Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sorduk öğrenemedik sizden dinleyelim üstadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsung8

sorduk öğrenemedik sizden dinleyelim üstadım..

Motor degisimi yapilinca muayene zorunludur. Calisanlar motor degisimi sonrasi gelen araclari cok iyi bilir merak etmeyin. Herkes kendi arastirsin benden yol gostermesi. Sonra bazilari bizi dusman ilen eder. Honda lar listenin en sonlarinda bu kadar diyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Herkes kendi talihinin mimarıdır.
    Yaşadıkları, an be an insanı oluşturur ve arkasında bıraktıkları, farkına varmadan önüne geçer.
  • zilgar kullanıcısına yanıt
    bmw 3.16i deki turbo beslemeli motor ile civic deki atmosferik 1.6 motoru mu redline da kullanıp test yapılacak? Çünkü o zaman eşit şartlarda olacak değil mi bu karşılaştırma?

Bmw motoru hassasdır nazik mi kullanılır? Hocam desteksiz atıyorsun bari etrafına bak,youtube bak vidyocu çocuk da arşiv geniştir ona sor istersen. Bmw alanların en efendisi bile redlline da yanlamaya başlıyor bir süre sonra tık demiyor.

Burada honda iyidir diyorsunuz da yıl olmuş 2017, şişt çaktırma bu sorunsuz deyip artık tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş atmosferik moturu Türk tüketicisine allayıp pullayıp satıyor. Bence övgünün dozunu kaçırmışsınız, honda türkiye bile bu kadar alakasız iddialara girmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 13 Mart 2017; 2:14:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ben sadece 40 bin fazla verdim rsten.
    bmw demek sadece 0-100 demek degildir
    50-50 agirlik dagilimi demektir mesela
    arkadan itis demektir
    virajlara guvenle grip gulumseyerek cikmak demektir
    sheer driving pleasure demektir
    agir olmasina ragmen daha hafif ve guclulerle oyun oynamasi demektir :)
    guvenlik kismina gulup geciyorum zaten
    prestij, albeni konularina ise hic girmiyorum
    tum bu asilsiz laflara ragmen hondadan daha fazla satmak demektir :)))

sen bosver bmwyi falan, senin boyunu asiyor belli ki. sen honda al, fiat, ford al, golf astra al mesela. onlarla yaristir aracini. cunku senin mantiginla bmw ye gerek de yok. beygir yuksek olsun yeter sana.

nazar etme ne olur, calis senin de olur

Bir ekleme

Civic ile biraz ciks bir yere gittiğinde
    Vale - şöyle gel ağbi der
    Bmw ile gittiğinde
    Vale - buyurun beyefendi der

İlk aracımla gittiğimde en sinir olduğum şey vale er sallamazdı yer gösterirdi çakallar
    La oğlum ipnelik yapmayın içerde kral bahşiş verip dışarda karşılığını sıfır olarak çıkardım

Yani bazen verdiğin paranın hakkını sadece binerken de almayabilirsin
    Herşey 0-100 değil

Edit : t9 sinir bozdu gene

Ciddi olmadığınızı düşünüyorum zira bir mekana farklı araçlarla gittiğinizde bahsettiğiniz farkın olması için birinin traktörle gitmesi gerek:)Hadi bilemediniz şahinle falan..Bmw premium markalardan biri olabilir,ülkemizde ona binenler itibar görmek için biniyorlarsa ya da itibar görünce hoşlarına gidiyorsa vay halimize.Böyle bir şey yaşamışsanız o valenin beyefendi olmayışından kaynaklıdır emin olun.Kaldı ki genelde bmw ve mersoya bakış audi ye bakış gibi değil halk arasında.Sözüm meclisten dışarı sonradan görme kırolar da tercih ediyorlar bu iki markayı.Audi kullanıcıları daha farklı bir kesim.Civicle gittiğim hiç bir mekanda ağabey şöyle gel diyeni görmedim duymadım da..Arabayı eleştirmek ayrı şey kullanıcıları küçük görmek ayrı şey.Yoksa biz de eleştiriyoruz hondayı bir çok konuda.

• Olaya bak....

İki motoru da Redline da 1 saat çalıştır sonra hangisi dayanıksız gör...

Niye ???? Kafayı mı kırdınız yoksa başka sıkıntılarınız mı var ?

Niye standart bir motoru normal kullanımda hiç olmayacak bi senaryo da çalıştırıp sonra bakalım hangisi kırıldı diyeceksin ki

Acaba kalbim sağlam mı diyip 10 tane redbull+supradine içip sonra koşu bandında 20 dk hiç yavaşlamadan sprint atıp hemen sonrasında 30 barfiks çekip acaba kalbim atmaya devam eder mi demek gibi bi şey bu redline hikayesi....

