Şimdi Ara

Honda CİVİC **HB** ---ANA BAŞLIK--- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
11.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yavaş ol kardeşim, sakin ol...Ne çamur attım ben, ne de koz kondurma gibi birşey yaptım.

Araba alacak arkadaşa yalnızca ilk yıl çıkan arabayı alma, 1 yıl bekle öyle al dedim. Örnek olarak da alysentr yeni civic hb verdim...

Sakin ol, benim japonla bir sorunum yok. Aklın sıra genellemeler yapıp karşıt görüş oluşturmaya çalışma...

Tembellik yapıp gazete küpürü diyeceğine ilgili linki keşke tıklasaydın...

Bir gün civic hb alabilirim ama dizel olacak kesinlikle .. O zaman gelince bu söylediklerini sakın unutma. Tükürdüğünü yalamak...

Honda CİVİC **HB** ---ANA BAŞLIK---

quote:

Orjinalden alıntı: mrcanadian

kendin astrana toz kondurmuyorsun opel sorunlu araba diyorlar ama benim hiç başım ağrımadı diyorsun ben bu aracı alalı 23 gün oldu 2000 km ye geldim 200 km hızı gördüm yolda pegout, bmw 520i laguna 2.0 ile yolda kapıştık hepsinide hemde virajlı yolda yedim ne zıplama gördüm nede süspansiyonda problem o koyduğun yazıyı kimin yazdığını bilmem ama benim arabamda bu yarışa şahit olanlar küçük dillerini yuttular. sen alman arabalarına devam et japon arabalıra çamur atmak için de git mazda topici aç civic topicine gel kimin yazdığı arabayı kullanıp kullanamdığı bile belli olmayan gazete küpü ekle ama volkswagene laf söyletme VW kendini ispatlamış marka de ama senin gözünde Honda kendini ispatlamamış kıytırık seat sorunsuz araba çıkartmış ama civic zıplıyormuş baksen ikiside aynı zmanada piyasaya çıktı. arkadaşım benim 50 milyar verdiğim araba yolda zıplayacak ben adama avpupa tüketici mahkemesine bile veririim ama aracımdan çok memnunum sende gidip japon arabaları için kupür toplayacağına git opelinin topikine deneyimlerini aksesuarlarını vs. yaz işte...

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

mrcanadian böyle yorumlar yapma lütfen. VW kendi çapında yıllardır avrupa pazarının lideri. Haklı lideri...

Konfordan başka bir şey yok demek ..... sadece kendini kandırmaca olur...

Cİvic hb,leon ve astra hepsi dizel::: Bakıver lütfen...

http://resim.donanimhaber.com/m_7485638/mpage_1/key_astra%252Ccivic%252Cleon//tm.htm#7493290

quote:

ya hocam bırak bu ayakları alman arabasına binen japona binmezmiş falan filan izmitte almanyadan gelen ve gelirken de 4 çeker passat ile gelen bir abimiz civic hb çok beğendi passatı satıp hb de sıra bekleyen adama fazladan 3 milyar verip arabyı aldı inanılmaz memnun kesinlikle bana passatı aratmıyor mükemmel bir araç diyor millet kullanmadan lambır lumbur yok alman arabasının yanına gelemezmiş bilemem ne söyleyin bakalım volkswagen grubunun f1 de arabası var mı arabada konfordan başka bir şey yok....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 25 Ağustos 2006; 16:30:19 >

• araba benim elimde virajlarde ne yaptığınıda biliyorum sürüş konforunuda biliyorum işte test değerleri bu ortada daha önce aynı motoun kullanıldığı accord testinde accord tüm rakipleri geride bırakırken burada 1.9 luk astra daha çok puan almış arkadaşım bu testler hikaye ben kullandığım arabayagöre konuşurum bu testleri yapan arkadaşlar kimin arabasına biner rekmal alırlarsa onun kornası öttürüp her testte başka arabayı üstün tutarlar

cicivte yurtdışındaki formlarada da eleştirlen tek şey fren mesafesinin rakiplerinden 1 - 2 metre fazla olması başka bir şey yok ama bu testte hiç bahsetmemiş bile kesinlikle masa başında yapılmış test bu.
  • Sana dert yandım, gidip bana test masa başında yapıldığı hakkında bilmeden etmeden uydurma laflar ediyorsun, anlayacağın sadece testten bahsediyorsun..

