Şimdi Ara

Hiçbir Ultima serverına güvenim kalmadı ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birçok serverda oynadım Sırasıyla yazıyım ilk başladığım server Kolayoyundu,Nebula,Slyveria,Arqas,Lostland,Ovedron Uo,Orta Dünya,Kyrandia,Moniras,Moneta ve en sonunda da Elpidada oynadım ..
    Ama hayatımda en güzel ultimanın tadın Nebula,Arqas ve Ovedronda almıştım neyse ..
    Nebula hala devam etmekte hatta sanırım Arqasta öyle ama eskisi gibi tad vermediğini burdaki birçok insan biliyor ..

Ultimaya ara vermiştim artık sıkılmıştık arkadaşlarımla,2-3 yıl sonra tekrar oynamak istediğimizde Kyrandia ile başladık birçok söz verildi birçok vaatler klasik .. Kapandı ondan sonra Moniras açıldı yine aynı şeyler 2 -3 ay sonra yine kapandı Sonra Moneta oda öyle oldu kapandı eeeh yeter dedim artık ! Ondan sonra buraya konu açtım varmı Rp tadını yaşatan ve kaliteli player ve staff kadrosuna sahip kapanmıyan bi yer diye .. Neyse Sonrada Elpida Uo yu buldum ..

Elpidayı bilen biliyor Orasıda köklü bi serverdı kapandı yeniden açıldı falan filan neyse bende dedim hmm burası gerçekten güzel bi yere benziyor ve kalıcı olucak dedim stafflar çok bilgiliydi,sistemler gerçekten harikaydı PVP server görünümü yoktu .. Deliler gibi kastık arkadaşımla birçok karakter kastık Warrior,Pure Mage,Warlock,Craft,Hırsız karakter hepsini 8x yaptık Çok iyidik Sabah akşam demeden kastık,itemler olsun hatta en sonunda tamer bile kasmıştım 90 lıyabilmiştim onu dahada kasıyordumki .. Bir anda Forumlarda stafflar online olmamaya başladı tek tek .. playerlar azaldı ve birgün gece yarısı server biranda gitti .. 4 günden beri ne bir gelişme var nede internet siteleri açık .. Herşey biranda kapandı uçtu gitti ya hiçbirşey denilmeden ..

Ben bu durumdan gerçekten bıktım arkadaşlar .. biz sabahlara kastık bu karakterleri bu serverlarda birçok şeylerden fedakarlık yaptık uyumadık etmedik .. Bıktım ya hep böylemi olucak ....

Şimdide birçok server açılıyor görüyorum reklamları yapılıyor diyorumki hepsi kapanıcak çünkü biraz mantıklıda düşünmek gerekiyor artık .. Sponsor yoksa eğer serverın sahibi nereye kadar o hostun parasını ödücek her ay ?? Niye ödesinki ne gibi bi kazanç sağlıcak? Veya Kazançı geçtim eğer çok parası varsa bile sadece zevk içinmi açık bırakıcak yıllarca? Bilmiyorum ama gerçekten çok iğrenç bu durumlar ya .. gerçekten insanın siniri çok bozuluyor ..

