Şimdi Ara

Hesap Bilgilerini Özel Mesajla İletmeyin! - Tüm Hesaplar Kurtuldu! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
10.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devamlı Admin kullanıcısına girerim öyle bir bug hataları var ki bir görseniz herkes bir birinin hesabına girer konuları devamlı açarım silerler artık sıkıldım ne halleri varsa görsün görüntü atıyorum tek tek buglarını söylemek zorunda mıyım kesinlikle dh'deki kişisel bilgilerinizi girmeyin ve özelden paylaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 19 Nisan 2018; 22:26:20 >
  • Cevap yazmamızı bile engellemişler yazıklar olsun.
  • Konuyla pek alakasi yok ama bende sık sık bildirimler ve özel mesajlar aylar öncesinin mesajları ve bildirimleri ile yer değiştiriyor. Birkaç dakika once yaptığım islemleri goremez oluyorum o sırada. Artik sistemde mi bir sorun var yoksa başka bir sey mi bilmiyorum ama bu ve bunun gibi sorunların güvenlik açığı olarak kullanılabilme ihtimali çok yuksek. Son uyarımı da yapayim. Google chrome hesabiniza kayıtlı ise dh hesabiniz ele gecirilmesi cok kolay zamanında benim bile unuttuğum yüzlerce farkli sitedeki kullanici adi ve sifremi bir arkadas tek tek bir yere kaydedip bana linkini vermisti. Bu da aklinizda bulunsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EthanHunt81

Özel mesajlarla ne alakası var . Şifreni 3. Şahısla paylaşıyorsun. Ancak 128 bit şifrelemeli sitenin kirilacagina inanıyorsun. !

150 binde defa artık kardeşlik oldü dedik. Halen 3 kuruş için hesabi ikiye bölüp saçma sapan is yapıyorsunuz. Size herşey müstehak.

Yaptığımız okadar kötü ki siz sattıktan seneler sonra sorun çıksa siz yine zan altında kalırsınız.

Az biraz akıl olsa yaptığınızin sonuclarina bi gidim anlayabilseniz bu tek hak oyun satımına bulaşmazsınız.

Ben burda sorun yaşayan veya yaşadığını iddaa eden hickimseyle oyun satmam
    Işte anlamadığın sey hack olaylarında kaba kuvvet kullanılmıyor. Sistemdeki açıklardan faydalaniliyor. Bizde biliyoruz herhalde 128 bitlik şifrelemenin kirilmasinin çok zor oldugunu ama o kadar çok yöntem var ki bunlara hic ihtiyaç yok.

• Dh dava et bilgiler sızdırılırıyor belliki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Kahkaha attım. Entry-nick...

• Eğer maddi manevi zarar gördüyseniz dava açabilirsiniz,sonuçta güvenlik açığından dahi olsa buna önlem almayan donanımhaber de burda sorumludur..Günümüzde internet bankacılığında dahi gerekli önlemi almayan bankalar da bu konuda yargılanabilmektedir..eğer bir müşteri güvenlik açığından dolayı zarar görmüşse gerekli önlem almayandan zararı tazmin edilir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlamadin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulluk

2 ay önce baba oldum. Uykusuz gecelerde biraz stres atayım dedim. Yapanı Allaha havale ediyorum.!
    Hocam öncellikle geçmiş olsun. Ama olay allaha bırakmakla olmuyor böyle yaparak birşey elde edemezsiniz. Peşine düşün olayın hakkınızı arayın. Playstation Türkiyeyle irtibata geçin.
  • Hesabi geri alamamana imkan yok artik her yerde destekler cok gelisti. Kredi karti numarani veya hesaba girdigin oyun kodunu çalan adamin bilmesine imkan yok . Bunlari versen yeter ki girilen cihaz ip şifre hepsi senin belirttigin gibi degistigi icin direkt anlasiliyor. Kesinlikle geri alirsin suphen olmasin.

Yinede ben anlamadım sen ozel mesajla bir arkadasina yazdin ve hesabin mi çalındı?

• Geçmiş olsun.. Hesabı kurtarırsanız umarım pri sec olaylarına ve de burada paylaşma takas vs işine girmekten vazgeçersiniz
    Adam gibi adam arkadaşlar edindim burada ama sütten ağzım yandı, yoğurdu üfleyerek yiyorum.. Yan steam hesabımı bile paylaşmam burada
  • Eğer dedikleri gibi özel mesajlar okunuyorsa ki uzun zamandır burda böyle bir geyik dönmekte vay dhnin haline ,

Bence dh yöneticileri yada yetkili biri güzel bir açıklama yapmalı tabi inandırıcı olursa ,

Ayrıca konuyu güncel tutalım ki herkes okusun bilgilensin dm üzerinden bilgi aktarımı yapmasın kimse forumda

• Mr_Slayer kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Az yukarıda mesajda belirtmiştim aslında Sony Türkiye'ye şikayet kaydı oluşturduğumu. Şu anda cevap bekliyorum.

