Şimdi Ara

Hepsijet araçlı kurye işi yapılır mı ? bilginiz var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (8 Mobil) - 2 Masaüstü8 Mobil
5 sn
43
Cevap
9
Favori
214.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Prosedür şöyle olduki kabul edildin adına şirket olması lazım vergi levhan herşey src belgen yıldızlı k1 belgesi (ki bu çok pahalı) araba olarak 2015 veya üstü beyaz renk kapalı kasa araç istiyorlar sen sadece kargonu dağıtıyorsun şirket senin giderine karışmıyor gelirde dağıttıgin kargoya göre iyilesir genel olarak böyle sorun varsa cevaplarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaseolus

Yaya olarak bile seçenek var. Gelal uygulaması ne şekilde taşıdığınızla ilgilenmiyor. Teslim edip etmediğinizle ilgileniyor.

yaya olarak nerde ilan var

• Seçenek olması götürecek kargo olması anlamına gelmiyor. İstanbul dışına pek seçenek görmedim ben. Burada okudum yükledim üye oldum ama yola gideceğimde ne zaman baktıysam bir imkan göremedim. Gelal dan pek ummam ama Armut gibi içi boş bir uygulama da olabilir. Yada belki yerel bazı yerlerde iyidir başka yerlere yayılamamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: medexx

Aracın varsa ve daha fazla araç çalıştırmak gibi bir hedefin varsa yapılır en az 60 70 kargo dagitim yaparsin kargo basina ucret alicaksin gunluk ortalama 350 400 tl gibi bir rakam kazanabilirsin arac yakiti yemek sigorta damga vergisi muhasebe konularini dustugunde gunumuz sartlarinda gunluk minimum 200 tl kazanc elde edersin kuryelik gorundugu kadar kolay bir meslek degildir fakat ucuza kimsenin calismiyacagida bir meslektir gunumuzde kuryelikten 4000 tl altina calisan cok nadir insana denk gelirsin iyi gunler kolay gelsin soyledigim rakamlar kuryelik ile ilgili genel rakamlardir bu tip firmalarda piyasayi baz alarak sana teklif vereceklerdir.

4 bin? 🤣🤣

asgari ücret neredeyse hepsi.

• OOYEAHH kullanıcısına yanıt

Ben de bu işe başvurmayı düşünüyorum. SRC-4 için eğitim aldım ay sonu sınava girecem. Kendi şirketimi kurup kendi aracımla dağıtım yaparsam

1. Kargo başı ne kadar kazanırım?
    2. Bağkur, vergiler, muhasebe ve diğer giderler ortalama aylık nedir?
  • medexx M kullanıcısına yanıt

Ben de bu işi yapmayı düşünüyorum. Yazdıklarınızdan şöyle anladım.

1.Aracın var şirketin yok ve taşeron ile çalışırsan 4 tl-3,5 tl + KDV gibi bir fiyat var.

2.Şirketin var ve direk merkez ile çalışırsan 5 tl + KDV fiyat var.

Birinci durumda bağkur, mazot, araç bakım masrafları, K belgesi bize ait galiba.

İkinci durumda bunlara ilave şirket masrafları (açılış, vergi, muhasebe vb.)

Vergi?

muhasebe giderleri?

stopaj?

bağkur?

hesap derin iyi düşünmek lazım. bu işi yapan ve bu konularda bilgisi olan varsa bilgilenmek isterim.

• aturksoy A kullanıcısına yanıt

Uni bitince askere giden kadar yaparim diye bu ise başvurmuştum hepsiexpress.

Trump towerda toplantıya gittik. Paket basi 2.5 lira mi ne veriyolardi simdi olsun 3.5 .

Senden ırgat gibi çalışmanı bekliyorlar. Akli olan adam bu ise girmez neden mi?

Arac senden , yakitta senden :)) yakıtın senden oldugu bir ortamda kazanamazsın.

Şahıs şirketi kur, araci al , yakitini al, src, psikoteknik al, günde 200 km yapsan, 1.5 ayda bir arabayı bakıma sok, kaza yaptın ode , sigortasini öde, araban çekildi öde, lastik eskidi lastiğini al, paketler bitmeden isten ayrılmak yok.

Günde 40 paket kotası burada da vardi . Yani 40 paket götürsen şimdiki parayla 160 tl falan alcan

Hadi 5 tl kazan paket basi 50 pakette 250 tl günlük _ ayda 4 günde tatil yapsan toplam 6500 kazanırsın.

