Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (979. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şaka gibi 100 binin altında araba kalmadı nerdeyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CİVİC RS yalnızca kırmızı renk gelecekmiş diye bir saçmalık duydum?

konu HONDA TÜRKİYE olunca hiçbirşeye şaşırmamak lazım, böylesine bir GERİZEKALILIK ancak onlardan beklenir zaten...
  • superegoid S kullanıcısına yanıt
    başka kaynaklardan demişin sen doğarken kulağına mı üflediler bilgileri...ömür boyu blok....emek veriyormuş arabayı karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz...sonsuza kadar blok...xendaba ile benzer çizgidesin ya da denize düşen yılana sarılır..2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
  • Honda, 2017 Civic Executive otomatigi aracin ustunde %77 vergi yuku varken(OTV+KDV), 24.900 usd'ye satiyor arkadaslar. Yani Honda'nin bu aracin karsiliginda aldigi para 14.000 usd.

Hic Honda'nin fiyatlari uctu falan demeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    kendi forumunuzda olmadığınız için yabancılık çekmeyin istedim...her gün yeni skandal almanlarda....

Alman Bild gazetesinde yer alan haberde, "Volkswagen ve Audi, koltuk arkalığındaki bir arızalı bağlantı nedeniyle, Tiguan ve A4'ün güncel modellerini atölyelere çağırıyor" ifadesini yer verildi.

Haberde, aracın arkadan darbe alması durumunda, söz konusu arızanın yaralanma riskini artırabileceği aktarıldı.

Arızanın 2016 yılında üretilen VW Tiguan ve Audi A4 model araçları kapsadığı belirtilen haberde, etkilenecek araç sayısının ise henüz bilinmediği ve bu sayının yönetilebilir olduğu vurgulandı.

Haberde, anlaşmalı tamirhanelerde Tiguan'ın "72F9" ve A4’ün de "72G1" kodlu kampanya kapsamında kontrol edilebileceği ve gerekmesi durumunda hatalı koltukların değiştirilebileceği bildirildi.
    Konuyla ilgili ise VW’den henüz açıklama yapılmadı.2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• siderya kullanıcısına yanıt
    Skandal neresinde peki???Geri çağırmasa skandal diyebilirdin.Emisyon meselesi skandaldır.Garanti bitince şanzıman arızasından ücret talep etmeleri skandaldır.Şanzıman arızasına kullanıcı hatası demeleri skandaldır.Biraz objektif ol arkadaş.Kötü esnaflığa gelince hepsi aynı.Honda ile az uğraşmadım.Daha 7 binde direksiyonu soyuldu senin suçun dediler.Türkiye de malın arkadında durmak satana kadar.Sattıktan sonra kimse yüzüne bakmıyor.Bu arada diğer markaları paylaşırken civic in arıza videolarını haberlerinide paylaşki foruma objektif katkın olsun.Mesela start up sorunu, ekran sorunu gibi.Böyle yaparak satışların artmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: siderya

kendi forumunuzda olmadığınız için yabancılık çekmeyin istedim...her gün yeni skandal almanlarda....

Alman Bild gazetesinde yer alan haberde, "Volkswagen ve Audi, koltuk arkalığındaki bir arızalı bağlantı nedeniyle, Tiguan ve A4'ün güncel modellerini atölyelere çağırıyor" ifadesini yer verildi.

Haberde, aracın arkadan darbe alması durumunda, söz konusu arızanın yaralanma riskini artırabileceği aktarıldı.

Arızanın 2016 yılında üretilen VW Tiguan ve Audi A4 model araçları kapsadığı belirtilen haberde, etkilenecek araç sayısının ise henüz bilinmediği ve bu sayının yönetilebilir olduğu vurgulandı.

Haberde, anlaşmalı tamirhanelerde Tiguan'ın "72F9" ve A4’ün de "72G1" kodlu kampanya kapsamında kontrol edilebileceği ve gerekmesi durumunda hatalı koltukların değiştirilebileceği bildirildi.
    Konuyla ilgili ise VW’den henüz açıklama yapılmadı.2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

ne tiguan, ne audi vs.. vs.. beni ilgilendirmiyor. sonuçta vw'den hisse senedi değil bir golf aldım epi topu. marka fanatiği değilimdir, o yüzden o forum benim, bu forum senin gibi hislerim yoktur. yani yukarıdaki haber umrumda bile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Civilization06

Atmosferik olması çok önemli değil.Mesele lpg den dolayı az yakması.Yoksa kalite olarak ciddi fark var ve tabi ebatta.Gerçi belli olmaz sağım solum pireye kızıp çok yorgan yaktım.

o motor golf ve jetta'da çok az yakıyor. tiguan ağır kasa olduğu için normal. hele ki şimdi bir de golf'ün 1.0 tsi motorları gelecek. o motorlar efsane yakışlara sahip, almanya'da en çok satan motor oldular. ortalama 5,5 lt benzin yakıyorlar. dizel gibi tasarruflu ve 200 torku var. ben alırken türkiye'de satılıyor olaydı 1.4tsi yerine 1.0tsi alırdım. ille de tasarruf diyorsan 1.2 veya 1.4 golf/jetta al. civic çok kullandım ben. gerçekten kalite olarak tatmin etmez vw'dan sonra.
    Civic i bende çok kullandım.Golf almam hatchback bana göre değil.Jetta ise benim gözümde civic in eline su bile dökemez.Tiguan aslında çok yakmıyor.Benim memleketin heryeri yokuş,sürüş mesafem kısa.Uzun yolda ise dizel ile aynı litrelerde

