübesi var. Onun dışında ne kimseyi tanırım ne de bu işten maddi bir kazancım ya da beklentim mevcut. Beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı Honda.

Belki senin aracına has bir şanssızlık söz konusu diyeceğim ama ilk mesajlarında aracın yol tutuşundan tut ta ikinci elde satılmadığına kadar bir sürü şey yazmışsın.

Bu konuyla ilgili sana yazdığım mesajların uzunluğuna bakarsan sana yardımcı olmaya çalıştığımı da anlarsın. Önceki mesajlarında bana tutarsız gelen yerleri belirtiyorum ama onları es geçiyor ve de aracı karalamaya devam ediyorsun. Hondanın para kazanmasından bana ne!!! Sorunun ile ilgili Usta telefonu bile veriyorum danışabileceğin,

Yazdıklarından anladıklarım şunlar:

1. Öncelikle sen Afyondasın ve de aracın İzmirde. Aracı Afyonda diğer aracın olan dizel Focus ile aynı güzergahta aynı şartlarda sürüyorum diyorsun sonra da İzmir'de şu anda daha da fazla yakıyor diyorsun.

2. Aracında kar lastiği yokken karlı buzlu havalarda kontrolden çıktığını yazıyorsun.

3. Aracının 5 haftadır satılık olduğunu ve de hala satılmadığını söylüyorsun ama sahibinden gibi sitelere ilan vermiyorsun ( ya da ilanı bizlerle paylaşmıyorsun.) Bu aracı gerçekten satmak istediğine emin misin? (Benim aracım da var evin önünde satılık ama ilan vermediğim için kimselerin haberi yok ve de 5 yıldır satılmıyor) demek gibi bir şey seninkisi de

4. Araç tamir edilemiyor diyorsun sonra da zorla tamir ettirildi diyorsun. Garantisi var aynı arızayı verirse paranı geri alabilirsin diyorum onunla ilgili birşey de yazmıyorsun.

5. Dizel araçlarla benzinli aracını ikinci el açısından karşılaştırıyorsun. Hele bir de 2.0 litre gibi iyice az tutulan bir benzinli aracı.

6. Acaba bu başlıkta konusu geçen RAV 4 lerin ikinci el fiyatlarından haberin var mı?

7. 0 km liste fiyatı 82.000 TL olan aracını alırken herhangi bir gerekçeyle daha fazla ödemiş olabilirsin. Ama yazdıklarını okuyan aracının 0 km liste fiyatını 90 bin TL sanacak. Aynı aracın için ikinci elde önce 50 bin TL veriyorlar diyorsun sonra birden 58 bin TL oluyor. Hem aracın alış fiyatını hem de ikinci eldeki fiyatını yanlış lanse ediyorsun. Ben bunları tespit edip yazınca da beni Hondanın para kazanması taraftarı biri olarak adlandırıyorsun

Senin toplamda yazdığın ifadelerin 5 katı yazı yazdım şu sayfada. Çamur atmadan, seviyeyi düşürmeden.

Bana bir de "Toyota satmaktan çıkarı olan biriyle tartışmam gerektiğini" söylüyorsun.

Sana da iyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 8 Mart 2011; 19:50:59 >

• crv kesinlikle dis gorunus olarak rav4 den 1 gomlek ustun
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

hocam, ben ne anlatırsam sana sen yine kendini haklı göreceksin. Anladığım kadarıyla Honda ve senin aranda biraz bağlantı var.. Ben aracı satılığa çıkardım ve hala satılmadı. 5 haftayı geçti alan yok.. İzmirde zorla tamir ettirildikten sonra da şu anda izmir de şehir içinde daha fazla yakıyor..

Teşekkür ederim..

Honda ile aramda önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi 30'un üzerinde kullanıcı tecrübesi var. Onun dışında ne kimseyi tanırım ne de bu işten maddi bir kazancım ya da beklentim mevcut. Beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı Honda.

Belki senin aracına has bir şanssızlık söz konusu diyeceğim ama ilk mesajlarında aracın yol tutuşundan tut ta ikinci elde satılmadığına kadar bir sürü şey yazmışsın.

