Şimdi Ara

HFKanuni World Record :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
24.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HFKanuni kamyonetleri bilirsiniz.
    Çin malı 1000 motor 32 beygir tüy siklet 600kg taşıma kapasitesi olan bi araçtır.
    Aracımıza yük denemesi yaptık ve şaştık kaldık araç 84 tane damacana ile ve 2 kişi ile çok zorlanmadan gidiyor.
    84x19=1596
    2kişi = 200
    yaklaşık 1.8ton :)
    Sizlerle de paylaşmak istedim

iyi forumlar.

• peki dostum araç o kiloyla gidiyor ama aniden durman gerekirse ne yapmayı düşünğyosrun abs falan varmı araçta?
  • abs yok ama bu kadar yükle de deli gibi gitmiyorsun zaten istesende gidemiyorsun 30 40 50km hızla durabiliyorsun ani frende.
  • bence resmi hf sitesine gönder. reklam amaclı kullanılabilir

kamyonetine Maşallah
  • ne durması güzel kardeşim kesinlikle durmuyor,rüzgarlı havalarda aracı yolda tutabilene aşkolsun.Malzeme kalitesi berbat , servis diye birşey zaten yok.Garanti dedikleri şey sanayideki ustanın iki dudağının arasında.Keşke dfm alsaymışım o kadar pişmanım.Yakıt az yakıyor diyorlar hiç öyle değil bir de kullananlara sorun.Velhasıl kesinlikle alınacak bir araç değil.Ha bu fiyata anca bu diyorsanız bence bir de dfm ye bakın hiç olmazsa adamlar malın arkasında duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badi5972

ne durması güzel kardeşim kesinlikle durmuyor,rüzgarlı havalarda aracı yolda tutabilene aşkolsun.Malzeme kalitesi berbat , servis diye birşey zaten yok.Garanti dedikleri şey sanayideki ustanın iki dudağının arasında.Keşke dfm alsaymışım o kadar pişmanım.Yakıt az yakıyor diyorlar hiç öyle değil bir de kullananlara sorun.Velhasıl kesinlikle alınacak bir araç değil.Ha bu fiyata anca bu diyorsanız bence bir de dfm ye bakın hiç olmazsa adamlar malın arkasında duruyor.

selam,

-HF ile hangi garanti sorunlari ile karsilastiniz ?

-keske dfm alsaydim diyorsunus , ama cümlenizin sonunda " fiyata anca bu diyorsanız bence bir de dfm ye bakın hiç olmazsa adamlar malın arkasında duruyor" cümlesini kullandiniz...
    adamlarin malın arkasında durdugunu nerden biliyorsunus ?

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muavinkonsolos -- 25 Ağustos 2010; 14:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazySoul

Merhaba

Çin malı 1000 motor 32 beygir tüy siklet 600kg taşıma kapasitesi olan bi araçtır.
    Aracımıza yük denemesi yaptık ve şaştık kaldık araç 84 tane damacana ile ve 2 kişi ile çok zorlanmadan gidiyor.
    84x19=1596
    2kişi = 200

iyi forumlar.

bence çok ciddi risk alıyorsunuz; hem kendiniz hem de trafikteki diğer insanlar için. Lütfen bu aracı bu şekilde kullanmadan önce iyi düşünün, unutmayın; son pişmanlık fayda etmez... inşallah birşey olmaz bu arada..

• quote:

Merhaba

84x19=1596
    2kişi = 200

iyi forumlar.

Bu arac turk mali heralde. Motor da turk heralde. Siteyi bir inceleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

quote:

Merhaba

84x19=1596
    2kişi = 200

iyi forumlar.

Parçaların üretim yeri Çin. Montajı Konya'daki Kanuni fabrikasında yapılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

quote:

Merhaba

84x19=1596
    2kişi = 200

iyi forumlar.

Parçaların üretim yeri Çin. Montajı Konya'daki Kanuni fabrikasında yapılıyor.

Bu da yerli araba uretiminde bir ilk adim sayalim.

• @ Parçaların üretim yeri Çin. Montajı Konya'daki Kanuni fabrikasında yapılıyor.

KAYNAK??????????????????????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

@ Parçaların üretim yeri Çin. Montajı Konya'daki Kanuni fabrikasında yapılıyor.

