Şimdi Ara

HD7990 6 GB Türkiye Fiyatı (VATAN) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
8.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Lighting2

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx780-3gd5-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65919

2000TL ye yükseldi hayırlı olsun

%25 indirim bittigi icin oyle o. Haftasonu yine duser.

Simdilik meraklisi alir bir aya fiyat normale iner klasik vatan bilgisayar politikasi.

Bir seye ilk sahip olan olmanin da bir bedeli olmali:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

Orijinalden alıntı: PLAYEREG

yahu hiç mi kafanız basmıyor kardeşim yok fiyatlar yüksek yok vatan yine yaptı yapacağını.Adamlar TEKEL TEKEL.Anlamıyormusunuz siz?Türkiyeye ilk gtx 780 ni ve 7990 nı getiriyorlar ve sadece burda satılıyor ilk başlarda bir süre.Diğer firmalar satmaya başlayana kadar adamlar TEKEL.Tekel bir firmada istediği ürünü istediği fiyata satar sizin buna tepki vermeye hakkınız dahi yok.Bu fiyata rağmen diğer firmaları beklemeyip alan enayiler olduğu sürece adamlar tekel gücünü kullanır neyi yadırgıyorsunuz onu anlamıyorum?Züğürdün çenesi,parmakları yoruluyor anca burda

şu dahili bileşen bölümünde bu durumu %80ni biliyordur bunun aksini söyleyen yok ki

"
    quote:

Tekel bir firmada istediği ürünü istediği fiyata satar sizin buna tepki vermeye hakkınız dahi yok"

bakış açınız yanlıştır Vatan tekel bir firma değildir tekel olması için rakibinin olmaması gerekir vatan sadece fırsatları değerlendirir Tekel olan alanlar devlet denetiminde dir "Elektrik su doğal gaz telekomünikasyon vb" vatanın yüksek satması ilk önce vatan stoklarına girmesinden kaynaklanıyor

ayrıca tüketici olarak fiyatı sorgulama hakkımız vardır

İktisat dersi veriyorum ve tekelin ne olduğunu sizden çok daha iyi biliyorum.Devlet özel sektörde tekele izin vermez zaten denetler bu durumları.Ancak Vatana tekel dememin sebebi diğer firmaların stoklarına bu ürünlerin geç girmesi.Yukardaki yazımdada belirtmiştim bunu zaten.Bu ürünler diğer firmaların stoklarına girene kadar vatan tekel konumuna geçiyor.Vatandan başka kim getiriyor bu ürünleri ilk başta?Kimse...Bir süre sadece vatan satıyor bu ürünleri bu da vatanın tekel olduğunu gösterir.Ayrıyetten devletin fiyatlara müdahale etme hakkıda yoktur aşırı fiyat çekerlerse vardır bu 1 e 5 oranında olması gibi.Fiyatlarıda sorgulamanızda saçmalıktır yukarda bahsettiğim tekel durumundan dolayı siz ne bekliyordunuz diye sorarım o zaman?Aksini söyleyenlerde yukarda dizilmişler bilmiyorum artık her yeni kart çıktığında her konunun altında böyle yorumlar görüyorum

• Bu iki karttan önce HD7790 (Powercolor Turboduo) modelinin gelmesini isterdim. 1.5 Aydır takipteyim, vatanda tık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Asus normalden pahalı bir marka zaten ülkemizde. İleride Zotac ve MSI'ın daha uygun modelleri illaki olacaktır (Gtx780 için konuşuyorum).

Her ne kadar geçmişe göre pahalı olsa da yakın geçmişe bakınca biraz normalleşme eğilimi var gibi. 580'in yerini tam olarak alacak olan kart zaten bu karttı.
    İlk fiyat 580'den yine pahalı ama yakında diğer firmaların kartları gelince bu fiyatlar iner. 1-2 ay sonra 1200-1300 aralığında olur bu kartlar.
    Ben 760TI için umutluyum. Yenilenmiş GTX670 olan bu kart fiyatıyla iş yapar. En azından 670 ile birebir özelliklere sahip, ilave performans olmasa da bu kart 7970'in en fazla %10 gerisinde bile kalmayacak bir kart olacaktır. Yeni seride en çok satacak kart olur...
    Bu durumda eski seri 670/680/7970 için bu fiyatlar bitmiştir...

