Şimdi Ara

HDD tune testini yorumlayabilecek var mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.el ucuza aldım ama iade etmeme gerek var mı? İdare eder mi

https://i.hizliresim.com/nJRaLa.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gidici
  • Benchmarklarda ani çakılmalar yoksa , Bad sector testi yap bakalım ona göre konuşalım bad sector yok ise çok önemli verilerini bu diskte saklamadığın sürece idarelik kullanırsın. Hdtune Error Scan sekmesinden Quick scan seçeneğini seçme yalnız hızlı yapar pek bişey anlaşılmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Benchmarklarda ani çakılmalar yoksa , Bad sector testi yap bakalım ona göre konuşalım bad sector yok ise çok önemli verilerini bu diskte saklamadığın sürece idarelik kullanırsın. Hdtune Error Scan sekmesinden Quick scan seçeneğini seçme yalnız hızlı yapar pek bişey anlaşılmaz.

Dediğiniz gibi yaptım. 4 adet kırmızı nokta var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

Benchmarklarda ani çakılmalar yoksa , Bad sector testi yap bakalım ona göre konuşalım bad sector yok ise çok önemli verilerini bu diskte saklamadığın sürece idarelik kullanırsın. Hdtune Error Scan sekmesinden Quick scan seçeneğini seçme yalnız hızlı yapar pek bişey anlaşılmaz.

O zaman diskte bad sectör var demektir. Geriye verebiliyorsan eğer aldığın kişiye iade et.

İade edemem diyorsan diske low Level format at (tabi eğer boşta başka bir harddiskin varsa yada dos ortamında yapabilirsen). Low Level attıktan sonra Bad sector testini gene yap ama genel olarak gidik yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

O zaman diskte bad sectör var demektir. Geriye verebiliyorsan eğer aldığın kişiye iade et.

İade edemem diyorsan diske low Level format at (tabi eğer boşta başka bir harddiskin varsa yada dos ortamında yapabilirsen). Low Level attıktan sonra Bad sector testini gene yap ama genel olarak gidik yani

İade ettim, çok sağolun bilgileriniz için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.