• Dargath'da bu sekilde sorunlarla karşilaşacağini sanmiyorum. Göz atmani tavsiye ederim.
  • Revolutionuo gibi güzel bir serverda nasıl oldu da oynamadın revoda oynamaman biraz kötü olmuş
  • Sistemleri ve donanımı açısından sağlam ve süreklilik açısından güvenilir olan bir yer arıyorsan PP shard'ı olan UO:Nimloth'u incele derim. Oynayıp oynamamak sana kalmış ama sistemleri görünce dayanabileceğini sanmıyorum açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valorite -- 20 Nisan 2010; 2:47:58 >
  • Sphere bence cok geride kaldı ya..Serverın kodlama dilini bile su anda kullanan yokdur ..Visual basic demi kodlaması..yane..Sphere Zaten yeni sürümleri Runuo yu kopyalıyor gibi..yeni eklentilei getiriyorlar ama ..ama diyorum Basaramıyorlar..İllhsenar haritası var Sphere da acabilen varmı sanmıyorum.yane malas yok tokuna yok İllhesenar yok ..yok da yok..Cidden Sphere Kızma bilader gibi kaldı runuo nun yanında..Runuoda çiçek yetiştirmek kadar zevkli bişi yokdur,Yane Cok geliştirdi kendini runuo.Su anda En stable En kullanılabilir Elimatör runuo dur uo da aksini kimse iddaa edemez Özellikle yazılımcı olup benden daha Söz sahibi kişiler bana hak vericekdir..Sphere Second age sistemidir..İşin aslına bakarsak ..Orjinal uodaki second age le su andaki sphere sistemleri İle uzakdan yakından kenarından bile gecmez..Nedenmi Cünkü 1996 ile 1998 seneleri arasında oside oynuyordum uo yu..1997 de ilk acıldı diye bilirsiniz belki ama yaşıyan bilir 1996 haziranda beta serverı acıldı yane TEST serverı..yane Su andaki Renkli petler..Yok mage robelar falan Filan bu tür şeyler yokdu oside ..osi derken Uo nun orjinali..haaa bu şeyler iyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum ama.bir şeyin aslını nekadar oynarsan bozarsan uzaklaşırsan onu katledersin..Marka nın kendine has Duruşunu bozmuaycaksın derim...benim fikrim bunlar..Baskası baska der kabul ederizde ..Tecürbelerime dayanarak diyorum..Bir şeyin aslını bozmamak gerekli...17 yaşındaki bir kızın 34 yaşındaki bir kadın gibi makyaj yapması ve giyinmesi gözümüze ne kadar acayip gelirse..benimde uo ya eklenen bu garip şeyleri ekleyince öyle geliyor..

Gercek ultima burda..http://uo.stratics.com/ veyawww.uoguide.com İnceleyin bakalım mage robe muş zartmış zurtmuş varmı..Ultima nerde bu arkadaslar nerde merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakanas -- 20 Nisan 2010; 14:45:16 >

• runuo ml de pek stabil değil malesef büyük dengesizlikleri var ama runuo 1.0 çok iyi fakat onunda suyunu çıkardılar artık
  • Walla kardeş ben 5 6 yıl önce oynuyordum 1 yıl önce denedim tekarr cok sürmedi 1 haftda bezdirdiler ne o öle herşey makro olmuş artık eskiden wardida bizmi bilmiyorduk wardida bu kadari yoktu yada yasakti herşeyin 1 sonu wardir ama elimde gerekli imkan olsa hic durmam acarım 1tane uo server düzgünnden nasıl olurmuş görürlerdi ama bilgim we imkanım yok kmsenin yok gerçi acanlarda foss oluyor 1 aylık aciyorlar para sömürüp kapatiyorlar nese benm düşüncem bu
  • Ultima oyuncularının azalmasının sebepleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: canxx33

Walla kardeş ben 5 6 yıl önce oynuyordum 1 yıl önce denedim tekarr cok sürmedi 1 haftda bezdirdiler ne o öle herşey makro olmuş artık eskiden wardida bizmi bilmiyorduk wardida bu kadari yoktu yada yasakti herşeyin 1 sonu wardir ama elimde gerekli imkan olsa hic durmam acarım 1tane uo server düzgünnden nasıl olurmuş görürlerdi ama bilgim we imkanım yok kmsenin yok gerçi acanlarda foss oluyor 1 aylık aciyorlar para sömürüp kapatiyorlar nese benm düşüncem bu

