Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16861687168816891690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katılıyorum dediklerinize Tarık hocam. Ekonomiyi analiz ettiğimizde, dediğiniz olaylar sonucunda bu tip durumlarla karşılaşmak hiç de zor değil.
    Kısacası adam parasını da alıp gidiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gidakontrol G kullanıcısına yanıt
    Bu olayı ben de okudum ama bence yine de tek başına yeterli bir sebep değil. çünkü var olan fabrikaları kapatıp, bu fabrikalarda üretilen modelleri japonyada üretmek için mevcut fabrikalara büyük yatırımlar hatta yeni fabrika bile yapmak zorunda kalabilirler. bu çok maliyetli bir iş olur bu. daha iki sene önce civic üretimleri için iki fabrikaya da büyük yatırımlar yapmışlardı.

Üstelik mevcut fabrikalardan yani ülkemizden avrupaya ve ingilteredeki fabrikadan da amerikaya araç ihraç ediliyordu. şimdi bu araçları bu ülkelere japonyadan ihraç etmek daha maliyetli olacak.

Bence avrupa satışlarının, amerika ve çinin onda biri kadar olmasından dolayı artık avrupaya yatırım ve üretim yapmak istemiyor olabilirler. bir de avrupa üretim araçlarda belli bir kalite standartını yakalayamıyordu honda. bunlar da önemli nedenler olabilir.
  • Arabanı da al git....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar honda'nın toplam gelirlerinde avrupa'nın oranı 2018 yılında %5 olarak görünüyor ve bu oranın 2019 son çeyreğinde %3.6'ya kadar inmesi bekleniyor. o yüzden küçülmeye gidiyorlar ve daha çok elektrikli modeller üzerine odaklanacaklar gibi duruyor. dünya da zaten bu yönde ilerliyor malum. türkiye'de 500 kişiyle üreteceği aracı japonya'da 50 kişiyle yapacak belki. gümrük avantajı da kalktığı için türkiye ve ingiltere'de üretim yapması makul olmamaya başlamış görünüyor.
  • Türkiye 'de üretilen araçlarda sıkıntı var, belki Japonya' dan ithal gelen araçlarda sorun olmaz.

• https://www.ototeknikveri.com/haber/19178/honda-turkiye-iddialari-yanitladi

• Arkadaşlar 5000km deki Civic Hb'imde biraz sıkışık trafikte saatte 10 gibi hızlarla yavaşça frene basınca fren resmen çığlık atıyor gerçekten çok sinir bozucu bir durum rezil ediyor gerçekten , ilk servise götürdüğümde balatalar zımparalandı iki gün önce sizin balata yanlış seriden takılmış dediler balata değişti garantiden ayrıca diskler temizlendi fakat sorunum hala devam ediyor ve gerçekten sinirlerim bozuldu böyle bir arabaya yakışmadı gerçekten ki her servis çıkışında bizim araçlarımız çok sağlamdır bir sorunu çıkmaz diye övünüyorlar ama iki gün sonra frenler bağırıyor , başına gelen veya çözümünü bilen var mıdır ? Yukarıda uygulanan işlemleri yazdım ve bunlar çare olmadı birkaç güne arayıp memnun kaldınız mı ? Diye soracaklar büyük ihtimalle yine randevu isteyip gideceğim bu kadar yağlayıp ballayıp sattıkları arabamda bunu görmek beni üzdü ki şu zamana kadar hayatımda bir arabaya bu kadar bağlanmamıştım.

Dediğim gibi çözümünü bilen varsa çok makbule geçer

• Herkese merhaba ;

2016 model Leon FR aracımı yenilemek ve Civic'e geçmek istiyorum.
    Aracımdan çok memnunum fakat yenileme vakti geldi sanırım.
    Eco ya da dizel model tercihim. Aranızda Leon'u da bilenler varsa her iki araç karşılaştırması
    anlamında yardımcı olabilirler mi?
  • cruiser_16 kullanıcısına yanıt
    performans, servis, garanti, iscilik, malzeme konusunda uzer

tuplu veya dizel olursa yakit ekonomisi de olumlu tarafi
    Leon Fr hafif ve atik bir araç. Bu araçtan sonra 1.6 atmosferik motor sizi tatmin etmeyebilir. Geri kalan tüm konularda Civic Leon'a göre bir üst sınıf gibi duruyor.