Bu konuyla ilgili sana yazdığım mesajların uzunluğuna bakarsan sana yardımcı olmaya çalıştığımı da anlarsın. Önceki mesajlarında bana tutarsız gelen yerleri belirtiyorum ama onları es geçiyor ve de aracı karalamaya devam ediyorsun. Hondanın para kazanmasından bana ne!!! Sorunun ile ilgili Usta telefonu bile veriyorum danışabileceğin,

1. Öncelikle sen Afyondasın ve de aracın İzmirde. Aracı Afyonda diğer aracın olan dizel Focus ile aynı güzergahta aynı şartlarda sürüyorum diyorsun sonra da İzmir'de şu anda daha da fazla yakıyor diyorsun.

2. Aracında kar lastiği yokken karlı buzlu havalarda kontrolden çıktığını yazıyorsun.

3. Aracının 5 haftadır satılık olduğunu ve de hala satılmadığını söylüyorsun ama sahibinden gibi sitelere ilan vermiyorsun ( ya da ilanı bizlerle paylaşmıyorsun.) Bu aracı gerçekten satmak istediğine emin misin? (Benim aracım da var evin önünde satılık ama ilan vermediğim için kimselerin haberi yok ve de 5 yıldır satılmıyor) demek gibi bir şey seninkisi de

4. Araç tamir edilemiyor diyorsun sonra da zorla tamir ettirildi diyorsun. Garantisi var aynı arızayı verirse paranı geri alabilirsin diyorum onunla ilgili birşey de yazmıyorsun.

5. Dizel araçlarla benzinli aracını ikinci el açısından karşılaştırıyorsun. Hele bir de 2.0 litre gibi iyice az tutulan bir benzinli aracı.

6. Acaba bu başlıkta konusu geçen RAV 4 lerin ikinci el fiyatlarından haberin var mı?

7. 0 km liste fiyatı 82.000 TL olan aracını alırken herhangi bir gerekçeyle daha fazla ödemiş olabilirsin. Ama yazdıklarını okuyan aracının 0 km liste fiyatını 90 bin TL sanacak. Aynı aracın için ikinci elde önce 50 bin TL veriyorlar diyorsun sonra birden 58 bin TL oluyor. Hem aracın alış fiyatını hem de ikinci eldeki fiyatını yanlış lanse ediyorsun. Ben bunları tespit edip yazınca da beni Hondanın para kazanması taraftarı biri olarak adlandırıyorsun

Senin toplamda yazdığın ifadelerin 5 katı yazı yazdım şu sayfada. Çamur atmadan, seviyeyi düşürmeden.

Bana bir de "Toyota satmaktan çıkarı olan biriyle tartışmam gerektiğini" söylüyorsun.

Sana da iyi günler...

Peki hocam ben de şimdi yazdıklarına tek tek cevap vereyim;

C:1- Evet Afyonda yaşıyorum, araba da şu anda izmirde abim kullanıyor. Bende ki ford focus da onun önceden kullandığı araç. CRV'yi satıp yerine yeni araç alıncaya kadar onu kullanıyorum. Şu anda İzmirde ondan dolayı daha çok yakıyor diyorum. (şehir içi 13 litre / 100 km )

C:2- Aracın karlı buzlu yollarla ilgili tutuşuyla ilgili olarak arıntılı yorum yapmadım çünkü 3 kez karlı zeminde kullandım. Ben bu güne kadar hiç kar lastiği kullanmadım. Bütün araçlarımı tek tip lastikle kullandım. Bu araç 4x4 olmasına rağmen ek bir üstünlük görmedim.

C:3- Aracı internet ilanı ile satışa çıkarmadım. O yüzden öyle bir yerde görmüyorsunuz. İzmirde abimin tanıdığı birden fazla galerici var. Hepsine haber bıraktı alıcı olursa diye. 50 bin ile 58 bin tl arasındaki fiyat ordan geliyor. Abim ticaretle uğraşıyor ve internet kullanımı pek fazla yoktur. Bahsettiğim galericiler arkadaşı ve internet üzerinden bir ilana o yüzden gerek duymuyor.

C:4-Aracı aynı arıza için tam 6 kez 3 ayrı servise götürdüm. En sonuncusunda abim geldi focusu bıraktı ve onu da götürüp çamkırana bıraktı. Onlarca kavga ve hırgürden sonra aracın birkaç parçasını değiştirdiler. 1 hafta serviste kaldı ve sonrasında ben kullanmadım zaten. Servisten aldığından beridir abim kullanıyor.