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Atmosferik olması çok önemli değil.Mesele lpg den dolayı az yakması.Yoksa kalite olarak ciddi fark var ve tabi ebatta.Gerçi belli olmaz sağım solum pireye kızıp çok yorgan yaktım.

o motor golf ve jetta'da çok az yakıyor. tiguan ağır kasa olduğu için normal. hele ki şimdi bir de golf'ün 1.0 tsi motorları gelecek. o motorlar efsane yakışlara sahip, almanya'da en çok satan motor oldular. ortalama 5,5 lt benzin yakıyorlar. dizel gibi tasarruflu ve 200 torku var. ben alırken türkiye'de satılıyor olaydı 1.4tsi yerine 1.0tsi alırdım. ille de tasarruf diyorsan 1.2 veya 1.4 golf/jetta al. civic çok kullandım ben. gerçekten kalite olarak tatmin etmez vw'dan sonra.

1-2 ay içerisinde 1.0 turbo Civic hb'de gelecek. O zaman artık çok yakan 1.4 düz vites Golfü satar az yakan otomatik vitesli 1.0 Civic hb alırsın değil mi?

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Şu benzin fiyatları makul seviyede olsa kimse bu konuları konuşmazda işte.😓Lpg az yakıyor diyoruz ama bu gidişle onada bir vergi arttırımı olacak sanki.İhtiyaç olan otomobil artık lüks oldu

• Civilization06 C kullanıcısına yanıt
    Maalesef benzin fiyatları 5.40'lara dayandığı için hala fabrika çıkışlı lpg'li araçlar satılıyor bu ülkede. Başka ülkeler gibi benzin fiyatları ucuz olsa kimse benzin muhabbeti yapmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

1-2 ay içerisinde 1.0 turbo Civic hb'de gelecek. O zaman artık çok yakan 1.4 düz vites Golfü satar az yakan otomatik vitesli 1.0 Civic hb alırsın değil mi?

1. golf çok falan yakmıyor. o senin hayal ürünün.
    2. herşey motor değildir. civic'i de golf'ü de yeterince kullandım. aradaki sürüş kalitesi çok fazla. ikisinin de 1.0 turbosu varken neden düşük kaliteli olan civic'i tercih edeyim ki?
    3. civic'in turbosunun geleceği şüpheli. gelse de fiyatının ne olacağı muamma. civic hakettiğinden fazla rakamlara satılıyor türkiye'de. tüm dünyada giriş seviyesi civic giriş seviyesi golf'ten ucuzken türkiye'de tam tersi bir durum var.

1- Benim 1.6 atmosferik ile aynı yaktığını resimlerle gösterdim. Golf çok yakmıyorsa o zaman 1.6 atmosferik Civic'de çok yakmıyor demektir.
    2- Hayatında Hb Civic görmedin herhalde. Hb Civic'ler iç mekan kalitesi ile ve yol tutuşu ile torsiyon çubuklu o golfünü yerden yere vurur. Hemde otomatik vitesi Cvt şanzımanlı olduğu için dsg gibi elde kalmıyor.
    3- 1-2 ay içerisinde Civic hb 1.0 turbo motor ile geleceği kesin.

Öyle binmeden etmeden boş boş yorumlar yapıp sonra benim marka fanatikliğim yok demekle olmuyor. İlk önce Hb kasa bir Civic'in içine otur ondan sonra yorum yaz. Eğer hb Civic'e binersen göreceksin ki yazdığın şu saçma sapan mesajlar insanları ancak güldürüyor.

• Hiç bir şeye benzemeyen, uzaylı arabası...
  • Bizim burda şahinciler bu civic leri hep tokatlıyor kırmızı ışıkta kalkışlarda. Sen 80 küsür bin lira para ver, E sonra 84 model şahin motoru seni tokatlasın. Yıl olmuş 2017 hala millete lpg li sıfır araç kakalamaya çalışıyorlar. Kardeşim lpg farkına 8-9 bin tl isteceğine koysana dizel motor. Bizim saf milletimizde dizel fiyatına fabrika dönüşümlü diye gider tonlarca para verir lpg li biner. Neden hala dizel civic sedan yok anlamış deilim. Kimsede bunu sormuyor. 1.0 turbo gelse ne gelmese ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaboes -- 18 Ocak 2017; 13:13:49 >
  • Zaboes kullanıcısına yanıt
    Okadarda değil,şahin kim civic kim??Bizzat başıma geldi.Ha şahin modifiye ise bilmem malum bmw motoru takan uçuklar var

Okadar olmasada doğruluk payı yüksek ama

• Zaboes kullanıcısına yanıt
    O sadece züğürt tesellisi olabilir, yada hondacı uymamıştır.Ben 9 sene bindim şahine.Birini geçince seviniyodum ana meğer adamlar uymuyo uş bana😬😬😬

Otomatik honda civic lerin 0-100 ü 12.5 saniye bu fabrika verisi arabadan çok anlamayan biri bu arabayı ancak 15 saniyede 0-100 e çıkarır. E şahincilerde biraz çakal olunca tokatlamaları normal. Çok şahit oldum çünkü. Züğürtler teselli olurmu bilmem ama hondanın motoru sağlam olsada günümüz teknolojisi bakımından Türkiye ye fazla önem vermedikleri ortada. Tek motor seçeneği de ne ben bunu anlamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.