Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1755. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17531754175517561757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: askala

Kredi kampanyası 120.000 tl'ye kadar olan araçlar için. Civic bu kampanya dışında kalacak.
    Hocam ilk haber metni çıktığında bende sizin gibi anlam çıkarmıştım ama sonra bir tablo yayınlandı bir haber sitesinde...
    Binek otomobillerde 50.000 - 120.000 TL arası kredi tutarı %0,49-%0,69 faiz oranı 18-36 ay vadeli diye belirtiliyordu.
    Fatura tutarı baz alınırsa; 120.000 TL'ye o sayılan markalardan sadece Renault Clio ya da Hyundai i10 ya da i20 alınır zaten.

Honda'nın en baz manuel vites aracı bile fatura edilse yanılmıyorsam 120.000 TL üstü olur.
    Bankadan müşteri temsilcisi ile de görüştüm, hatta haberi bile benden aldı sayılır, haber sitelerine düşer düşmez aradım, açıkçası onlar da pek bilgi sahibi değil.
    Ama umarım sizin de belirttiğiniz kapsamda bir kampanya olmaz, aksi takdirde Honda Civic bu kampanyaya dahil edilemez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srbyoztrk -- 26 Eylül 2019; 16:20:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben mi yanlış anladım acaba, orada 120 bin liraya kadar diye bahsedilen kredi miktarı değil mi ?
    bankalar kredi kampanyası yaparken genelde kendi verecekleri tutarı hesaplar, kaç liralık araç alacağın onları ilgilendirmez diye biliyorum, yani üstüne ne kadar ekleyeceğin. zaten kredi miktarından düşük araç alamazsın.

ki bir de kredi miktarı aracın toplam tutarının yüzde 70 ya 80 gibi bir oranını geçemez diye biliyorum. zaten tamamına kredi verilmiyor yani. 120 bin lira kredi çektiniz diyelim alacağınız aracın en az 160 bin olması lazım ki o kredi onaylansın, yüzde 75 olarak hesaplarsak...

yani civic de alınabilir. yoksa hondanın kampanyada olmasının bir anlamı olmazdı.
  • askala A kullanıcısına yanıt
    Bence öyle olmayacak. O rakamlar kredi miktarı.(yani tahminim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 26 Eylül 2019; 18:58:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ben mi yanlış anladım acaba, orada 120 bin liraya kadar diye bahsedilen kredi miktarı değil mi ?
    bankalar kredi kampanyası yaparken genelde kendi verecekleri tutarı hesaplar, kaç liralık araç alacağın onları ilgilendirmez diye biliyorum, yani üstüne ne kadar ekleyeceğin. zaten kredi miktarından düşük araç alamazsın.

ki bir de kredi miktarı aracın toplam tutarının yüzde 70 ya 80 gibi bir oranını geçemez diye biliyorum. zaten tamamına kredi verilmiyor yani. 120 bin lira kredi çektiniz diyelim alacağınız aracın en az 160 bin olması lazım ki o kredi onaylansın, yüzde 75 olarak hesaplarsak...

yani civic de alınabilir. yoksa hondanın kampanyada olmasının bir anlamı olmazdı.
    Yanlışınız var. Araç fiyatı 120bine kadar olanlar %70ine kredi kullanır, 120bin üstü olanlar ise 120nin üzerinde kalan kısım için %50 kullanabilir.

Araç fiyatı 160bin ise; 120x0,7=84
    40x0,5=20
    84+20=104bin kredi kullanabilirsiniz.

Nihai satış fiyatı baz alınır, zaten kredi için proforma fatura talep edilir.
    Bu kampanyada satış fiyatı mı diyor kredi miktarı mı ona bakmak lazım. Eğer max 120bin kredi çekilebilir derlerse yine
    120binlik kısmına %70 krediden 84bin, kalan kısım %50sine olacağından 36x2=72 bin. 120+72=192bin tl üst sınır olur nihai faturada. Ama o detaya bakmak gerekiyor bence max fiyat 120 olandır diye düşünüyorum, ona da honda civic premium düz vitesi sokarlar heralde.

• Araç almak isteyene fırsat gibi görünüyor ancak şöyle bir durum da var 60~65 bin 4 yıl çeksen 10 bin faiz ödemesi olur ayrıca bayi liste fiyatı üzerinden fiyat çekecektir 15~20 de ordan içerdesin...yakında araçlara bi zam da bu kredi olayından gelir aha yazıyorum buraya... Alacaklara önerim şimdiden fiyat alın bir de kredi kampanyası başladığında fiyat alın...

• Honda, peynir ekmek gibi araç saracak. Makyajlandi daha çok satar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Honda, peynir ekmek gibi araç saracak. Makyajlandi daha çok satar.
    O işler öyle olmuyor malesef... algı kasmayın bence...

• yamuafi Y kullanıcısına yanıt
    Algı ile alakası yok, yeni çıkan model yok, kasa değiştiren de yok. Millet Toyota Corolla Vision otomatik peşine düşmüş. Bomboş araç, alınmaz. Honda Elegance otomatik LPG makyajlı hali donanım bakımından çok iyi, makyajlı kasa demek sorunlardan arındırılmış kasa demek. Ekonomik ve performans aramayanlar için uygun bir araç.

