Şimdi Ara

[ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.445
Cevap
16
Favori
99.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Dconf Editor ile yapabilirsin, windows üstündeki Regedit gibi bir araçtır Dconf.

Dconf yoksa alttaki komutla kurun
    sudo apt-get install dconf-editor

Kurduktan sonra açın Dconf'u
    org/gnome/shell/extensions/dash-todock bölümüne gelin

extend-height kutusu açık şekilde olacak kapalı konuma getirin

aşağılarda bulunan
    transparency-mode ayarına tıklayın ön tanımlı değeri kullan tikini kaldırın ordan Default olanı seçin onaylayın.

Yeniden başlatın bilgisayarı tamamdır bu kadar. Orada daha bir ton ayar mevcut dock için hepsini biliyorum ama uzun mevzu, sizde kurcalayıp çözebilirsiniz gerisini
    yapmaya calısayım teşekkürler

• [ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Bildiğin mate desktop
  • [ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Fedora/Gnome
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Fedora/Gnome
    Hocam MacOS'e en yakın tasarım Fedora mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Hocam MacOS'e en yakın tasarım Fedora mı?

Alıntıları Göster
    Elementary OS ve Deepin OS a bakmanızı tavsiye ederim.
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Hocam masaüstü ile alakalı. Tamamen yaratıcılık ve hayal gücünüze kalmış bir durum

normal ubuntu yüklemesini de bu hale getirmeniz aynı efor kısaca ikisi de gnome

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loradona -- 15 Kasım 2018; 7:58:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Hocam masaüstü ile alakalı. Tamamen yaratıcılık ve hayal gücünüze kalmış bir durum

normal ubuntu yüklemesini de bu hale getirmeniz aynı efor kısaca ikisi de gnome
    Teşekkürler hocalarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linux Mint 19, Cinnamon 4.0

[ANA KONU] Linux Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Cinnamon Teması: Carta
    GTK Teması: Canta Square
    Simge Teması: Huayra Liso ve Zafiro karışımı
    Arkaplan: Oldron

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 16 Kasım 2018; 2:30:22 >

• kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    Hocam cinnamonun performansı gnome ye göre nasıldır ? Birde startup ram kullanımını merak ediyorum
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Bence Gnome Shell'e göre daha performanslı ve çok daha özelleştirilebilir. Başlangıçta 800-850 Mb. RAM kullanıyor. Ama bu dağıtımına göre değişir, Linux Mint outofbox bir dağıtım olduğu için hemen her şey kurulu ve hazır geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Linux Mint 19, Cinnamon 4.0

Cinnamon Teması: Carta
    GTK Teması: Canta Square
    Simge Teması: Huayra Liso ve Zafiro karışımı
    Arkaplan: Oldron
    Resimlere bakmak için büyüteç kullanmak gerekli

• SirusBro kullanıcısına yanıt
    Resimler bağlantı içeriyor, üstüne tıklayınca büyük resim açılıyordu. Yine de düzenleme yapıp asıllarını ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 16 Kasım 2018; 2:32:4 >
  • Görev çubuğu ayrı rıhtım ayrı şekilde olması gerektiği gibi çalışıyor, açılan her uygulamanın tepede simgesi çıkıyor tüm uygulamalar menüsü en başta, basınca ufaltıp tekrar büyütebiliyor çalışan uygulamalar.

Görev çubuğu aşağıda alınabilir boyutu v.s ayarlanabilir, ben üstte kalmasını daha kullanışlı bulduğum için alta almadım
    Mac teması hoşuma gittiği için onu kullanıyorum şimdilik.

Bunları yapabilmek için hiç anlamadığınız kodlar girip uçbirimde uğraşmanızada gerek yok, yeter ki gerçekten ısrarla Ubuntu kullamak isteyin, Gnome sayesinde kapılar sonuna kadar açık boşta ram kullanımımda sadece 900 mb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 16 Kasım 2018; 10:9:15 >

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim bir nokta var hocam. Wayland mı kullanıyorsun X11 mi ?

Pure bir gnome istediğim için fedora kurdum. Ubuntu kadar stabil olmasada RedHat güvenilirliliği beni mutlu ediyor

(Eğer bilmiyorsanız aşağıdaki komut ile öğrenebilirsiniz hocam :) )
    inxi -Fx|egrep "Display"

Bu arada büyük distro olmanın avantajı çok güzel. Geldiği gibi gnome patchlerini çekiyorum, kernel sürekli güncelleniyor stable versiyonundan.

Kendimi sanki rollingrelease bir sistem kullanır gibi hissettim Fedora'da. Ubuntu da bunu sağlasa gözümde baya yükselir ama dediğim gibi büyük distronun avantajlarını tekrar hatırladım Fedora ile birlikte. Her açıdan insan kendini daha güvende hissediyor açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loradona -- 16 Kasım 2018; 19:19:43 >

• loradona kullanıcısına yanıt
    Normal standart X11 kullanıyorum sorun yok.

Wayland hazır olmayan yarım yamalak bir proje, kablosuz fare kullanırken atlamalar oluyor, bi kaç saçmalık daha vardı kullanırken farkettiğim aklıma gelmiyor ama can sıkan şeylerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Bugün sabah saatlerinde waylandı denemeye karar verdim. Bazı gözüme batan ufak şeyler olmadı değil

Bazı pencelerde waylandın desteklemediği siyah bir ekstra çerçeve ile karşılaştım timeshift deydi yanlış hatırlamıyorsam. Hatta firefox da dahi oldu neden bilemedim. Ama anlamadığım şekilde performansı gözle görülür şekilde arttı gnome'nin o yüzden bir hafta kadar daha deneyeceğim galiba..

Teşekkürler bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Görev çubuğu ayrı rıhtım ayrı şekilde olması gerektiği gibi çalışıyor, açılan her uygulamanın tepede simgesi çıkıyor tüm uygulamalar menüsü en başta, basınca ufaltıp tekrar büyütebiliyor çalışan uygulamalar.

Görev çubuğu aşağıda alınabilir boyutu v.s ayarlanabilir, ben üstte kalmasını daha kullanışlı bulduğum için alta almadım
    Mac teması hoşuma gittiği için onu kullanıyorum şimdilik.

Bunları yapabilmek için hiç anlamadığınız kodlar girip uçbirimde uğraşmanızada gerek yok, yeter ki gerçekten ısrarla Ubuntu kullamak isteyin, Gnome sayesinde kapılar sonuna kadar açık boşta ram kullanımımda sadece 900 mb

Hocam görünüme bayildim duvar kağıdı da çok iyi duruyor.

Ubuntunun hangi sürümünü kullaniyorsunuz ve uzerine neler kurdunuz yazabilir misiniz nasıl elde ederim bu temayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modaya uyup bende screenfetchli bir SS ekliyim dedim, laptop olduğu için sade bir desktop malum işlemciye yük verip pil performansını azaltacak hiçbir özellik kullanmıyorum conky gibi. Bu arada ram kullanımı biraz fazla gibi geldi diğer mate kullanıcıları ram kullanımları hakkında yeşillendirirse memnun olurum.

Funtoo Linux
    Mate Desktop
    4.18 Kernel
    Nvidia-prime

• superpenguen S kullanıcısına yanıt

Gnome'un gazabı ektedir hocam

Firefox kapalı iken 1.1G seviyesine düşüyor bu arada ram kullanımı ama ne diyebilirim ki boş ram ziyan olmuş ramdır

• Ram kullanımı düzeltilmiş halde

Mate Desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superpenguen -- 19 Kasım 2018; 11:23:19 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.