1.6 dizel Civic almayı düşündüğünüze göre parasal sıkıntınız yoktur diye düşünüyorum. Benzer paralara Civic RS ya da Hb kasa 1.5 turbo alabilirsiniz. Performans olarak da tatmin edici olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Leon Fr hafif ve atik bir araç. Bu araçtan sonra 1.6 atmosferik motor sizi tatmin etmeyebilir. Geri kalan tüm konularda Civic Leon'a göre bir üst sınıf gibi duruyor.

1.6 dizel Civic almayı düşündüğünüze göre parasal sıkıntınız yoktur diye düşünüyorum. Benzer paralara Civic RS ya da Hb kasa 1.5 turbo alabilirsiniz. Performans olarak da tatmin edici olur.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Aracım FR olmasına rağmen performansla pek alakam yoktur.Donanımı için almıştım FR'ı.
    Güvenlik,yoltutuş,konfor gibi konular beni daha çok ilgilendiriyor.
    Leon'dan çok memnunum fakat yeni kasası 2021'de çıkacakmış , o kadar beklemek istemiyorum.
  • Civic hb plus tam senin için o halde
    Bende 2018 hb var aldığımda plus paket çıkmamıştı.. şuan alacak olsam hb+ alırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    yeni corollayi bir dusun derim, ozellikle hibriti
    donanim zengini
    Birinci önceliğiniz performans değilde donanım ise o halde size minimum executive donanım seviyesi uygun olur diye düşünüyorum.

Executive Civic ile Leon Fr'yi kıyaslandığımızda güvenlik, yol tutuş, konfor, iç hacim, bagaj hacmi, malzeme kalitesi gibi alanlarda çağ atlamış gibi olursunuz.

Yine de bayide bir test sürüşü isteyin derim. Atmosferik motorun kullanımı turbo motordan farklı oluyor. Hızlanma ve yokuş çıkma esnasında gaz pedalına basıp devir yükseltmekten korkmamanız gerekiyor.

• Arkadaşlar merhaba executive LPG kombinasyonu alma arefesindeyiz.Sizce bej deri koltuk çok çabuk kir gösterir mi?Özellikle kullanıcı deneyimleri önemli benim için.

Bu arada 25.000 km altı aracını satan varsa özelden mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Yerli pazar daralmaya devam ederse , Avrupa ile aynı şekilde devam edersek Hyundai ve Toyota da çıkarsa şaşırmam hocam. Genç nüfus, büyük pazar, gelecek parlak dediler zamanında ve hayallerle gerçekler ayrı yönlerde seyretti. Kimse kusura bakmasın ama %25 asgari ücret zammını rakamsal olarak bir yabancıya izah edemezsiniz. Adamın maliyeti artıyor ve iç dinamikler nedeniyle ve siyasi nedenlerle hem içeri hem dışarı araç satamıyor. Bunlar ticaret yapıyorlar , hayır kurumu değiller sonuçta.
    Adamlar döviz olarak hesap yapıyorsa ki öyledir bence... sıkıntı yoktur asgari ücret açısından. sadece yerli sanayici için sıkıntı olur bu.
    dolar yüzde 40 artmış tl karşısında, yani adamlara göre asgari ücret düşmüş oluyor, dolar bazında. çünkü araçları dolar üzerinden fiyatlandırıyorlar bu adamlar. bu araç 23-25 bin dolardan satılıyor hep, civic.
    asgari ücret 400 dolardan 500 dolara çıksaydı haklı olurdunuz.

• 2016 lpg civic ile 2018 arasında fark var mı?

• ultraslan_34 kullanıcısına yanıt
    Bordo araç, bej koltuklu var bende. Kiri gösterir. O yüzden önerim oto minderi almanız. Koltuğu tamamen saran değil, koltuğun üstüne tutturuyorsun. İstersen çıkartıp yıkayabilirsin. 80-100tl arası fiyatı.

• Amerika dünyada ki bütün dengeleri bozmuş durumda, ülkelere uyguladığı ek gümrük vergileri dünya üretiminin amerikaya kaymasını hedefliyor. Trump denen adam gitmediği sürece kaos devam eder. Umarım denildiği gibi honda türkiyeden çıkmaz, devlet görüşme aşamasında...

• 
Sayfa: önceki 16861687168816891690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.