Şimdi Ara

HITLER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
3.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ege_

helal olsun hitler'e fakat adam basladigi isi bitirememis(soykirimi) bitirseydi su an dünyada hersey çok daha güzel olacakti.çünkü su an dünyayi yöneten yahudilerdir ve durum ortadadir!!!

Yuh artık!!! 50 milyon adam öldü onun yüzünden. Ama bazılarına yetmemiş heralde. Hitler bitirememiş bari sen bitir. Töbe töbe...
  • quote:

Orjinalden alıntı: efshane

quote:

Orjinalden alıntı: ege_

helal olsun hitler'e fakat adam basladigi isi bitirememis(soykirimi) bitirseydi su an dünyada hersey çok daha güzel olacakti.çünkü su an dünyayi yöneten yahudilerdir ve durum ortadadir!!!

Yuh artık!!! 50 milyon adam öldü onun yüzünden. Ama bazılarına yetmemiş heralde. Hitler bitirememiş bari sen bitir. Töbe töbe...

yaw ben iyi bisey yaptigini söylemiyom ama madem baslamis keske bitirseydi diyom ha 50 ha 70

• ben hitlerin kitabını okumuştum yani "mein kampf" türkçesi "kavgam" oluyor....
    yetenekli bir yazar kitleleri etkileme gücü olan pratik bir bir zeka...
    içinde yaşadığı toplumsal yapıya göre şekillenmiş bir karakteri olması dış dünyayı az tanıyor olması ise eksik kalan tarafı... bence tüm zaafları bu zayıflığından türemiş bir adam...

hitlerin yeteneği ise alt sınıftan gelen bir adam olduğu için halkın alt ve orta sınıflarının istediklerini iyi bilmesinden tam bir halk adamı olmasından ve okulda başarısız olmasına karşın kendisi çok okuyarak çok fazla şey öğrenmiş kendi-kendini çok iyi yetiştirmiş olmasından kaynaklanır...

hitler her devirde örnekleri bol görülen zalim ve gaddar bir dikatördür.
    ama fazla abartmayın dünya tarihi ve bugünü onun gibilerle dolu. ama onu öne çıkarıyorlar aslında birçok batılı halk geçmişte sömürgecilik dönemlerinde başka kıtalarda çok daha ağır zulümler yaptılar.
    ama dikkati hitlerin üzerine çekmek ve ona karşı savaşmış olduklarını yayarak güya kendilerinin başka halklara yaptıklarını unutturtmak niyetindeler...
    onun aleyhine yazılanlar genellikle tarafsız olmayan kişilerce düşmanlarınca yazılmıştır.
    eğer hitler çok ciddi bir mücadeleye girmiş ve kazanmak için gerekli-gereksiz her türlü gaddarlığı yapmaya başlamış olmasa traihin doğal gelişimini bekleyip bu tarih zinciri içinde gelip geçici bir halka olmayı kabul edipde tarihi gelişimleri kendi kafasına göre değiştirmek için acele edipde zamana ve koşullara göre uygun olmayacak kadar büyük emeller peşine düşmese zincirde kendisinden sonrakilere gerekli ortamı sağlayıp halkının kaderlerini ne yöne çekeceğini halkına bıraksa bu kadar kötü hatırlanmayacaktı.
    küçük bir adamdan büyük bir adama çıkmışsın işte orda dursana dünyaya hükmeden "en böyyük adam" olmak senin neyine... işte karakterindeki bu zayıflığı tüm kötülüklerinin başlangıcı oldu.
    ama en nihayet yerel kültürde önemli onun bölgesindeki halklarda böyle zalimlere hoşgörü gösteren halklardır. onun yetiştiği ve yaşadığı kültürel çevrede zaten böyle gaddarlıklara uygun insanlar - uygun liderler yetiştiren kuzey avrupa bölgesidir...
    mesela mussolini akdeniz kültürlüdür ve kuzey avrupa halklarını yönetmeye asla yetmeyecek kadar hatta komik denecek kadar zayıf bir otorite kurmuş ama italyayı kansız bir diktatörlükle yıllarca yönetebilmiştir.
    bu almanya yada başka bir kuzey avrupa ülkesinde mümkün değildi... mussolininin faşiştpartisi yüksek konseyinde yapılan bir oylamayla parti başkanlığından indirildiğini biliyormuydunuz... ne diktatörmüş ama kendi partisinde bile insanlar aleyhine oy verip onu devirebilme hakkına sahipmiş meğer...
    oysa dış dünyada onada çok iftira atarlar zalim-kasap falan diye. ama italyanlar ülke tarihini iyi bildikleri için mussolini aleyhine konuşacakları zaman onunla sadece alay edip eğlenirler.
    birde hitleri ve kuzey avrupanın diğer diktatörlerini düşünün. ülkelerini demir yumrukla yöneten ve halkın hiçde tepki vermeyip normal kabul ettiği adamlardı bunlar. orada bu gibi zalimlere daha fazla hoşgörü var...
    kendi yaşadığınız zamana ve ülkeye kendi bölgenizin kültürüne bu devirin anlayış tarzına göre değerlendirmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsgan -- 7 Şubat 2005, 19:51:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Always0007

.şimdi google a girsek hitler hakkında dünya kadar bilgiye ulaşırız. ama bunları karşılaştırdığımzda çok radikal uçlardaki sonuçlara varmamız muhtemel. hitleri öven ve tarihi çarpttıran objektiflikten uzak dünya kadar makale okudum.

