Şimdi Ara

Hiç İngilizce Bilmeyen Biri İçin ÜDS ve KPDS? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
3
Favori
12.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: razr58

quote:

Orijinalden alıntı: matthew__

ingilizce bilmeyen biri 2013 üds den 65 alsın ben çince ye başlayacağım
    ben hazırlık okudum o kadar kelime de çalıştım onca birikimden sonra bende gireceğim üds ye 65 alabilirmiyim bilmiyorum işin zooor anlayacağın

hocam ortada guncel araştırmalar var:)) hiç ingilizce bilmeyen ÖYP li insanlar ile bildiğini zanneden insanlar üzerinde yapılan araştırmada, hiç bilmeyen insanların yüzde elliden fazlası 70 üzeri not almıstır kı sadece iki kpds donemı arasında çalışma ile, araştırmanın makalesini bulunca yollarım buradan, kendimden biliyorum bes yıllık unıde cıddı anlamda ıngılızce hayatım var hala adam akıllı bır puan alamazken, hıcbır sekılde hayatında gormemıs ınsanların cıddı derecede ıse yarayacak puanlar aldıgını gordum.

Çok İlginç. benim temel yok beni umutlandırdın Arkadaşlar Seviyem Pre-int. Cesur hocanın kitabıyla başlasak agır gelebilir mi öncelikle hangi kitapları almalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

quote:

quote:

ben hazırlık okudum o kadar kelime de çalıştım onca birikimden sonra bende gireceğim üds ye 65 alabilirmiyim bilmiyorum işin zooor anlayacağın

hocam ortada guncel araştırmalar var:)) hiç ingilizce bilmeyen ÖYP li insanlar ile bildiğini zanneden insanlar üzerinde yapılan araştırmada, hiç bilmeyen insanların yüzde elliden fazlası 70 üzeri not almıstır kı sadece iki kpds donemı arasında çalışma ile, araştırmanın makalesini bulunca yollarım buradan, kendimden biliyorum bes yıllık unıde cıddı anlamda ıngılızce hayatım var hala adam akıllı bır puan alamazken, hıcbır sekılde hayatında gormemıs ınsanların cıddı derecede ıse yarayacak puanlar aldıgını gordum.

Çok İlginç. benim temel yok beni umutlandırdın Arkadaşlar Seviyem Pre-int. Cesur hocanın kitabıyla başlasak agır gelebilir mi öncelikle hangi kitapları almalıyım

hocam öğretim görevlisi yetiştirme programını biliyorsan şayet 65 altı dil puanına sahip insanlar 6 ay boyunca dil kursuna gider ki, şöyle insanların almış oldugu puanlara bakarsan hangı duzeyden, hangı duzeye cıktıklarını görürsün. 10-20 lerle başlayıp 6 ay sonuında 70-80 aralıgını gören cokca insan tanıyorum, kelime çok önemli, o durumu aşarsan gereklı puanı alın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

quote:

quote:

hocam öğretim görevlisi yetiştirme programını biliyorsan şayet 65 altı dil puanına sahip insanlar 6 ay boyunca dil kursuna gider ki, şöyle insanların almış oldugu puanlara bakarsan hangı duzeyden, hangı duzeye cıktıklarını görürsün. 10-20 lerle başlayıp 6 ay sonuında 70-80 aralıgını gören cokca insan tanıyorum, kelime çok önemli, o durumu aşarsan gereklı puanı alın

evet biliyorum Öyp olması lazım. Anladığım kadarıyla Herşey kelime diyorsun doğru mudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiend

Merhaba arkadaşlar.
    2013 Mayıs'ta KPDS ve ÜDS'ye girmeyi düşünüyorum. 65 puan alsam yeterli ama hiç İngilizce temelim yok maalesef.
    Şu an elimde;
    -Daylight Genel İngilizce Eğitim Seti ile
    -Daylight KPDS-ÜDS İngilizce Eğitim Seti
    var. Bu setlerle birlikte hangi kitapları almamı tavsiye edersiniz?
    Ve şimdiden çalışmaya başlarsam sizce 65 alabilir miyim? Bu ne kadar mümkün?

sana tavsiyelerim naçizane şunlardır:

1- Sıfırdan pat diye kpds ye çalışmaya başlayamazsın ağır sınavdır. Öncelikle düzgün bir kursa git illaki adı sanı bilinen pahalı kurslar olsun demiyorum . Yani kurs araştırma önemli olan sana ders verecek hocadır pahalı kurslar değil. Burda en az upper seviyesine kadar gelmeli ve özellikle kursta nasıl paragraf okunacağını ve sana kpds de yetecek kadar grammer öğrenmelisin. Kpds'de grammer'e ihtiyaç yok kelime bilsen yeter diyenlere de kesinlikle aldanma.okumanın temeli grammer'den geçer.Ben Nesibe Sevgi Öndeş English Gramer inside and out isimli kitabından grammer çalışmıştım.

