Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.762
Cevap
31
Favori
166.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akademisyen misiniz?
    Fiyattan sikayet eden arkadad aracin pahali olmasindan sikayet etmemis aracin dahada zamlanmasini istemis. En guzeli bol bol test surusu yapin, farkli bayilere gitme sansiniz varsa .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-tokur

aracın 2. el değeri ÖLMÜŞ..... honda Tükiye iyi bir fiyat ve satış politikası ile iyi para kazandı... ))))))

honda tükiye yi tebrik ediyorum.... )))))

ben aracı SATTIM bu arada... honda nın şu an elinde satılmayı bekleyen sıfır 2014 araçlar için çok cazip kampanyalar ile indirimler yapacağı konuşuluyor...

arabayı sattığım fiyata bu KAMPANYA VE İNİRİMLERDEN yararlanmak suretiyle sıfır bir honda crv dizel eski kasa alabileeğim sanırım çünkü yeni kasa ve daha yükse devirli hem manuel hem de otomatik aracı geliyormuş... honda bayileri ellerinde kalan diel crv leri elerinden çıkarmak için ne yapacaklar.. ))))))))))

ali bey alan arkadaş a hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız binmeler nasip etsin 2 ci el ölmüş derken aracı kaça almıştınız kaça sattınız ::))))

• http://www.ototeknikver...ersiyonu-ile-yer-aliyor

ARABA süper olmuşşş.........

hem dört çeker, hem dizel, hem otomatik, hem de 100 kilometrede 5,5 litre yakacaki 150 den gelsin fulü yeter fazlasını istemem bu arabandan en az iki tane alacağım.... tabiii fulü 150 den gelirsee...........
  • Arkadaşlar aracı pazar günü denedim begendim .
    içini krem renk istediğim icin premium u tercih ettim
    Fiyatida arka spoiler yan basamak cam filmi tavan rayı metal kapı eşiği navigasyon sistemi bagaj havuzu 103.000 tl fiyat aldım sizler ne dersiniz alayım mı aracı pisman olur muyum
    Ikinci elde deger kaybı cok oluyor mu bu araçların???
    Acil Cevaplarınızı bekliyorum

• berkançukur kullanıcısına yanıt
    bu fiyatı hangi bayiden aldınız acaba? Baya bir aksesuar hediye almışsınız, bu aksesuarları almadan fiyatta kaça iniyorlar sordunuz mu?
    2. elini bilmem ama arac guzel. ici genis bagaj genis yuksek inip binmesi kolay. bana ruzgar sesi fazlaymis gibi geldi sadece kisa bir test yapmistim. ekonomik durumum elverse kesinlikle dusunecegim bir arac.

• Ordudan özel bi ayar oldu nasıl sizce??

Kaçırmayın, muazzam fiyat...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracimi temmuzda almıştım şuan 14 000 km oldu arabanın yakıt tüketimi inanilmaz ekonomik sırf bu sebep iyiki almışım dememe yetiyor sehir ici 6 litre yakiyor koskoca araba ayni kullanimla dizel otomatik passatim 8 10 arasi yakiyordu ama alacaklara elegance tavsiye ederim çok bi fiyat farki olmamasına rağmen donanimsal farklari fazla . Bana göre en buyuk dezavantajı ise yalıtımı bence kötü ve bazi plastiklerin kalitesi gercekten düşük

• Dizel otomatikle ilgili kesin bir tarih varmi?

• prydzsnare kullanıcısına yanıt
    Ordu ateş 2015 de gelir gecikmez demişti.

• 1,6 premium crv+basamak+arka cam filmlerini 100 bin lira olarak yeni geçen hafta aldım. Fiyat şöyleydi böyleydi artık ilgilenmiyorum. Zaten 10 sene de binerim. Araç sahibi arkadaşların önerisi varsa dinlemeye hazırım.

Ayrıca çin sitelerinde satılan çeşitli honda aksesuarları var, bunlardan alan kullanan var mı? Önereceğiniz aksesuar vs var mı çin sitelerinden? Aaraç güzel de o plastik havasını sevmedim. Krom aksesuarlarla plastik görüntüye kalite katmak istiyorum.

Kullanım ve servis konusunda önerisi olan var mı? Birbirimize faydalı olabiliriz.

