Şimdi Ara

Honda Civic Dream mi Yoksa Opel Astra Enjoy mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam Honda nın kalitesine ve özellikle otomatik vitesteki başarısına lafım yok. Türkiye de satılmaya başladığı 2006 Haziran dan beri takibimde olan ve hayran olduğum bir araç. Ama duygusal ve parasal sebeplerden dolayı sahip olamıyoruz o ayrı. Gelgelelim Ötv indirimi öncesinde yaptıkları yamyamlık boyutundaki zamlardan sonra Ötv indirimi ile fiyatları tekrar normal seviyelere çekmeleri yurdum insanını resmen YOLUNACAK KAZ gözüyle görmeleri çok ayıp. sadec Honda değil Toyota, Ford, Vw çoğu firma bu şekilde davrandı. Her ne kadar Civic Sedan ı çok beğensem de özellikle Hyundai 1.6 CRDi VGT [115 PS] STYLE OTM (34.185 TL) ve Mazda3 1.6 Sedan Touring AT (32.258 TL) tavsiye ederim. Ama Honda dılar der ki; DREAM alma PREMIUM al, paran var sa onu da alma ELEGANCE al. Zaten sahibinden.com daki Civic satışlarına bakınca da en çok ELEGANCE alınıp satıldığı gözüküyor. Yani illa ki de Civic alacaksanız paranızı zorlayıp en azından PREMIUM modelini alın

• Bence tartışılmaz Honda'nın üstünlüğü hiç düşünmem bu iki araç arasında kalsam en yakın Honda bayiine gider alırım. Opel batıcağını fln düşünmüyorum ama Astrayı Civic ile kıyaslamam bile. Bence Hondayı tercih etmelisin.
  • honda bencede otomatik vites öneririm
  • Otomatik alcaksan kesinlikle honda civic al. Babamda opel astra otomatik vardı 2 kere yolda bıraktı, sıkıntılı şanzımandır yani.Şimdi peder honda civic kullanıyo 1 senedir acayip memnun. Ama şunu da belirteyim astra nın yol tutuşu civic ten daha iyidir.Honda al gitsin...
  • ben de çoğunluğun görüşüne katılıyorum. Otomatik vites alacaksan honda civic.
  • quote:

Orjinalden alıntı: racerant

Herşeye tamam derimde Motor, şanzıman ve sorunsuzluk tamamda Civic Astra'dan daha kaliteli diyenlere katıla katıla gülerim.

Honda da kaporta zayıf.
    Yağmurda aracın sacına düşen damlaları aracın içinden tıp tıp duyabilirsiniz
    Yol gürültüsü alacaksınız yalıtımı zayıf.
    Bagaj içindeki izolasyon ve kullanılan malzemeler vasat.
    Kapı içi döşemesi yok zaten sadece plastik.
    Kapılardaki plastik aksamında plastik çapaklarını kendiniz jiletle kazırsınız.
    Tamponu biryere değdirmeye görün hemen sarkar ancak korkmayın elle dahi düzeltilebiliyor.

Astra'da kullanılan malzeme kalitesi ve iç mekan kalitesi için hakkını verin bence yada gidip bir Astraya binin.

+Yol tutuş ve güvenlik.(3 senedir euro ncap'te 4 yıldızken sanırım daha yeni 5 yıldıza ulaştı honda.)

• quote:

Orjinalden alıntı: racerant

Herşeye tamam derimde Motor, şanzıman ve sorunsuzluk tamamda Civic Astra'dan daha kaliteli diyenlere katıla katıla gülerim.

Honda da kaporta zayıf.
    Yağmurda aracın sacına düşen damlaları aracın içinden tıp tıp duyabilirsiniz
    Yol gürültüsü alacaksınız yalıtımı zayıf.
    Bagaj içindeki izolasyon ve kullanılan malzemeler vasat.
    Kapı içi döşemesi yok zaten sadece plastik.
    Kapılardaki plastik aksamında plastik çapaklarını kendiniz jiletle kazırsınız.
    Tamponu biryere değdirmeye görün hemen sarkar ancak korkmayın elle dahi düzeltilebiliyor.

Astra'da kullanılan malzeme kalitesi ve iç mekan kalitesi için hakkını verin bence yada gidip bir Astraya binin.

bu bilgileri kulaktan dolma mı biliyorsunuz yoksa bindiniz mi şöyle 3-5 ay merak ettim..

kedi ciğer ilişkisi hissettim birden nedense..

Sizin arabanızın Mercedes ya da Rolls-Royce olduğunu tahmin ediyordum ta ki imzanızdaki Opel armasını görene kadar..

Yazdıklarınızın alakası yok insanları yanlış yönlendirmeyin..

Saygılar

• kesinlikle ve kesinlikle bence civic. astra sedan enjoy ve civic arasında gidip gelirken hatta astraya birkaçkez inceleme yapıp pazarlığı kızıştırmışken, civic otm vites test aracınıkullanınca yemişim ekonomiyi-donanımı dedim ve civic premium otm vites aldım çok memnunum.
    asfalt sesi alır ok
    yağmur sesi duyarsın ok
    ANCAK gaza yüklenince motordan gelen o müthiş ses yeter de artar bile herşeyine katlanılır.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.