Şimdi Ara

Hem Okuyup Hem Askere Gitmek İstiyorum Seçeneği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
22.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Hem öğrenimime devam edip hem bedelli askerlik yapmak istiyorum kısmını anlamadım. 2023 Ağustos için tercih yaptım ama önümüzdeki ay yüksek lisans kazanma durumum var. Yüksek lisans kazanırsam bedelli askerliği yüksek lisansın tatil olduğu anda yapacağım. Askerlik şubesini arayıp bunu sordum 1.yi işaretle bedelli yapacaksın sonuçta dedi. 2. şıkkın ne olduğu hakkında fikri olan var mı?

 • Olay da burada işte, Ağustos tercih ettiniz ama ya tercih ettiğiniz ay çıkmazsa. Böyle bir ihtimal de var. Farzedelim ki Nisan ayı çıktı ama eğitiminiz var olay nasıl oluyor onu soruyorum aslında.

 • Arkadaşlar merhabalar,

  Ben de şuan Kasım celp dönemi için yoklama başvurumu yapacaktım. Haziran da üniversiteden mezun oldum yoklama başvurumu yaparken de mezuniyet bilgilerim gözüküyor. Fakat erteleme iptali yerinde hem okuyup hem askere gitmek istiyorum şıkkı ve bedelli yapmak istiyorum seçenekleri var. Hangisini seçmem lazım? Herkesde böyle mi? Yoksa bende mi bir sorun var? Bilen birileri aydınlatırsa sevinirim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Aynı sorun bende de var.Bugün mezun oldum.Tecilimi bozdurmak istediğimde hem okuyup hem askere gitmek istiyorum çıkıyor.Şubeyi aradığımda siz hem okuyup hem askere gitmek istiyorum seçeneğini işaretleyin,biz zaten burdan bakıp düzeltiriz dediler.Açıkçası güvenemedim çünkü askerliğmi yedek astsubay olarak yapmak istiyorum.

 • Arkadaşlar asal yoklamamı yaptım mezuniyetim aşama kısmında gözüküyordu fakat en son bütün aşamaları tamamlayıp nihai halini gösterdiği pdf'te mezuniyet ile ilişikli meslek kısmı karşısı boş gözüküyor böyle olması normali mi yoksa mezuniyetin yansımasında mı bir problem var ?

  Hem Okuyup Hem Askere Gitmek İstiyorum Seçeneği
 • Arkadaşlar ben sorunu çözdüm. Fakat buraya yazmak sonradan aklıma geldi. Eğer çözemeyen arkadaşlar var ise şöyle yapabilirler ben böyle yaptım,

  askerlik şubesine gittim durumu anlattım. Onlar mezuniyetin sistemlerine düşmediğini söylediler. (mezuniyeti askeriyeye bildirmek lazım). Sistem üzerinden beni mezun gösterdiğini çözüleceğini söyledi. Kontrol ettiğimde olmuştu.

 • Benim üniversitem var fakat kayıt yenilemedim pasif durumda.

  Kilodan dolayı erteleme alacağım %99, hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorumu seçmem problem olur mu ?

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.