Şimdi Ara

Helsinki-FİNLANDİYA, Sankt Petersburg - RUSYA, Stockholm -İSVEÇ ve Talinn - ESTONYA [Yeni Resimler] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
20
Favori
8.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi bölümden mezun olup oraya nasıl gittiğinizi öğrenebilir miyim?
  • keske agustosa kadar kalaydin hazir gitmisken meshur rally of finland 'i da izlerdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.l.p.r

Meyve sebze pahalıymış doğru mu ?

Bugün markete gitmiştim, fişten bakıp yazıyorum

Muz kg 1.85 euro
    Domates kg 2.35 euro
    Üzüm kg 4.50 euro
    Elma kg 1.99 euro
    Kıvırcık adet 0.99 euro
    Sivri biber 21 euro
    Kırmızı biber 5 euro
  • Kızları güzel mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turancılar var mı orada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Ne konuda araştırma yapıyorsunuz ? Nasıl davet edildiniz her hangi bir başvuru yaptınız mı ? Ayrıca ülkede jeolojiye verilen önem nedir.

Ben botulinum neurotoxin (botox) üzerine çalışıyorum. Jeoloji hakkında henüz bilgim yok malesef.

ÇAğırılma olayı nasıl oldu? Kaç yaşındasınız? Akademik bir kariyeriniz var mıydı ?

Ben araştırdım, kendilerine mesaj gönderdim ve bunun üzerine kabul ettiler. Kariyer için uğraşmadım, odtü biyoloji mezunuyum,
    mikrobiyoloji üzerine 8 yıllık bir tecrübem var. Ankara da devlet hastanesinde çalışıyorum ve bakanlık bursu ile geldim.

• quote:

quote:

Muz kg 1.85 euro
    Domates kg 2.35 euro
    Üzüm kg 4.50 euro
    Elma kg 1.99 euro
    Kıvırcık adet 0.99 euro
    Sivri biber 21 euro
    Kırmızı biber 5 euro

Kaç kilo bu sivri biber?

• Yaşam kalitesi bakımından ülkemizle kıyaslayabilir misin ?

Bir de boy ortalamaları bize göre nasıl sence ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E 

Hangi bölümden mezun olup oraya nasıl gittiğinizi öğrenebilir miyim?

Yukarıda yazdım, tekrarlamak istemedim
  • Finlandiya 5.250 milyon nufusa sahip yıllık dış ticareti türkiyeye 410 milyon ve ihracat ürünleri genel olarak Kağıt ,kağıt hamuru ve haberleşmeye yarayan cihazlardır.Kağıt ülkede çok fazla orman ve orman işleri olmasından dolayı fazlasıyla üretilir.Haberleşme cihazları Nokianın türkiyeye gönderdiği cep telefonlari büyük ölçüde yer kaplamaktadır.Nokia ve üst segmenti Vertu finlandiya malıdır.Kişi başına gelir 46bin dolar civarındadır.
  • findlandiya gibi bir yerde arastirma yapacagina turkiyede yapsaydin daha faydali olmazmiydi, benim bildigim kaliteli arastirma amerika, ingilitere japonya gibi ulkelerde olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Yaşam kalitesi bakımından ülkemizle kıyaslayabilir misin ?

Bir de boy ortalamaları bize göre nasıl sence ?

Sağlık hizmetleri çok pahalı. Yaşam kalitesi ortalama işte yukarıda yazdığım gibi. Yani devlette çalışan birisi 15 bin alıp, asgari ücretli 750 lira almıyor.
    Yani en zengin ile fakir arasında çok büyük fark yok. Devlet alt tabakanın maaşını ortalamaya yakın tutmaya çalışıyor.

Çok iyi ulaşım sistemi var, metrosu Ankara ankarayın aynısı diyebilirim ama bunu otobüsle ve tramvayla çok iyi desteklemişler. Her 7 dakikada bir duraktan otobüs geçiyor diyebilirim.Otobüslerde akbil tarzı kartları var. Bir kişi 1.80 euro, öğrenci %60 indirimli oluyor. Aylık biletler alırsanız hem daha ucuz hemde istediğiniz kadar biniş hakkınız oluyor.

Benim boyum 1.83 ve benden uzun çok insan görmedim. Ortalamaları benden uzun değil yani. Öyle çok uzun birilerini görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 17 Ocak 2013; 0:35:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CemalBahar

Finlandiya 5.250 milyon nufusa sahip yıllık dış ticareti türkiyeye 410 milyon ve ihracat ürünleri genel olarak Kağıt ,kağıt hamuru ve haberleşmeye yarayan cihazlardır.Kağıt ülkede çok fazla orman ve orman işleri olmasından dolayı fazlasıyla üretilir.Haberleşme cihazları Nokianın türkiyeye gönderdiği cep telefonlari büyük ölçüde yer kaplamaktadır.Nokia ve üst segmenti Vertu finlandiya malıdır.Kişi başına gelir 46bin dolar civarındadır.

nokio bitti artik, bas edemedi apple we samsung la. Erricsonda batti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enterighi

quote:

quote:

Muz kg 1.85 euro
    Domates kg 2.35 euro
    Üzüm kg 4.50 euro
    Elma kg 1.99 euro
    Kıvırcık adet 0.99 euro
    Sivri biber 21 euro
    Kırmızı biber 5 euro

Kaç kilo bu sivri biber?

Bende görünce çok şaşırmıştım, 1kg 20-21 euro
    O da böyle tek tek satılıyor, bizim marketlerdeki gibi düşünme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 17 Ocak 2013; 0:37:33 >

• Neden Finlandiya ? Mikrobiyoloji alanında üzerine eğildikleri bir konu mu var şu an ? Ben de bir anadolu üniversitesinde son sınıf biyoloji öğrencisiyim.aynı üniversitede yüksek lisans düşünüyorum.önerilerini dinleyebilirim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8aan

keske agustosa kadar kalaydin hazir gitmisken meshur rally of finland 'i da izlerdin

Kalabilirim aslında, para durumuna bağlı
  • Siyah saclilara kizlar teklif ediyormus dogru mu

• quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

findlandiya gibi bir yerde arastirma yapacagina turkiyede yapsaydin daha faydali olmazmiydi, benim bildigim kaliteli arastirma amerika, ingilitere japonya gibi ulkelerde olur.

Hocam buraya eğitim için geldim, 6 ay sonra geri döneceğim ve buradaki öğrendiğim method ve teknikler ile ülkemizde çalışmaya devam edeceğim.
  • Yolladım hocam pm'i
  • Beşiktaş ı hatırlıyorlar mı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.