C:5- Belki sen farklı bakıyosun ama ben yine de fiyat olarak fazla kaybettiği fikrindeyim.

C:6- RAV 4 kullanmadım, onun hakkında bilgim yok. O yüzden hiç yorum yapmadım. Sadece kullandığım araç ile ilgili tecrübelerimi aktardım.

C:5- Aracı aldığım zaman tüm bayilerdeki en uygun fiyat 90 bin tl idi. Liste fiyatı o zaman da düşük yazılıyordu ama bayiye gidince nedense biraz artıyor hep..

Ben sadece senin honda markasını bu kadar sahiplenmeni anlamıyorum. Bu güne kadar hep iyiler sana denk gelmiş olabilir. Ama burda benim asıl anlatmak istediğim araç arızalanınca adamların nasıl tavır sergiledikleri. Bana yardımcı olmaya çalıştığını usta teklifinle net şekilde anladım ama herkesin öyle tanıdığı bir usta olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Bide sen bana öneriyi yaptığında ben çoktan arabadan vazgeçmiştim.

teşekkür ederim..

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim..

Sana da iyi günler...

Peki hocam ben de şimdi yazdıklarına tek tek cevap vereyim;

C:1- Evet Afyonda yaşıyorum, araba da şu anda izmirde abim kullanıyor. Bende ki ford focus da onun önceden kullandığı araç. CRV'yi satıp yerine yeni araç alıncaya kadar onu kullanıyorum. Şu anda İzmirde ondan dolayı daha çok yakıyor diyorum. (şehir içi 13 litre / 100 km )

C:2- Aracın karlı buzlu yollarla ilgili tutuşuyla ilgili olarak arıntılı yorum yapmadım çünkü 3 kez karlı zeminde kullandım. Ben bu güne kadar hiç kar lastiği kullanmadım. Bütün araçlarımı tek tip lastikle kullandım. Bu araç 4x4 olmasına rağmen ek bir üstünlük görmedim.

C:3- Aracı internet ilanı ile satışa çıkarmadım. O yüzden öyle bir yerde görmüyorsunuz. İzmirde abimin tanıdığı birden fazla galerici var. Hepsine haber bıraktı alıcı olursa diye. 50 bin ile 58 bin tl arasındaki fiyat ordan geliyor. Abim ticaretle uğraşıyor ve internet kullanımı pek fazla yoktur. Bahsettiğim galericiler arkadaşı ve internet üzerinden bir ilana o yüzden gerek duymuyor.

C:4-Aracı aynı arıza için tam 6 kez 3 ayrı servise götürdüm. En sonuncusunda abim geldi focusu bıraktı ve onu da götürüp çamkırana bıraktı. Onlarca kavga ve hırgürden sonra aracın birkaç parçasını değiştirdiler. 1 hafta serviste kaldı ve sonrasında ben kullanmadım zaten. Servisten aldığından beridir abim kullanıyor.

C:5- Belki sen farklı bakıyosun ama ben yine de fiyat olarak fazla kaybettiği fikrindeyim.

C:6- RAV 4 kullanmadım, onun hakkında bilgim yok. O yüzden hiç yorum yapmadım. Sadece kullandığım araç ile ilgili tecrübelerimi aktardım.

C:5- Aracı aldığım zaman tüm bayilerdeki en uygun fiyat 90 bin tl idi. Liste fiyatı o zaman da düşük yazılıyordu ama bayiye gidince nedense biraz artıyor hep..

Ben sadece senin honda markasını bu kadar sahiplenmeni anlamıyorum. Bu güne kadar hep iyiler sana denk gelmiş olabilir. Ama burda benim asıl anlatmak istediğim araç arızalanınca adamların nasıl tavır sergiledikleri. Bana yardımcı olmaya çalıştığını usta teklifinle net şekilde anladım ama herkesin öyle tanıdığı bir usta olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Bide sen bana öneriyi yaptığında ben çoktan arabadan vazgeçmiştim.

teşekkür ederim..

mehmetcelik316 arkadaşım konuyu sonuna kadar okudum aslında forumda genellikle boyle bir polemiğe girmem fakat buradaki tartışmadan şunu anladım bir kere yaptığınız kıyaslamalar oldukça karışık yani siz aslında zamanında c sınıfı bir dizel almalıymışsınız seçimiz en baştan yanlış fakat yazdıklarınızdan haluk arkadaşımızı haklı çıkartan sonuçlar çıkıyor kesinlikle inandırıcılığın yok bu konuyu baştan sona okuyan biri sizde oyle bir araç olmadığını düşünür arkadaşımda 1999 model crv var 358000 km de ve hala sorun yok

• Belki bu konuyu hortlatmis olacagim ama
    müsadenizle mehmetcelik316 ve haluk 23 beylerin aralarında gecen konuyla ilgili sadece bir iki kelime etmek istiyorum.