Civic hb yol tutuşda rakiplerinden bir miktar geride. Başka bazı şeylerde de geride..

Olsun bir gün yine de civic hb alabilirim. Nedeni ise eğer 1.6 ctdi falan yaparsa şöyle bir 120 ps, 280 de tork koyarsa ki hondanın dizeli de sessiz neden almayım.

Civic hb benim için bir arabada en önemli şeyi karşılıyor. Tipi güzel, hiç incelemedim ama içide kaliteli duruyor.

EEE bi de unutma yırt dışı forumlardan bahsediyorsun, forum dediğin nedir ki . Bilgisayar başında yazılan şeyler.

gerçi senin için bağımsız testler masabaşı; forumlar inandırıcı..

Sen koy bakalım civic hb in daha iyi yol tuttuğuna dair bir test...

quote:

araba benim elimde virajlarde ne yaptığınıda biliyorum sürüş konforunuda biliyorum işte test değerleri bu ortada daha önce aynı motoun kullanıldığı accord testinde accord tüm rakipleri geride bırakırken burada 1.9 luk astra daha çok puan almış arkadaşım bu testler hikaye ben kullandığım arabayagöre konuşurum bu testleri yapan arkadaşlar kimin arabasına biner rekmal alırlarsa onun kornası öttürüp her testte başka arabayı üstün tutarlar

cicivte yurtdışındaki formlarada da eleştirlen tek şey fren mesafesinin rakiplerinden 1 - 2 metre fazla olması başka bir şey yok ama bu testte hiç bahsetmemiş bile kesinlikle masa başında yapılmış test bu.

• bmw 520i ile aynı virajı alırken onun öndey kayması benim ise yanından geçmem yeterli bir test mi arkadaşım formdakilerin hepsi araca sahip dergide ki testler ise ne olduğunu Allah bilir birde honda 1.6 yapsa şu olsa bu olsa halmında bıyığı olsa amcam olurdu

1.6 olursa dizel honda hb alacaksın lütfedeceksin de neden 1.3 90 hp astara dizele biniyorsun balı tatmayan bilemez önce kullan hb i sonra konuş ben sana kendi izlenimimi söylüyorum sen benim gözüme dergi test getiriyorsun kendime mi inanayım dergiye mi sen olsan ne yapardın ?

quote:

Sana dert yandım, gidip bana test masa başında yapıldığı hakkında bilmeden etmeden uydurma laflar ediyorsun, anlayacağın sadece testten bahsediyorsun..

Civic hb yol tutuşda rakiplerinden bir miktar geride. Başka bazı şeylerde de geride..

Olsun bir gün yine de civic hb alabilirim. Nedeni ise eğer 1.6 ctdi falan yaparsa şöyle bir 120 ps, 280 de tork koyarsa ki hondanın dizeli de sessiz neden almayım.

Civic hb benim için bir arabada en önemli şeyi karşılıyor. Tipi güzel, hiç incelemedim ama içide kaliteli duruyor.

