Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (835. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CARDRİVER06

Maşallah hocam.Nazar değmesin.Beyazda güzel duruyor ancak civicte klasikleştiği için değişik bir renk olan maviyi seçtim.Executive miydi sizinki?

maviyi ben de test aracında kullanmıştım, kesinlikle çok canlı ve iddialı ama ben o kadar iddialı olamadım ve beyaz aldım, senin seçim çok iyi kardeşim. benimki elegance
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan6060

Hocam ben 240 yaparken çekseydiniz keşke.Sakın bu mesajıma aldanarak göstermek için hızı bir daha hız falan yapmayın bu arada :) hız felaket birşey gerçekten

o 240 anlık bi durumdu kardeşim, foto çekmek hızımı düşürdükten sonra aklıma geldi ama ben yine yapar çekerim merak etmesin arkadaşlar
  • Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Boşverin hocam hız yapmayalım biz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

3

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

0-100 9.6 sn
    Max hız 241 km/h

Bazılarına kapak olsun...

Hangi yokuştan aşağı indiniz hocam ?

bolu ankara otobanı, ankara istikameti

Bu guzergah neredeyse ankaraya kadar rampa asagi :))

Ben koca crv ile 5 litre yakiyorum o yonde

Zaten rampa olmasa o kadar hız yapamaz 1.6 125 hp bir araç.

0-100 9.6 sn düz yol verisidir

9.6 yaptiginiz yerde ayni yolda tam ters istikamette de bu testi yaptiniz mi?

0.100 verileri bu sekilde hesaplaniyor mesela ters istikamette atiyorum 13.6 saniye cikti

13.6+9.6 /2 = 11.6

Seklinde ortalama bulunuyor.

Bu sekilde hesaplama sansi bulur ve paylasirsaniz cok faydali olur benim icin.

müsait bir günümde onu da çeker paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Vhki .

Hayırlısıyla perşembe yada cuma günü executive lpg aracmı teslim alıyorum düşüncelerimi burda paylaşacağım serami kaplama vesaire gibi şeyler için de 2250k istediler kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum

fiyat biraz fazla gibi geldi bana, pazarlık yapılırsa iyi olur. seramik kaplama bence faydalı bir uygulama, maddi imkanlar el veriyorsa diğer uygulamalarla birlikte yapılmasını öneririm
  • Vhki . V kullanıcısına yanıt
    Seramik kaplamayı 2015de siyah aracı almadan bayide 750 liraya yaptırdım, alırken 750, sonra yaptırırsanız 1250 demişlerdi. Kullandıkları malzemenin tüpü 75 lira. Yalnız iyi işçilik gerektiriyor, alırım evde yaparım demek zor. Bir de Polisaj Makinesi gerekiyor, sertiliği iyi ayarlamak gerekiyor. Geri dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.

Arabayı alırken özellikle bagajda hareler dikkatimi çekti, sonra baktım arabanın her yerinde var. Çok üzerinde durmadım ama canım sıkılmadı değil. Bir artısını da görmedim pek. Bir daha araç alırsam yaptırmam, en azından bayide yaptırmam. Boya yenileme yapan, ünlü zincir markalardan olmayan bağımsız birkaç iyi işletme gözüme kestirdim, belki onlara götürürüm.

• quote:

3

0-100 9.6 sn
    Max hız 241 km/h

yok ya 241 değil geçen bi bastım 280 e kadar çıktı daha da giderdi de cesaret edemedim
    0-100 değerinde hatan var 6.9 saniye

• quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

3

0-100 9.6 sn
    Max hız 241 km/h

yok ya 241 değil geçen bi bastım 280 e kadar çıktı daha da giderdi de cesaret edemedim

Araban ne kardeş?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vhki .

Hayırlısıyla perşembe yada cuma günü executive lpg aracmı teslim alıyorum düşüncelerimi burda paylaşacağım serami kaplama vesaire gibi şeyler için de 2250k istediler kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum

En mantıklı paket diğer paketler bence parasını haketmiyor parasının karşılığını tek veren modeli almışsınız , hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

3

0-100 9.6 sn
    Max hız 241 km/h

Ben onu yokuşta yapıyorum , alıyorum U moduna vuruyorum kırbacı , vuruyorum kırbacı

• Yeni kasa bordo renk benzinli otomatik araç için 81 bin tl'ye anlaştım. Hangi paket olduğunu tam bilemiyorum en üstün 1 altı olması gerek ama en üstte olan bazı özellikler de vardı çözemedim. Nasıl sizce mantıklı mı?

• Japonyadaki halamin kizinin yegeni arabayi denemis yok kapi sesi var diyo

• Vhki . V kullanıcısına yanıt
    Bu arabanın yalıtım değil lastik sorunu var. Yalıtım için para vermek yerine 71 db ses seviyesine sahip fabrikasyon lastikleri 68 db ses seviyesine sahip michelin crossclimate ile değiştirin gerçek manada sessiz bir aracınız olur.

