Şimdi Ara

hdd gözükmüyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni kurulmuş sisteme windows yüklemeye çalışıyorum yükleme ekranında windowsu nereye kuracağını soruyor sadece usb gözüküyor hdd gözükmüyor kablolarda sorun var mı diye bakayım dedim tam anlayamadım

Anakart msi gaming 3
    hdd seagate barracuda 1 Tb

Hangi kablolar nereye bağlı olmalı yardım lazım
    Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Hiç kimse yok mu ya

• Bir Allahın kulu yok mu be

• kardeşim o kabloların girebileceği yerler bellidir yanlış takma gibi bir ihtimalin yok
    hdd anakart arası kabloyu buralara takacaksın dikkat et yuva tam oturmamış veya kablo çatlak olabilir
     hdd gözükmüyor yardım

psudan da şöyle yassı bir kablo gelecek onu da hhdye yerleştireceksin dikkat et çift taraflı girmez ağız şekline göre oturt
     hdd gözükmüyor yardım
    doğru yaparsan böyle bir görüntü olacak hddde
     hdd gözükmüyor yardım

• Aynı sorunu bende yaşamıştım indirdiğim. Windows sorunluydu eğer daha önce elinizdeki windıwsla kurulum yapmadıysanız tavsiyem yeni bir windows indirin

• Kromatit kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı mesaj için çok teşekkürler hocam

Anakartda sata 1 2 sata 3 4 sata 5 6 var hocam hangisine takmalıyim kabloyu hepsi aynı işi mi görüyor bunların ?

• İndirecek düzgün site bulamadım ben gittim parayla attırdım hocam biryerden

• Aslında. Zor bişey değil pm attım bakarsınız

• arddsc38 kullanıcısına yanıt
    hepsi aynı işi görür hafif üfleyin slotta toz varsa çıksın gerçi takarken çıkar ama benim prensibimdir üflerim işe yarar
  • Kromatit kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne yaptıysamda görmedi bir türlü yarın başka bir windowsla demeyeceğim yine olmazsa kasayı sırtlayıp vatana doğru yola çıkacağım artık

• Aygıt yöneticisine gir disk suruculerine tıkla orda görunuyor mu hdd ?
  • Fatih211 kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi yeni kuruluyor hocam daha işletim sistemi yok

Ama bios menüsünden falan bakabilecegim bir yer varsa kontrol edebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: arddsc38

İşletim sistemi yeni kuruluyor hocam daha işletim sistemi yok

Off uyku sersemi fena saçmalamışım

Biosda görebileceğin yerler ide/sata configuration ve boot sekmesi.Biraz kurcalarsan biosu görebilirsin ama buyuk ihtimalle görunmeyecektir.Görunmuyorsa bağlantılarında sıkıntı olabilir.Sata kablosunu doğru takmışsındır buyuk ihtimalle ama psu bağlantısını doğru yaptın mı ?
    Hocam zaten kasa vatanda toplandı sata kablosuda güç kablosuda internetten baktığım kadarıyla doğru takılmış durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arddsc38 -- 18 Eylül 2014; 11:34:50 >
  • arkadaşın dediği gibi biostan bak sata kablonun çatlak olma ihtimali var başka bir kabloyla veya cd/dvd sürücüsünün sata kablosuyla dene
  • sata kabloda sorun olabilir arkada?yn dedi?i gibi biosa bak görünmüyorsa ba?ka bir kabloyla mesela cd/dvd sürücüsü kablosuyla dene
  • quote:

Hocam zaten kasa vatanda toplandı sata kablosuda güç kablosuda internetten baktığım kadarıyla doğru takılmış durumda

Sen baktın mı biosda görunuyor mu diye ? mesela st32g5164 atıyorum böyle bişey olması lazım.Şimdi durum şu boot menusune geldiğinde orda 1st mesela dvd rom 2nd harddrive veya model adı 3rd floppy disk gibi yazması lazım.İlk oraya bak orda hdd yi göremiyosan ide/sata configurationa gir.Muhtemelen harddiskin sata 1 kablosuna takılıyken ayarlarda sata 2 ayarlanmış.Onları değiştirip kombinasyonunu dene.

Asıl çözum ise ahci moduna al ide veya raid olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

quote:

Sen baktın mı biosda görunuyor mu diye ? mesela st32g5164 atıyorum böyle bişey olması lazım.Şimdi durum şu boot menusune geldiğinde orda 1st mesela dvd rom 2nd harddrive veya model adı 3rd floppy disk gibi yazması lazım.İlk oraya bak orda hdd yi göremiyosan ide/sata configurationa gir.Muhtemelen harddiskin sata 1 kablosuna takılıyken ayarlarda sata 2 ayarlanmış.Onları değiştirip kombinasyonunu dene.

Asıl çözum ise ahci moduna al ide veya raid olmasın

Hocam şuan evde değilim ama eve gidince yine yazcam buraya hepsini deneyeceğim teker teker

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.