Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1513. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.969
Cevap
304
Favori
2.227.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15111512151315141515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kirsaldayim demis zaten
    istanbul degil yani
    8.5 yakmis. buraya kadar normal. 6 yakan sehir de olur 11 yakan da olur.

ama anormal olan ayni kirsalda 1.2 tsi`in 8.5 dan fazla yakmasi. 5 senedir 1.4 tsi sahibiyim. gercekten agresif kullanimda 9 goruyorum

ayni kullanim tarzi, ayni hiz ortalamasi, ayni trafikte 1.2 tsi in 1.6 turbodan fazla yaktigina inandiysan sorun yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 23 Ocak 2018; 23:35:21 >
  • warmengel kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

Ben hiçbir zaman da göstergeden tüketim hesaplamam .

Son 3 fisim duruyor. Km yi de sifirliyorum. Tertemiz hesap

Yok 7 lt gösteriyor yok şunu gösteriyor vs hikaye

Ama kimse bu hesaba yanaşmıyor. Çünkü gerçekle yüzleşecek

Rs için fazla yakiyor demek zaten mantıksız. Yakıt on planda tutularak tercih edilecek bir araç değil . Ama baktığın zaman da bu motora bu yakıt gayet iyi diyebiliyorsun. Bu da aracin hanesine artı olarak yansıyor. Mesela vw tsı alacağınızda st'ler şu cümleyi kuruyor :dizelin bir mantığı yok bu araba çok az yakiyor "

Ama rs alacağınızda siz sormadıkça kimse en once yakittan bahsetmiyor .Peki sonuç:

Ikisi de aynı yakiyor ki bazı rs kullanıcıları 230 lira ile 600 km şehiriçi yaptıklarını kanıtladılar

Bir de ben rsi 110.500 e aldiğimda makyajlı golf 1.4 tsı 123 bin lira idi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Kirsal yokuslari bol

1.2 motorun beygir gücu düşük olduğu için yokuşlarda daha fazla gaz istiyor .Bunun neticesi de tüketime yansıyor

Ama Konya gibi bir yerde 1.2 tsı daha az tüketebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

kirsaldayim demis zaten
    istanbul degil yani
    8.5 yakmis. buraya kadar normal. 6 yakan sehir de olur 11 yakan da olur.

ama anormal olan ayni kirsalda 1.2 tsi`in 8.5 dan fazla yakmasi. 5 senedir 1.4 tsi sahibiyim. gercekten agresif kullanimda 9 goruyorum

ayni kullanim tarzi, ayni hiz ortalamasi, ayni trafikte 1.2 tsi in 1.6 turbodan fazla yaktigina inandiysan sorun yok :)

ben 1.2 tsi yakıtını tecrübe etmedim bilmiyorum 1.0 tsi kullandım (daha az yakıyor 1.2 tsi dan), arkadaşın dediğine istinaden yazdım. e iki araç aynı şehirde ise arkadaş 40 krs yakıyorum karşı tarafta 50 krs yakıyor diyor ise neden yalan söylesin ? iki aracı yoğun trafikte yan yana koyarsan rs daha fazla yakabilir bu normal arada kg ve 77 hp fark var 1.4 atmosferik vw motoru nerdeyse.

benim kıstasım şu rs ve 1.2 tsi ı düz boş yolda 90 ile götürürsen rs 4 civarı yakar 1.2 tsi da o civarda olur. tutupta 2 yakacak hali yok. bu koşulda belki daha bile az yakabilir denemek lazım bunu demek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Aynen öyle

Ben hiçbir zaman da göstergeden tüketim hesaplamam .

