Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul'da 7-8 yakamaz mı yani araba? Herkes sizin gibi mi kullanıyor ya da her dk trafikte dur kalk yapıyor. Görsel ve yazılı şekilde tüketimi paylaştım ama size "komik" gelmiş. Talihsiz bir yorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Farlar gece giderken hiç bi şekilde tamamen kapanmıyor. Kapanmaması da lazım zaten amacı yolu aydınlatmak. Durduğumuz zaman auto yerime off yaptığınızda tamamen kapanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Arkadaşlar merhaba,

Aralık sonu itibari ile bende Honda Civic RS (Beyaz) alarak aranıza katılfım ancak iş yoğunluğundan buraya pek bakamıyordum.

Araç hakkında şu ana kadar genel olarak memnunum; aralık üretimi araç olduğu için C sütununda çökme yapmadı ancak benim aracım sıfır kilometre olmasına rağmen rot ayarları bozuk olarak geldi, araç sola çekiyordu, üzerine 3-4 kez ayar yaptılar ancak beceremediler. Geçmişte Çelik Motor'u dava edip kazanmışlığım vardı; anlaşılan Honda Türkiye ile de ayıplı maldan dolayı mahkemelik olacağız, mal heriflerin son kontrolleri çok düşük.

Çekme sorununun dışında araç çok başarılı. Gerek düşük hızlardaki CVT tepkileri olsun gerek motorun performansı olsun gerekse de önceki Civic'lerden çok daha farklı olarak yola oturarak gitmesi olsun...

Şu an ortalama tüketim 12 litre gösteriyor ancak bu tüketim tamamen işe gidiş ve iş dönüşü İstanbul trafiğidir. Belirttiğim gibi çekme sorunu haricinde (şu an sola çekme yerine gezniyor, düz çizgiyi tutturamıyor) araçtan çok memnunum.

Bu arada aracı Ayışığı'ndan 117.000 TL (Bagaj havuzu, halı haricinde 3D kauçuk paspas hediyeleriyle) aldım.
    Vakit buldukça yazarım.

Hocam rot ayarı yapılırken Elektrik destekli direksiyonlarda uyulması gereken önemli kurallar var.Oncelikle araç stop edilmeden direksiyona kilt takılıp rot ayarı yapılacak.Ve bundan sonra Laptop bağlanıp direksiyon sıfırlanır... piyasadaki çoğu rotbalansci bunu ya bilmez ya da programı yoktur... Araç 0 noktası tanitilmadigi için düz yolda yanlış tepkiler verecektir.

Yetkili servisi bile bilmiyor bazen...Kia Sportage aracimda başıma gelmişti oradan biliyorum

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Yok istanbulda 30 litre yakıyor

Seni tatmin etmez 12

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    kopru trafiginde yakamaz
    sizin gibi derken ne kastettiniz bilmiyorum ama arkadas yazmis iste 12 diye

sizin gorseli gormedim. kopru trafigi mi? hangi semtler ve saatler arasi? ort hiz nedir?
  • Varmi civic dizel alan ve kullanan? bilgileri burada paylaşır ve bizi bilgilendirirse seviniriz. Ben temmuzda dizel otomatiği düşünebilirim ama malum Şu göçük olayı çok düşündürüyor eğer dizellerde de olursa direk vw golf ya da megane dizel otomatikle yola devam

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    Simdi Anlasildi Durdugumuz zaman kapatabiliyoruz..Harekete gecince otomatikman devreye giriyor o zaman..

Ornek vereyim Hava soguk 10 dk arac icinde bekliyorum sokakta, farlari kapatmak istiyorum arac calisir halde Klima acik..

Off Yapiyorum kapaniyor, Harekete gecince otomatikman yaniyor o zaman..

• ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Bende Ingiltere uretimi Civic HB aldigim da rot Ayari bozuktu..Ben kendim cok iyi bir rotcuya yaptirdim ( kapatti gerci dukkani devretti )

Rot makinasi cok pahali ve iyiydi, devrettigi yerde duruyor makina...Tarif edebilirim isterseniz ( Anadolu yakasi Atasehir )

Daha sonra gram cekme olmadi..Iyi bir rotcu bulup kendiniz yaptirin hocam...Sikinti cekmezsiniz kanimca..

Hayirli olsun, gule gule kullanin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 26 Şubat 2018; 19:56:30 >
  • ovrclds kullanıcısına yanıt
    Bir kac mesaj once yorum yaptim...

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

kopru trafiginde yakamaz
    sizin gibi derken ne kastettiniz bilmiyorum ama arkadas yazmis iste 12 diye

sizin gorseli gormedim. kopru trafigi mi? hangi semtler ve saatler arasi? ort hiz nedir?

Eskilerden biri vardı , İstanbul diye Silivri tarafını kastediyormuş gece çalışıyormuş ,gece 9-10 da çıkıp sabaha karşı eve dönerse olur tabi ,

İstanbul’da insanların genelinin trafikte olduğu zamana ve kullanım tarzına İstanbul trafiği dendiğini düşünmeyip,

İstanbul il sınırları içinde kendi özellerini İstanbul trafiği sanmaları bazı insanların sorunu.

e hocam 6 sene denilen garanti ne ise yariyor bu durumda?

hatta ekleme yapayim, yarin allah korusun bir kaza bir sikinti vs oldugunda sorumlusu kim olacak?

servisin kazik fiyatlara yag filtre vs koymasinin sebebi sorumluluk almasi degil midir?

birsey olursa gel ben burdayim 100 yillik firmayim demesi degil midir?

hatafabrikasyonsa ve servis yapamadiysa, al kardesim parani, veya al kardesim yeni araba vereyim demesi gerekmiyor mu?

ben bir kamyon para verdikten sonra sikinti olunca sanayiye mi gidecegim?

hadi direksiyon soyulmasini ben yaptim, fitili ben bozdum eyvallah, ama rot cok kritik bir organ degil midir arabada? kac sene garantim varsa o kadar sure icinde bakacaksin kardesim arabama. lami cimi yok bunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 26 Şubat 2018; 21:9:8 >
    Hocam Ataşehir’de nerde bu, açık adres, dükkan ismi verebilir misiniz?

