Şimdi Ara

HI-LEVEL HLV-T702 TABLET (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
9
Favori
109.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapağını açan var mı? Ne şekilde çıkıyor normal kıtlamayla mı :D
  • Tırnaklı, ses düğmesinin oradan yavaş yavaş açabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

quote:

Orijinalden alıntı: seçimzabıtkatibi

haklısın basi bir işlem ancak bazı engeller var önümde;

-cihazı tamamen göçürme endişesi(gerçi arkadaşlar firmayla görüşmüş,root garanti kapsamından çıkarmıyor demişler)

-esas önemli nokta ise evde pc yok,iş yerindeki pc'de ise yukarıdan erişim engellemeleri var,bir çok site blokeli

eğer gebze ve çevresindeysen bi el atıver şu tabletdaşına

Yokbe usta bende avrupa yakasındayım yakında olsaydın yardımcı olurum. Ama bu tarafa yolun düşerse mutlaka yardım ederim.

teşekkür ederim hocam düşünmen yeterliydi.

• quote:

Tırnaklı, ses düğmesinin oradan yavaş yavaş açabilirsiniz

Açtığımızda yırtılarak garanti kapsamı dışında bırakacak herhangi bir etiket falan var mı içinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

Açtığımızda yırtılarak garanti kapsamı dışında bırakacak herhangi bir etiket falan var mı içinde?

Yok usta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

Yok usta

Çok teşekkür ederim ;)
  • Rica ederim :)

Bugün 4.1 jelly bean romu buldum şu adımlarla kurmak için sd karta attım.

quote:

Ses kısma tuşuyla aşağı yukarı hareket edersiniz, power tuşu ise OK tuşu görevi görür bu sayfada
    İlk olarak wipe data/factory reset seçeneğine gelip power tuşuna basarak işlemi gerçekleştiriyoruz. Karşımıza çıkacak sayfada "Yes, delete all user data seçeneğini seçiyoruz."
    Tablet tekrar recovery moduna dönecektir, ikinci olarak wipe cache partition işlemini gerçekleştiriyoruz.
    Üçüncü işlemimizde, wipe media partition işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bu işlemlerden sonra merakla bekler oldum, tablet tıtlar mı yoksa yer mi diye. Ama cihaz sıfırlanmış bir şekilde açıldı nedendir acaba?
  • Merhaba Arkadaşlar,

HI-LEVEL HLV-T702 TABLETini HDMI kabloyla televizyona başarılı bir şekilde bağlayabilen var mıdır?

Ben bağladım, tabletteki HDMI ayarını da etkinleştirdim ancak görüntü alamıyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Selamlar,
  • Beyler bende bugun ikinci el olarak cihazdan aldım. Şimdi 189 TL lik satış fiyatına göre değerlendirme yapıcam.

Bu fiyata aslında alınabilecek en iyi cihaz bu denebilir. Bende ortalama 13 GB boş kullanılabilir alan mevcut, bu iyi bir oran. 1 GB RAM mi 512 MB Ram mi konusuna gelince aldığım tablette Android 4.0.4 yüklü ve gayet hızlı çalışıyor, özellikle uygulamlar arası geçiş hızı gayet güzel. Hatta windows mobile telefonumdan çok daha hızlı.

Şu ana kadar ürün bende hiç bir hata vermedi henuz. Google Playe sorunsuz giriyor, 3-4 uygulama indirdim kurdum yükledim, codec güncelledim, yazılım güncelledim hiç bir sorunu sıkıntısı yok.

Wireles çekim gücü 189 TL lik bir cihaza göre gayet ve gayet iyi. Öyle tabiki süper çekim bir gücü yok ancak ev içerisinde oldukça yeterli.

Cihazın ++ Özellikleri
    1- Cok ince tasarım - super görüntü. [Cihazın en beğendiğim yanlarından biri]

2- Hep kafamı karıştırıyordu ürünü almadan 800*480 çözünürlü --> Ancak 7. inc ekrana sahip bir cihaz için çook yeterli imiş.

3- Açılış ekranı kocaman HI-LEVEL logosu ile bayagı gösterişli

4- Çook FILM denedim: MX Player isimli yazılımla, oldukça başarılı bir yazılım ve ürünün video oynatması bu fiyata Oldukça tatminkar, Dvx denedim, convert video denedim, HQ film denedim çok çok iyi sonuclar aldım, elimdeki yaklaşık denediğim 30 a yakın video dan 2-3 tanesi açılmadı. Ancak pek çok video formatını sorunsuz açıyor elimde açılmayan videoların kötü [bilincisz - rasgele] convert edildiklerini düşünüyorum. Ki PC de aynı şekilde 2-3 videom K-LITE gibi güçlü bir yazılımla bile açılmıyor.

