Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankara honda bayiisi eco executive 119 bin TL düştü. bana pahalı geldi 2.el arıyorum satan olursa bana yazssın :)
  • bigdede kullanıcısına yanıt
    Sıfıra para verilmez

2.elde zibil gibi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı verdim yetkili servise. 500TL lokal boya + 1500tl seramik kaplama. 4 gün kalacak araç serviste.
  • 1 yılı geçti heralde fc5 acaba yeni civic kasaları ne zaman gelir? Haberleri varmı? 2019 ya da 2020 de gelir mi yenisi?

• Arkadaşlar merhaba 2013 model tdi dsg passatimi satip araniza katilmak istiyorum 105bin civari bakıyorum 2017 eco executive alabilirim gibi.Aracın donanımı ve görüntüsü tercih sebebim gibi ama bi kac sey danismak istiyorum.Performans olarak cok ağır olduğundan bahsedilmiş cok performans aramiyorum zaten arıyorsan rs bakmak mantıklısı ama bahsedildigi kadar yokuşta vs ağlıyormu?Passatta seri bir araç değil ama beni hiç üzmedi passattan ne kadar ağır olabilir diye düşünüyorum. İkinci olarak c sütunu dalgalanması olup olmadığını experler rahatlıkla anlayabilir değilmi? Alırken olmayıp aldıktan sonra oluşma sansı varmi. Son olarakta tabiki sınıf olarak karşılaştırmıyorum yeni passata asla o paraları vermem ama sizce b7 passattan sonra tatmin edermi leon vs yönelmelimiyim.Şu fiyatlara en mantiklisi civic gibi.Cok tesekkurler.İmla için kusura bakmayın mobilden yazıyorum

• Tsunayoshi kullanıcısına yanıt
    Bana maceraya atılma hevesiniz var gibi geliyor

Dizel oto passat bırakılıp lpg civic alınmaz. En azından ben böyle bir şeyi asla yapmazdım

Ama yakıt sıkıntı degil performans istiyorum diyorsanız rs sahibi biri olarak tavsiye ederim

Sekil tasarım 2 sene sürer en fazla .Sonra diğer parametrelerle başbaşa kalırsınız ki bir tarafta dizelpassat diğer yanda atmosferik lpgli honda kalır elinizde. Tercih sizin tabi

• Honda Civic HB önerir misiniz? Sport paket ile geliyormuş tek donanım. Bu kaporta göçük olayı HB modellerinde var mı acaba ? Arabada sunroof deri koltuk ve anahtarsız giriş çıkış özelliği yok. Ama tasarım olarak beni cezbediyor. 1.5 turbo motorun cvt ile uyum performansı nasıldır? 2017 fiyat listesi 113 bin olarak gözüküyor. Nakit indirimi ile kaca geriler acaba fiyat ..

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Zaten 3 sene binmeyi düşünüyorum güncel aracım 5 yasinda km cogaldikca değer kaybı ve sorunlar basliyor dsg de korkutmuyor değil az bucuk ses geliyor ama lpgli performans olarak o kadarmi üzer?

Lpgli kullananlar honda dan memnun

Rs üst düzey bir performans sağlıyor

Video sitesine gözatabilirsiniz

3 yıl kullanılacaksa rs derim ben

Keyif alirsiniz

• Hb güzel bir tercih olur

Yakıt ilk sırada değilse

Göçük hblerde yok diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Tsunayoshi

Arkadaşlar merhaba 2013 model tdi dsg passatimi satip araniza katilmak istiyorum 105bin civari bakıyorum 2017 eco executive alabilirim gibi.Aracın donanımı ve görüntüsü tercih sebebim gibi ama bi kac sey danismak istiyorum.Performans olarak cok ağır olduğundan bahsedilmiş cok performans aramiyorum zaten arıyorsan rs bakmak mantıklısı ama bahsedildigi kadar yokuşta vs ağlıyormu?Passatta seri bir araç değil ama beni hiç üzmedi passattan ne kadar ağır olabilir diye düşünüyorum. İkinci olarak c sütunu dalgalanması olup olmadığını experler rahatlıkla anlayabilir değilmi? Alırken olmayıp aldıktan sonra oluşma sansı varmi. Son olarakta tabiki sınıf olarak karşılaştırmıyorum yeni passata asla o paraları vermem ama sizce b7 passattan sonra tatmin edermi leon vs yönelmelimiyim.Şu fiyatlara en mantiklisi civic gibi.Cok tesekkurler.İmla için kusura bakmayın mobilden yazıyorum
    Hocam öncelikle şunu söylemek istiyorum 'benim fikrim' param olsa dahi wolkswagene o paraları vermem. Sorunuza gelecek olursak performans olarak (hızlanma, atak vb) kesinlikle passatı aramazsınız. Zaten 0-100 değerlerine baktığınızda durumu görürsünüz. Yol tutuş olarak yakınlar diyebilirim. Tasarım göreceli ama bence civic çok daha agresif ve şık görünüyor. Donanım olarak da elagance bile gayet yeterli. Wolkswagende bir sunroof için bile ne kadar ücret verildiğini siz daha iyi biliyorsunuz. Passatın iyi olduğu konuysa tartışmasız yalıtım yol sesi vb. Civicin süspansiyonları iyi seviyede ama passat o konuda da daha önde. İşin kilit noktası yakıta geldiğimizde civic fc5i lpg ile kullanacaksınız benzinde kısacası üzer. Ama güzel tarafı lpg ile sorunsuz keyif veren bir araç.