50 pakette paket basi 7 km yapsan günlük 350km eder. 350 km 26 günde 9.000 km yapar. 10 bin de hop ne oldu arabanın bakımı geldi

Kac para kazandık 6500- 350 bakim desen kaldı 6150

9000 km ist şehir içi km de 0.35 krs yaksan 3150 tl yakit

Ne kaldı 3 bin :)) sigorta senelik 1000 tl olsa ayda 90 falan sigorta kaldı 2.910 , lastik , kaza , cekilme veya otopark parasını falan eklemiyoeum bile.

Simdi bu kansızlar günlük teslimatta 12 tl alıyordu en son . Bana o gün dedilerki sana 2.5 tl vercez. Hassittir len dedim çıktım.

Senin amacın müşteriye mutlu mesut hızlı teslimat ise 12 tl aldığın ücretin 10 lirasını verirsin kuryeye o zaman olur bu is. Bunlar urunden kazanıyor bir de kuryedende kazanmaya çalışıyor.

Ö yüzden girilecek is değil boşuna ugrasmayin başka yollara girin onlar gudulcek koyun arıyor.

• aturksoy A kullanıcısına yanıt

30 yaş altı 1 yıl muaf olabiliyor vergiden ama misal bu ay kara cuma gibi kampanyalar olduğu için gelir iyi olur ama bazende günlük 40 30 paket olduğu oluyor yani kampanyaya falan bağlı trendyol bu konuda daha iyi satışı falan net rakam veremem değişir her ay.

• boyle islerin geliride cok gideride çok . mesela sprinter servisler 10 15 bin arasi kazanirlar yakit sigorta bakim vergi 5 yilda bir yenilemesi kredisi derken 3 3.5 anca kalir

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

yaya olarak nerde ilan var

Alıntıları Göster

Önemli olan ilan olması. Kargomu yaya götür diye bir ilan yok. İlan bulunca ve mesafe uygunsa yaya bile götürebilirsiniz denmek isteniyor. İstanbul kalabalık bir şehir ya. Mesela Yeni Üsküdarda Toptaşıdan aldığınız kargoyu Selamsıza yaya götürmüş olsanız kimse size bu kargoyu nasıl götürdün diye sormaz. Gelal uygulaması.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaseolus -- 7 Kasım 2020; 0:47:17 >
  • en son ne zaman dönüş yapılan oldu bilgisi lan varmı?

• amazonun kolay gelsin kurye şirketi nasıl acaba o da mı süründüren cinsten

• TAKİP

• quote:

Orijinalden alıntı: mecix

TAKİP

Hepsijet Kargo iletişim kurun arkadaşlar mutlaka bir yanıt bulursunuz çalışırsanız iyi de parası olduğunu söylüyorlar birkaç kişiden öyle duydum 0850 558 0 333

• medexx M kullanıcısına yanıt

Merhaba hepsiburada dağıtımı yapıyormusunuz yada bilgileri nereden biliyorsunuz? Ben Uşak merkezde oturuyorum ve buraya yeni Hepsi Burada şube açıldı. Başındaki Adamın dediğine göre açılan dağıtım yeri HepsiBurada merkeze ait ve dağıtım kuryeler direkt olarak Hepsiburada ile sözleşme yapacaklar ve 3,25TL Paket başı veriyorlar. Forumda 3,50 ve 5 TL den bahs edenler var. Nasıl oluyor bilginiz varmı? Yada başındaki Müdür beni kandırıyor oda arada benim üzerimdenmi kazanıyor. Ayrıca hesap yaptım Hergün 120 Paket ve 26Gün olmak üzere 3,25TLden 10.150TL Giro yapıyor masraf ve Gelir Vergisini çıktıktan sonra 5500 ila 6000TL Para kalıyor.

• 2020 Yaz aylarında HepsiBurada Uşak için kargo dağıtım işini almak için Telefondan ve İnternet sayfalarından başvuruda bulundum. Ses yok unuttum gittim taaaki 2021 Mart başında telefon gelene kadar. Uşak Merkeze Dükkan/Şube açmışlar bile gittim ben başvuruda bulundum niye geri dönüş olmadı dedim bana Şube sorumlusu dediği burası HepsiBurada bağlı sahısa bağlı değil dedi ve sadece Araç ile birlikte Kurye aranıyor dedi. Paket başı 3,25TL ve geri iadelerde 4,50TL alırsınız dedi. Araç bana ait, yakıt, vergi levhası birde e fatura mükellefiyeti, herşey bana ait. Benim Muhasebeci arkadaşla hesap yaptık. 120Paket x26Gün x 3,25Tl den = 10.150TL Giro yapıyor. Masraflar ve Gelir Vergisini hesapladığımızda aylık net gelirin 5500TL - 6000TL arası oluyor.

