Şimdi Ara

HDR ÇEKTİM BAKAR MISINIZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HDR denemesi yapmaya başladım ilk denemem bu fotoğraf eksik neler var söyler misiniz?
    Yorumlarınızı& tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi seyirler:))
     HDR ÇEKTİM BAKAR MISINIZ?

Birde Eos 650d kullanıyorum 3 kareden fazla çekip birleştirmeyi nasıl yapacağımı bulamadım.
    Photomatix kullanıyorum filigranı kaldırmayı bilmiyorum sanırım trial sürüm olduğundan.

• Hdr 'deki amaç (yüksek dinamik aralık) sensörün çözemediği yüksek ışık zıtlığını (sert ışık altında aydınlık ve gölge bölgeler gibi) birbirine olabildiğince yaklastirmaktir. Fotoğrafına bakınca koyu bölgeler yine karanlık kalmış, ayrıca uygulamayı fazla abarttığından dolayı çatı ile gökyüzü birleşiminde hare oluşmuş. Hdr bazı fotoğraflarda gereklidir, ama çoğu fotografta da gereksizdir, burada önemli olan nokta fotografta hdr uygulamasının olduğunu farkettirmemektir. Photomatix iyi bir hdr programıdır ancak öncelikle gözü de eğitmek gerekir. Kolay gelsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraf karşıdan bakınca doğal gözükmeli.

ingilizce biliyorsan

youtube da

gavin hoey- hdr
    sergei ramelli- hdr
    karl taylor - hdr diye arat onların yaptığının aynını yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Hdr 'deki amaç (yüksek dinamik aralık) sensörün çözemediği yüksek ışık zıtlığını (sert ışık altında aydınlık ve gölge bölgeler gibi) birbirine olabildiğince yaklastirmaktir. Fotoğrafına bakınca koyu bölgeler yine karanlık kalmış, ayrıca uygulamayı fazla abarttığından dolayı çatı ile gökyüzü birleşiminde hare oluşmuş. Hdr bazı fotoğraflarda gereklidir, ama çoğu fotografta da gereksizdir, burada önemli olan nokta fotografta hdr uygulamasının olduğunu farkettirmemektir. Photomatix iyi bir hdr programıdır ancak öncelikle gözü de eğitmek gerekir. Kolay gelsin...

eyvallah hocam teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Açıkçası Sırf HDR merakı oldu bugün denedim. Denemek için çekmiştim. Birde HDR deyince hep böyle fotoğraflar canlanıyordu gözümde ondan olmuş olabilir bugün merak ettim bugün bu oldu umarım kendimizi geliştiririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

fotoğraf karşıdan bakınca doğal gözükmeli.

ingilizce biliyorsan

youtube da

gavin hoey- hdr
    sergei ramelli- hdr
    karl taylor - hdr diye arat onların yaptığının aynını yap.

çok ingilizcem yok ama bakıp anlamaya çalışacağım. teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.