Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Hocam bu kadar mı kullanışsız ki merak ettim şimdi

Kardeş kullanışsız sözcüğü yetersiz. Gökhan kardeşimiz meseleyi sadece "begenmek" kelimesine endekslemis de sorun da burada. Ilk etapta herkes beğenir. Güzel görüntüsü var amma...insanı bezdirir. Ya koltuklardan kurtulmak istersiniz ya da arabadan. Yazın on dakikalık yolda her yeriniz ter içinde kalır, üzerine de ne serseniz fayda etmez. Kışın ise oturdugunuzda taşa oturuyorum zannedersiniz. Koltuk ısıtma devreye girene kadar bagsurunuz azar. Son zamanlarda birçok marka parçalı deri kullanıyor. Sadece koltuk kenarlar vs.deri. en güzeli o. Ama honda ne hikmetse bu yolu secmiyor.
    ben civic alacaksam elegance alırım, taktirabildigimi taktırır taktıramadigimi kafaya takmam.
    Sözün özü ben uyarı gorevimi yaptım
    Allah herkese kazasız belasiz sürmeyi nasip etsin.

Aynen öyle arkadaşım,benim CRV full deri koltuklu idi. Yazın tam bir eziyet. Şıpır şıpır terletiyor. Uzun yol eziyet oluyor. Bakımıda zor derinin. Ayda bir bakım yağı sürmen lazım. İleride çatlama yapmasın diye.

Elegance modelinin keşke koltuk renk seçeneği olsaydı. Açık renkler güzel oluyor,iç mekana frerahlık veriyor. İleride sadece multimedya ekran alırım. Araç yeni çıktığı için şu sıralar aksesuarlar pahalı. Ekranlar 1000-1500 TL arasına düşer yakında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 18 Kasım 2016; 11:40:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Hocam 2.el 2016 Jettalar 60-65 civarı 15-20.000 deki Civic e de 60-65 değer.

değer tabi kardeşim, 2011-2012 model 15-20 bin km de fd6 kasa civicler var 60-65 e istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhannn7 -- 18 Kasım 2016; 11:55:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jerusalema

Selamlar bende araç alma arefesindeyim 78.000tl düz elegance civic alasım var fakat forumlarda o paraya civic mi alıcaksın git dizel al o kadar para verip avm'ye giremedikten sonra ne yapayım ben o aracı , motoru çok kötü hala bu motor var yıllardır alınmaz bi tipi var tarzında yorumlar var fakat bu fiyata bu donanımda bunun yerine alacağım araçta elantra var hyundai imajı tereddüt ettiriyor , astra var yeni kasası çıkacak 3 ay sonra araba eskiyecek , focus var o da 1 yıl sonra kasa değiştirecek ve içi dar bir de tucson var 2-3 lira fazlasına tereddütte kaldım araç sahipleri ne derler merak ediyorum mavi rengi var kafamda araçtan memnun musunuz değer mi gidişi nasıl sollama yaparken üzüyor mu uzun yolda rahatlıkla kaça çıkıyor bir kaç test izledim son sürat filen araba çıkıyor 200+ ama sol yapıp basıp tekrar sağ geçişi korkutuyor mu güven mi veriyor testlerde izlediğimde bende kalan izlenim araç diri tek parça konforlu geniş fakat hantal tarzında oldu kullanıcı yorumlarını merak ediyorum

+1

• arkadaşlar bende executive eco gümüş gri renginden aldım haftaya gelecekmiş inşallah. bir sorum var sigorta ve kaskoyu hangi firmaya ve kaç TL ye yaptırdınız. Malum alır almaz aynı dertler bende de olacakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CARDRİVER06

Arkadaşlar şunları dikkate almayın.Serseri gibi dolşasınlar.Cevap vermeyin giderler.Biraz fotoğraf falan atın konu düzelsin..

1

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Hocam maşallah çok tatlı görünüyor.
    Mutlaka cevaplanmıştır ama Elegance ve Premium paket için uzun ve kısa ampul tipleri nelerdir?