KAYNAK??????????????????????????

Bunlar satılmaya başlamadan önce gazeteler yazmıştı : "Kanuni Çinli Hafei firmasıyla anlaşma yaptı. Araçlar Konyada monte edilip HFkanuni markasıyla satılacak." diye. Ben de habrin yalancısıyım. Eğer anlaşmada sonradan bir değişiklik olmadıysa öyle olması lazım.
    Gerçi haberde başka türlerde ticari araçlarında üretileceği yazıyordu ve resimleri vardı. ama birtek bu ufak panelvanlar satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ongun_44 -- 14 Ekim 2012; 15:51:02 >

• Araclar ithal, zaman zaman HF olsun diger Cinli üreticiler Ülkemizde arac üretim/ montaj cabalari sonuc vermedi.

http://www.hfkanuni.com.tr/hafif_ticari_hfkanuni_hakkimizda.aspx

Zaten ülkemizde HF ve diger cinli ticari araclar tutmadi ( DFM,FAW )
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

Araclar ithal, zaman zaman HF olsun diger Cinli üreticiler Ülkemizde arac üretim/ montaj cabalari sonuc vermedi.

http://www.hfkanuni.com.tr/hafif_ticari_hfkanuni_hakkimizda.aspx

Zaten ülkemizde HF ve diger cinli ticari araclar tutmadi ( DFM,FAW )

Demekki bilgim yanlışmış

Ben Çinlilerden en çok Gelly'den ümitliyim.
    Gelly diğerlerinden çok farklı. Gözünü bağlayıp Emgrand EC7'nin içine oturtup sorsalar bu araba ne marka diye Wolswagen falan diye düşünür insan.(tabi amblemi kapatacaklar) Satışın çok olmasını tek engelleyen ön yargı bence.Günde ortalama 50dk civarı yollarda olmama rağmen hergün 2-3 tane görür oldum. Dikkatimi çeken bir ayrıntı araçlardan lastik şişirme solüsyonu da çıkıyor(şu lastik patladığında lastiğe doldurulanlardan) .Adamlar ayrıntılara çok önem vermiş. Okuduğum bir yorumda "Gelly geleceği Hyundai'si olacak"diyordu. Bende katılıyorum.

Fiyat aldık: Gelly Emgrand EC7 1.5V-VTI 16V 106hp 10hava yastığı+sunfoof+elektrikli koltuklar+deri döşeme(kısaca full+full olanı) kampanyalı 32.500dediler.

Araç EURO N-CAP'ten 4yıldız almış. 5yıl 150.000km garantili. İstenirse opsiyonel olarak LPG'li.

Yani fiyatına görede inanılmaz bir araç.Tek eksiği dizel seçeneği yok.

Bu arada Türkiye disribütörü Anadolu motorlu araçlar aynı zamanda kia türkiye distribütürü.Ankardada 4 Gelly servisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ongun_44 -- 14 Ekim 2012; 20:03:06 >

• evet emgrand serisi bir yana , diger cakma kasalar diger tarafa.
    ec7 serisi benimde hosuma giden arac

• Ülkemizde Çin malı montaj/montaj-üretim (adı ne olursa olsun) az sayıda oldu.
    Folkvan,
    Adana taraflarında daha önce Özaltın/Özmaktaş,
    BMC'nin 415'i,
    Lifan motosiklet,
    ve bazı yerli motosiklet imalatçıları kısmende de olsa montaj veya Çin de ürettirerek piyasaya sürdü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asan70

Ülkemizde Çin malı montaj/montaj-üretim (adı ne olursa olsun) az sayıda oldu.
    Folkvan,
    Adana taraflarında daha önce Özaltın/Özmaktaş,
    BMC'nin 415'i,
    Lifan motosiklet,
    ve bazı yerli motosiklet imalatçıları kısmende de olsa montaj veya Çin de ürettirerek piyasaya sürdü...

Evet, bir cok Cinli Marka ülkeye arac soktu veya montajini yaptirdi;ama bir türlü dikis tuturamadilar.
    BU cinlililerden bir " araba " olmaz

• Bundan yarış atı taşıma aracı olur mu arkaya Frigo atsak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.