Araç s modunda tam gaz giderken sabit 6000 devirde mi hızlanıyor yoksa sanki vitesler varmış gibi devirlenip üst vitese geçermiş gibi mi yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

Yeni kasa bordo renk benzinli otomatik araç için 81 bin tl'ye anlaştım. Hangi paket olduğunu tam bilemiyorum en üstün 1 altı olması gerek ama en üstte olan bazı özellikler de vardı çözemedim. Nasıl sizce mantıklı mı?

mantıklı kardeşim, forumda bordo renk alan ilk kullanıcı olacaksın. bordo da iç döşeme bej seçilebiliyor, bej döşeme araç içini daha ferah gösteriyor. eğer düşünürsen bej döşeme tavsiye ederim. fiyat zaten her yerde 81. en üstte olan o bazı özellikler neler onları bilmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih-8

Araç s modunda tam gaz giderken sabit 6000 devirde mi hızlanıyor yoksa sanki vitesler varmış gibi devirlenip üst vitese geçermiş gibi mi yapıyor?

Fatih kardeşim
    Youtube a
    Yeni honda civic sedan 1.6 elegance cvt 2016
    Yazıp benim çektiğim video yu izle. Orda sorunun cevabını bulacaksın

Siz bu videoya dayanarak mı 0-100 e 9.6 saniye diyorsunuz ? Keşke yolu da görseydik. Ters istikamette de denediğiniz zaman gerçek verilere ulaşırsınız.

Saolasın Kardeşim hata bizim böyle tiplere aldırış edip cvp vermemiz lazım muhattap olmucazki anlatıp yürücekler zaten bu konuya giriş amaçları belli bu adamların ben bu arabayı alcam bu konudan araştırıyım dedim ulan daha aracın koltuğuna binmemiş adamlar ahkam kesiyor beyler bu araç türkiyede üretiliyor onuda göz önünde bulundurun hundai ford fiat honda gibi firmalara destek olalım milliyetçi olalım birazda kendi aracımız yok en azından senin toprağında üretim yapan araca binmeye çalışalım.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın kardeşim önceki corollamda aynı brigestone er300 ile vermişlerdi 5-6 bin dayanabildim gittim michelenle değiştim sanki başka bir araca binmiş gibi oldum civicte şuan bile rahatsız etmiyorki birde değişirsek neler olur neler
  • "Dün bu mesajı atmıştım, bugün resimleri de düzenleyerek mesajı tekrar atıyorum, +4 e ulaştırabilirseniz, mesaj aralarda kaybolup gitmemiş olur:)"

bayiye aracı incelemeye gitmiştim. Yorumları okudum az çok o yüzden koltuk kumaşlarına ve malzeme kalitesine özellikle dikkat ettim. Fotoğraflar da çektim.

Koltuk ile başlayalım. Kumaşı ilk bakışta bu mu kalitesiz kumaş dedirtti, ancak detaya inince fikirlerim değişti. Şöyle ki, kumaş sert bir kumaş dayanıklı hissettiriyor fakat naylonu fazla gibi, nasıl desem kalın bir yağmurluk gibi hissettiriyor, büktüğünüzde kolayca iz yapıyor toparlanması zaman alıyor diyeyim. Özetle pamuktan ziyade naylon akrilik polyester tarzı maddeler daha ağırlıklı gibiydi.

Koltuk demişken iç hacim artmış dedi temsilci, arttığını hissettiriyor. Arkada alan hissi iyi, diz mesafesi biraz artmış gibi, ancak çok fazla artmış izlenimi veriyor. Bu durumu şöyle açıklayayım, arka koltuğun oturak kısmı fb7 ye göre daha kısa geldi, bu sayede oturağın bitiminden ön koltuğun başlangıcına kadar olan mesafe çok daha uzun izlenimi veriyor. Bu durumun bir katkısı da alan hissi oluyor, arka kapıyı açtığınızda paspası net bir şekilde görebiliyorsunuz, daha ferah bir iç hacim izlenimi veriyor, ancak artış hissedilenden daha az, ama sonuç olarak artmış mı evet artmış.

Bu araç premium, baz donanım ancak baz donanım için fazla dolu, eski kasada dream de vardı en alt seviye, onu da sonradan çıkarırlar muhtemelen.

Premium elegance farkına değineyim, ilk etapta deri direksiyonun yokluğu dikkatimi çekmişti listeye bakarken, ancak premiumdaki direksiyon çok güzel bir malzemeden üretilmiş. Yumuşak bir malzeme hissiyatı çok iyiydi, tabi aşınmaya karşı, deriye nazaran daha dayanıksız, sıfırken iyi de ilerde ne olur bilemem.
    Bunun haricinde Premiumda arka park sensörü var, elegance da ise ön arka var.
    Ekranlar aynı gözüküyordu, çalışır hallerini görmedim. Elegance da geri görüş kamera da mevcut imiş.
    Premiumda far sensörü de var. Yağmur sensörü elegance da.