1. Honda araclar (genelde) sorunsuzdur. mehmetcelik316 beye sanırım istisna bir arac denk gelmis.
    2. Hondaların çoğu kendi segmentindeki araclara göre az yakarlar (ama sehir ici hem otomatik olup hem de kısa mesafede 5-10 km soğuk motorla oldukça yüksek yakarlar. Bütün motorlu araclarda sanırım böyledir)
    3. Ve en önemlisi mehmetcelik316 beye sanırım adam gibi bir servis hizmeti verilememis.

tesekkür ederim.
  • Madem hortlamis, konuyu actiktan bir sure sonra tercihimi crv'den yana kullandigimi ve aractan cok memnun oldugumu belirteyim.

Gecen surede yetkili servisin gerek ilgi, gerek hizmet gerekse de fiyatlarindan sikayet edecek bir tecrube de yasamadim. Hem araci hem de -sadece periyodik bakim ve aksesuar icin gittigim- servisi tavsiye etmekte bir beis gormuyorum. Arac 2005 makyajli crv, servis ayisigi.

Konuya katki sunarak tercihimde yardimci olan forumdaslara tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skmg

Madem hortlamis, konuyu actiktan bir sure sonra tercihimi crv'den yana kullandigimi ve aractan cok memnun oldugumu belirteyim.

Gecen surede yetkili servisin gerek ilgi, gerek hizmet gerekse de fiyatlarindan sikayet edecek bir tecrube de yasamadim. Hem araci hem de -sadece periyodik bakim ve aksesuar icin gittigim- servisi tavsiye etmekte bir beis gormuyorum. Arac 2005 makyajli crv, servis ayisigi.

Konuya katki sunarak tercihimde yardimci olan forumdaslara tesekkur ederim.

Hayırlı olsun.
    Bende bir sonraki arac olarak ne alabilirim? ne olabilir diye arastırırken bu foruma düstüm.
    Merak ettigim bir sey var crv nin ses yalıtımı nasıl yani yol sesi durumu rahatsız edici düzeydemi? Biraz izlenimlerinizi aktarabilirmisiniz.?
    su an 2000 model passat kullanıyorum yol sesi ve diger durumları ona göre mukayese edecegim

• oyle rahatsiz edici bir yol gurultusu yok, ama denemeden karar vermeyin. daha once kullandigimiz c sinifi araclar, hatta biri dizel olunca beni rahatsiz etmeyen ses duzeyi sizi rahatsiz edebilir.

soyle bir ornek verebilirim, asfaltta giderken butun camlar kapali iken radyo en kisigin bir ustunde (2) seviyede dahi rahatca duyulabiliyor.
  • makyajlı crv ye bende binmiştim. araç otomatik oldugu için çok üst devirlere bırakmıyor vites geçişlerini. böylece motor sesini duymuyorsunuz hiç. ayrıca vites geçişleri çok iyi. sarsıntısız. çok hızlı gitmedik ama 60-70 te felan hiçbir ses yoktu. zaten şehiriçinde bu hızlarda gidersiniz. şehirdışı yolculuktada azcık alsın ne olcak. sedan araçlar kadar alcagını sanmam sonuçta suv. lüks olmasada kompaktlardan ileri derecede iyi.
  • Herkes kendi bakış açısı ile bir yorum yapıyor. Bende kendi bakış açıma göre yorumluyorum. Bazı arkadaşlar benim bu aracı kullandığıma dahi inanmıyor :) Ama ben aracın sahibi olduğumda da objektif yorum yapan biriyim. Aracın sadece güzel yanlarından bahsedip reklam yapmak niyetinde olsam zaten buraya yazmam. Aracın sadece kötü yanlarından da bahsetmek niyetinde hiç olmadım. Ben bu aracın ve servisinin çıkardığı sorunları (benim aracımda olanları yazdım). Bir araçtan ve servisinden memnun kalmak kişinin istediği ve beklediği şeye de biraz bağlı. Ben kişilik olarak ödediğim paranın karşılığını isterim her zaman. Buna da hakkım olduğunu düşünüyorum. Ve nihayetinde bence bu araç fiyatını haketmiyor.