Araç hakkında övgü ve sövgülerin bir anlamı yok. Hiç bir firma özel bir durum yoksa ürünü abartılı pahalı yada ucuz vermez. Bir kaç bin ucuz yada pahalı olur, o kadar. Zaten fiyatın yarısı vergi. Arabayı on bin pahalı yapsa o para nın anca yarısı firmanın cebine girer, kalanı yine vergi olur.

arkadaşlarım passat al dediler. Tamam güzel araba, ama türkiyede abartılı bir vosvogen merakından dolayı fiyatlar gerçek ederinin üstünde. Adamlar audi gibi bir markaymiscasına etiket koyuyorlar. Ayrıca doğuş grubuna kuruş vermek istemedim. Çok kazığini yedim doğuşun. Nissan kaşkai de alabilirdim, ama bagajını küçük buldum. 10 yıl bineceğim, çoluk çocuk büyüyecek, büyük bagaj iyidir dedim.

Bu aracı alırken superb full le crv premium arasında kararsız kaldım. Superb nin içi süperdi.her şeyi koymuşlar. Ama vw nin görünmeyen taraflarda bazı kısıntılara gittiğini farkettim. Dışında ise o skoda sembolü herşeyi bitiriyor. 95 milyonluk araç ama üzerinde skoda yazıyor sonuçta.

Crv nin ise tam tersi, dışarıdan hayran bırakıyor, ama içerisi o heybete nazaran daha zayıf kalıyordu. Buna rağmen görünmeyen tarafları güven verdi bana.sonuçta içerisine müdahale edersem crv iyi bir secim olur dedim ve aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalc -- 18 Aralık 2014; 4:43:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unalc

1,6 premium crv+basamak+arka cam filmlerini 100 bin lira olarak yeni geçen hafta aldım. Fiyat şöyleydi böyleydi artık ilgilenmiyorum. Zaten 10 sene de binerim. Araç sahibi arkadaşların önerisi varsa dinlemeye hazırım.

Ayrıca çin sitelerinde satılan çeşitli honda aksesuarları var, bunlardan alan kullanan var mı? Önereceğiniz aksesuar vs var mı çin sitelerinden? Aaraç güzel de o plastik havasını sevmedim. Krom aksesuarlarla plastik görüntüye kalite katmak istiyorum.

Kullanım ve servis konusunda önerisi olan var mı? Birbirimize faydalı olabiliriz.

Araç hakkında övgü ve sövgülerin bir anlamı yok. Hiç bir firma özel bir durum yoksa ürünü abartılı pahalı yada ucuz vermez. Bir kaç bin ucuz yada pahalı olur, o kadar. Zaten fiyatın yarısı vergi. Arabayı on bin pahalı yapsa o para nın anca yarısı firmanın cebine girer, kalanı yine vergi olur.

arkadaşlarım passat al dediler. Tamam güzel araba, ama türkiyede abartılı bir vosvogen merakından dolayı fiyatlar gerçek ederinin üstünde. Adamlar audi gibi bir markaymiscasına etiket koyuyorlar. Ayrıca doğuş grubuna kuruş vermek istemedim. Çok kazığini yedim doğuşun. Nissan kaşkai de alabilirdim, ama bagajını küçük buldum. 10 yıl bineceğim, çoluk çocuk büyüyecek, büyük bagaj iyidir dedim.

Bu aracı alırken superb full le crv premium arasında kararsız kaldım. Superb nin içi süperdi.her şeyi koymuşlar. Ama vw nin görünmeyen taraflarda bazı kısıntılara gittiğini farkettim. Dışında ise o skoda sembolü herşeyi bitiriyor. 95 milyonluk araç ama üzerinde skoda yazıyor sonuçta.

Crv nin ise tam tersi, dışarıdan hayran bırakıyor, ama içerisi o heybete nazaran daha zayıf kalıyordu. Buna rağmen görünmeyen tarafları güven verdi bana.sonuçta içerisine müdahale edersem crv iyi bir secim olur dedim ve aldım.

Hayirli olsun cok guzel arac almissiniz.Renk tercihinizi goremedim mesajda.Alinmis arabanin artik lafi edilmez tabiiki ama madem 10 yil kullanacaksiniz keske elegance alsaydiniz diye dusundum okurken.Cunku donanim ve gorunum farki az degil.Ama motoru,guvenligi ve sorunsuzluguyla rakipleri arasindaki en iyi suv u almissiniz.

• Aralık 2014 Honda CRV Elegance aldım. Forumdaki övgüleri kesinlikle hakediyor. 1000 km şehiriçi yaptım. Yakıt tüketimi istanbul trafiğinde yol bilgisayarı 6.1 lt/100km gösteriyor. Trafiğe yeni çıkmış bir araç için iyi bir değer diye düşünüyorum. Henüz uzun yol deneyimim olmadı. Alacaklara tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Ordu ateş 2015 de gelir gecikmez demişti.

