Şimdi Ara

HDMI ve Optik Bağlantı kullanarak; WD TV, TV, Ses Sistemi, Uydu Receiveri bağlamak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
11.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • WD TV DTS okumuyor sizce en uygun ses sistemi nedir?
    Ses sistemi olsada coaxial bağlamak zorunda mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysalu

WD TV DTS okumuyor sizce en uygun ses sistemi nedir?
    Ses sistemi olsada coaxial bağlamak zorunda mıyız?

WD TV Dts okumuyor demek yerine çözmüyor demek daha doğru bir tabir olur. En uygun ses sistemi de sizin kulağınıza en uygun sesi veren sistemdir. Elektronik marketlerde birçok sistem bulunuyor. DTS çözebilen, digital girişi bulunan tüm sistemler WD ile uyumlu. HDMI girişi olan bir ses sistemi ile de WD'den gelen DTSi çözebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Ben de her seferinde yerimden kalkmamak için sonunda sorunu uzaktan kumandalı bir optik switch kullanarak çözdüm. Yerinden kalkmamanın bedeli biraz tuzlu oldu ama.

Sayın Ocaklılar,
    Kullandığınız uzaktan kumandalı optik switch ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: decathlete
    Sayın Ocaklılar,
    Kullandığınız uzaktan kumandalı optik switch ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

http://amzn.to/rbZyJB

Amazon.com, Türkiye'ye elektronik ürün göndermiyor, bu nedenle ben oradan bir aracı ile getirtmek zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 23 Eylül 2011; 14:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

http://tr.im/BJeH

Amazon.com, Türkiye'ye elektronik ürün göndermiyor, bu nedenle ben oradan bir aracı ile getirtmek zorunda kaldım.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.
  • Merhabalar
    Ben de WD TV sahibiyim. Yeni aldığım Denon AVR 1910 ile HDMı yoluyla bağladım WD'yi. Şimdi okuduklarımdan tereddüte düştüm, HDMI bağlantı yeter mi bana yoksa WD'nin optik çıkışından da AVR'nin optik girişine bağlantı mı yapmalıyım?
    Tecrübeli arkadaşların değerli yardımlarını rica ediyorum, saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Merhabalar
    Ben de WD TV sahibiyim. Yeni aldığım Denon AVR 1910 ile HDMı yoluyla bağladım WD'yi. Şimdi okuduklarımdan tereddüte düştüm, HDMI bağlantı yeter mi bana yoksa WD'nin optik çıkışından da AVR'nin optik girişine bağlantı mı yapmalıyım?
    Tecrübeli arkadaşların değerli yardımlarını rica ediyorum, saygılarımla..

WD TV'nin ses çıkışını Digital yapın, AVR'nizden DD ve DTS sesleri alabiliyorsanız başka bir bağlanyıya gerek yok demektir.
  • Sn. ocaklilar
    Aslında dün denediğim DTS sesli bir mkv'de WD'nin option tuşu ile 2.ses olarak sakladığım digital sesi seçtim. AVR'den ses alabildim böylece. Sizin kast ettiğiniz de WD'nin option tuşu ile seçmek midir, yoksa başka bir menüde digital ses seçeneği vardır? Veya AVR olmadan duyamadığım digital sesi şimdi duyuyorsam sorun otomatikman kalkmış mıdır?
    Teşekkürler ilginiz için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Sn. ocaklilar
    Aslında dün denediğim DTS sesli bir mkv'de WD'nin option tuşu ile 2.ses olarak sakladığım digital sesi seçtim. AVR'den ses alabildim böylece. Sizin kast ettiğiniz de WD'nin option tuşu ile seçmek midir, yoksa başka bir menüde digital ses seçeneği vardır? Veya AVR olmadan duyamadığım digital sesi şimdi duyuyorsam sorun otomatikman kalkmış mıdır?
    Teşekkürler ilginiz için..

WD TV'nin ses ayarları bölümündeki ses çıkışı Digital olartak seçilmeli (Stereo değil). Sizinki muhtemelen Digital olarak seçilmiştir, ama yine de bir kontrol edin.

.mkv'den seçtiğiniz kanalın içeriği DD veya DTS ise ve siz bu sesi AVR'den dinlerken DD/DTS ses alabiliyorsanız sorun yok demektir. AVR'nin üzerinde Dolby Digital veya DTS ses verdiğine dair yanan ışıklı göstergeler varsa oradan da kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 30 Ekim 2009; 12:13:02 >

• WD HD TV kendi içerisinde ses codec yok ise zaten avr bu işi çözeceğinden ekranında verdiği sesi gösterir.Eğer çözüyor ise o zaman ses ayarlarından(WD nin)bitstream ile avr ye çözdürülerek aynı sonuca gidilebilir.Ama HDMi HD sesleri dahi aktarabilen bir baglantı türü.Bu yüzden ilave baglantı lüzumsuz olur.He ama sesi optikden avr ye baglarsın görüntüyü pio ya işletirsin o zman hdmi avr den direk yv ye alıp,sesi optik ile avryi wd hd tv ye aktarırsın.
  • wd tv live dan,mp3 lerinizi ses sisteminden nasıl dinliyorsunuz merak ediyorum? bende wd tivi 5+1 ses sistemine jazz marka decoder ile bağlı..ve normal divx il mp3 parçalarını 5+1 den alamıyor,sadece tv den alıyorum..bunun bi çözümü var mıdır?
  • Bugün test ettim.

HDMI ile; WD Live'dan çıkış alıp, Pio 921 amfiye bağlayarak bütün ses formatlarını ilettiğini gördüm.
    Optik çıkış kullanmama gerek kalmadı. HDMI kablo bu transferi gerçekleştiriyor. Sadece Görüntü ve Ses ayarları menusunden HDMI ile sesin iletişlmesini seçip, formatları seçmek gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.