Jantlar kapak, lastik ebatlarını çektim.Elegance ile aynı 215 55 16. Modeli de Bridgestone Turanza ER 33. Lastikler Türkiye üretimi ki bu iyi bir şey önceki kasada continental idi. Ayrıca treadwear değeri 140, bu değer lastiğin aşınma cinsinden ömrü olması lazım, Bilidiğm kadarıyla değer yükseldikçe lastik sertleşiyor, ekonomi tipi lastiklerde değer 400. Continental premium contact 2 de değer 280 idi. Benim çıkardığım sonuç üstündeki turanzalar konforlu ve yumuşak lastikler olması lazım.

Opsiyon 17 jantta ise Turanza T001 var. Ebadı da 215 50 17. Teker çapı muhtemelen 16 jant ile aynı jant büyümüş yanak küçülmüş. Hazır değinmişken opsiyon navigasyon ekranı ,nasıl desem basit bi tablet gibi duruyor. Keşke daha estetik güzel görünen bi ekran kullanılsaydı. Misal vw fabia da 5" lik basit bir ekran kullanıyor, ancak konsola öyle yerleştiriyor ki, ucuz bir fiyata konsola görsellik katıyor. Bu ekran executive ekranı mı bilmiyorum, opsiyon navigasyon ekranı diye geçmekte, bu arada cd çalar mevcut görünüyor.Opsiyon deri döşemeyi ise tek kelime ile beğenmediğimi söyleyebilirim. Yumuşak bi deri değildi. İnşallah exe deki deri böyle değildir.

Premium araca dönecek olursak, led gündüz farları bu modelde de mevcut, elektrikli park freni de var. Sinyaller tamponda, tıpkı amerikan araçları gibi:)---Onlar amerikan park imiş, sinyaller olması gereken yerdeler gelen bildirime göre--- Sinyallerin her modelde böyle olması lazım.
    Önemsediğim bir ayrıntı olarak, Usb çıkışı 1 amper diyor, bu makul hızda telefon şarj edebileceğimizi gösteriyor, bir çok araçta standart usb çıkışı var o da 0,5 amper vermekte.
    Ayrıca farlar mercekli, bu üreticiler tarafından çokça kısılan bir özellik, bunda unutulmamış olması güzel bir detay. Otomatik far yükseklik ayarı ise elegance da. Sunroof da elegance da haliyle.

Bu resim elegance konsola ait, ordaki malzeme de , deri hissiyatlı ve galiba plastik, aklıma direk note 3 ün arka kapağı geldi:). Ancak hissiyatı gayet güzel.

Elegance deri direksiyonun derisi ise önceki kasaya nazaran daha sert ama dayanıklı bir deriden üretilmiş. Hissiyat kötüleşmiş diyebilirim, ancak uzun vadede yumuşak deri taş gibi oluyor , bu tarz deriler ise fazlaca bozulmadan kalıyor genelde. Bilen varsa aynı ilk insignialardaki deri direksiyonun malzemesinden diyebilirm. Bir önceki kasa Passatın derisi de bu tarz bir malzeme gibiydi.

Ön kapı içleri kumaş, arka kapı içleri ise kumaş desenli plastik:)

Bu resimde de kemerin sağ ve sol yanlarına dikkat edince, bir taraf kumaş bir taraf plastik. Aslında orada koltuk yok, oranın arkası arabanın sacı, vurduğunuzda tok tok diye ses geliyor, ancak önceki kasada, bu kısım yine vardı ve tıpkı koltuk gibi aynı kumaşla kaplanmıştı, burda ise biraz kaplayıp biraz boş bırakmışlar:)

Burdan yola çıkarak edindiğim izlenim şu, araçta bir bütünlük, bir kalite standardı yok, bir bakıyorsunuz üst düzey malzeme, bir bakıyorsunuz aşırı ucuz bir malzeme. Sanki bir grup mühendis arabaya oturmuş ve neleri kısabiliriz diye kafa yormuşlar ve şu kanıya varmışlar, göz önünde duran el altında bulunan yerlerde kaliteyi üst düzeye çıkaralım, diğer yerlerde ise kaliteyi kısalım.
    Bu durumun iki sonucu oluyor biri dediğim gibi bir kalite standardı olmuyor, diğeri ise maliyeti artırmadan ihtiyaç olan yerlerde kaliteyi ortalamanın üstüne çıkarıyor yahut elde edilen tasarrufla araca donanım ekleniyor. Misal elektronik park freni, bu segmentte kolay bulunan bir özellik değil- ben eski usul el frenini daha çok seviyorum o ayrı- vites önü malzeme koyma zemini de gayet kaliteli yumuşak bir malzeme mevcut. Bahsettiğim üzere mercekli farlar da premiumda dahi var. Emin değilim ancak bluetooth kiti dahi premium donanımda mevcut gözüküyor, anlatmak istediğim malzemeden kısıp kara çevirmemişler, yine araç üzerinde başka yerlere harcamışlar.
    Bu neticede bir tercih meselesi, kimi kullanıcı der ki bana ne arka koltuk kapı içinden, konsol güzel olsun donanımı bol olsun bana o lazım der. Kimisi de bu yersiz kalite düşüşünden rahatsızlık duyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih-8 -- 19 Kasım 2016; 22:37:14 >

• 
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.