Aracı 1 ay kadar önce satabildim. 58 bin tl'ye. 26 bin km'de. Evet Allahtan kurtuldum o araçtan. Servislerden memnun kalan arkadaşlara da şunu bir denemelerini isterim;
    Servise 30 bin bakımına arcımı getirecem, normal bakım ücreti ne kadar tutuyor diye sormak için 3 tane ayrı ildeki yetkili servisi arayın. Her biri başka bir fiyat söyleyecek. Mesela bana Honda Çamkıran 15 bin bakım için 520 tl istemişti, Eskişehir Ufuk ise 280 tl istedi. Bu kadar fark olur mu diye müşteri hizmetlerine sordum. Bayiler kendi fiyatlarını belirlemekte özgürler diyor.

Bence müşteri hizmetleri böyle bir durumda böyle bir cümle kuran bir firma beş para etmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: skmg

oyle rahatsiz edici bir yol gurultusu yok, ama denemeden karar vermeyin. daha once kullandigimiz c sinifi araclar, hatta biri dizel olunca beni rahatsiz etmeyen ses duzeyi sizi rahatsiz edebilir.

soyle bir ornek verebilirim, asfaltta giderken butun camlar kapali iken radyo en kisigin bir ustunde (2) seviyede dahi rahatca duyulabiliyor.

tesekkür ederim.

en iyisi almadan önce adam akıllı denemek lazım sanırım zira motor sesine degilde asfalt sesine takıntılıyımdır.
  • asfalt sesinde lastik seciminin onemli oldugunu dusunyorum. ben mercedes'in de suv kasalarda tercihi olan michelin tour latitude tercih ettim ve oldukca memnunum.
  • Merhaba,
    Çok yakında ikinci el bir honda CR-V almayı düşünüyorum. 2008-2009 model executive serilerine bakıyorum. Yalnız kafamı karıştıran bir konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim:
    Güvenlik paketli (çarpışma önleyici sistem, uyarlanabilir hız sabitleyici, aktif ön aydınlatma sistemi) gerekli midir? Yani iyi çalışıyor mu? Birisinden çarpışma önleyici sistemin şehir içinde iyi çalışmadığı, ancak uzun yolda verimli olduğunu duydum. Güvenlik paketli araç kullanlardan yorum alabilir miyim? Ona göre illa güvenlik paketli olsun mu olmasın mı karar vereceğim.

Teşekkür ederim,
  • crv ve rav4 asvalt dışına pek çıkmamalı, ikiside nissan x-trail yanında oyuncak gibi.. bence doğru tercih x-trail olmalı.. asvaltta da off-roadda da mükemmel araç... düşünün derim... videolarıda bunu gösteriyor...
  • 2004 rav4 kullanıcısıyım aracımla ilgili hiç problem yasamadım,gayet konforlu sorunsuz,ferah bi araç.Asfaltta yol tutusu binek arabaları aratmıyor oldukça basarılı yüksek hızlarda sadece rüzgar sesi oluyor ama zaten yüksek hızlarda kullanılmaması gereken bir araç sonuçta agırlık merkezi yukarıda.Arazi performansını da her fırsatta denerim ve kesinlikle hafif arazilerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz çamur,yokuş,kar,kaldırım,kum hepsinde basarılı ama suv oldugunu unutmamak gerekir.herseyi ile güzel bir araç tavsiye ederim.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: balikadam06

crv ve rav4 asvalt dışına pek çıkmamalı, ikiside nissan x-trail yanında oyuncak gibi.. bence doğru tercih x-trail olmalı.. asvaltta da off-roadda da mükemmel araç... düşünün derim... videolarıda bunu gösteriyor...