BMW motoru hassastır diyen tayfa 40 sene önceki sanayi tayfası... köprü altından çok sular geçti işin özü öyle değil artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    :)
    cunku nasil olsa desteksiz atmak serbest ya
    arastirma mi var dedim kayboldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asylmn

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ben sadece 40 bin fazla verdim rsten.
    bmw demek sadece 0-100 demek degildir
    50-50 agirlik dagilimi demektir mesela
    arkadan itis demektir
    virajlara guvenle grip gulumseyerek cikmak demektir
    sheer driving pleasure demektir
    agir olmasina ragmen daha hafif ve guclulerle oyun oynamasi demektir :)
    guvenlik kismina gulup geciyorum zaten
    prestij, albeni konularina ise hic girmiyorum
    tum bu asilsiz laflara ragmen hondadan daha fazla satmak demektir :)))

sen bosver bmwyi falan, senin boyunu asiyor belli ki. sen honda al, fiat, ford al, golf astra al mesela. onlarla yaristir aracini. cunku senin mantiginla bmw ye gerek de yok. beygir yuksek olsun yeter sana.

nazar etme ne olur, calis senin de olur

Bir ekleme

Civic ile biraz ciks bir yere gittiğinde
    Vale - şöyle gel ağbi der
    Bmw ile gittiğinde
    Vale - buyurun beyefendi der

İlk aracımla gittiğimde en sinir olduğum şey vale er sallamazdı yer gösterirdi çakallar
    La oğlum ipnelik yapmayın içerde kral bahşiş verip dışarda karşılığını sıfır olarak çıkardım

Yani bazen verdiğin paranın hakkını sadece binerken de almayabilirsin
    Herşey 0-100 değil

Edit : t9 sinir bozdu gene

Ciddi olmadığınızı düşünüyorum zira bir mekana farklı araçlarla gittiğinizde bahsettiğiniz farkın olması için birinin traktörle gitmesi gerek:)Hadi bilemediniz şahinle falan..Bmw premium markalardan biri olabilir,ülkemizde ona binenler itibar görmek için biniyorlarsa ya da itibar görünce hoşlarına gidiyorsa vay halimize.Böyle bir şey yaşamışsanız o valenin beyefendi olmayışından kaynaklıdır emin olun.Kaldı ki genelde bmw ve mersoya bakış audi ye bakış gibi değil halk arasında.Sözüm meclisten dışarı sonradan görme kırolar da tercih ediyorlar bu iki markayı.Audi kullanıcıları daha farklı bir kesim.Civicle gittiğim hiç bir mekanda ağabey şöyle gel diyeni görmedim duymadım da..Arabayı eleştirmek ayrı şey kullanıcıları küçük görmek ayrı şey.Yoksa biz de eleştiriyoruz hondayı bir çok konuda.

Gittiğin mekanın popülaritesine ve lokasyona bağlı değişir...

Bağcılar da veya Esenyurt ta bi cafe'ye restoran a veya club'e gidersen Cıvıc oralarda muteber sayılabilir...

Ama cemiyet denilen elit kesimin takıldığı yerlerde 3 kasa Bmw veya C-Class Merso'lar bile ikinci öğretim üniversite öğrencisi muamelesi göreceğinden Civic ancak AÖF statüsünde gözükür...

ANJELİQUE,SORTİE ,CAHİDE gibi mekanlara Cıvıc ile gidersen özel bir hizmet bekleme... Hatta çıkışta aracın gelmesini de hemen bekleme... 😋

Oralar civic'i üzer....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 13 Mart 2017; 2:45:48 >

• İlk aracım 77 model 3.16 idi şu an yaşıyorsa tam 40 yaşındadır. Onun motoru bile hassastı diyemem zira yağına suyuna bakıp yıllarca kullandım, gençliğin de etkisiyle hem sert kullandım hem yağ su dan başka bakım yapmadım yine tık demedi. Honda da aynı şekilde yıllarca sorunsuz kullanılacak motorlar üretiyor. zira çevremde type-r kullananlardan biliyorum düşmana öyle vurulmaz. İki markanın motoru da ortalamnın çok üstündedir. Saçma testlerde birini pes ettirip diğerini yüceltmeye gerek yoktur, zaten hiçbirşeyi ispatlamaz da.
    Şimdi bu tarz benzetmelerin üzerine kahvehanede sandalye tepesinde motor uzmanlığı taslıyorsun desek yine en kötü biz oluruz.
  • Hocam senin english is very good. Zahmet olmazsa şunu bir tercüme eder misin yanlışım mı var acaba?

testlerine itibar edilen IIHS, globalncap isimli bir organizasyonun üyesiymiş ve 2012 yılında bmw f30 u top safety pick award a layık bulmuş. Geliştirilmiş tavan dayanıklılığı ile takla kazalarına karşı sağladığı güvenlikle bu ödüle layık görülmüş. Yanlışsam düzeltir misin?

http://www.globalncap.org/iihs-acura-rdx-and-bmw-3-series-earn-iihs-top-safety-pick-award/
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    sorunsuz honda :)
    http://www.hondaproblems.com/
    valla artık sıkıldım şu bmw honda muhabbetinden..