120Paketx26GÜNX3,25= 10.140 Aylık Gelir

1400 Aylık Gider

1055 Aylık Bağkur

10140Gelir - 1400Gider = 8740TL x 3 =26.220TL bunun %15 dönem Vergisi 3930TL

8740x12Ay = 104.880 Yıllık

12.660 Bağkur Yıllık

Kalan 92.220 Şimdi heyecanlanıyor

24.000x%15=3600TL

29.000x%20=5800TL

39220x%27=10.589

toplam 19.989TL bunun zaten 15.732tl sini ödedik kalan 4257TL daha ödenecek Gelir Vergisi. Toplam Gelir Vergisi 19.989/12= 1665TL

Yani 10140Gelir

- 1400 Gider

- 1055 Bağkur

- 1665 GelirVer

Kalan 6019.22TL Kalan 6019TL Net Kazancınız daha Muhasebe ücreti ve araç

yıprama yok.

• araba alabilecek kadar paranız varsa bu işe girmek mantıksız. o hesaplanan 6000 tl den size asgari ücret bile kalmaz. gidin triko şirketleri makinecilere aç, 8 saat çalışana 3000 tl para veriyorlar giderin yok. öğretiyorlar, kendini geliştirirsen model makineci olup 4 bin maaş alırsın. eğer kapasiten varsa desenciliğe çıkar 7 bin maaş alırsın. acayip saçma bir sistem kurmuşlar, yakıt araç masrafı yemek parası, hiç mi kaza yapmayacaksın.

• Hepsijet de dağıtıcı olunduğunda günlük 70-80 paketiniz olursa bir şeyler kazanırsınız. Şu anki ücret 3,25 TL/paket. Yakında zam gelecek. 3,5 olur mesela. 4 olmaz. 3,75 olursa sürpriz olur. Zor yorucu bir iş. Bağkur veya sigorta ödenirse kazanç iyice düşüyor. Emekli işi. Masrafın yoksa tüm masrafın yakıt ve yemekse paket 80 ve üzeri gelebiliyorsa aylık 4 bin cebe kalıyor. Fakat düzenli kullanılan aracın masrafı bitmez. Yani cebe kalan 4 binin bir kısmı araca gider. Trendyolda 4 TL/paket. Ancak günlük 80 paket üzeri sürekli olduğu halde onlar da kazançlarından çok memnun değiller. Aynı kişiye aynı siparişten bir den fazla paket varsa ilki tam ücret diğerleri 25 kuruş. Toplama yapılırsa ilk paket 5 TL diğerleri 25 kuruş. 10 kargo aldınız satıcının birinden1x5TL+(9x25kuruş =2,25TL )=7,25 TL . Bazen küçücük bir paketin içinde 13 bin liralık telefon olabilir. Paket dışından hiç belli etmez kendini. Risk tamamen taşımacıda. Haftalık 500-600 paket , 700-900 km , 350 TL yakıt , 180 TL Yemek (2 kişi kalite yemek) 2000 TL fatura kesilir. KDV yi yemeği ve yakıtı düşünce 1170 TL kalır. Sigorta bağkur ödenecekse geriye 750-800 kalır. Araca amortisman ayrılacaksa 500-600 kalır. 4 hafta yani aylık 2000 - 2400 para kalır. Harcanan o kadar emeğe alınan o kadar riske az para. Aç iken yapılır. İş iştir. Ama biracık toksan hızlıca kaçarsın. Sigorta ödenmiyorsa araç yeni ve sağlamsa bölge sitelerin olduğu dikeyde yerleşim bir yerse Aylık kazanç masraflar çıktıktan sonra net 4000 TL ye tırmanır. Yani bu iş kişinin şartlarına ve şansına göre değişir. Birine uyarken diğerine uymaz. Deneyip görülmeli.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaseolus -- 21 Nisan 2021; 23:53:10 >

• Hepsijet de Ankara İstanbul haricindeki yerlerde cebinize aylık 3-4 bin liradan daha fazla bir şey kalmaz. Net kazanç ancak bu olabilir. Yorucu, çok tatminkar kazançlı değil ve tüm riskin dağıtıcıya yüklendiği bir yaklaşımı var hepsijetin. Belli aralıklarla bir şeylet vaad edip hiç bir zaman yapmazlar. Trafik cezası ve araç bakımları doğru hesaplanamayan bu yüzden net kazancınızın içinde olan ve üstelik ne yapsanız kurtulamayacağınız giderlerden.

• Kapitalizm ,hemide hard

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.