Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (761. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ünallion Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acil stop biliyorsun 2 haftadır leon fr 1.4 tsi 150 bg kullanıyorum. 3.5 sene fb7 civicten sonra ister inan ister inanma istanbul trafiğinde 2 litre daha az yakıyor leon. Dün inanılmaz bir iş çıkışı trafiğindeydim güzergah: Beyazıt - İkitelli yol bilg. 1saat 43 dakika ort hız: 14km tüketim: 10.1 aynı şartlarda civicim 12.5 litre yakıyordu ne kadar kasarsam kasayım ist trafiğinde 11.5 litrenin altına da düşüremedim. Civicim lpgli olduğu için tüketim umrumda değildi gözüme batmıyordu. Ancak şuna eminim ki istanbul içinde 1.4 leon , 1.6 atmosferikten 2 litre az yakar. Benim
    sürüşüm sabit ve bu su götürmez gerçek.

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Hocam sizin sürüş tarzınız demek ki az yakmaya uygun. Siz civicle 4.8 yakıyosanız altınızda 1.4tsi leon olsa demek ki 4-4.3 yakacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hakan0403 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni aracınızın ağırlığı 100 kg daha hafif, vites dişli oranı Civic'e göre daha kısa ve ortalama hız çok düşük. Bu nedenle zaten aracınızın özellikle şehir içinde daha düşük tüketim yapması beklenir. Uzun yolda her iki araç ile hız sabitleyiciyi açıp yan yana giderseniz yani sürücü etkisini minimize ederseniz Civic'deki uzun dişli oranları nedeniyle ağırlık dezavantajına rağmen aradaki fark kapanıyor.

İşin ilginci düz vitesli Civic şehir içinde daha düşük tüketim gerçekleştirirken otomatik vitesli Civic şehir dışında düz vitesli Civic'den daha düşük tüketim gerçekleştiriyor. Aynı araba, aynı motor olmasına rağmen şanzıman dişli oranları bile farklı tüketim değerleri elde etmeye neden oluyor.
  • yurtdışı modelleriyle türkiye modelleri arasında ne farklar var. türkiyede satılanlarda bazı özellikler çıkarılmış gibi. orta konsolda boş tuş yerleri var. yurtdışı modellerinde o boş yerlerde de özellikler olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 2 Kasım 2016; 11:02:44 >
  • konuyla hiç alakası yok, kusura bakmayın ama. adam şiir yazmış aracına...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-dizeller-dizeli-dizeleri-dizdi-359464489/detay
  • TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde beyaz satılıyor ama çok farketmez diye düşünüyorum. Daha önce de 2007 elegance vardı galaksi gri diye kahverengiye yakın bi renkti. Bir ay içinde satmıştım. Araba temiz ve kazasız olduktan sonra satmak o kadar sorun değil bence, netice de biz alıyorsak başkalarıda alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

yurtdışı modelleriyle türkiye modelleri arasında ne farklar var. türkiyede satılanlarda bazı özellikler çıkarılmış gibi. orta konsolda boş tuş yerleri var. yurtdışı modellerinde o boş yerlerde de özellikler olmalı.

hocam bildiğim kadarıyla vitesin etrafındaki tuşlar yurtdışında da boş :)

abd touring (en üst paket) ile farkları: sensing, 450w ses sistemi, sürücü ve ön yolcu elektrikli koltuk, arka koltuk ısıtması, otomatik kararan ayna, 17 jant, lanewatch (sağ aynada kamera), remote start (uzaktan çalıştırma)

avrupa versiyonunun tüm detayları açıklanmamış olsa da, sensing ve arka koltuk ısıtması kesin olacak. remote start hariç diğerlerinin de çoğu olur diye düşünüyorum...
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    bu özelliklerin türkiyeye gelme ihtimali yok değil mi? 1.5 turbo ile?

• switel kullanıcısına yanıt
    hocam turbo motorlu RS diye adlandırılan versiyonda son dakika sürprizi yapmazlarsa
    bu özelliklerden sadece 17 jant olacak (ki şu anda opsiyon atmosferik motor için)
    bu listede olmayan paddle shift (direksiyondan vites kulakçığı) gelecek RS'te.
    siyah ön ızgara, spoiler filan var.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Bir önceki aracım Auris benzinli yarı otomatik idi, şehir içi ortalama 9-9,5 litre yakıyordu. Şu an Astra 1.4 turbo düz vites şehir içi 11 litre civarı yakıyor. Kullanıcı aynı, yol aynı, şanzıman farklı. Çok önce de 2007 Honda otomatik vardı o da yaklaşık 11 litre civarı yakıyordu. Yani bence de turbo az yakmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan0403

Acil stop biliyorsun 2 haftadır leon fr 1.4 tsi 150 bg kullanıyorum. 3.5 sene fb7 civicten sonra ister inan ister inanma istanbul trafiğinde 2 litre daha az yakıyor leon. Dün inanılmaz bir iş çıkışı trafiğindeydim güzergah: Beyazıt - İkitelli yol bilg. 1saat 43 dakika ort hız: 14km tüketim: 10.1 aynı şartlarda civicim 12.5 litre yakıyordu ne kadar kasarsam kasayım ist trafiğinde 11.5 litrenin altına da düşüremedim. Civicim lpgli olduğu için tüketim umrumda değildi gözüme batmıyordu. Ancak şuna eminim ki istanbul içinde 1.4 leon , 1.6 atmosferikten 2 litre az yakar. Benim
    sürüşüm sabit ve bu su götürmez gerçek.

