Şimdi Ara

Honda Civic RS CVT, 45bin km ort 6.0 SS'li (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
0
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cseyfe

guzel foto

ortalama 70, yani nerdeyse sehirdisi, karma bile degil

e bu durumda da 5 li litreler cok normal

koyarsan 20-22 ortalama hizli fotolar, bi de ona bakariz kac yakiyor

Ortlama 70 çünkü otobanda 120, şehir içi kac gitmişim de 70 olmuş hesabını yap. Ben karma kullanım ve güzergah dedim başka bir iddiam var mi? Senaryalarim açık ve net. Çoğu zaman tek kişi eco açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Ama depoları fulleyip önlü arkalı bir 50 km yol yapalım sonra yine depoları fulleyelim bakalım kim az yakmış var mısın?

Alıntıları Göster

Sen belki kırmızı ışık görüp anlamsız gaza basıyorsundur ya da bayır yukarı 120 yapıyorsundur.

Birebir ayni sürüşü yaparsak senin 100hplik araba benden tabi ki az yakar. 2 kattan fazla güç var bende.

Sürüş tarzını gözden geçir benden cok yakiyorsan. Momenti kullanmak ileri sürüş bilgisi ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 8 Mayıs 2021; 15:6:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Sınıfının en hızlı arabası 1.5 TSİ golf yada Octavia değil mi gti peugeot 1.6 üniteyi saymazsak

Alıntıları Göster

Peugeot 1.6 gti zaten postta saydığım bir model, fakat hala satılıyor mu, varsa rs'i rahat yer. 508 gt de benzer gidebilir bu arada, ve bence iç olarak rakibi bile yok. 508 gt 500bin tl civarı alınacak açık ara en iyi araç.

1.5 tsi golf 150lik 0-42idi eski nesilde, yeni çıkan nasıl bilmem ama geçmesi imkansız. Eski sciroccolar rahat geçer, fakat satılan arabayi bu yüzden dedim. O kadar iyi motor araba kombinasyonu neden satılmıyor artık?

• quote:

Orijinalden alıntı: kopser123

182 bg gibi gidiyor ama hantal kalkışı falan. Şanzıman tepkileri çok kötü. 320d aracımla kalkışta launch control ile beni geçen civic rs olmadı hiç. Ara hızlanmalarda kapışır ama.

İşte bu kadar. Sonunda işi bilen biri çıktı 2.0 dizel de olsa denk ya da ufak farklarla kazanan değişir gibi.

Diğerleri neden yalan söylüyor anlamadım.

Kalkışta 3.20d çoğu arabayi üzer dehset bir tork var. Launch control de yaparsanız uzun süre cok rahat önde gidersiniz. Sonlarda civic yaklaşır ve geçebilir. Tabi limit sonrasi 3.20d gitmeye devam eder.

Cvt'nin normalde geç devir aldığı gerçek, aksini iddia eden olamaz, fakat güç bir kere gelince ya da s'te araba hazir ise ok gibi devam ediyor. Algi kurbanı oluyor biraz da. Bende chip sonrasi araba s'de cidden canlandı.

• Sukulented kullanıcısına yanıt

10bin km yokuş aşağı gidiyorsan iyi bir yer kazma makinesi bulmuşsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Sorunlu motor

https://forum.donanimhaber.com/turbo-benzinli-honda-larda-yag-yakit-karisma-sorunu--134160819-9

Abd modellerinim bazılarında ve tr'deki crv'lerin bazılarında evet. Tr'de dikkat çeken bir şikayet yok.

Ama konumuz sınıfının en hizli arabasi ve 10bin km ortalaması.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Adam Honda ile BMW’yi bir tutmuş, ilginç.

Nerede yarışalim? Konu ne? Kim daha hızlı ve yakıt ortalaması. Hangi konuda kiyaslamasim başka, yazsana bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

Aracin az yakmasi cok yakmasi o kadar cok faktore bagliki.Yani az ya da cok ykiyo diyebilmek icin ayni sartlarda iki farkli araci kullanmak lazim.Simdi bu arac az mi yakiyo derseniz sizin kullanim yerinize gore evet ancak aynisindan arkadasim kullaniyo ve 10 ltnin uzerinde tuketim.Cunku sehir ici ve ortalama hiz 20km civarinda.Rakimi yuksek bir sehirde kullaniyor bir suru parametre var.Deniz kenarinda sicak bir sehirde goreceli olarak 40km ve uzerindeki ortalama hizlarda zaten araclar 7 lt civarinda seyrediyor.Kendi aracim mesela kullandigim sehirde 11-12 civarinda yakarken sahil sehirlerinde 7 lt ye dusuyor tuketim.

