Şimdi Ara

HDMI girişli ve optik çıkışlı Blu Ray player arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar en azından 2 hdmi girişi ve optık ses çıkışı olan bir cihaza ihtiyacım var. Ev sinema sistemimin hdmi çıkışı arızalı(ya da işlemcide bir sorun var) , görüntü sürekli gidip geliyor. Bunun yerine sesi optik kablo ile ses sistemine aktarabileceğim ve de pc ve ps3 bağlayabileceğim bir cihaz arıyorum. Cihaz önerisi olan veya daha farklı bir bağlantı önerisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Kurtarın beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 41TDaY41 kullanıcısına yanıt
    Onun yerine pc ve ps3 hdmi kablo ile Tv'ye bağlasanız ve de Tv'nin optik çıkışından ses sisteminize ses aktarsanız daha kolay bir çözüm olur. Tabii burada tv'nizin optik çıkıştan dts ve dolby sesleri 5.1 olarak hiç dokunmadan aktarabilmesi lazım. Misal benim 2013 model Sony TV dolby'i 5.1 iletebilirken dts sesleri 2.0 olarak iletebiliyor. Eğer TV Samsung yada LG ise 5.1 aktarım konusunda daha şanslı olabilirsiniz.

Çünkü dediğiniz gibi bir bluray Player olduğunu düşünmüyorum. Bu tarz birkaç tane hdmi girişi olan cihazlar daha çok ses sistemi oluyor. AVR gibi.

• İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat tvde optik çıkış maalesef yok. Yani aslında kullanağım cihaz projeksiyon. Ve benim şuan ihtiyacım olan, çözücü. Harddiskten hiç yoksa 720p mkv flimleri oynatacak bir cihaza ihtiyacım var. Şuanki de oynatıyor ama işte sorun görüntünün kesilmesinde.

Dostum tam bir çözüm önermek adına ses sisteminizin ve pc'deki anakartınızın modellerini yada linklerini paylaşır mısınız?

Mevcut giriş çıkış yuvalarına göre optik ses yada hdmi switch'i vs gibi aletlerle çözüm üretilebilir diye düşünüyorum.

Oppo bdp-103 işinizi fazlasıyla görecektir.

Bu mesaja eklenen görseller:

HDMI girişli ve optik çıkışlı Blu Ray player arıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.