Hort...
    aradan gecmis iki yil,
    belki adam aldi, satti bile.
    biraz tarihlere dikkat etsek fena olmaz.
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar, RAV4 ile ilgili pek bilgim yok ama CRV kullanıcısıyım. Kesinlikle önermiyorum. çok arıza yapıyor ve servis çok kötü. arıza bir türlü giderilmiyor. defalarca gidip aracı bırakmak ve günler sonra almak zorunda kalıyosun. 2009 model full extra güvenlik paketli aracı 90 bin tl ye aldım şimdi 20 bin km de 50 bin tl veriyorlar. satılmıyor da... kesinlikle tavsiye etmiyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: harunkrgl

arkadaslar honda crv almayın sorunlu bi araç komsumuz peşin para 90 bn tl ye aldı bir sürü arıza çıktı arabada aldıgı bayii 40 bn tl vermedi araca sora

@ Harunkrgl

[size=4]Komşun mehmetcelik316 mı?

Bir de ekte 2009 Honda CR-V fiyatları var ama 2.0 benzinli motorun güvenlik paketlisi bile 82.900 TL'den satılmış.

http://www.otogazete.com/haber/oto/honda_2009_fiyat_listesi.asp

Eğer aracınız dizel ise, ki onun fiyatı 2009 da 90.950 TL imiş, herhalde sizinkisi bu olsa gerek.

quote:

CRV kullanıcısıyım. Çok arıza yapıyor ve servis çok kötü. yolda azıcık buzlanma kar, çamur olsun araç hemen kontrolden çıkıyor. Kaza tehlikesi atlatıyosunuz. [size=3]Allahtan ben yavaş kullanıyorum. 2009 model full extra güvenlik paketli aracı 90 bin tl ye aldım şimdi 20 bin km de 50 bin tl veriyorlar. ikinci el satışı da çok kötü, satılmıyor... kesinlikle tavsiye etmiyorum.. [size=4]bu arada km'de 50-60 kuruş (100 km 50-60 tl) yakıyor, en ideal kullanımla şehir içi ve dışı karışık) Bu aracı hiç tavsiye etmiyorum..

Ancak diğer konuda yazdığınız bu mesajınızda dizel araca yavaş kullanarak kilometrede 50-60 krş yaktırtmış olduğunuz belirtiyorsunuz.

Devamlı 1. viteste ve de 4000 devirde gitseniz herhalde öyle yakar bu araç.

Bir de ikinci el dizel CR-V fiyatlarına baktım da sizin araca bayilerin nasıl oluyor da 40.000 ve de 50.000 TL verdiğini aklım almadı.

Buyrun bu da satılık bir araç ilanı:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-jeep-bazaar-dan-honda-cr-v-2-2i-ctdi-42501476/detay

Olur da bir süre sonra araç satılır da link işlemez diye bilgileri yazıyorum:

2009 model 46.000 km araç satılık ve de istenen para 71.500 TL cik.

Ne biçim fake miş siniz siz yaaaaa!!!

çok güzel yakalamışsınız. diğer konuyuda okumuştum. bende 2007 crv almaya niyetlendim bakalım hayırlısı olsun. :)

• Konuyu hortlatayım

honda crv hakkında bildiklerimi söyleyeyim

3 senedir Honda crv 2.0i kullanıyoruz tüplü Gazın fiyatı 2.00TL şehir içi çok yakıyor hiç hesaplamadım 40 kuruş vardır rahat, şehirler arası 21 kuruş yarı yarıya neredeyse.

Aracın fiyatı 65-75 arası bu fiyata alabileceğiniz en konforlu en gösterişli en güvenli araç diyebilirim. Satıp üstünü 90 bin TL ye tamamlayıp model yükseltelim dedik kesinlikle bu konforda bu güvende araç bulamadık vazgeçtik satmaktan.

Aracın içi çok geniş arka koltukların rahatlığı ve ön görüş açısı şöfor koltuğunda yok çok geniş ve yüksek önünü rahat görebiliyorsun yolculuğuna zevk veriyor 4 kişilik aileyiz tatilde 1 gecemiz aracın içinde geçti sıkıntısız uyuduk. Bagajı çok geniş.

Araç kalkışlarda yokuşlarda çok hantallaşıyor

Şükür şuana kadar hiç arıza çıkarmadı çok sağlam araç, bakımları pahalı değil.

BMW 4.20 arkadan vurdu bende hiç bişey yoktu BMW önü benim aracın altına girdi farı vs vs kırıldı, dediğim gibi benim araça hiç bişey olmadı yüksek araç herzaman iyidir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.