Aksini hic bir zaman demedim? Kendi kullanım senaryomu ve benim koşullarda ne yakacağımi söyledim. Full İstanbul da işe gitsem daha çok yakar da dedim. Nerede yalan söylemişim? Her şeyim belgeli.

10lt ortlama yine de imkansız diyorum akli başında biri kullanıyorsa. Gencse, yeni ehliyet almışsa 15 20 kolay.

• erensatar kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    sorun bende sanırım

Evet, sende de sorun olduğu bir gerçek. Bunun farkına varıyor olman senin adına güzel bir gelişme. Sevindim.

Arkadaş 45bin km'lik tüketim paylaşmış. Ortalama hızla vs de desteklese daha iyi olurdu. Rahat bir güzergah, ekonomik kullanım olduğu belli. Yeni nesil her araç gibi honda da az yakıyor. En az benim aracım yakar vs iddiası da yok. Önceki mesajında passatın daha az yaktığını da söylemiş. Ama sen anlayamamışsın her zamanki gibi. Gereksiz bir övgü vs görmedim.

Arkadaşın asıl sorunu üslubunda. Bir de yaşına yakışmayan tavırlarında. Dışarıdan biri okusa 18 yaşında ergen der. Yarışalım, kapışalım, arabasına, 50bin hazırla vs olgun tavırlar değil, aksine çok itici. İnsanı hondadan soğutur o derece

• escudo76 E kullanıcısına yanıt

Asıl çöp olan şey bu yorum. Çöpe de atarlar diye tahmin ediyorum Honda Civic RS CVT, 45bin km ort 6.0 SS'li 

• Gerçek trafikte ağlar o araba , 1.2 90 bg 920 kg cvt aracım ile 6 nin altına inemiyorken.

Honda Civic RS CVT, 45bin km ort 6.0 SS'li

Honda Civic RS CVT, 45bin km ort 6.0 SS'li

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Sen belki kırmızı ışık görüp anlamsız gaza basıyorsundur ya da bayır yukarı 120 yapıyorsundur.

Birebir ayni sürüşü yaparsak senin 100hplik araba benden tabi ki az yakar. 2 kattan fazla güç var bende.

Sürüş tarzını gözden geçir benden cok yakiyorsan. Momenti kullanmak ileri sürüş bilgisi ister.

Alıntıları Göster

Bu yoruma Honda Civic RS CVT, 45bin km ort 6.0 SS'li pes artık.

• 200 Hp altı C segment araçlar arasında Civic RS'e kafa tutabilecek araç ne TSi Golf olur ne de FR Leon. Olsa olsa 1.4T Giulietta veya T4 V40 kapışır. Giu hafiflik avantajıyla geçebilir ama V40 dan emin değilim. Belki 120i 1.6 177hp de eklenebilir ama onun fiyatı civicle giuyla alakasız. Yakıt verilerine katılmıyorum, neredeyse otoban hızında ortalamaya sahip, sürekli çevreyolunda tutturulmuş ortalamayı ben dikkate almam. Başka araç varmı aklınıza gelen saydığım modellere yakın güç sunan?

• Aldırırım seni evinden yalnız. Sağa sola ne sataşıp duruyorsun ? Varsa bir karın ağrın öt bilelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt

Mesajımı yeniden okudum yalan söylemişsiniz diye bir şey okumadım.Niye böyle bir şey yazdınız anlamadım.39 yaşında arkadaşım kullanıyor.İmkansız değil gayet güzel bir şekilde yakıyor 10 lt yani.Ortalama hızı 17-20 km civarına gerçek bir şehiriçi trafiği olarak yüksek rakımlı bir ilde kullanırsanız çıkan rakamı görürsünüz.Sahil kesiminde, sıcak illerde ve ortalama hızın biraz yükseldiği yerlerde tüketim epey düşer.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

Çapsızın teki olduğu ilk yorumundan belliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

200 Hp altı C segment araçlar arasında Civic RS'e kafa tutabilecek araç ne TSi Golf olur ne de FR Leon. Olsa olsa 1.4T Giulietta veya T4 V40 kapışır. Giu hafiflik avantajıyla geçebilir ama V40 dan emin değilim. Belki 120i 1.6 177hp de eklenebilir ama onun fiyatı civicle giuyla alakasız. Yakıt verilerine katılmıyorum, neredeyse otoban hızında ortalamaya sahip, sürekli çevreyolunda tutturulmuş ortalamayı ben dikkate almam. Başka araç varmı aklınıza gelen saydığım modellere yakın güç sunan?

Kia proceed gt diyesim var ama biraz hantal ve aktarmasi problemli. Yine de ensede nefes hissettirir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.