EEE bi de unutma yırt dışı forumlardan bahsediyorsun, forum dediğin nedir ki . Bilgisayar başında yazılan şeyler.

quote:

araba benim elimde virajlarde ne yaptığınıda biliyorum sürüş konforunuda biliyorum işte test değerleri bu ortada daha önce aynı motoun kullanıldığı accord testinde accord tüm rakipleri geride bırakırken burada 1.9 luk astra daha çok puan almış arkadaşım bu testler hikaye ben kullandığım arabayagöre konuşurum bu testleri yapan arkadaşlar kimin arabasına biner rekmal alırlarsa onun kornası öttürüp her testte başka arabayı üstün tutarlar

• arkadaş ben taraf tutuyorum arabamı kayırıyorum tutucuyum (!) geç honda civic formuna bak orada neler yazıyor kullananlar arabanın yol tutuşu için ne diyor....

http://forum.donanimhaber.com/m_7268089/mpage_27//tm.htm#8907750

quote:

Sana dert yandım, gidip bana test masa başında yapıldığı hakkında bilmeden etmeden uydurma laflar ediyorsun, anlayacağın sadece testten bahsediyorsun..

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcanadian -- 25 Ağustos 2006; 17:21:51 >

• Bay Kanadalı

Astra 1.9 cdti denedinde mi konuşuyorsun?

Arabanla resmen hava atıyorsun.

Terbiyeli ol. Herkesin parası var istediği arabayı alır. Yaşın kaç merak ettim doğrusu?

Kazanıp mı aldın arabanı yoksa baba parasımı?

Aldığın araban benimkinden ancak 4-5 bin YTL daha fazla...

Havalara girmene hiç gerek yok!!

Amma doluymuş bana, sana adam gibi yaklaştık, karşımızda ne bulduk...

NOT:::Tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum bu şekilde yazı yazmak zorunda kaldığım için. Hakaret kastım yok. Bunu cümlelerimden çıkarmak mümkün. ne yazık ki arkadaşın tavrı hoş değil. Üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek niyetinde...

quote:

bmw 520i ile aynı virajı alırken onun öndey kayması benim ise yanından geçmem yeterli bir test mi arkadaşım formdakilerin hepsi araca sahip dergide ki testler ise ne olduğunu Allah bilir birde honda 1.6 yapsa şu olsa bu olsa halmında bıyığı olsa amcam olurdu

1.6 olursa dizel honda hb alacaksın lütfedeceksin de neden 1.3 90 hp astara dizele biniyorsun balı tatmayan bilemez önce kullan hb i sonra konuş ben sana kendi izlenimimi söylüyorum sen benim gözüme dergi test getiriyorsun kendime mi inanayım dergiye mi sen olsan ne yapardın ?

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 25 Ağustos 2006; 18:35:56 >

• adam topic topic dolaşıp japon arabalarına b.k atıyor birde haklı gibi konuşuyor yaşım 31 1,5 yıldır bu arabanın çıkacağını biliyor ve para biriktiriyorum tamamen alın teri arkdaşım test sonuçlarını koymuşsun bize yazdığın test sonuçlarına cevap yazdık kimsenin arabasını küçük görmüyor sadece kendikimden bahsediyorum

Sende dönüp mazdaya dönüp civic e b.k atacağına kendi arabandan bahset bak bakalım bizim yarumlara diğer markalar hakkında senin gibi lambır lumbur konuşuyormuyuz kendi aracımızla ilgili deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Sende başka markalarla tartışıacağına aynı olgunluğu göster.

Ben senin gibi oturup ben aracıma ne ödedim diğer insanlar kendi arabalırına ne ödedi heeey yaşasın benimle onun onun arasında 3 - 4 milyar fark var bu kapanmayacak fark değil türünden laflarla s.d.k yarıştırmıyorum....

Terbiye ye davet ötmeden önce o terbiyeyi kendin taşımalısın madem çok terbiyelisin aracınla hava atmıyorsunda neden mazda ile astrayı karşılaştıran bir topic açıp mazdayı yerden yere vurdun????

quote:

Bay Kanadalı

Terbiyeli ol. Herkesin parası var istediği arabayı alır. Yaşın kaç merak ettim doğrusu?

