Şimdi Ara

HDMI Kablo Önerisi (HDR ve 4K) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
42.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 5 metre 4k 60hz hdr10 hdr10+ ve dolby Vison ve Dolby atmos aktarabilen bir kablo arıyorum. Paugge markasını önermişsiniz ama ürünün 5 metre versiyonu bulamadım. Birde şöyle kullanacağım pc den avr 5 metre gelecek avr den 2 metre olarak tv gidecek. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Kafanız rahat olsun ve ne aldiginizi bilmek istiyorsanız hdmi premium sertifikalı kablo alın. Paugge yi şiddetle öneririm. Monoprice da kullandım. Bilhassa slim serisi hem premium sertifikalı hem ince ve çok estetik, kablo kanalında çok işimi gördü. Amazon.com da 3 lü paket alıp uyguna getirirsiniz.

Paugge yi Türkiye de satan firma, Apple usa gibi hizmet veriyor. Söyle örnek vereyim. 1 adet 5mt + 1 adet 2mt hdmi kablo almıştım, dedim bunların ucuna birleştirici lazım, dediler hediye edelim. Ben dedim 4k 60hz hdr hedefliyorum, biz denedik problem yok dediler. Neyse sonra denedim, 4k 60hz aldı, 60hz ve hdr birlikte olmadı. Bildirdim. Hemen iade edin dedi firma, yok dedim başka çözüm bulacağım, fiber hdmi kabloda indirim yapalım onu alin, bunlari iade edin dediler, yok dedim ben farklı yerde kullanırım bunları, oraya direk 7mt lik bir kablo alırım. Neyse vakit geçti, bir hdmi kablo daha ihtiyacım oldu, mesaj attım dedim böyle bir durum vardı daha evel, indirim hakkımı bu kabloda kullanayim, bana indirim yapar mısınız diye sordum.. adamlar aynı gün ücretsiz olarak 90 tl lik kabloyu gönderdiler. Böyle bir firma yani alışveriş yapacağınız yer.

merhaba, merhaba, ben phılıps 43pus7805 modeli aldım, tv ye daha önce kullandığım zero 4k uydu alıcısını bağladım bir çok uydu yayını var ve 4k kanallarda var fakat bazı kanallarda görüntü kötü , şöyle ki bazı kanallarda görüntüde kırılma var yada pikseller mi desem kare kare ve görüntü bazı kanallarda kırılmalı ve yavaş, tv ve uydu alıcısında bir çok ayarı denedim kurcaladım ama düzelmedi, tv nin kendi uydu alıcısında da durum aynı , kullandığım hdm kablo sıradan , özellikle görüntü hızı için yeni bir hdm kablo almayı düşünüyorum, PHILIPS SWL6122C bu ürün için ne diyorsunuz sizce iyi mi ? Philips Premium SWL6122C/93 HDMI Altın Uçlu 4K Ultra HD Fiyatı (hepsiburada.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Evet

merhaba, aşağıdaki 3 seçenekde inca fiyatı en yüksek olan ama onda veri akatrım hızı bilgisini bulamadım phlips olanda aktarım hızı 18 gbps paugge de 48 gbps bu rakamlar ne kadar gerçek bilmiyorum ama benim için önemli , zero 4k uydu alıcısı kullanıyorum 43pus7805 model yeni phlıps tv aldım bunda kullanmak için alıcam hdm kablo ,

Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, 4K@60Hz, eARC, D-HDR, HDCP2.2, Dolby Vision, Dolby Atmos, 2 Metre (7NA8KPRO): Amazon.com.tr

INCA ITCH-20 TYPE-C TO HDMI 4K 2 METRE KABLO: Amazon.com.tr

Philips Premium SWL6122C/93 HDMI Altın Uçlu 4K Ultra HD Fiyatı (hepsiburada.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

2 tane 5 mlik paugge aldım. hiçbir sorun yok....

hocam merhaba, zero 4k uydu alıcı kullanıyorum uydudan izlediğim bir çok hd kanal ve yaklaşık 15 adet 4k kanal var, yeni tv aldım phılıps 43pus 7805 modeli kullandığım kablo eski 10 tl lik kablo, ve görüntü az da olsa yavaş bazı kanallarda görüntülerde, maçlarda hızlı kamera hareketinde de hafif yavaşlık ve sanki gölgelenme var gibi, iyi denebilecek hdm kablo almak istiyorum, aşağıdaki 2 seçenek arasında kaldım, inca model 2 metre olan fiyatı yaklaşık 200 tl , paugge 1 metre olanı yaklaşık 114 tl civarı bana 1 metre de yeterli ve kablo ne kadar kısa olursa sanırım o kadar iyi olur, sizce bu ikisi arasında fark var mı ? paugge de hdmi 2.1 yazıyor doğru mu ? genelde hep 2.0 versiyonlu kablolar paugge bu açıdan 1 kademe daha mı iyi avantajlı ?

Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, Fiyatı (hepsiburada.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Kafanız rahat olsun ve ne aldiginizi bilmek istiyorsanız hdmi premium sertifikalı kablo alın. Paugge yi şiddetle öneririm. Monoprice da kullandım. Bilhassa slim serisi hem premium sertifikalı hem ince ve çok estetik, kablo kanalında çok işimi gördü. Amazon.com da 3 lü paket alıp uyguna getirirsiniz.

