Şimdi Ara

herkesin merakı bas karsılastırması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar suan piyasada yeni seri baslar cıktı gt5 cv12 falan bunlar eski serilerine gore nasıl kullanan arkadaslar kıyaslama yapabilir mi? İlla degiştirp takmak yerine kullananlardan olumlu olumsuz yorumlar ver karsılastırmalar iyi olur die düsündüm

• Bunlar yeni değil ki gt5 zaten vardı çıkalı baya oldu cv12 dediğinde cvr12 o da çıkalı baya oldu. Ancak karşılaştırma yönüne bakarsan jbl yumuşak kicker sert genel anlamda bu söylenebilir...
  • Ama kicker daha sağlam bana göre çünkü jbller çok çabuk arıza çıkarıyo.. Bende 5000 wattlık 38 cmliği vardı, sadece 2.5 ay kullanabildim.. Sonrası fıs!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Combo_GTS

Ama kicker daha sağlam bana göre çünkü jbller çok çabuk arıza çıkarıyo.. Bende 5000 wattlık 38 cmliği vardı, sadece 2.5 ay kullanabildim.. Sonrası fıs!

Kicker daha sağlam tamam ama Jbl w serisi sağlam bir sub kullandığınız amfi neydi acaba birde 5000watt dediğiniz 700-800watt rms arası bir sub böyle bir subun sorun çıkarması ancak omh sorunundan olabilir.
  • Bir kere cvr kağit üstünde bile üstün biri 275 rms ne kadar verdiği mechul. Kicker ise 400 rms..
  • ohm sorunu dediginiz olay nedir 4 ohmda çalısan bir wooferi 2 ohmda çalıstırmak gibi mi? Sanırım cogu kişi boyle yapıyor bende dahil bunun ne gibi sorunları olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ne yazsam kii

ohm sorunu dediginiz olay nedir 4 ohmda çalısan bir wooferi 2 ohmda çalıstırmak gibi mi? Sanırım cogu kişi boyle yapıyor bende dahil bunun ne gibi sorunları olabilir

Arkadaşın bahsettiği woofer Jbl w serisi 6+6 ohm bir woofer buna önerilen amfi jbl bpx serisi Jl audio nun birkaç modeli gibi amfilerle sağlıklı besleme yapılabiliyor jbl 1201.1 de besler ama önerilen amfiler bunlar mesela böyle bir woofera başka bir örnekde JL 13w7 dual 1.5 ohm bu gibi wooferları beslemek biraz daha zorlu oluyor.
  • walla ne olursa olsun kicker derim..
    Jbl yumuşak öter..
    Kicker inanın küt küt vuruyor sert ötüyor..
    Bende de cvr 15 orji kabinli .. portlu var..

Çok araştırdım .. dinledim.. jbl ile arasında dağlar kadar fark var..
    hiç değilse 500 rms :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sifatuning

walla ne olursa olsun kicker derim..
    Jbl yumuşak öter..
    Kicker inanın küt küt vuruyor sert ötüyor..
    Bende de cvr 15 orji kabinli .. portlu var..

Çok araştırdım .. dinledim.. jbl ile arasında dağlar kadar fark var..
    hiç değilse 500 rms :)

aslında kulak zevki meselesi bu iş..
  • Evet onda da haklısın.
    Hangisi kulağına hoşgeliyorsa onu alacaksın..
    400 ytl ye l7 1000 rms son seri buldum.. Misal bende kicker hastalığı var :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.