2- Bu seviyeye geldikten sonra muhakkak ingilizce-ingilizce sözlükleri kullan. Hem kelimenin tam manasını öğrenirsin hemde o kelimenin anlamını öğrenirken başka ingilizce kelimeleri de ezberlemiş olursun. Fakat biraz pahalı sözlükler bunlar satın almak yerine pc yada tabletin varsa eğer oxford dictionary'nin sitesinden yararlanabilirsin.

3- Kpds ilgili akın ve irem yayınlarının güzel kitapları var özellikle paragraf okuma ağırlıklı kitaplarını tavsiye ederim. Fakat çok kitaba da boğulma. Bilhassa günlük çıkan ingilizce gazete yada gazetelerin web siteleri, haftalık dergi vs.. okumalısın. Böylece güncel hayata ilişkin kelimeleri de öğrenme fırsatın olur.

4- Son olarakta bu seviyeye geldikten sona kpds kursuna gitmek yerine son birkaç ay (eğer gerekli ise kendini eksik hissediyorsan) özel ders almalısın.

Dip Not: Eğer karşına ''Ben ingilizce bilmeyen adama 6 ayda garanti 60 aldırırım bu işin tekniği var'' diyen gözünü para bürümüş bir hocaya rastlarsan hemen ordan kaç..
    u
    marım faydalı olur...başarılar :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melihhh86 -- 20 Aralık 2012; 16:42:13 >

• sindem 09 AHMET AKIN KİTAPLARINI PAZARLAYABİLECEĞİNİ SÖYLEDİN.ALMAYI DÜŞÜNEN BİRİ OLARAK NE KADR DİYOSUN ...
  • Merhaba bende KPDS ye bu dönem gireceğim,eğer istanbulda yasıyorsanız Beyoglunda Pera Academy diye bir test teknikleri merkezi var ve şiddetle öneriyorum ben çok memnun kaldım hala da devam etmekteyim. +20 puan garantileri var ve alamadığımız taktirde diğer dönem kursu ücretsiz alabiliyoruz.Ben deneyeceğim bakalım,güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum: ) Görüşmek üzere
  • Merhaba bende KPDS ye bu dönem gireceğim,eğer istanbulda yasıyorsanız Beyoglunda Pera Academy diye bir test teknikleri merkezi var ve şiddetle öneriyorum ben çok memnun kaldım hala da devam etmekteyim. +20 puan garantileri var ve alamadığımız taktirde diğer dönem kursu ücretsiz alabiliyoruz.Ben deneyeceğim bakalım,güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum: ) Görüşmek üzere
  • Merhaba bende KPDS ve UDS ye bu dönem gireceğim,eğer istanbulda yasıyorsanız Beyoglunda Pera Academy diye bir test teknikleri merkezi var ve şiddetle öneriyorum ben çok memnun kaldım hala da devam etmekteyim. +20 puan garantileri var ve alamadığımız taktirde diğer dönem kursu ücretsiz alabiliyoruz.Ben deneyeceğim bakalım,güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum: ) Görüşmek üzere
  • Merhaba bende KPDS ve UDS ye bu dönem gireceğim,eğer istanbulda yasıyorsanız Beyoglunda Pera Academy diye bir test teknikleri merkezi var ve şiddetle öneriyorum ben çok memnun kaldım hala da devam etmekteyim. +20 puan garantileri var ve alamadığımız taktirde diğer dönem kursu ücretsiz alabiliyoruz.Ben deneyeceğim bakalım,güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum: ) Görüşmek üzere
  • Merhaba ben İngilizcemi geliştirmeyi istiyordum bir de malum hazırlık sınavını atlamak, Beyoğlu’nda Pera Academy adında bir kurs var tek kurları üç ay sürüyor. Grammar öğretirken kulak dolgunluğuyla İngilizce konuşmayı da öğretiyorlar,önceden hiç konuşamazdım şu an zihnimde dilbilgisi kurallarını düzeltmeden fluent bi şekilde konuşabildiğimi fark ettim size de öneriyorum ben gayet memnunum. Hazırlığı da atladım bu kurs sayesinde. Size de şiddetle öneririm. Görüşmek üzere ( :
  • reklam yapıp durmayın
  • İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olarak, hiçbir İngilizce altyapısı olmayan bir kişinin ÜDS veya KPDS'den 65 almasının imkansız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, daha fazla söze gerek yok...
  • sindem09 S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sana zahmet bana The Ultimate Guide To KPDS İngilizce kitabının cevap anahtarını gönderebilirmisin?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.