Son 3 fisim duruyor. Km yi de sifirliyorum. Tertemiz hesap

Yok 7 lt gösteriyor yok şunu gösteriyor vs hikaye

Ama kimse bu hesaba yanaşmıyor. Çünkü gerçekle yüzleşecek

Rs için fazla yakiyor demek zaten mantıksız. Yakıt on planda tutularak tercih edilecek bir araç değil . Ama baktığın zaman da bu motora bu yakıt gayet iyi diyebiliyorsun. Bu da aracin hanesine artı olarak yansıyor. Mesela vw tsı alacağınızda st'ler şu cümleyi kuruyor :dizelin bir mantığı yok bu araba çok az yakiyor "

Ama rs alacağınızda siz sormadıkça kimse en once yakittan bahsetmiyor .Peki sonuç:

Ikisi de aynı yakiyor ki bazı rs kullanıcıları 230 lira ile 600 km şehiriçi yaptıklarını kanıtladılar

Bir de ben rsi 110.500 e aldiğimda makyajlı golf 1.4 tsı 123 bin lira idi .

aynen onu demek istedim rs in savurgan bir tüketimi yok. performans/tutumluluk eğrisi 320ied gibi. ha ama şunu da yazayım 1.0 tsi golf ve rs i basa basa kullandım şehir içinde 1.0 tsi 8 yaktı rs 13. bu da hacim ve beygir farkından ileri geliyor ki normal bir durum zaten. ama şehir dışı tüketimleri sakin kullanımda benzer olur. 1.0 tsi gerçekten az yakıyor ama sesi dışında (3 silindir hırıltısı) hiçbir keyfi yok.

Rs' in 0 100'ü 8.1 san. Başka değerlere pek itibar etmemek lazım.

Yakıtı da wag'in 1.2 leri ile aynıdır. 1.2'nin vergi Avantajı dışında bir avantajı olacağını düşünmüyorum. Yurdum insanının vw sevdası. ..

• 100 bin verip koskoca hondaya güvenip insanlar araba alıyor ve çöken kisimlara pu montaj köpüğü sıkılıp gonderilmesi utanc verici. Bence bunu honda japonyaya yazmak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

Yakıtı da wag'in 1.2 leri ile aynıdır. 1.2'nin vergi Avantajı dışında bir avantajı olacağını düşünmüyorum. Yurdum insanının vw sevdası. ..

https://www.youtube.com/watch?v=NrmjCjWRXEk

hocam düz yol gps verisi. 0-100 testleri ile ünlü bir kanal, zaten paylaşınca yorum rica etmiştim bana da ilginç geldi. süreyi kısaltarak ellerine pek bişey geçeceğini sanmam.

Basarsan ucu yok zaten

Aslında tüm sihir de orda

Sakinsen tutumlu ama yakarsan da hakkini verir

Ben kısaca Honda'nin ilk turbosunu basarili buldum

Bakalım sorunsuzluk adına ne soyleyecegiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Basarsan ucu yok zaten

Aslında tüm sihir de orda

Sakinsen tutumlu ama yakarsan da hakkini verir

Ben kısaca Honda'nin ilk turbosunu basarili buldum

Bakalım sorunsuzluk adına ne soyleyecegiz?

yaksın ama hakkını versin zaten atmosferik ile benzer yakıyor. atmonun avantajı lpg takılabilmesi zaten şuan ülkemizde en ekonomik kombinasyon tüplü versiyon. benim yakıtta öteden beri aldığım kıstas 1 depo ile kaç km gittiği :))
  • ben de sunu demek istiyorum:

rs fabrika verisi 8.3 litre. kirsalda bu nerdeyse tutmus 8.5 ile

1.2 tsi fabrika verisi 6 litre. ama bu tutmamis, ayni kirsalda yaklasik 3 litre fazlasini yakmis. yani fabrika verisinden %50 fazlasi. bu makul geliyor mu sana?

he dersen ki vw yalan soyluyor fabrika verilerinde, ben 1.4 tsi kullaniyorum demistim. sehiricinde hanim tutturuyor fabrika verisini, ben agresif kullandigim icin tutmuyor ama :) yani vw verileri tutmuyor diye bir olay yok.

velhasil, ayni kullanim tarzi, ort hiz ile 1.6 turbo arac, defalarca odul alip kendini ispatlamis tsidan az yakamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ben de sunu demek istiyorum:

rs fabrika verisi 8.3 litre. kirsalda bu nerdeyse tutmus 8.5 ile

1.2 tsi fabrika verisi 6 litre. ama bu tutmamis, ayni kirsalda yaklasik 3 litre fazlasini yakmis. yani fabrika verisinden %50 fazlasi. bu makul geliyor mu sana?