iki tarafta birbirine saçma ithamlarda bulunmaya başladı.

honda hondadır bmw bmw dir ikisininde en güzel modellerine bindim, iki markada çok güzel modeller çıkarıyor b*k atmak yersiz.

testler saçma değil IIHS Amerikanın en otoriter test merkezi de bmw düşük puan aldı diye bu ne onu cacık yapar ne de yüceltir. F30 düşük puan almış sonraki kasada düzeltirler, Civic yüksek puan almış helal olsun deyip geçmek gerekir. mesela ülkemizde üretilen fiat egea denen model 3 yıldız aldı ve euroncapten artık her markanın hemen hemen 5 yıldız aldığı platform.

bence artık 2 tarafta kırıcı yorumlardan uzak olsun.

bmw arkadan itiş güçlü motorları olan dengeli bir arabadır ve sürüş keyfi verir.

honda güvenilir, sorunsuz ( özellikle usa ve japon modelleri için ) güçlü motorlar üreten bir markadır.

bmw malzeme kalitesi olarak Türkiyedeki Hondalardan daha iyidir.

Çarpışma testlerinde Hondanın başarısı ne kadar güvenilir otomobiller ürettiğini kanıtlar niteliktedir, sacın ince olması darbe iletim yeteneğinden ileri gelir önemli olan yaşam kafesinde kullanılan çelikler ve onların mukavemetidir. Ancak ince sac küçük kazalarda can sıkar. Gelgelelim otomobil üreticileri araçları 5 küçük kazada koruması için değil 1 büyük kazada içindekileri sağ çıkarması için güvenilir yapmaya çalışır.

iki markada global liderler pozisyonundadır.

iki markada motor üreticisidir.

biri x marka sever biri y marka sever bu kişilerin tercihidir ve zevkler renkler tartışılmaz bizim bu platformda üzerimize düşen objektif olarak konuşmaktır.

umarım yersiz tartışmalar artık son bulur.

• Prestij testi için çok uçuk mekanlara gerek yok, istanbulda tuzla sahildeki köftecilere gidin hepsinde vale var. C segmenti bir araçla giderseniz abi arkaya geç deyip boş araziye sokuyor.
    daha ne desin adam?

gayet guzel cevirmissin bana gerek yok

The 2013 RDX and 2012 3 series, both redesigned models, earn the Institute’s top award for affording occupants good protection in front, side, rollover and rear crashes.
  • BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    valla konu o kadar saçma yerlere gelmişki hayretle okuyorum. vale arkadaşım var o araçlar verildikten sonra ( özellikle arkadan itiş araçlar ) başlarından neler geçiyor bir görseniz... bmw ile mekana gitmeye tövbe edersiniz.
  • warmengel kullanıcısına yanıt
    valla insallah
    biz de honda konusmak icin geldik ama sabah aksam bmw konusuluyor
    bmw konusmak icin zaten f30 konusuna gidiyoruz ama burda daha cok seviliyormus bmw

civici 5 le karsilastiran mi dersin, 3 le yaris yapan mi dersin, ne ararsan var :)

cvt lag var yaziyoruz, test etmedim ama yoktur diyor :) yahu bi test et once di mi?

onden cekisli civic keske arkadan kaysa diyen bile gorduk burada. enteresan insanlar var.
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    hocam valla çok sıkıldım :) civic le f10 falan kıyaslanmaz bilmiyorum oraları kaçırdım da bence herkes kendi bindiği aracı en güzel bilsin konu kapansın :) hayır g30 520d 404 bin tl olmuş artık binmek imkansız gibi birşey vergi ayarlaması gelmezse. bu arada 2015 520i premium alacağım sanırım
    Gundeme getirilen small overlap basarisi 2016 model yilindaki makyajli kasa ile yükseltildi zaten. Biz biliyoruz da saldiranlari da siz biliyorsunuz. Ben size olan saygımdan bundan böyle bmw yazmam ama saldiranlari soz hakki doguranlari da uyarin madem. Hele ki x arkadas arabaya 200bin veren hirsizdir dediginde kimse tepki vermemisti. Umarim herşey bundan boyle daha saygi cercevesinde olur biz de keyifle zaman geciririz.

fiyatlar ucuk evet
    520i superdir, ama agirligindan dolayi guzel yakar. sehirici 12-13 lerde gezer. ama 200 ile giderken otur kahve ic yani o derece
    2016 yazinda sifirini 180 e verdiler. simdi bilmiyorum fiyatlari
    vakum ve hayalet gosterge olmasina dikkat et yeter.
    bmw alan hirsizdir diyen ya meczuptur ya kiskanc :) dedim ya ver eline 150 bak hangi markayi aliyor izle
    forumun da onu pek salladigini dusunmuyorum acikcasi. bozuk plak gibi ayni seyleri copy paste yapiyordu ben blokladim :)
  • 
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.