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Hocam sizin sürüş tarzınız demek ki az yakmaya uygun. Siz civicle 4.8 yakıyosanız altınızda 1.4tsi leon olsa demek ki 4-4.3 yakacaksınız.

dostum senin yakıt tüketimin normal. civicle istanbul şehir içinde yoğun trafikte 12 lt altını görmek zor. bu yüzden civic istanbul da çoğunlukla şehir içinde kullanacaklar için hiç ekonomik değil. lpg li olasa bile ortalama şu anki güncel lpg fiyatlarıyla (2,30-2,50) km başına 35 kr civarı yakmaktadır. istanbulda şehir içinde yoğun trafikte kullananların paylaşımlarına bakıldığında kolay kolay 12 lt/100 km altına düşmemektedir. gerisi lafügüzaf dır.

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Otobüsten Selektör yiyecek kadar yavaş kullanıyorsanız siz keşke honda değil de daha ucuz bir araç alsaydınız

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Aynı listeye mi bakıyoruz ?
    Orta paket touch galiba. 80.400 tl olan 1.2 turbo benzinli EDC şanzıman.
    Geri görüş kamerası + 1.000 tl
    yağmur , far sensörü + 2.000 tl
    Panoramik cam tavan + 3.500 tl
    metalik renk + 1.200 tl

Bunlar Elegance paketin içinde var olan şeyler diye biliyorum. Bi de ön koltuklarda ısıtma var extra olarak.
    Elegance de kararan dikiz aynası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanTorgut

Aynı listeye mi bakıyoruz ?
    Orta paket touch galiba. 80.400 tl olan 1.2 turbo benzinli EDC şanzıman.
    Geri görüş kamerası + 1.000 tl
    yağmur , far sensörü + 2.000 tl
    Panoramik cam tavan + 3.500 tl
    metalik renk + 1.200 tl

Bunlar Elegance paketin içinde var olan şeyler diye biliyorum. Bi de ön koltuklarda ısıtma var extra olarak.
    Elegance de kararan dikiz aynası yok.

hocam ekleme yapayım. renault'da anahtarsız giriş ve çalıştırma var touch'ta ama ön park sensörü yok. ayrıca cam tavan alamıyorsunuz, illa icon alacaksın diyor cam tavan opsiyonu için..
  • korayu K kullanıcısına yanıt
    Keyfim hangi araci isterse onu alirim.

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Keyfinle başbaşa takıl o zaman yalan yanlış yazılarla forumu kirletme

bi yeni megane ile civic aynı segment mi?

• Arkadaşlar az önde honda boradan geldim. Bayinin içinde 4 adet dışarıda 5 adet satılmış elegans yeni civic vardı. hepsinin üstüne alanların isimlerini yazmışlar bir tanede prem. vardı düz vites 75 e satıldı dedi arabayı temizleyen görevli, bu araç bence cidden iyi satacak bizim ülkede heleki şu rs i geldikten sonra.. Ocakta zam gelecek bu fiyatları kaçırmayın dedi satış danışmanı şaka gibi daha zam gelcek diyor. demekki satışlar gerçekten iyi gidiyor. ve 3 adet te jaz satışmıştı birini teslim ediyorlardı alan bayana bayağı bi hareketli honda bora. Şimdi alanlar kara geçecek gibi... Tutulacak bu araba...
    Olmadı şimdi. Cam tavan için hem üst pakete bir sürü para ver, hem de cam tavan için bi daha para ver. Eğer yanlış bakmadıysam üst pakete geçince de deri koltuklar Honda da standart iken bunlar 4.000 tl de onun için fark istiyor. Hey maşallah.
  • switel kullanıcısına yanıt
    Yani hangi anlamda sordun bilemedim ama ikisi de C segmenti değil mi bu araçlar ?
  • polo6n kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmiyorum ama bana da tutulacak gibi geliyor. Çünkü bizde bir çok Hondacı gibi yeni kasayı bekliyorduk ve sanki kendimizi almak için şartlandırdık. Her arabanın artısı eksisi olur, bunlar genelde kullanıcının isteğiyle alakalı. Kiminin olmazsa olmazı diğerinin hiç umurunda olmayabiliyor. Kimi görsel ister kimi ekonomi. Ama Honda bence iyi bir marka.
  • 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.