Kardeşim ampül tiplerini hiç sormadım bilmiyorum. Aslında servise bi sormak lazım, öğrenirsem yazarım

Olur kardeşim, kitapçığında falan da yazar aslında sana zahmet bakabilirsen bir.
    İNşallah aracı düşünürsem ben de uzun kısa farları LED yapmayı planlıyorum. Şu anda kullandığım Auris'te 300 liralık LED far ampulü var ve xenondan daha başarılı. Çoğu kimse görünce şaşırıyor. Piyasadaki ucuz ledlere bakmamak lazım. Auris'in avantajı, uzun kısa tek ampulden perde yardımıyla yapılıyor. O nedenle merak ettim ampul tiplerini. Tabi daha aracı yaza düşünüyorum ama şimdiden araştırma yapmak kanımızda var. Bu arada ben de Kırşehir'deyim.

Tamam kardeşim bi bakarım. Şimdiden araştırma yapmak iyidir. Sendeki o led de güzelmiş bu arada

Led bomba kesinlikle.
    Tamam kardeşim, bulursan memnun olurum. Gerçi cumartesi ben Toyota Kayseri Yetkili Servisi Aksoy Plaza'da aracımın üçüncü rutin bakımını yaptırmaya geleceğim. Oradan Honda'ya geçerim pek bir mesafe yok aralarında. İyice bir inceleyim Civic'i.

https://www.aliexpress.com/item/Runstreet-TM-9012-3000K-4000K-5000K-6000K-Canbus-P6-LumiLEDs-LMZ-10400lm-Car-LED-Bulb-Headlight/32548171436.html?spm=2114.13010608.0.0.oAYqTe

• Evet arakdaslar 1.6 Executive Eco (Otomatik) geçen hafta kaporasını yatırarak sipariş verdim. Fiyat garantisi vermiyorlar. Ancak bu ötv muhabbetinden etkilenmyeceğini bugün arıyarak söylediler. Beyaz rengini aralığın 4. haftası teslim aldım. Fiyata gelince abi 100 tl bile indirim yapmıyorlar. Bu katılığından neredeyse passata yönelicektim ki iki aracında test sürüşünü yaptığım için hondada kaldım. Elegance paketide yeterliydi ancak led far navgasyon ve daha büyük ekran vb. ek paket günümüz şartlarında olması gereken olarak düşündüm 1 yılsonra keske bir üst paketini alsaydım dememek için şuan beklemedeyim. Deri koltuğa gelince ben yıllardır kullandım ve bunun derisi sanki gözenekli gibi pek sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Araçın iç mekan genişliğide terletme hissini azaltcağını düşünüyorum.
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten şu ötv durımları falan olursa ben donanınmlarda bazı kesintiler olcağını düşünüyorum. Lpg li aracı mevcut bandında tutabilmek için deri koltuktan kısabilirler exacutive için. O durumuda belki hayra bile olabilir. Turbo rs de ise spoiler tampon jant vb özelliklerin de kısılacağını yine 95bin bandında fiyatlanacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 18 Kasım 2016; 13:49:53 >
  • finger5 F kullanıcısına yanıt
    Ben Trafik sigortasına 570 TL,Kaskoyada 1070 TL verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Hocam zaten şu ötv durımları falan olursa ben donanınmlarda bazı kesintiler olcağını düşünüyorum. Lpg li aracı mevcut bandında tutabilmek için deri koltuktan kısabilirler exacutive için. O durumuda belki hayra bile olabilir. Turbo rs de ise spoiler tampon jant vb özelliklerin de kısılacağını yine 95bin bandında fiyatlanacağını düşünüyorum.

Inşallah diyorum guzel kardeşim. Deri koltuğu kaldırirlarsa executive en alınası olur. Hele turbo o fiyatlardan çıkarsa tabir-i caizse tadından yenmez.