Yabancı serverlarda oynıyacaksınız en iyisi şuan Türkiyede ayakta kalan tek server Revolutionuo ama oda nasıl olduysa işi iyice paraya döktü premiumlar,guild kurulumunun 40 tl ye çıkması vb.
  • Saçmalık işte oyüzden kimse gelip bana Revoda nasıl oynamadın falan demesin .. Nedemek ya guild kurulumu 40 k ? Osidemi oynuyoruz sanki ..
    Yok yani arkadaş türkiyede adam akıllı kalıcı bir server yok .. Bu tür playerlardan para kazanıpta kalıcaksa bir server hiç kalmasın ayakta daha iyi ..
  • bıraz daha arastırın bence,

kalıcı ve adam akıllı ( bakıs acısına ve adama gore degısır bu gercı ama ) sunucu bulunabılır bence
  • Örnek ver mesela Sephiroth ?
  • Dargath ı dene...Aye I bul yada lady afrodith..oyun icinde..Gir bak..
  • Dargath'a gelebilirsiniz Frank08. Şu an gayet kaliteli bir sekilde serverimiz ilerliyor.
    Ayrıca ;
    Şu an itibariylede GZ brit köprüye cekildi action soluksuz devam ediyor :) eski arkadaslarimizi da dört gözle bekliyoruz :)

Oyun Aphrodite veya Hera'yi bulabilirsin. Her türlü konuda yardimci olmaya çalişirim.
    aYe'yi artik bulamicaksin cünkü o artik player killer :) Gördüğü her maviye dalior :D
  • güzel günlerdi ama uo serverlara çok bağlanmamak gerekli .Netice free server kapanıyor açılıyor resetleniyor vs.Nebula vardı hemen her ultimacının göz ağrısıydı.Sonraları revo paganuo oly vs vs serverlar çıktı yıllarca açık kaldı.onlarda gidince ortalık günlük serverlara pvp serverlara full ph serverlara kaldı :) zaten knight çıktı sonra uo yeni nesile geçemedi.Sende güvenmemekte haklısın ne diyelim ...
  • Uo Arbeit tavsiye ederim. İnsanlar ve staff kaliteli. Online player sayısı 20 falan gördüm gece vaktinde. Başka ne söylemek gerek mm vallaha ne söylesek de boş aslında bilare girip tatmak lazım.
  • Nebula ile Revo birleşirse türkiye'de ultima yeniden doğar.
  • yabancı serverda oyna derim güvenin kalmadıysa
  • Evet Arkadaşlar Skyline Uo pvp shard adlı sunucuda sunucu sahibini tanıyorum ve playerım kesinlikle maddi sıkıntı yoktur ve kimseden maddi gelir veya başka bir şey beklenmemektedir emeğimiz boşa gitçek diye tasalanmayın her türlü önlemi almışlar servera saldırı olda trojen vs atıldı ama servera hiç bir şey olmadı hatta pw ler bile ele geçtir oda kar edemediler sonrada item ve acc res gelinmesi yeni player sayısı arttığı için karar alınmış. Oyunun sitesi www.skylinepvp.net dir Acc email aktive istmez bilgileri onayladıktan sonra aktive et yazısı adlı buton cıkınca sitede accnizi aktive edip save geldiğinde oyunna girebilirsiniz her türlü sistemi server sahibi scp lerini yazıyor ve player isteklerine göre gerçekleştirilmiş scplerden ibarettir.Sunucuda kapanır mı diye kuşkunuz olmasın iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Drgami

güzel günlerdi ama uo serverlara çok bağlanmamak gerekli .Netice free server kapanıyor açılıyor resetleniyor vs.Nebula vardı hemen her ultimacının göz ağrısıydı.Sonraları revo paganuo oly vs vs serverlar çıktı yıllarca açık kaldı.onlarda gidince ortalık günlük serverlara pvp serverlara full ph serverlara kaldı :) zaten knight çıktı sonra uo yeni nesile geçemedi.Sende güvenmemekte haklısın ne diyelim ...

Çok iyi anlatmışın .. dediklerinin hepside doğru dostum =) ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.