• Liste fiyatı çekmiyorlar hocam, pazarlık fiyatı belli zaten. Eskiden nakit fiyatı neyse kredi fiyatı da oydu, fazlası istenmiyordu. Şimdi 5 bin lira fark istiyorlar diyenler var faizsiz kredi Honda finanstan kullananlara. 15-20 bin olursa hiç bir anlamı olmaz. Bankadan kredi çekip parayı getirip veren için nakit fiyatı neyse odur sonuçta, fark olmaz.

• arkadaşlar merhaba

2018 honda civic lpg - benzin için 20000 bakımı fiyatını bilen var mı ?
  • arkadaşlar ankaradayım honda jazz 2012 yi yıllık bakıma götüreceğim 10bin km önce olmuş son bakımı, malzemeleri kendim alsam servis nekadar ücret çıkarıyor aşağı yukarı, subap ayarını yaptırmıştım geöen sene herhalde daha gerekmez

arkadaşlar birde filtre malzemleri bosh ve grat mark alsam çok ters bir etki olurmu sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 27 Eylül 2019; 13:20:39 >
  • doomcurse kullanıcısına yanıt
    bi 1500 dursun cebinde
  • evohan kullanıcısına yanıt
    Yetkili servislerde eski araçlara bakım kampanyaları var. Serviste asılı olan afişlerini görmüştüm. Arayıp bir fiyat alın sanki 550-600 gibi birşey olacaktı.
  • doomcurse kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar bayiden bayiye değişiyor ama fikir vermesi için söylüyorum Denizli'de 1000 TL civarında tamamen orijinal malzemelerle yapıyorlar.
  • Civic şehir içi bir haftalık ortalamam 7.5 litre benzin görünüyor. ilk birkaç gün 7.4 gibiydi son günlerde trafikte daha çok takılıyorum 7.5 oldu. işin garip yanı bu araçla çocunlukla uzun yol yaptığım dönemde de ortalama 7.4 falan oluyordu şehir içi ve bol yokuşlu bölgemiz de eklenince, 7.0-7.2 uzun dönem ortalamaları oluyordu.

şehir içi 7.5 litre benzin iyi bir değer mi 1.6 motor için? daha fazla yakan var mı ?
  • şehir içi kullanmaya başlayınca 8-10 litre yakar ben de satarım ya da lpg taktırırım diyordum ama şu an 55 kuruş yakıyor km de, çok yüksek gelmedi bana. şehir dışı 18-23 kuruş yakıyor millet ama uzun dönem şehir içi kullanım kimsede öyle değildir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Liste fiyatı çekmiyorlar hocam, pazarlık fiyatı belli zaten. Eskiden nakit fiyatı neyse kredi fiyatı da oydu, fazlası istenmiyordu. Şimdi 5 bin lira fark istiyorlar diyenler var faizsiz kredi Honda finanstan kullananlara. 15-20 bin olursa hiç bir anlamı olmaz. Bankadan kredi çekip parayı getirip veren için nakit fiyatı neyse odur sonuçta, fark olmaz.
    Herkeze kredi vermeyecekleri kesin.. Ancak mevcut faiz seviyesinin altında faizle para vereceğini düşünürseniz bu zarar ya bankadan çıkacak yada bayiden... Banka zararına iş yapmaz..bayiler de zararına satmaz...banka kredi verir ama ek masraflar çıkartır 0.50 oran olur 1.80, bayi de masrafı araç fiyatına ekler.. Bu iş mağazalardaki indirim olayı gibi... Zaten 500 liralık malı 1000 lira yazıp, %50 indirim yaptık demesi gibi..

• Merhabalar,
    1.5 turbo excutive 0 km düşünüyorum. 1,5 turbo Golf ile Honda arasında kaldım. Golf DSG şanzıman, Honda cvt şanzıman. Donanım olarak Honda çok daha doku ve Honda fiyat olarak daha uygun. Bilemedim.
    Honda turbolu şehir içi 7,7 lt tüketim verisi var. Gerçekte ne yakar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 27 Eylül 2019; 18:17:57 >
  • metalok kullanıcısına yanıt
    Her iki motor 1.5 olacaksa aşağı yukarı aynı tüketimi gerçekleştirirler. Asıl soru DSG ve CVT şanzımanın dayanımı olmalı. Forumu takip ediyorsanız siz de görüyorsunuzdur hemen her gün bir DSG arızası konusu açılıyor. Hem ömrünün sonuna gelmiş bir kasa hem de bu kadar sorunlu bir şanzımana para yatırmak ne kadar akıllıca olur bilemiyorum.

İki aracı kabaca değerlendirirsek aslına bakarsanız Civic ve Golf birbirine taban tabana zıt araçlar. Bir tanesi görsel öğeler üzerine kurulmuş ulaşım aracı iken diğeri alt yapı üzerine çalışılmış sürücü aracıdır.

Birinde malzeme kalitesi ve yalıtım ön plana çıkarken diğerinde yol tutuşu ve sürüş zevki ön plana çıkıyor.

Siz hangi sürücü profiline yakınsanız o aracı seçebilirsiniz.

Araba =ulaşım aracı mı

Yoksa

Araba = sürüş keyfi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 28 Eylül 2019; 10:17:32 >
  • Honda civic eco elegance otm. alarak aranıza katıldım(ÖTV muaf)
    Arabayı çarşamba teslim alacağım. Daha önce yorumları ile yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım pişman olmayız.
    Koltuk kılıfı için ne önerirsiniz malum çoluk çocuk, uygun ve tam uyumlu hangi adresler var.
    Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 17531754175517561757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.