1.6 dizel otomatik gelirse, kaçtan girer piyasaya ?

Tahminleri alalım arkadaşlar :)
  • En boşu 125 olur diyorum.
  • Merhaba,

Yaklaşık 2 hafta önce Sivas bayisinden Elegance paketi 105000 tlye satın aldım. Ardahan'da ikamet ettiğim için Sivas dönüşü artı 1000 km kontrolü için Erzurum gidiş dönüşü yaklaşık 2000 km yol yaptım. Daha önce opel, ford, vw gibi araçlarım oldu. En son aracım 2011 1.8 tsi 160 hp passattı. Bu araçların verdiği sürüş izlenimlerinden yola çıkarak aracın artılarından ve eksilerinden bahsetmek yeni CR-V düşünenler için faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Artıları:

1- Araç yaklaşık 1550 kg ağırlığa ve 18" lastik ebatlarına sahip olmasına rağmen orta sınıf sedan bir dizel araç kadar az yakıyor inanılmaz bir şekilde. 1000 km kontrolü için gittiğim Erzurum'dan Ardahan'a dönerken sakin ve Eco modundan sürüşle 3.8 lt ortalama yakaladım 123 kmlik yolculuk sonrası. Ardahan'a ulaştığımda ise ortalama yakıt 4.3 lt gösteriyordu ki Erzurum-Ardahan arası keskin viraj ve rampalarıyla meşhurdur ve havanın soğukluğuyla birlikte aracın henüz 2 bini bile devirmemiş olmasını hesaba katarsak benim için mükemmel değerler. Zira benzinli passat ile tam iki katını yaktığımı söyleyebilirim.

2- Aracın konforu ve içeriye aldığı ses gerçekten üst segment araçlar seviyesinde. Bundan önceki aracım Passat benzinliydi ve belki abartılı gelecek ancak her iki aracın içeriye aldığı ses arasında belirgin bir fark hissedemedim.

3- Yol tutuşu da değinilmesi gereken bir başka husus. Yine passatı aratmayacak derecede güven veren bir yol tutuşuyla karşılaştım ve bu beni gerçekten şaşırttı. Zira bu sınıfta bindiğim ilk araç Vw Tiguan dı ve bana gerçekten güven vermemişti. Tiguan tecrübesi bu sınıfta araçların yol tutuşu zayıf izlenimi vermişti. Öte yandan CR-V gerçekten bu önyargımı yıktı.

4- Aracın iç ve bagaj hacmi. Aracın bagaj hacmi 589 lt ile yine üst segment bir kullanım alanı sunuyor bu husus gerçekten çok sevindirici. İç hacmine değinecek olursak o hususta da üst segment bir araçla karşılaşıyorsunuz. Arka koltuk diz mesafeleri ve geniş ön koltuklar başarılı.

5- Yerden yükseklik ve dizayn. Aracın yerden yüksekliği gerçekten ihtiyaç duyanlar için ideal. Eşim gibi acemi kullanıcıları kaldırıma çıktığı halde farkettirmeyecek kadar ideal yüksekliğe sahip. Aracın dış görünüşünü ele alacak olursak bu kişisel zevklerle alakalı olmakla birlikte en azından gerçekten üst segment bir araç hissi verdiği kesin.

Eksileri:

1- Malzeme kalitesi. Yorumlarda oldukça başarılı malzeme kalitesinden bahsedilmiş ancak bu hususta aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Malzeme kalitesi cephesiyle bu aracın orta segment bir araç olduğunu söylersek yalan olmaz. Zira birçok yerde kullanılan sert plastikler, eşya gözü ve bardaklıkların bulunduğu kısım bu orta kaliteyi oldukça hissetiriyor. Bu farkı passattan inince daha iyi hissediyorsunuz.

2- Performans. Yine yorumlarda dile getirilen performans başarısının abartıldığını düşünüyorum. Belki de yanılıyorum. Zira 160 hp lik passattan inince bu araç bana attan inip eşeğe binmiş hissi verdi. Öte yandan yıllar önce bindiğim 1.6 dizel focus ile kıyasladığımda da yine biraz daha hantal kaldığını düşünüyorum. Ancak netice itibariyle 1.6 120 beygirlik bir motorun yaklaşık 1600 kg lık bir araç için vasat kalmadığı kesin. Burada anlatmak istediğim sizi üzmeyecek bir performansa sahip olmakla birlikte abartılacak bir performans beklenmemesi gerekliliği. Bunu dik rapmalarda 5 ile 6. viteslerde vites düşme gereksinimi duyurarak hissetiriyor.