Bu arada forumdan FP nickli üye bana bir video iletti, aşağıya ve ilk mesajıma ekliyorum. Geçen yıl siteye giriş yapıp sayfayı yenilediğinde başkasının hesabına giriş yaptığını fark etmiş ve videoya çekmiş durumu. Sanıyorum benzer bir hatayı kullanan bir kişi bu şekilde özel mesajlara ulaşarak ele geçirdi hesap bilgilerini.

https://www.youtube.com/watch?v=KiqEC6dKeoU

Ayrıca sorun aynı dönemde ekşiye de yansımış
    https://eksisozluk.com/17-subat-2017-donanimhaberdeki-korkunc-hata--5304421

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 21 Nisan 2018; 0:25:8 >

• DH güvenli değil dava aç mesut çevik uyuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulluk kullanıcısına yanıt
    Bu farklı nick ile girme olayı 3-4 kere bu forumda yaşandı giriş yaptığın gibi başka üyenin hesabına giriyordun, bu durum kısa sürede giderildi ama genel bir sorundu diye biliyorum. Random hala oluyor ise rezillik başka bir şey denemez.

Siz ise hesabınızı kolaylıkla alırsınız en kolay oyunu aldığınız kredi kartı numarası ve alım sonrası silmemiş iseniz size gelen alım bilgisini bildirin ve o çalan kişi mal gibi ortada kalsın. Boşuna sinir olmayın ve evet bu tarz kardeşlik yöntemi şifre vs. verme forum üstünden asla yapılmamalı görüyoruz ki forumda çok güvenilir değil.
  • İnanmayanlar var ama hakikaten bu farklı kişilerine hesabına girmeyi olayı benim de başıma geldi, zamanını hatırlamıyorum 1-1,5 sene önce falandı galiba birden sayfayı yenileyince kendimi başka hesapta bulmuştum o gün genel olarak çoğu kişide bu sorun yaşanmıştı. Demek ki hala tam düzeltilmemiş bunun açığını bulanlar kötü niyetle kullanıyor.

Bir de bu olay 1 kere yaşanmadı ilk yaşandıktan sonra aradan biraz zaman geçince yine patlak vermişti aynı sorun diye hatırlıyorum. Tabi biz anlık yaşadık onu 1-2 saate düzeltilmişti ama dediğim gibi hala bunun açığı var sanırım forumda.

Yerinizde olsam bu siteyi dava ederdim, zaten Amazon olaylarından beri kullanıcılarına değer vermeyen bir platform oldukları kanısına vardım. Amazon olayları demişken aklıma geldi yetkili adminler özel mesajları okuyabiliyor, sırf bundan dolayı ban yedim adminin biri özel mesajımı okudu içeriğindeki bir şeyden dolayı banlanmıştım.

• Pulluk kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/128556243

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçanbaklava -- 21 Nisan 2018; 10:42:7 >
  • Bu olay benim de başıma gelmişti, forumda güvenlik açığı olduğu belli PM'lere ulaşılabiliyor!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulluk

Merhaba. Az yukarıda mesajda belirtmiştim aslında Sony Türkiye'ye şikayet kaydı oluşturduğumu. Şu anda cevap bekliyorum.

Bu arada forumdan FP nickli üye bana bir video iletti, aşağıya ve ilk mesajıma ekliyorum. Geçen yıl siteye giriş yapıp sayfayı yenilediğinde başkasının hesabına giriş yaptığını fark etmiş ve videoya çekmiş durumu. Sanıyorum benzer bir hatayı kullanan bir kişi bu şekilde özel mesajlara ulaşarak ele geçirdi hesap bilgilerini.

https://www.youtube.com/watch?v=KiqEC6dKeoU

Ayrıca sorun aynı dönemde ekşiye de yansımış
    https://eksisozluk.com/17-subat-2017-donanimhaberdeki-korkunc-hata--5304421
    Görmedim hocam o kısmı. Forumda ciddi bir güvenlik açığı zaten yazılım anlamında tam bir çöp. Ayrıca adminler database yoluyla kullanıcıların bilgilerine rahatlıkla erişebiliyorlar. Gerekirse Dh'ye dava açın.

• pullukwar kullanıcı adına sahip God of War oyunu ile pullukDT kullanıcı adına sahip Detroit Become Human oyunları çalınmıştır ve

Sony iletişime geçilerek geçici ban koydurulmuştur. Alan, satan, gören kimse benimle irtibata geçmesini rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 27 Nisan 2018; 14:12:51 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.