5- Kısacası bu fiyata video izleme özelliği desteği bayagı iyi - hani gidip bu fiyata kaliteli bir DVD player alsak bu kadar video formatını oynatamaz.

6- Sesli arama programı denedim - gayet başarılı konuştuğum sözcükleri doğru algılıyor ve microfonu sesi gayet iyi alıyor.

7- İnternette gezinme HIZI: eN Önemli konuya geldim şimdi 189 TL lik bir ürün için çook hızlı diyebilirim. donanımahbere girmek için çok zorladım ama hepyek mobile sayfasına girdi. o nedenle sonra baba sitelerden MYNET.COM u denedim

8- mYNET.COM un açılış hızı: 2 SN - Sayfanın tam yüklenme süresi : 7-8 sn. Mynette biliyorsunuz bir sürü ıvır zıvır kod mevcut bu açılış hızı bence çok tatminkar ama diğer basit siteler ise çok çok daha hızlı açılıyor.

9- Şu ana kadar hiç bir internet sitesinde takılma yada benzeri sorun yaşamadım.

10- USB cihaz takında donma yaşıyorum diyenler olmuş. Ben 2 cihaz bağladım 8 GB Kıngston sorunsuz açıldı ve 320 GB harici hdd zaten izlediğim filmler bunun içinde idi, hiç donma yaşamadım, dosyalara erişim hızıda gayet güzeldi. Bu gidişle Mini USB girişim umarım yalama olmaz tez zamanda :)

11- Death Rally isimli bir oyun oynadım cihazın oyun performansı yine 189 TL lik bir ürün için gayet iyi.

12- MSN: sorunsuz çalışıyor chat yapılıyor.

-------------------------------------------------------------------------
    Buradan sonrası diğer tablet ile ile karşılaştırma ..

13- Karanlık ortamda cihazın sağından solundan sızan ışık YOK !
    14- Cihazı açarken kaparken, bişeyi aktif basif yaparken ZIT - zut - düt gibi sesler gelmiyor !
    15- Cihaz hız olarak çok tatminkar - donma şu ana kadar hiç yaşamadım.

Kötü Yanları
    1- 1 GB ram tam gözükmüyor, bunun nedeni GPU çipi Ramden besleniyor ...
    2- Kutusu içinden HDMI kablosu çıkmıyor...
    3- Kutusundan çıkan kulaklık bildiğimiz 1 TL lik basit bir ürün, konmasa daha iyimiş...
    4- Tabletin otomatik aldığı IP adresini değiştiremiyorum Ip adresi yazan alan a tıklasamda işlem yapmıyor...
    5- Dışa gelen ses umumi ortamda bişey izleyip yada dinlemeye pek musaid değil... [ancak o da da sessiz ortamda]
    5- Standart 16GB T-Flash Hafıza 32GB Yükseltilebilir -- Sadece bir HİKAYE den İBARET oyle notebooka ek ram takar gibi yapılan bir işlem değil, cihazın içinin açılması ve boş ram çip yuvasına uygun bir ram çipin leğimlenmesi gerekli .. kısacası - sıradan kullanıcı için olacak iş değil ve buyuk masraf olur ...

Sorularımda var:
    1- Cihaz ROOT yetkisi kazandıktan sonra hangi program ile kurulu olan uygulamalar 512 MB lık alandan 16 Gb lık alana taşınıyor sorunsuzca ?

2- Wireles in otomatik IP alması yerine bizim sabit IP vermemiz için Uygulama var dimi dimi :) ??

• avea jet modem çalışmıyormu bunda
  • Güzel bir anlatım olmuş Naru, eline sağlık.

Ben sadece birinci sorunu yanıtlayabileceğim.

App2SD programını kullanabilirsin. Ben sorunsuz olarak SD karta atabiliyorum programları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peterpan216

Güzel bir anlatım olmuş Naru, eline sağlık.

Ben sadece birinci sorunu yanıtlayabileceğim.

App2SD programını kullanabilirsin. Ben sorunsuz olarak SD karta atabiliyorum programları.

peterpan216, cihazı root yaparken zorlandım çünki heryerde adı geçen ZhuoDaShi-2.2.12-setup.exe benim cihazı root yapamadı. Ancak daha sonra çok program denedim hiç biride root işlemini başarı ile tamamlayamadı.

Ardından, ZhuoDaShi-2.2.12-setup.exe nin yeni sürümünü indirdim, var olan programı güncelledim, ardından root işlemini tekrar denedim, ve sonuc olarak bu defa oldu, yani elinde bu cihaz olupta root yapamayan varsa ZhuoDaShi nin en son versiyonunu indirsin sitesinden yahut eski program açılırken guncel sürüm uyarısı veriri o şekilde de update yapılabilir. Root yetkisi kazandıktan sonra ES File Explorer yazılımı ile istediğim tüm yazılımları Kaldırdım - Sildim.

