Şimdi Ara

Hdd zarar gormus, kurtarma programi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bilgisayar 24 saat acik olan bir bilgisayar. bu sabah reset atmaya basladi. deisik windows hatalariyla birlikte. daha sonra acilirken check disk yaparken yuzlerce hdd hatasi buldu. restart attigimda ne safe mod da nede normal modda acmadi. surekli resetledi. windows xp cd si ile format attim. full ntfs olarak. tam %100 e geldiginde disk may be damaged(disk zarar gormus olabilir) uyarisi ve iste bilinen takildigindan eminmisiniz gibi uyarilar vardi, data ve power kablosunda hic bir sorun yok. hdd 160GB Sata Samsung. bu sorun sadece c partition unda oluyor. fakat hdd full dolu ve yedekleme olmadigi icin full format atamiyorum. kurtarma programi gibi bir sey varmi acaba? yada en azindan sorunun ne oldugunu anlayabilecegim. kurtarma yerine yeni ayni hdd den alcam maalesef. cunku garantiye gittiginde verilerin olmadigi yeni bir hdd verilebiliyor. yardimci olursaniz sevinirim. tesekkurler

• Windows cdisnden c diskini full sil deyip d diskine dizin oluşturup d ye kurmayı bir denesen acaba. Yalnız biçimlendirme yapmadan olacak bu iş. Eğer XP de olmuyorsa win98 de %100 olur çünkü ben yaptım ve oldu. Sonra kurulum bittikten sonra bilgileri dvd ye bir çekersin sonra hdd yi ister gönderirsin ister kendin bad sectör taraması ile düzletirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.