NOT:::Tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum bu şekilde yazı yazmak zorunda kaldığım için. Hakaret kastım yok. Bunu cümlelerimden çıkarmak mümkün. ne yazık ki arkadaşın tavrı hoş değil. Üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek niyetinde...

quote:

bmw 520i ile aynı virajı alırken onun öndey kayması benim ise yanından geçmem yeterli bir test mi arkadaşım formdakilerin hepsi araca sahip dergide ki testler ise ne olduğunu Allah bilir birde honda 1.6 yapsa şu olsa bu olsa halmında bıyığı olsa amcam olurdu

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcanadian -- 28 Ağustos 2006; 8:40:49 >

• Olayları değerlendirme kabiliyetin çok iyi olmadığı için yanılgı içindesin BAY KANADALI:::

Yalanların:

1. Hangi marka topiği dolaşıp japon otolarına b.k atmışım. Uyduyorsun, uydurmuyorum diyorsan örnek ver.

2. Bu topikde civic hb ne zaman bok atmışım? Arkadaş topiğin ilk mesajında yorum sormuş, ben de yorumumu söylemişim. İlk yıl yeni çıkan arabayı alma diye. B.k falan atmadım.

3. Kendi açtığım konuda mazdaya b,k atmadım. Mazda kullanıcısının astra yorumlarını altardım. Daha sonra mazdafanclup den gelen arkadaşlarla iyi bir iletişime girip Açtığım topikde düzeltmeler de yaptım, topiğin adını da değiştirdim. Ve bu konuda arkadaşlar bana teşekkür PM i attılar. Ne yazık ki senn de onlardan üslup açısından ders alman gerekiyor.

4. Sen ne yazık ki topikdeki yazıları çok iyi okumadığın için yanılgıya düşüyorsun.

5. Japon arabalarına b.k atsam bir topikde ileride alacağınız araba hangisi diye başlayan bir konuda YENİ RAV 4 demezdim..

BU bana mazda3fanklup üyesi arkadaşın yolladığı PM:::

Gelen Kutusu
    Kimden: murat b
    Kime: gorele2000
    Tarih: 24 Ağustos 2006; 19:27:35
    Başlık: Cevap: ilgili mesaj

duyarlılığın için teşekkürler.Bende gerekli düzeltmeleri yaptım

quote:

adam topic topic dolaşıp japon arabalarına b.k atıyor birde haklı gibi konuşuyor yaşım 31 1,5 yıldır bu arabanın çıkacağını biliyor ve para biriktiriyorum tamamen alın teri arkdaşım test sonuçlarını koymuşsun bize yazdığın test sonuçlarına cevap yazdık kimsenin arabasını küçük görmüyor sadece kendikimden bahsediyorum

Sende dönüp mazdaya dönüp civic e b.k atacağına kendi arabandan bahset bak bakalım bizim yarumlara diğer markalar hakkında senin gibi lambır lumbur konuşuyormuyuz kendi aracımızla ilgili deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Sende başka markalarla tartışıacağına aynı olgunluğu göster.

Ben senin gibi oturup ben aracıma ne ödedim diğer insanlar kendi arabalırına ne ödedi heeey yaşasın benimle onun onun arasında 3 - 4 milyar fark var bu kapanmayacak fark değil türünden laflarla s.d.k yarıştırmıyorum....

Terbiye ye davet ötmeden önce o terbiyeyi kendin taşımalısın madem çok terbiyelisin aracınla hava atmıyorsunda neden mazda ile astrayı karşılaştıran bir topic açıp mazdayı yerden yere vurdun????

quote:

Bay Kanadalı

quote:

quote:

quote:

yi ol

• Tek kelime ile mükemmel bir araç. resimler için tşk edrim.
  • vazgeçtim

Olayları değerlendirme kabiliyetin çok iyi olmadığı için yanılgı içindesin BAY KANADALI:::

Yalanların:

1. Hangi marka topiği dolaşıp japon otolarına b.k atmışım. Uyduyorsun, uydurmuyorum diyorsan örnek ver.

2. Bu topikde civic hb ne zaman bok atmışım? Arkadaş topiğin ilk mesajında yorum sormuş, ben de yorumumu söylemişim. İlk yıl yeni çıkan arabayı alma diye. B.k falan atmadım.