3- Teknoloji kullanılırlığı. Auto stop ve yine otomatik uzun far desteği hususlarının çok da verimli olmadığını hissettim ya da benim araçtaki özellikler kusurlu. Zira idle stop olarak geçen auto stop standart bir çalışma prensibine sahip değil. Örneğin -5 derecenin altında çalışmaz şeklinde bilgi olmasına rağmen artı derecelerde de zaman zaman devreye girmiyor. Yine otomatik uzun far desteği de kafasına göre yanıp sönüyor izlenimi verdi. Karşıda araç yokken yanması gerekirken kimi zaman devreye giriyor kimi zaman girmiyor.

4- Otomatik şanzıman ve 4*4 eksiği. Bu eksikler herkesin malumu ve alırken bu hususlar beklentilerinize göre iyi değerlendirilmeli.

NETİCE:

Şahsi olarak özellikle inanılmaz yakıt tüketimi ve kötü yol şartlarına uygunluğuyla aracın tercih edilebilir bir araç olduğunu tereddütsüz söyleyebilirim. Öte yandan 4*4 eksikliği kafanızda soru işaretleri bırakabilir bu ihtiyaçla alakalı bir durum ancak şunu da bilmek gerekiyor ki eğer buna ihtiyacınız yoksa bu özellik size extra yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor. Otomatik şanzıman meselesi ise gerçekten önemli bir mesele. Eğer otomatiğin konforuna alıştıysanız bu husus size biraz hayal kırıklığı yaşatabilir. Önceki aracım otomatikti ve ben çok önemsemiyorum aradaki konfor farkını ancak eşim yeni şöför olduğu için bu eksiklik o kullanırken kendini epey hissetiriyor.

Ortalama yakıt tüketimi için yolculuk esnasında çektiğim görsel:

• Malesef honda nin turkiye deki vergi sisteminin carpikligindan yararlanarak normalde 80 bin etmeyecek araci 110 binden satmasina mi yanarsin,110 bin tl verip alanlarin 0,5 daha az yaksin diye kaygilanmasina soyle boyle muhtesem diye ove ove bitirememesine mi yanarsin sastim kaldim.

Not:araclarinizi kotulemiyorum,size kufur de etmiyorum sahsi kanaatimi yazdim,selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Malesef honda nin turkiye deki vergi sisteminin carpikligindan yararlanarak normalde 80 bin etmeyecek araci 110 binden satmasina mi yanarsin,110 bin tl verip alanlarin 0,5 daha az yaksin diye kaygilanmasina soyle boyle muhtesem diye ove ove bitirememesine mi yanarsin sastim kaldim.

Not:araclarinizi kotulemiyorum,size kufur de etmiyorum sahsi kanaatimi yazdim,selamlar

Vergi sistemindeki çarpıklığı sadece Honda ile ilişkilendirmen biraz mantıksız olmuş.

Öte yandan yorumundan yola çıkarak araç üzerine tespitinin yüzeyselliğine de değinmeden edemeyeceğim. Öncelikle 80 bin tlye alabileceğin araçları sınıfları ve donanımlarıyla göz önüne alırsan Honda'ya selam bile veremeyecek araçlar olduğunu görebilirsin. Örn. corolla, focus, dacia duster.... Sadece bu ayrıntı bile alakasız yerde olmayacak yorumlara gerek olmadığının bir resmi. Bu arada ben de şahsına ve fikrine küfür etmiyorum bu da benim şahsi kanaatim. Sağlıcakla kal.

• Honda zam yapmaya devam ediyor. Euro 3.10 tl'yken 94 bine sattığı araç için şimdi 106 istiyor (euro şu an 2,75). Ayrıca gün itibariyle benzinli 2000 motor araçlarını türkiye'den çektiler. Bu da demek ki nisan/mayıs gibi yeni dizel otomatik piyasaya girecek. Fiyatlardaki oynama bu sebepten olmalı. Bence amaçları dizel manuelleri 105-115 bandına çekip, otomatikleri 130-35 bandından piyasaya sürmek. Honda, türkiyenin vergi şartlarına geç adapte oldu, fakat en kazançlı çıkacak olanlardan biri olacak gibi. Bir de civic sedanı dizel yaparsa, piyasayı domine edebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.