Paugge yi Türkiye de satan firma, Apple usa gibi hizmet veriyor. Söyle örnek vereyim. 1 adet 5mt + 1 adet 2mt hdmi kablo almıştım, dedim bunların ucuna birleştirici lazım, dediler hediye edelim. Ben dedim 4k 60hz hdr hedefliyorum, biz denedik problem yok dediler. Neyse sonra denedim, 4k 60hz aldı, 60hz ve hdr birlikte olmadı. Bildirdim. Hemen iade edin dedi firma, yok dedim başka çözüm bulacağım, fiber hdmi kabloda indirim yapalım onu alin, bunlari iade edin dediler, yok dedim ben farklı yerde kullanırım bunları, oraya direk 7mt lik bir kablo alırım. Neyse vakit geçti, bir hdmi kablo daha ihtiyacım oldu, mesaj attım dedim böyle bir durum vardı daha evel, indirim hakkımı bu kabloda kullanayim, bana indirim yapar mısınız diye sordum.. adamlar aynı gün ücretsiz olarak 90 tl lik kabloyu gönderdiler. Böyle bir firma yani alışveriş yapacağınız yer.

hocam merhaba, zero 4k uydu alıcı kullanıyorum uydudan izlediğim bir çok hd kanal ve yaklaşık 15 adet 4k kanal var, yeni tv aldım phılıps 43pus 7805 modeli kullandığım kablo eski 10 tl lik kablo, ve görüntü az da olsa yavaş bazı kanallarda görüntülerde, maçlarda hızlı kamera hareketinde de hafif yavaşlık ve sanki gölgelenme var gibi, iyi denebilecek hdm kablo almak istiyorum, aşağıdaki 2 seçenek arasında kaldım, inca model 2 metre olan fiyatı yaklaşık 200 tl , paugge 1 metre olanı yaklaşık 114 tl civarı bana 1 metre de yeterli ve kablo ne kadar kısa olursa sanırım o kadar iyi olur, sizce bu ikisi arasında fark var mı ? paugge de hdmi 2.1 yazıyor doğru mu ? genelde hep 2.0 versiyonlu kablolar paugge bu açıdan 1 kademe daha mı iyi avantajlı ?

Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, Fiyatı (hepsiburada.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek59

Alıntıları Göster

Yaşadığınız sorunu kablo çözmeyebilir, çözedebilir, bundan bağımsız olarak kablo için konuşayım direk paugge alın. Hdmi 2.1 geleceğe uyumluluk için iyi, sizin için bir farklılığı olmaz. Hdmi 2.1 kablolar eski nesil sistemlerde de kullanılabilir. Daha ucuzsa hdmi 2.0 da alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 23 Nisan 2021; 12:39:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Tv box aldım. H96 Max X3 modelini cihaz üzerinde 8K yazıyor. Cihaz üzerinden gelen kabloyu denedim. 4K da görüntüler bozuluyordu.

Aliexpressten Ugreen 4K kablo aldım. Yine hemen hemen aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Acaba sorun Tv boxta mi yoksa televizyonda mi?? Bu cihazları alanlar benim gibi sorun yaşadı mi?

Televizyon=Philips 43PUS6503/02 (Hayatımdan almaktan pişman olduğum en kötü elektronik cihaz.)
    Box Tv= H96 Max X3 4/32 (üzerinde 8K yazıyor)

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Dostum bu Paugge'yi Türkiye'ye getiren firmanın adı ne? Telefon numarası varsa paylaşabilir misin yada özelden de olur. Forumda yeniyim özel mesaj bir türlü atamadım, buraya yazıyorum kusuruma bakmayın 🙏

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevgi hortumu

Dostum bu Paugge'yi Türkiye'ye getiren firmanın adı ne? Telefon numarası varsa paylaşabilir misin yada özelden de olur. Forumda yeniyim özel mesaj bir türlü atamadım, buraya yazıyorum kusuruma bakmayın 🙏

Entepe Teknoloji

• 👍 sağolasın teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gerek UHS sertifikası gerek QR KODLU taramı onayı ve

Dolby Vision + G SYNC + 120HZ i sorunsuz vermesi ile https://www.entepeteknoloji.com/paugge-displayport-adaptorler/Paugge-8K60Hz-4K120Hz-HDR-Displayport-to-HDMI-Aktif-Adaptor bu kablo tek fiyatına göre.

Zaten arkadaşlar de önermiş.

Bizzat kendim gerek Dolby Vision oyunu Mass Effect Andromeda gerek G Sync pendulum testi hiçbirinde flicker dahi olmadı.  

• 65” 4k 120hz bir tv aldım. Buna ps3 ve turkcell tv+ 4k bağlı. Ps3 ve tv+ için kablo çok önemli mi. Tv+ standart bir hdmi ile (zamanında digiturkle gelmiş bir kablo), ps3 de slinkin yaklaşık 8 senelik falan bir kablosu ile bağlı.

bunları hdmi2.1 kaliteli bir kabloyla değiştirmemin sadece bana ps3 ve tv+ için bir artısı olur mu değer mi merak ediyorum?

hdmi2.1 şöyle iyidir böyle iyidir, standart kablodan şöyle şöyle artıları vardırdan ziyade, sadece ama sadece ps3 ve tv+ özelinde bir getirisi olur mu bunu araştırmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TP-TP -- 9 Ocak 2022; 15:38:18 >
  • Paugge vs ugreen hdmi 2.1

hangisi tecih edilmeli?

• Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, 4K@60Hz, eARC, HDCP 2.2, D-HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos

• Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo - 8K@60Hz, 4K@120Hz, 4K@60Hz, eARC, HDCP 2.2, D-HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos

Aynı kabloyu kullanıyorum sorun yok. 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.