Sen ne saçmaladığının farkındamısın ha Hitler hakkında googleden hitler hakkında bulabileceğin tek şey senin gibi seviyesizlerin yaptıkları küfür dolu hakaretlerdir.... google cahili seni...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Waffen SS

Hitler hakkında googleden hitler hakkında bulabileceğin tek şey senin gibi seviyesizlerin yaptıkları küfür

dolu hakaretlerdir

İmzanı okumadan mı koydun oraya.?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babydoll -- 7 Şubat 2005, 21:47:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsgan

hitler her devirde örnekleri bol görülen zalim ve gaddar bir dikatördür.
    ama fazla abartmayın dünya tarihi ve bugünü onun gibilerle dolu. ama onu öne çıkarıyorlar aslında birçok batılı halk geçmişte sömürgecilik dönemlerinde başka kıtalarda çok daha ağır zulümler yaptılar.
    ama dikkati hitlerin üzerine çekmek ve ona karşı savaşmış olduklarını yayarak güya kendilerinin başka halklara yaptıklarını unutturtmak niyetindeler...
    onun aleyhine yazılanlar genellikle tarafsız olmayan kişilerce düşmanlarınca yazılmıştır.
    eğer hitler çok ciddi bir mücadeleye girmiş ve kazanmak için gerekli-gereksiz her türlü gaddarlığı yapmaya başlamış olmasa traihin doğal gelişimini bekleyip bu tarih zinciri içinde gelip geçici bir halka olmayı kabul edipde tarihi gelişimleri kendi kafasına göre değiştirmek için acele edipde zamana ve koşullara göre uygun olmayacak kadar büyük emeller peşine düşmese zincirde kendisinden sonrakilere gerekli ortamı sağlayıp halkının kaderlerini ne yöne çekeceğini halkına bıraksa bu kadar kötü hatırlanmayacaktı.

Katılıyorum... Bunu daha iyi anlamanız için şu soruyu sorayım, propaganda yoluyla buraya gelip bi kaç
    kulaktan duyma bilgiyle araştırma yaptığını zannedenlere.... " Acaba Atatürk'ün düşmanları iktidarı ele geçirmiş olsaydı biz Atatürk'ümüzü 2. Hitler olarak bilmeyecek miydik ? "

• quote:

Orjinalden alıntı: babydoll

quote:

Hitler hakkında googleden hitler hakkında bulabileceğin tek şey senin gibi seviyesizlerin yaptıkları küfür

dolu hakaretlerdir

İmzanı okumadan mı koydun oraya.?????

Eğer ön yargılı biri olsaydım herkesin inandığı, propagandaya kapıldığı gibi bilirdim Hitler'i... ve unutma hiç bi hitler yanlısı insan araştırmadan o noktaya gelmez ve sizlerden farkımız da bu.... Biz araştırarak geliyoruz... Sizse propaganda dolu beyinlerinizle...
  • Alemsin sevgili kardeşim...

Bu bölümü baştan sona okumadığını üzülerek anlamış bulunuyorum.

Ama suç sende değil bizde; okunacak şekilde yazamamışız demek ki..

Ama geç değil,hala okuyabilirsin...

O da kesmezse benim diğer açılan başlıklara yazdığım cevaplara bakabilirsin...

O da kesmezse boynum kıldan ince...
  • quote:

Alemsin sevgili kardeşim...

Konu hitler ve sayın arkadaşım burda yapılanlar yorumlar... hitler hakkında bi şeyler söylemek için burda yazanları okumam gerekmiyor... Gülünç duruma düştüpünün farkındasındır umarım...
  • Bir gün bu pis ırk dünyanın başına bela olacak. Çörçil bunu anlayamacak kadar aptal.
    Adolf Hitler
  • quote:

quote:

Alemsin sevgili kardeşim...

Konu hitler ve sayın arkadaşım burda yapılanlar yorumlar... hitler hakkında bi şeyler söylemek için burda yazanları okumam gerekmiyor... Gülünç duruma düştüpünün farkındasındır umarım...

Peki sevgili kardeşim ,okumamakta kararlısın onu anladım.

Madem öyle aramızdaki bu konuyu kapatalım.

Seni kaybetmektense tartışmayı kaybetmeyi tercih ederim.

• hitlerin aq yaaaaaaaaaa
    şuna bak o kadar kötü ki nerdeyse sizleri birbirinize düşürdü
    lem elin yahudisinden gavurundan hayır mı gelır baksana ortada deil mi yaw
  • işine bak tıfıl senin kafan basmaz böle şeylere
  • tanımadıın adamlarla bole konusmaman gerektiini bilmiyo musun sen

terbiyesiz herif

adam ol lan
  • Waffen SS haa ordayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mpower

tanımadıın adamlarla bole konusmaman gerektiini bilmiyo musun sen

terbiyesiz herif

adam ol lan

postun kadar değerin var
  • Hitler baba mı yok hitler ana. Oha falan oldum yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kaiser soze

quote:

Orjinalden alıntı: Mpower

tanımadıın adamlarla bole konusmaman gerektiini bilmiyo musun sen

terbiyesiz herif

adam ol lan

postun kadar değerin var

• ben ne adamlar gördüm üstünde postu yok; ne postlar gördüm içinde adam yok

• Ne postu yaw
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.