Şimdi Ara

Here drive ve maps çalışmıyor?? (L520)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 8.1 betayı yüklediğimden beri here drive ve here maps çalışmıyor.bikaç gün önce gdr1 yükledim kesin bu sorunu düzeltmişlerdir diye düşündüm ama sorun halen devam ediyor.benzer durumda olan var mı? Ne yapmam gerekiyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xiseyn

Arkadaşlar 8.1 betayı yüklediğimden beri here drive ve here maps çalışmıyor.bikaç gün önce gdr1 yükledim kesin bu sorunu düzeltmişlerdir diye düşündüm ama sorun halen devam ediyor.benzer durumda olan var mı? Ne yapmam gerekiyor acaba?

Hocam beta sürüm sonuçta. Tek yapman gerek geribildirim yapıp 8.0 a dönmen.

Sonuçta beta bu. Her şey olabilir. Telefon birer citizen e bile dönüşebilir
  • nasıl çalışmıyor? sorununu ayrıntılı yaz.
  • Bende de arada atıyor ve donuyor.

• Takımdaşım bende hiç bir surumde sorun vermedi. Acaba telefonun gprs özelliği sorunlumu ???başka programlara bak bi ister. Onlar çalışıyor mu diye

• uygulamaları marketten güncellemeyi denediniz mi ?
  • Sorun yok hatta en son harida guncellemesini indirdim.
  • bi arkadaş sorunu ayrıntılı yaz demişte..kardeş bildiğin çalışmıyor işte daha ne diyim :) güncellemeler denendi,kaldırıp yeniden kurdum o da fayda etmedi. nette biraz araştırma yaptım yabancı forumlarda da bu sorundan bahsedilmiş ve bir çözümü yok sanırım şimdilik..

http://discussions.nokia.com/t5/HERE-Location-based-services/Here-Maps-not-working-on-Nokia-Lumia-520-after-Lumia-black/td-p/2390329
  • "telefonu sıfırla" ekranında 8.1 betadan 8 e mi dönmüş oluyoruz? bi de teldeki herşey tlf rehberi,video,müzik hepsi silinecek mi?
  • Telefonunuz yurtdışı veya paralel ithalat mı?
  • Gold dan aldım telefonu..

• quote:

Gold dan aldım telefonu..

gold ise paralel olma ihtimali var.
    Bence sorun paralel olmasından kaynaklanmıyor.

• Ben telefonumu eBay'dan Hong Kong'lu bir satıcıdan almıştım. Telefon Pakistan için üretilen seridenmiş. 8.0'dayken hiç bir sorun yoktu, Amber'e geçince yaşadığınız problemi yaşamaya başlamıştım. Programı açar açmaz atıyordu. İnternetten araştırdım soruşturdum, nedenini buldum. Pakistan'da uydu servisleri yasaklanmış, Amber güncellemesiyle birlikte Nokia bu yasağa uymaya başlayınca program doğal olarak çalışmamaya başlamış.

Şu an hatırlamıyorum ama bir şekilde kontrol edilebiliyor telefonunuzun hangi ülke için üretildiği, RM'li bir numara var, oradan bakılıyordu. Onu bir kontrol edin, eğer Pakistan ise siz de aynı sorundan muzdaripsiniz. Eğer sorununuz buysa çözmek için telefona bilgisayar vasıtasıyla rom yüklemeniz gerekiyor.
  • quote:

Arkadaşlar 8.1 betayı yüklediğimden beri here drive ve here maps çalışmıyor.bikaç gün önce gdr1 yükledim kesin bu sorunu düzeltmişlerdir diye düşündüm ama sorun halen devam ediyor.benzer durumda olan var mı? Ne yapmam gerekiyor acaba?

Bende de kamera çalışmıyordu,
    Yabancı forumlarda buldum,
    Ayarlar internet explorer geçmişi sil ,
    Ayarlar hafıza geçici dosyaları diğeri tıkla sil,
    Yeniden başlat düzeliyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: mkeynes

Ben telefonumu eBay'dan Hong Kong'lu bir satıcıdan almıştım. Telefon Pakistan için üretilen seridenmiş. 8.0'dayken hiç bir sorun yoktu, Amber'e geçince yaşadığınız problemi yaşamaya başlamıştım. Programı açar açmaz atıyordu. İnternetten araştırdım soruşturdum, nedenini buldum. Pakistan'da uydu servisleri yasaklanmış, Amber güncellemesiyle birlikte Nokia bu yasağa uymaya başlayınca program doğal olarak çalışmamaya başlamış.

Şu an hatırlamıyorum ama bir şekilde kontrol edilebiliyor telefonunuzun hangi ülke için üretildiği, RM'li bir numara var, oradan bakılıyordu. Onu bir kontrol edin, eğer Pakistan ise siz de aynı sorundan muzdaripsiniz. Eğer sorununuz buysa çözmek için telefona bilgisayar vasıtasıyla rom yüklemeniz gerekiyor.

