Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15121513151415151516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim civic hb denemelerimde gördüğüm en düşük değer 5.1 oldu. İstanbul, Yenikapı(sahil yolu)-havalimanı-yenibosna. Cruise control sabit 72-73 km/h ile kullandım. Şehir içi 5 (hatta 7) litre altında bi değer kendi adıma konuşmam gerekirse "hayal".

Eğimli yolda belki 4.7 lere falan düşer ama o kadar sabırlı kullanıcılar var mı bilemem 182 tane beygire sahip çıkabilecek.

Şehir dışı hiç kullanmadım bilmiyorum fakat 1.2 90 beygirlik polo civic turbodan daha az yakacağını düşünüyorum. Hem ağırlık farkı hem de beygir farkı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Kırkını ellisini bilemem de Demek ki wag katalog değerlerini bayanlara göre hazırlıyor. 1.4 Jetta kullanan bir arkadaşım var: 9.7, 9.8'in altına düşemediğini söylüyordu, söyleyeyim de eşine versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 25 Ocak 2018; 16:21:15 >
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    bayanlarin daha efendi kullandigi bi gercek

ben basiyorum maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar fd6 manuel güncel yakıt verilerini paylaşıyorum. 55 liralık benzin ile 141 km gitti şehir içi. ankara ocak soğuğu. 39 kuruşa tekabül ediyor.

ayrıca yol bilgisayarı 6.8 gösteriyor ki hesapladığımda tam 55.03 liralık benzine denk geldi ki yol bilgisayarının da doğru ölçtüğüne kanaat getirdim. yalnız güzergahım rahat 1 kere trafiğe giriyorum ama motor soğuk durumdayken. aldığım benzinin litresi 5.74 lira. 2 gün önce işe geç kaldım biraz 140-150 otoyol sürüşü onun harici 90-100 gidiyorum.

bana veriler güzel geldi siz ne dersiniz. sizin yakıtlar nasıl rs, 1.2 tsi kullanan biri var, 320 ied veya başka araç kullananlar yakıt verilerinizi paylaşırsanız bilgi olur.

Fazla yakiyor,ayni sekilde 1.2 tsi golf max 5.5 yakar.

Cogunlugu 90-100 ile gidip sehir ici demeniz de ilginc

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Benim civic hb denemelerimde gördüğüm en düşük değer 5.1 oldu. İstanbul, Yenikapı(sahil yolu)-havalimanı-yenibosna. Cruise control sabit 72-73 km/h ile kullandım. Şehir içi 5 (hatta 7) litre altında bi değer kendi adıma konuşmam gerekirse "hayal".

Eğimli yolda belki 4.7 lere falan düşer ama o kadar sabırlı kullanıcılar var mı bilemem 182 tane beygire sahip çıkabilecek.

Şehir dışı hiç kullanmadım bilmiyorum fakat 1.2 90 beygirlik polo civic turbodan daha az yakacağını düşünüyorum. Hem ağırlık farkı hem de beygir farkı var.

rs benim güzergahta ya eşit ya da az yakacak eminim çünkü tam şehir içi değil güzergahım. ankara zaten istanbula göre çok daha rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar fd6 manuel güncel yakıt verilerini paylaşıyorum. 55 liralık benzin ile 141 km gitti şehir içi. ankara ocak soğuğu. 39 kuruşa tekabül ediyor.

ayrıca yol bilgisayarı 6.8 gösteriyor ki hesapladığımda tam 55.03 liralık benzine denk geldi ki yol bilgisayarının da doğru ölçtüğüne kanaat getirdim. yalnız güzergahım rahat 1 kere trafiğe giriyorum ama motor soğuk durumdayken. aldığım benzinin litresi 5.74 lira. 2 gün önce işe geç kaldım biraz 140-150 otoyol sürüşü onun harici 90-100 gidiyorum.

bana veriler güzel geldi siz ne dersiniz. sizin yakıtlar nasıl rs, 1.2 tsi kullanan biri var, 320 ied veya başka araç kullananlar yakıt verilerinizi paylaşırsanız bilgi olur.

Fazla yakiyor,ayni sekilde 1.2 tsi golf max 5.5 yakar.

Cogunlugu 90-100 ile gidip sehir ici demeniz de ilginc

güzergahım rahat diye belirttim illaki şehir içi de olsa bu hızlar görülmüyor mu istanbulda e5 vs. sürekli sıkışık trafik gidilecek hali yok. kaldı ki soğuk motor ile giriyorum zaten trafiğe sonra açılıyor.

arkadaşta 1.2 tsi var deneyeceğim yakıt meselesini 1 hafta aracı alıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

polo, golf vs az yaksın zaten 105 beygir 1.2 araba. rs alan adam zaten dur bi ekonomi yapayım falan diye almaz ki istediğimde güç ayağımın altında olsun diye aracında zaten aşırı bir savurganlığı yok. 1.2 alan adam da zaten ekonomi amaçlı alıyordur üretim amacı o zaten.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Olur mu ya

2 litre felan yakıyor golfler

• Uzun zamandir girmiyordum foruma ama hicbirsey degismemis. Yine bmw ile vw ile kiyaslamalar devam. Vw emisyon skandalinda yerden yere vuranlar nedense civic gocukleri konusunda pek sessiz.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Kardeş, büyük bir yanılgı icerisindesin. Emisyon skandalı düpedüz sahtekarlıktır. Bilinçli bir şekilde insanları aldatma sürecidir. Diğeri ise firmanın üretimde ortaya çıkmayıp sonrasında bazı araçlarda beliren ve tamamen görsel bir sorun teşkil eden hatasıdır. Elestirilecek şey ise honda tr'nin meseleyi ele alış biçimidir.