3. Kendi açtığım konuda mazdaya b,k atmadım. Mazda kullanıcısının astra yorumlarını altardım. Daha sonra mazdafanclup den gelen arkadaşlarla iyi bir iletişime girip Açtığım topikde düzeltmeler de yaptım, topiğin adını da değiştirdim. Ve bu konuda arkadaşlar bana teşekkür PM i attılar. Ne yazık ki senn de onlardan üslup açısından ders alman gerekiyor.

4. Sen ne yazık ki topikdeki yazıları çok iyi okumadığın için yanılgıya düşüyorsun.

5. Japon arabalarına b.k atsam bir topikde ileride alacağınız araba hangisi diye başlayan bir konuda YENİ RAV 4 demezdim..

BU bana mazda3fanklup üyesi arkadaşın yolladığı PM:::

Gelen Kutusu
    Kimden: murat b
    Kime: gorele2000
    Tarih: 24 Ağustos 2006; 19:27:35
    Başlık: Cevap: ilgili mesaj

duyarlılığın için teşekkürler.Bende gerekli düzeltmeleri yaptım

yi ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcanadian -- 29 Ağustos 2006; 8:34:40 >

• Arkadaşlar (özellikle yerli)otomobil dergilerindeki karşılaştırmaları dikkate alın ama fazla ciddiye almayın derim..Ben şimdiye kadar hiç bir alman markasının bu kıyaslamalardan kötü not aldığını okumadım..Bahsedilen testte de örneğin Civic'in çok önemli iki ( fark atabileceği) özelliği es geçilmiş..Birincisi diğerlerinden çok daha sessiz bir motorunun olması ikincisi de 0-100 km hızlanmada diğer ikisinden daha hızlı olması ( Civic; 8,6 sn, Leon; 9,3 sn, Astra 8,9 sn) Ayrıca Civic'in torku diğer ikisinden de fazla ( 340 nm-320 nm)..Nasıl oluyor da ara hızlanmalarda, esneklik değerlerinde daha kötü puan alıyor?? http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-and-driving/honda-civic-2.2-i-cdti-1004963.html 'ye göz atabilirsiniz..
    Evet yeni çıkan bir araç her zaman sürprizlere gebedir..Ama bu japoın olunca tatsız sürpriz çıkma ihtimali çok ama çok azdır..Ayrıca insanların kendi sürüş deneyimlerine de bence önem vermek lazım..Yeni Civic'lerin yol tutuşu hakkında henüz hiç bir kullanıcıdan olumsuz bir şey duymadım ( geçen hafta Sedan'ını ben kendim test ettim..her ne kadar yüksek hızlara çıkabilecek yol bulamadıysam da yol tutuşunu ve viraj hakimiyetini beğendim)

•  Honda CİVİC **HB** ---ANA BAŞLIK---

Arkadaşım bu değerleri yanlış bilgi verdiğin için vermek zorunda kaldım.

Yanlışlarınız:::

1. Civic çok daha sessiz demişsin. Gerçekten sessiz ama değerler ortada..100 km hızda civic,130 km hızda astra daha sessiz...

2. 0-100 km hızlanmada astra:8.9 sn; civic:9.3 sn; yanlış değer vermişsiniz.

3. Ara hızlanmalarda civiğin torku daha yüksek demişsiniz ama astranın 10 beygir daha güçlü ve 65 kg da daha hafif olduğunu unutnuşsunuz.( tabii bu saydığım son ikisi 0-100 kmde de etkili) o yüzden astranın ivmelenmesi daha iyi.