• Otomobili alıpta ekran filmi kaplattıran arkadaşların bazıları sanırım ön camada yaptırmışlar. Ben yan camlardaki açık renk filmlerden bile gece rahatsız oluyorum görüş açısından, siz nasıl kullanıyorsunuz merak ediyorum özelliklede gece uzun yolda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Hocam 2.el 2016 Jettalar 60-65 civarı 15-20.000 deki Civic e de 60-65 değer.

değer tabi kardeşim, 2011-2012 model 15-20 bin km de fd6 kasa civicler var 60-65 e istersen

Güzel araba bence hocam sadece arkası Corolla gibi olsa 65-70 ederdi.

İkinci ele düşsün alabilirim sonuçta Sedan araba .

Zaten Honda TR satışları baltaladı diyorlar .

• civic alan arkadaşlar ön paspaslarınızda plastik yuvalar boşta havada mı duruyor sizinde pas pasların yerleşeceği bir çıkıntı yok paspasın altında
  • Jerusalema kullanıcısına yanıt
    Eski fd6 ve fb7 kasalarda yer alan 5 ileri otomatik şanzımanların dişli oranları çok uzun olduğu için performansı daha düşük algılanıyordu ancak düz vites ile böyle bir sollama sorunu yaşanacağını zannetmiyorum. Düz vites kullanıpta performansı çok kötü diyeni görmedim.
  • 95 bin RS sanmıyorum ya. Özellikle sadece benzinli kullanıcılara sağlam kazık atmış olurlar. Düşünsene 5 bin tl farkla 182 beygir. Bırak sadece civiği Hrv nin 1.5 exe 130 beygir 108 bin düz hesap kim verir.

• eyönetmen E kullanıcısına yanıt
    hangi firmalara yaptirdiniz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: finger5

arkadaşlar bende executive eco gümüş gri renginden aldım haftaya gelecekmiş inşallah. bir sorum var sigorta ve kaskoyu hangi firmaya ve kaç TL ye yaptırdınız. Malum alır almaz aynı dertler bende de olacakta.

sigorta Anadolu 606 tl
    kasko Axa 939 tl

bu üzerimdeki ikinci araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhannn7 -- 18 Kasım 2016; 18:30:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ircan

Evet arakdaslar 1.6 Executive Eco (Otomatik) geçen hafta kaporasını yatırarak sipariş verdim. Fiyat garantisi vermiyorlar. Ancak bu ötv muhabbetinden etkilenmyeceğini bugün arıyarak söylediler. Beyaz rengini aralığın 4. haftası teslim aldım. Fiyata gelince abi 100 tl bile indirim yapmıyorlar. Bu katılığından neredeyse passata yönelicektim ki iki aracında test sürüşünü yaptığım için hondada kaldım. Elegance paketide yeterliydi ancak led far navgasyon ve daha büyük ekran vb. ek paket günümüz şartlarında olması gereken olarak düşündüm 1 yılsonra keske bir üst paketini alsaydım dememek için şuan beklemedeyim. Deri koltuğa gelince ben yıllardır kullandım ve bunun derisi sanki gözenekli gibi pek sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Araçın iç mekan genişliğide terletme hissini azaltcağını düşünüyorum.

hayırlı olsun kardeşim, güzel seçim

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Otomobili alıpta ekran filmi kaplattıran arkadaşların bazıları sanırım ön camada yaptırmışlar. Ben yan camlardaki açık renk filmlerden bile gece rahatsız oluyorum görüş açısından, siz nasıl kullanıyorsunuz merak ediyorum özelliklede gece uzun yolda.

ekran filmi ne kardeş? yeni mi çıktı? cam filminden bahsediyorsan, kaliteli cam filmi içerden dışarıya bakıldığında camda film yokmuş hissi verir ve görüntüyü hiç kısıtlamaz, gönül rahatlığı ile gece gündüz gezebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeaegean

civic alan arkadaşlar ön paspaslarınızda plastik yuvalar boşta havada mı duruyor sizinde pas pasların yerleşeceği bir çıkıntı yok paspasın altında

benim paspaslar yuvalara oturmuş durumda kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.