Neticede birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan iki durum, kıyaslamak mantıklı değil.

Kesinlikle sahtekarligi, müşteriyi aldatmayı savunmam kabul etmem ama Civic olayinda japonyaya da yazanlar oldu yurtdisinda da bu sorun var. Belli ki dizayn hatası var ve bu hatanin sadece görselligi etkiledigi bizlerin yorumu. Aracın emniyetini etkiler mi, bu dizayn hatasi aracin görünmeyen baska yerlerinde var mi? Bunlar karanlıkta kalan hususlar ve honda merkez bile guvence verecek tarzda aciklama yapmis degil.

• Honda merkezin umurunda bile olmaz. Kullandıkları çelik ve/veya sacin uygun uretilmemesinden kaynaklandığı aşikar. İnşallah ilerde birgun bir kazada ortaya çıkmaz güvenliği etkileyip etkilemedigi. Şimdiden burulan göçen bir çelik darbe anında nasıl olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ikisi çok farklı. Civicteki dalgalanma ile ilgili sekizsilindirde yazı çıkmıştı. Kullanılan çelikte sorun olsa aracın her yerinde olurdu. -ki bu c sütunu olayı da her araçta yok.- aracın güvenliğinde hiçbir sorun yok. Bu araçta şiddetli kaza geçiren bir arkadaşıma Eksperin söylediği şeyi yazdım:"başka arabada olsaydın parçalarını toplardik. " peki arkadaşım sonrasında ne aldı dersin? Civic.

Neyse biz bu mevzuları konuştuk, tekrara dusmeyelim. Arabadaki tek sorun yol sesi,gerisini düşünme. Bence gönül ferahligi ile alabilirsin. (Rs' i tabi, atmosferikle ilgili görüşlerim farklı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 26 Ocak 2018; 18:57:17 >
    Hocam atmosferikle ile ilgili görüşlerinizi de öğrenebilir miyim sıfır araca alma asamasindayim. Bugün test sürüşü yaptım arba bağırıyor gitmiyor resmen arka koltukta da oturdum fena yol sesi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

Kardeş, büyük bir yanılgı icerisindesin. Emisyon skandalı düpedüz sahtekarlıktır. Bilinçli bir şekilde insanları aldatma sürecidir. Diğeri ise firmanın üretimde ortaya çıkmayıp sonrasında bazı araçlarda beliren ve tamamen görsel bir sorun teşkil eden hatasıdır. Elestirilecek şey ise honda tr'nin meseleyi ele alış biçimidir.

Neticede birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan iki durum, kıyaslamak mantıklı değil.

Bence Honda'nın bu konuda halen bir açıklama yapmamış olması ve sorunu kabul etmemesi de bir skandaldır.
    Zira şu an satılan Sedanlarda halen göçük sorunu varmı ? ne gibi iyileştirmeler yapıldı ? hiç bilmiyoruz.

Çünkü firma bunu kabul etmeyip bir açıklama yapmıyor. Yaptığı tek açıklama fabrika çıkışında sorun olmadığı.
    Sonradan oluşan bu sorun için bizim sorunumuz değil derler. Skandalmı değilmi siz karar verin.

Gönül rahatlığı ile yarın sedan alırım ve %100 göçük olmayacaktır diyebilen yok....

10 gün önce yanımda beyaz bir sedan vardı. C sütunu harita gibi olmuş. Araçta ne jant vardı ne de bir modifiye.
    Düz bir sedandır. O aracın durumunu gördükten sonra sahibinin yerine olmak istemezdim açıkcası.

• malkolingesas M kullanıcısına yanıt
    Kardeş " Araba bağırıyor, gitmiyor resmen. " cümlesiyle sen olayı ozetlemişsin, başka söze ne hacet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 27 Ocak 2018; 12:7:6 >
  • racerant kullanıcısına yanıt
    Zaten ben de birinci paragrafın son cumlesinde bunu söylüyorum. Burada asıl sorun bazı arabalarda o bölgede dalgalanma olmasından ziyade firmanın takındıgı tutumdur.

• Arkadaşlar merhaba,
    RS aracımı 9600 km'de bakım yaptırdım şu anda 11k km'de ve dün arabayı çalıştırdığımda resimdeki uyarı çıktı. Yağ değişimine araba ekranında 3100 km kaldığını göteriyor. Acaba serviste bu ekranı sıfırlamadıkları için mi bu uyarıyı veriyor. (Serviste yağ değişimi kesinlikle oldu. Zaten yağ değişim kartı verdiler ve sonraki yağ değişimi 19600 km yazıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkayugur91 -- 27 Ocak 2018; 13:0:26 >
  • Berkayugur91 B kullanıcısına yanıt
    arabaya bakım yaptıktan sonra bilgisayara bağlayıp bakım ışığını söndürmemişlerdir eger o uyarı kaybolmassa servise götürün sildirin.

• Arkadaşlar var mı Civic dizelde bir gelişme. Fiyatını, ne zaman geleceğini duyan oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 15121513151415151516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.