4. değerleri doğru vermek ve doğru anlamak adına...
    quote:

Orjinalden alıntı: therapist70

Arkadaşlar (özellikle yerli)otomobil dergilerindeki karşılaştırmaları dikkate alın ama fazla ciddiye almayın derim..Ben şimdiye kadar hiç bir alman markasının bu kıyaslamalardan kötü not aldığını okumadım..Bahsedilen testte de örneğin Civic'in çok önemli iki ( fark atabileceği) özelliği es geçilmiş..Birincisi diğerlerinden çok daha sessiz bir motorunun olması ikincisi de 0-100 km hızlanmada diğer ikisinden daha hızlı olması ( Civic; 8,6 sn, Leon; 9,3 sn, Astra 8,9 sn) Ayrıca Civic'in torku diğer ikisinden de fazla ( 340 nm-320 nm)..Nasıl oluyor da ara hızlanmalarda, esneklik değerlerinde daha kötü puan alıyor?? http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-and-driving/honda-civic-2.2-i-cdti-1004963.html 'ye göz atabilirsiniz..
    Evet yeni çıkan bir araç her zaman sürprizlere gebedir..Ama bu japoın olunca tatsız sürpriz çıkma ihtimali çok ama çok azdır..Ayrıca insanların kendi sürüş deneyimlerine de bence önem vermek lazım..Yeni Civic'lerin yol tutuşu hakkında henüz hiç bir kullanıcıdan olumsuz bir şey duymadım ( geçen hafta Sedan'ını ben kendim test ettim..her ne kadar yüksek hızlara çıkabilecek yol bulamadıysam da yol tutuşunu ve viraj hakimiyetini beğendim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 28 Ağustos 2006; 21:13:56 >

• quote:

Arkadaşım bu değerleri yanlış bilgi verdiğin için vermek zorunda kaldım.

Yanlışlarınız:::

1. Civic çok daha sessiz demişsin. Gerçekten sessiz ama değerler ortada..100 km hızda civic,130 km hızda astra daha sessiz...

2. 0-100 km hızlanmada astra:8.9 sn; civic:9.3 sn; yanlış değer vermişsiniz.

3. Ara hızlanmalarda civiğin torku daha yüksek demişsiniz ama astranın 10 beygir daha güçlü ve 65 kg da daha hafif olduğunu unutnuşsunuz.( tabii bu saydığım son ikisi 0-100 kmde de etkili) O yüzden astranın ivmelenmesi daha hızla...

4. değerleri doğru vermek ve doğru anlamak adına...
    quote:

Orjinalden alıntı: therapist70

Arkadaşlar (özellikle yerli)otomobil dergilerindeki karşılaştırmaları dikkate alın ama fazla ciddiye almayın derim..Ben şimdiye kadar hiç bir alman markasının bu kıyaslamalardan kötü not aldığını okumadım..Bahsedilen testte de örneğin Civic'in çok önemli iki ( fark atabileceği) özelliği es geçilmiş..Birincisi diğerlerinden çok daha sessiz bir motorunun olması ikincisi de 0-100 km hızlanmada diğer ikisinden daha hızlı olması ( Civic; 8,6 sn, Leon; 9,3 sn, Astra 8,9 sn) Ayrıca Civic'in torku diğer ikisinden de fazla ( 340 nm-320 nm)..Nasıl oluyor da ara hızlanmalarda, esneklik değerlerinde daha kötü puan alıyor?? http://uk.cars.yahoo.com/car-reviews/car-and-driving/honda-civic-2.2-i-cdti-1004963.html 'ye göz atabilirsiniz..

• Arkadaş yanlış bilgi vermemişki civic 2.2 i-ctdi 0-100 fabrika verileri 8,6sn dir. (www.honda.co.uk)
    Yukarıdaki resimdeki bilgi yanlış bu teste nasıl güvenicez şimdi
  • 1. Güvenmek zorunda değilsin.