he dersen ki vw yalan soyluyor fabrika verilerinde, ben 1.4 tsi kullaniyorum demistim. sehiricinde hanim tutturuyor fabrika verisini, ben agresif kullandigim icin tutmuyor ama :) yani vw verileri tutmuyor diye bir olay yok.

velhasil, ayni kullanim tarzi, ort hiz ile 1.6 turbo arac, defalarca odul alip kendini ispatlamis tsidan az yakamaz.

hacı zaten vw fabrika verisini tutturamamakla ünlü bir marka. bunu sokakta sor hatta sokağı bırak fanatik olmayan aklı başında vw sahibine sor tutmadığını söyleyecek.

ben 1.6 turbo bir araçtan bahsetmiyorum 1.5 vtec turbo fc5 kasa için konuşuyorum yoksa ne bilim astra 1.6 turbo 200 ps illaki fazla yakar 1.2 tsi dan. 320ied ile de denemek lazım çünkü 1.6 thp psa motoru da tutumlu vtec turbo gibi. ben körü körüne inanmama taraftarıyım. neyse yersiz bir konu oldu genel kullanımda belki daha az yakabilir 1.2 tsi hacim ve ps den dolayı.

valla cevremdeki insanlar ve ozellikle esim tutturuyor
    sokaga sormama gerek yok, duydugumla degil sahit oldugumla soyluyorum.

pardon 1.5 yerine 1.6 yazmisim, rsten bahsediyorum tabi ki.

rsin birebir veriyi tutturup 1.2 tsi`in fabrikadan 3 litre fazla yakmasi mumkun degil

ayni ortalama hizla 2 ekran fotosu atilirsa uzerine konusuruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

https://www.youtube.com/watch?v=NrmjCjWRXEk

hocam düz yol gps verisi. 0-100 testleri ile ünlü bir kanal, zaten paylaşınca yorum rica etmiştim bana da ilginç geldi. süreyi kısaltarak ellerine pek bişey geçeceğini sanmam.

Ben bu konuda biraz tutucuyum. Testi kim yapmış, nasıl yapmış, pek bakmıyorum. 7.7 olabiliyorsa firma neden 8.1 yazsın! Bakış açım bu.

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Ben tsi motorların cok tutumlu olduğunu düşünmüyorum. Renault ve psa motorları için bu söylenebilir. Gerçi onlarda da katalog değerlerini yakalamak imkansız. 3008'in katalog değeri 4.9 , ben birkac dur kalklı, sakin trafikte, yumuşak sürdüm; 7.1 çıktı. Vw bu konuda bence daha mimli.

• arkadaşlar fd6 manuel güncel yakıt verilerini paylaşıyorum. 55 liralık benzin ile 141 km gitti şehir içi. ankara ocak soğuğu. 39 kuruşa tekabül ediyor.

ayrıca yol bilgisayarı 6.8 gösteriyor ki hesapladığımda tam 55.03 liralık benzine denk geldi ki yol bilgisayarının da doğru ölçtüğüne kanaat getirdim. yalnız güzergahım rahat 1 kere trafiğe giriyorum ama motor soğuk durumdayken. aldığım benzinin litresi 5.74 lira. 2 gün önce işe geç kaldım biraz 140-150 otoyol sürüşü onun harici 90-100 gidiyorum.

bana veriler güzel geldi siz ne dersiniz. sizin yakıtlar nasıl rs, 1.2 tsi kullanan biri var, 320 ied veya başka araç kullananlar yakıt verilerinizi paylaşırsanız bilgi olur.
  • ha unutmadan benzini aynı pompadan aldım. ( hatta 1 dk falan bekledim birinin çıkmasını paylaşmasam olmazdı )
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warmengel -- 24 Ocak 2018; 22:59:32 >
  • hocam,https://www.youtube.com/watch?v=ahMeMc3Ch-8&t=1s rs 320i kapışma videosuna, çeken arkadaş 170 hp olanı diye yazmış.
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    hocam katalogun %50 fazlasini yakiyor demek de buyuk bir iddia degil mi?

kaldi ki dedigim gibi hanim 1.4 tsi golf ile is ve kopru trafiginde katalog degerini tutturuyor, ben tutturamiyorum.

burada onemli olan 1.2 tsi sahibinin nasil kullandigi
  • 
Sayfa: önceki 15111512151315141515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.