• Çok ilginç , sıfırcı biriyimdir , sıfır araçta rot bozuk duymadım hiç ,gerçi 6 yıl garantisi var ama boşverin sanayide sağlam Rotçu arayın ,

Bu nasıl iş ciddi ciddi soruyorum sıfır araba yahu bu

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Orasi Oyle hocam...Bundan once Megane 3 vardi bende..3 yil garantiydi..

Gosterge paneli toz aliyordu degisti..2010 senesinde 2500 Tl idi

Cd teypte takili kaliyordu degisti..900 tl

Vites korugu yirtimisti degisti..Vites topuzu degisti..

Arka stop lambasi ampul patladi degisti

Ön far ampul patladi degisti...

Cok gittim geldim servise ama degistiler hep..

Bir gun Kapi ruzgardan geri sekti..Sonra gsrc gurc kapaniyor kapi arasinda ki gergiyi degistirdiler sorgusuz sualsiz yahu :)

Honda' da yalvaracaksin ki degistirsin bunlari..Ya da kavga cikartacaksin..

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Hocam Ataşehir’de nerde bu, açık adres, dükkan ismi verebilir misiniz?

Hocam Yeditepe universitesine cikan yolda , yol uzeri sagda..

Eskiden Michellin idi simdi Petlas oldu..

Yeditepe universitesine 400-500 metre kala Ana yol uzerinde..

Hatta Universite' ye cikarken Doner kavsak var..Kavsagi gecer gecmez sagda ana yolda..

Butun olarak devrettigi icin Balans makinasi orada..Cok pahali getirmisti yurtdisindan ordan biliyorum

Ama usta da degistigi icin nasil olur bilemem, ancak her sey makina da bitiyor cogu zaman olur diye dusunuyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

Çok ilginç , sıfırcı biriyimdir , sıfır araçta rot bozuk duymadım hiç ,gerçi 6 yıl garantisi var ama boşverin sanayide sağlam Rotçu arayın ,

Bu nasıl iş ciddi ciddi soruyorum sıfır araba yahu bu
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warmengel -- 2 Mart 2018; 22:31:22 >
  • quote:

gecmis olsun
    ayni cekme sorununu arkadasim 320 ed de yasadi. ucuzdan pahaliya dogru bi cok kalem degisti. en sonunda direksiyon kolonu degisince sorun cozuldu

sizde de araci yapana kadar ugrasmalari lazim. cozulmuyorsa hemen acin davanizi

bu arada durust ve gercekci yakit tuketimini paylastiginiz icin tesekkurler. rs sahipleri sehirci 7-8 litrelerden bahsedince komik oluyordu dogrusu. istanbulda yakacagi 11-12 arasidir

3 lerin ilk serileri hep problem oldu zaten. e90 da da f30 da da ne yazıkki. bende 2011 e kadar beklemek durumunda kalmıştım e92 im için :)

ama daha önce konuştuğumuz gibi bu gibi durumlarda en önemlisi markanın müşterinin arkasında olması. Borusan gördüğüm kadarıyla bir tık daha iyi bu konuda.
  • warmengel kullanıcısına yanıt
    sorunsuz araba olmaz hocam

onemli olan sorunu gidermek, malinin arkasinda durmak

cok istisnai durumlar disinda ben borusanin kosiflerin bi sorun cikardigini duymadim henuz
    bakimlari dahi daha ucuz diyorum inanmiyorlar fatura resmi koymama ragmen :)

gecen facede vardi 2. bakim 950 tl demisler civice. 320 3. bakim 630 verdik :)
  • quote:

cok istisnai durumlar disinda ben borusanin kosiflerin bi sorun cikardigini duymadim henuz

aynen ya civic bakımları almış başını yürümüş. Bir de ne var biliyormusun ankarada 2 tane servis var efeyle bora anlaşmış gibi 10-20 eksik fazla fiyat veriyorlar. Benim tüpsüz 40 bindeki fd6 ya 850 dedi yaw. ne değiştireceksin diyorum standart bakım diyor. ne yağ koyacaksın diyorum 10/40 yarı sentetik :)

gittim şaşmazda bar honda var bilen bilir orjinal hava ve yağ filtresi olmak üzere, japonyanın en büyük yağ üreticisi eneosun 0/20 tam sentetik orjinal yağı ile birlikte 300 e bitirdim işçilik dahil.

Neymiş polen filtresini de orjinal koyuyomuş servis. Yaw polen orci olsa ne olmasa ne. hayati parça değilki. Hava filtresi bile orci olmasa çok bişey olmaz. Bunlar standart araba hepsi kağıt filtre zaten. Ama yağ önemli.

Polen serviste ne kadar biliyomusun 95 lira

• quote:

borusan hangi yağı koyuyor 20 ied ye ?
  • 
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.