Hocam verdiğin bilgiler için çok tşk ederim..söylediklerinden yola çıkarak telefonumun ürün kodunun Pakistan'a ait olduğunu öğrendim. (Nokia Lumia 520 with Nokia Product Code 059S4H0 = Country Variant Pakistan) artık Pakistan ne alakaysa onu çözebilmiş değilim de..benim sormak istediğim şu; bu olay garanti kapsamı dahilinde sayılır mı? ve de bu rom yükleme olayı kolay mıdır kendim yapabilir miyim bilmiyorum.hatta windows phone da rom olayını bile yeni duyuyorum..

• bi de romla uğraşmadan direkt telefon sıfırlama yaptığımda bu sorundan kurtulmuş olur muyum acaba?
  • xiseyn kullanıcısına yanıt
    Hocam sıfırlama yaptığınızda telefon yine Pakistan malı olacağı için bir şey değişmeyecek. Ama 8.0'a dönerseniz haritaları kullanabilirsiniz sanırım. O zaman da yeni özellikler olmadan kullanacaksınız telefonu ki, hiç bir değeri kalmaz. Neden Pakistan olduğuna gelirsek, paralel ithalat yapan firmalar muhtemelen bu sıkıntısı yüzünden ucuza satılan Pakistan serisi telefonları ithal edip satıyor piyasada. Sizin gibi yüzlercesi daha bu sorunla karşı karşıya kalacak. Tek çıkış yolu rom atmak gibi gözüküyor, ben başkasını bulamadım. Hatta Nokia resmi destek sitesinde rom atmaktan bile bahsetmediler bana. Biraz daha ucuz diye bu yolu seçmeseydiniz keşke dediler, yapacak bir şey yok demeye getirdiler.

Rom atmak o kadar da zor bir şey değil, güzelce anlatan konular vardı. Bu tür işlerde deneyimi olmayan ben bile dikkatlice yapıp 1 gecede halletmiştim. Şu an telefonum İngiltere romuna sahip. İstediğinizi yükleyebiliyorsunuz. Ben güncellemeler Avrupa'ya biraz daha önce gelir umuduyla GB romu yüklemiştim. Başka bir nedeni yok.

Ama bu işlemi yapınca mantık olarak telefonunuz garantiden çıkıyordur. Çünkü Pakistan için üretilmiş bir telefonu başka bir ülke için üretilmiş gibi gösteriyoruz. Benim açıkçası garanti gibi bir sorunum yoktu, telefon zaten yurtdışıydı. Ama garantili olsa bile düşünmezdim çünkü harita özelliği gidince telefon neredeyse yarı yarıya değersiz hale geliyor benim için. İşin kötüsü diğer harita programları da telefonun haritaları üzerine yazıldığından onları da kullanamıyorsunuz. Sadece Yandex vardı kullanabildiğim, o da harita verisini netten aldığı için pek işime gelmemişti. Ama garantiyi bozmak istemiyorsanız Yandex harita programını indirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeynes -- 9 Ağustos 2014; 17:40:41 >

• Evet birkaç anlatım buldum ama yarıya gelince bi türlü yapamadım..Nokia Care Suit programında "Programming---Recovery" ekranında kalıyorum çünkü bende aktif değil..
  • quote:

Evet birkaç anlatım buldum ama yarıya gelince bi türlü yapamadım..Nokia Care Suit programında "Programming---Recovery" ekranında kalıyorum çünkü bende aktif değil..

Bir kaç anahtar nokta vardı, ben de deneme yanılma yöntemiyle bulmuştum. Sanırım ileride lazım olur diye de bir txt dosyası halinde toplamıştım gerekli linkleri filan. Txt dosyasına kayıtlı her şeyi aşağıya alıyorum hocam, inşallah yardımcı olur: (Özellikle en alttaki ingilizce site adım adım anlatıyor)

Gerekli programlar:

Nokia Care Suite

Nokia Data Package Manager

UserGroupConfiguration klasöründeki cfg dosyasını gerekli yerlere yapıştırın.

Nokia Care Suite ile flash yapmadan önce denetim masasından bölge ayarlarını yapın:

http://www.youtube.com/watch?v=OAlpLHD3yGI

http://www.youtube.com/watch?v=9Yhd1PYb10g#t=28

http://www.windowsphoneturkiye.info/nasil-yapilir/windows-phone-nokia-lumia-flashlama-ve-mevcut-surumu-tekrar-yukleme/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

• Kardeş yardımların için çok teşekkür ederim..ilk fırsatta verdiğin linkler sayesinde yeniden deneyecem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.