Ayrıca cihazın 1 GB olan rami hakkında, ustte bahsettiğim:
    1 GB ram tam gözükmüyor, bunun nedeni GPU çipi Ramden besleniyor ...

Olayı sanırım şöyle bu cihazın içerisindeki CPU kendisi aynı zamanda GPU özelliği taşıyor ve RAM in bir bölümü tabiki Ekran kartı rami niyetine kullanılıyor. Ancak cihazın video oynatma kapasitesi gayet iyi sorunsuz.

• Arkadaşlar öncelikle merhabalar bendede bu marka tablet var alalı 1 gün oldu fakat flash player sorunu yaşıyorum flash player yüklü gözüküyor fakat flash desteği gerektiren uygulama film video sayfalar vs açamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba üründe dediğiniz gibi flash player yuklu geliyor ama olmuyor. Bu nedenle dahaaa Android in alması gereken çok yol var. Siz en guzeli, cihaza Chrome kurun ardından da flash isteyen bir siteye girin ve flash yukleyin, yok flash zaten var derse o zaman, cihazda root yetkisi yapın. Ardından ES file explorer ile cihazla birlikte gelen flash ı kaldırın, ihazı kapayın yeniden açın sonra yeniden chrome ile flash isteyen siteye girin bu defa flash yukleme işlemi gercekleşecektir.
  • Chromu google playdan indirdim fakat açılmıyor tabletin içindeki tarayıcıdan flash gerektiren birşey açtığımda indirme sayfasına gidince cihazınızı desteklemiyor yazıyor video açıcağım zaman küp içinde soru işareti olan bi sembol çıkıyor sorunu anlamış değilim acaba ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: endülüs_faruki

quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

Alan arkadaşlara hayırlı olsun güle güle kullanın.. Açıp inceleme imkanı oldu mu markette? Bir de garanti konusu nasıl?

2 yıl garantili garanti belgesi çıkıyor

garantisi penta bilgisayardan mı acaba

merhaba arkadaşlar bu uygun fiyata alınabilecek bir ürünmüdür yoksa hiç riske girmeden üzerine biraz daha ekleyerek orta düzey bir tabletemi yönelsek ben tabletde yüklediğim resim videoları tv ye aktardığımda sorunsuz çalışmasını isterim fakat HI-LEVEL HLV-T702 tabletlerde bu aşamalrda çok sorunlar yaşanıyormuş yazılan mesajlara bakınca yazılımsal bir sorunmudur yoksa donanımla ilgili sorunlar varmı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

• Şiddetle Dolphin browser kullanmanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba bende kullanıyorum idare eder facebook a giriyor not alamk icin word exelde var .Ben kablolu klavye canta aldım ilk zmanalr sorun yoktu şimdi klavyeyeyi gormuyor.bir ara resetledim ondanmı acaba.fabrika cıkısı olarak dosyalarını atabilirmsnz yendien yukelemk istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

quote:

quote:

Alan arkadaşlara hayırlı olsun güle güle kullanın.. Açıp inceleme imkanı oldu mu markette? Bir de garanti konusu nasıl?

merhaba arkadaşlar bu uygun fiyata alınabilecek bir ürünmüdür yoksa hiç riske girmeden üzerine biraz daha ekleyerek orta düzey bir tabletemi yönelsek ben tabletde yüklediğim resim videoları tv ye aktardığımda sorunsuz çalışmasını isterim fakat HI-LEVEL HLV-T702 tabletlerde bu aşamalrda çok sorunlar yaşanıyormuş yazılan mesajlara bakınca yazılımsal bir sorunmudur yoksa donanımla ilgili sorunlar varmı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

arkadaşım sakın alma uzak dur dediğin orta sınıf bi tablet al çihaz bende var çok sorunlu

böyle bi pil olamaz bunu yapan mühendisler h,çm, düşünmezmi ya pili 30 dakka kullan bitiyor bişey yapmak istesen prıze takıcan

devamlı takılmalar donma kilitlenme daha ne yazıyım

almadıysan sakın ha uzak dur ilk cıktığında 205 tl ye a 101 den almıştım parayı reswmen çöpe attık.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

quote:

quote:

arkadaşım sakın alma uzak dur dediğin orta sınıf bi tablet al çihaz bende var çok sorunlu

böyle bi pil olamaz bunu yapan mühendisler h,çm, düşünmezmi ya pili 30 dakka kullan bitiyor bişey yapmak istesen prıze takıcan

devamlı takılmalar donma kilitlenme daha ne yazıyım

almadıysan sakın ha uzak dur ilk cıktığında 205 tl ye a 101 den almıştım parayı reswmen çöpe attık.

anladım teşekkürler zaten şu elektronik işine marketlerde girdi ya olcağı buydu a101 ne işi var tabletle bu marketlerde satılan tabletlere ne kadar güven duyulabilirki

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.