Yakıt çok sorun değil derseniz rs ya da hb yönelebilirsiniz.

Lpg li honda üzmez. Hatta üzmek kelimesinin oldukça uzağında durur. Bugünkü yakıt fiyatlarına göre dizellerden daha ekonomilk bir sürüşünüz olur. Gazlarsanız da gitmem demez, performans olarak tatmin edicidir, Zira yol tutuşu iyi bir araçtır ve yollar sadece dümdüz değildir. 1 seneyi aşkım süredir kullanıcıyım ve oldukça memnunum. Passatı bilmediğim için kıyaslayamam ama siz test sürüşü yaparak kıyaslayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Rampalarda RS dışında LPG'li Civic 'in performansı Passat gibi olmaz.

• Honda HB modelinde motorun start stop özelliği yok sanırım ? RS lerde bu özellik mevcut mu acaba ?

• 2017 mayıs ayında aldığım aracım 20000 km'ye geldi. Mutluhan'da bakımını yaptırdım. 860 TL tuttu. Buraya kadar herşey normal. Civic göçük problemi için Honda bir uygulama yapıyormuş. (Yani hatalarını kabul ediyorlar. ) Bu uygulama için benden 100 TL istediler. İşte burada sinirlerimi zıplattılar yine. Zamanında 95000 para vermişim 100 TL daha veririm ama problem sizden dolayı oluşuyor niye benden para istiyorsunuz tekrar dedim. O işlem en az 500 TL'lik bir işlem geri kalanını Honda ödüyor sizden sembolik bir para alıyor dediler. Ben daha önce sıfır aldığım araçlarda da fabrikasyon hatayla karşılaştım ama hiçbir firma benden kendi hatası yüzünden para almadı. Honda müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyeti tartışılmaz. 😫

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    üstat zibil gibisini ben göremedim evet satış yapan var ancak çok para istiyor millet
    105 bin tl ortalama satış fiyatı 105 BNi TL yi veren 119 bini veriri sıfırını alır kafa rahat olur.

Bu hafta sonu test sürüşünde bulundum . süspansiyona ve sessizliğe bişey diyemem ancak araba çok yavaş geldi bana kasa ağır motor çok güçsüz çok bağırıyor araç LPG ve bezin modunda artı Spor modundada sürdüm çok tatmin Olamadım.

sizlerin görüşü benim için önemli bu aracı kulanan arkadaşlar bu yorumuma neler katacak merakla bekliyorum.
  • Sadece yeni çıkan dizelde var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Hb modeli 2017 fiyat 113 gözüküyor. Nakit indirimi yapıyor mu Honda tabi ellerinde 2017 model araç var mı o da önemli.
    Edit: İzmir'deki iki bayiyi aradım ellerinde 2017 HB olmadığını ve hiçbir bayide de bulamayacağımı söylediler. İkinci ele kaldık sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Durotan35 -- 14 Mayıs 2018; 11:18:44 >
  • Debor D kullanıcısına yanıt
    Burada bir yanlışlık var

Honda hatasını kabul felan etmiyor .Yaptıkları açıklamalarda sanayi bakanlığından onaylı sertifikamız var diyorlar .Ama bazı müşterilerin başına yağmurdan doludan gelmiş biz o kadar büyük bir firmayız ki o müşterileri de sanayiye mahkum etmeyiz getirsinler çözeriz. Diyorlar

Siz 100 değil 1 lira bile verseniz "hatanın size ait olduğunu "kabul etmiş oluyorsunuz

Amaç da bu zaten

• bigdede kullanıcısına yanıt
    Bu noktada ihtiyaçlar önemli.

Büyük bir şehir merkezinde yaşıyorsanız şehir içinde lpgli honda ile bilmem kaç beygirlik canavar bir araba önlü arkalı gidiyorsunuz

Sehirlerarasinda ise farklı heveslerimiz yoksa hepimiz 100-150 bandında gidiyoruz .Lpgli version bu konularda sizi üzmez

Lpg sizi nerede uzer soyliyeyim:

Rampası bol yerlerde ve şehirlerarası tek-yönlü yollarda zorlar

Bazen onunuze bir kamyon çıkıyor cesaretiniz kirilabiliyor

Bu konuda ise en iyi seçenek rs veya dizel araçlar.

Bunların haricinde ben çok bir eksiklik cekeceginizi düşünmüyorum

Bir de bu aracin gerçek potansiyelini görmek için bir müddet sürüş yapmak gerekli .Test sürüsünde cvt nın karakterini tam çözememiş olabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.