2. Fabrika öyle vermiş de adamlar test edince aynı değeri bulabilmiş bakalım...
    quote:

Orjinalden alıntı: jackal73

Arkadaş yanlış bilgi vermemişki civic 2.2 i-ctdi 0-100 fabrika verileri 8,6sn dir. (www.honda.co.uk)

• Astra'nın 0-100 km fabrika değerini verirken ( 8,9 sn) Civic'in neden fabrika verisini( 8,6 sn) vermiyor??? Accord 90 kg daha ağır ve aynı motorla 9,5 sn yapıyor ( baknz; arabam.com test verileri) Ayrıca ara hızlanmaları etkileyen en önemli etken beygir gücü değil, TORK gücüdür.( Dizel arabalar torkları daha yüksek olduğu için ara hızlanmaları daha iyidir, beygir güçlerinden değil)...Civic'in torku diğer ikisinden 20 Nm daha fazla ( daha ağır olması 0-100 km'yi daha çok etkiler, ara hızlanmalara etkisi ihmal edilebilir)..Sessizlik konusunda derginin verdiği ölçümleri doğru kabul etsek bile 65 db ile 68'in arasındaki fark 72'ye 71'in yanında sanırım bir kaç puan fazla almayı hakedecek kadar etkileyici..ayrıca Civic dizellerin sessizliği dünyaca kabul edilmiş, övgüye layıktır..Testteki ölçümler gürültünün tümünü ölçer ( yol, rüzgar ve motor).:yani 130 km/h hızdaki motor sesi benzinliden fazla değildir( bakınız; arabam.com'dan Accord dizel test verileri; 130 km/h'ta 67 DB)..Oysa VW'nin dizellerinin gürültüsü de gene dünyaca kabul görmüş bir gerçekliktir..

• Sana hak vermekle berabar 10 ps gücüde yabana atmamak lazım.
    Sessizlik içinse autocar aralık sayısında civic için hızlandıkça sessizleşen bir motor diyor.
    Fakat sessizlik ve hızlanmaya bırakıp diğer maddelere de bakmak lazım değil mi? Mesala konfor, kullanım, sürüş özellikleri ve güvenlik...
    Civic hb halihazırda euroncap a girmedi bile? Corsa daha satılmadan mesala 5 yıldız kaptı!!!

Ama en unutulmaması şey..

Astra ; civicden tam 3 yıl önce çıkmasına rağmen başbaşa nerdeyse!!!
  • senin amacın başka arkadaşım....

forum tadını kaçırma git nerde tartışma çıkaracaksan orda çıkar....

quote:

1. Güvenmek zorunda değilsin.

quote:

Arkadaş yanlış bilgi vermemişki civic 2.2 i-ctdi 0-100 fabrika verileri 8,6sn dir. (www.honda.co.uk)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcanadian -- 29 Ağustos 2006; 8:50:27 >
  • Test yapılıyor astra nın fabrika verileri ile aynı çıkıyor ama civic çıkmıyor bak bak bak bu test düpedüz uydurma bir test bu belli oldu.
    Ayrıca teknik özellikler demek test verileri demek değildir firmaların bildirdiği fabrika verileridi bu testi yapanlar kasıtlı olarak YANLIŞ bilgi vererek müşterilerini yanıltıyorlar.

quote:

1. Güvenmek zorunda değilsin.

quote:

• Senin ne yapmak istediğini çok iyi anlıyorum, astra ile mutluluklar dilerim.

quote:

Sana hak vermekle berabar 10 ps gücüde yabana atmamak lazım.
    Sessizlik içinse autocar aralık sayısında civic için hızlandıkça sessizleşen bir motor diyor.
    Fakat sessizlik ve hızlanmaya bırakıp diğer maddelere de bakmak lazım değil mi? Mesala konfor, kullanım, sürüş özellikleri ve güvenlik...
    Civic hb halihazırda euroncap a girmedi bile? Corsa daha satılmadan mesala 5 yıldız kaptı!!!

Ama en unutulmaması şey..

Astra ; civicden tam 3 yıl önce çıkmasına rağmen başbaşa nerdeyse!!!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.