• Amd ekran kartı mı aman aman Allah korusun Şimdide vatandan ürün kaldırıldı , bu kadar ucuz reklam yapılmamalı stokta olmayan ürün koyuluyor henüz resmi olarak tanıtılmamışken üstüne önsiparişte yok.
  • quote:

İktisat dersi veriyorum ve tekelin ne olduğunu sizden çok daha iyi biliyorum.Devlet özel sektörde tekele izin vermez zaten denetler bu durumları.Ancak Vatana tekel dememin sebebi diğer firmaların stoklarına bu ürünlerin geç girmesi.Yukardaki yazımdada belirtmiştim bunu zaten.Bu ürünler diğer firmaların stoklarına girene kadar vatan tekel konumuna geçiyor.Vatandan başka kim getiriyor bu ürünleri ilk başta?Kimse...Bir süre sadece vatan satıyor bu ürünleri bu da vatanın tekel olduğunu gösterir.Ayrıyetten devletin fiyatlara müdahale etme hakkıda yoktur aşırı fiyat çekerlerse vardır bu 1 e 5 oranında olması gibi.Fiyatlarıda sorgulamanızda saçmalıktır yukarda bahsettiğim tekel durumundan dolayı siz ne bekliyordunuz diye sorarım o zaman?Aksini söyleyenlerde yukarda dizilmişler bilmiyorum artık her yeni kart çıktığında her konunun altında böyle yorumlar görüyorum

Vatanbil. başarı hikayesi ve şu an geldikleri noktada nasıl tekel olduğunu ortaya koyan bir yazıya rastladım sizin anlattıklarınıza paralel. LINK Burada okuduklarım karşısında Vatanın bugünlere gelmesi sürecini bende nasıl hayranlık bıraktıysa da bir o kadar da diğer firmalara karşı tutunulan tavır karşısında da şaşkınım.

Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibiyiz maalesef ve bu gerçek çokça forumda tekrarlanmasına rağmen her gün aynı duruma şahit oluyoruz forumda. Öyle yada böyle vatan bil. dan daha avantajlı alışveriş yapacağımız tekno marketler kalmadı maalesef. Daha geçen seneye kadar gayet iyi rekabet halindeydi diğer firmalar ama şu an itibariyle mevcut güçleriyle sunabildikleri fiyat ve taksit avantajları ancak bununla sınırlı. O zaman bazı özel günlerde bayramlarda, seyranlarda yapılan %20-25 kampanyalar artık artık her hafta %25 olarak gelenekselleşti. Bu durum tabiki diğer firmaları zor durumda bırakıyordur. (ben işletmeci falan değilim sadece mantık çerçevesinden olayı böyle görüyorum.) Ben son bir son kullanıcı olarak vatan bil.dan piyasanın biraz daha altında alışveriş yapmaktan mutluyum. Benim açımdan bir sakınca yok şimdilik ama ya rüzgar birgün ters eserse! Bu rekabet(siz) ortamda tutunamayan firmalar birbir kapanacak belki günün birinde. Yukarıdaki makaledeki gibi belki pek çoğu vatan bünyesinde faaliyet yürütecekler. Gün gelirde işler orda da yolunda gitmezse işte o zaman alternatif firma arayışına gireceğiz ve bir bakacağız ki ortalıkta firma kalmamış Felaket senaryosu gibi odu farkındayım. Hadi canım ordan sende diyenler de olacaktır fakat olmayacak şey değil bu bence.

Neyse lafı fazla uzatmadan nette GTX Titan ve GTX 690 fiyat araşttırdım gelen listeler aşağıda. Beni ilgi alanım pc donanımı bazında olduğu için bu araştırmayı yaptım. Diğer kalemlerde durum nedir bilmiyorum işim olmadığı için merakta etmiyorum.

Bu arada ben ne vatan bil. cıyım nede vatan bil. karşıtıyım. Son kullanıcı olarak cebime en uygun fiyatı nerde ise orayı bulmaya çalışan biriyim sadece. Bunu net olarak beyan edeyim de sonra boşuna tekzip yayınlamayalım

HD7990 6 GB Türkiye Fiyatı (VATAN)  HD7990 6 GB Türkiye Fiyatı (VATAN)

Görüldüğü gibi en uygun fiyatı veren hangi firma çok açık. Vatan bil. tabiki pazarlama stratejisi olarak fiyatı şu kadar dan %25 indirimle şu kadar diye sunacaktır, reklam olarak bakılmalı buna. Bunu yapan sır vatan bil. değil teknosa dan tut bimeks e gold bil. kadar hepsi benzer taktikler uyguluyor. Bize düşen en düşük fiyatı bulmak

Bir diğer hususa Türkiye deki fiyat hususuna değinmek istiyorum. Şimdi GTX 700 serileri çıktı çıkacak. Forumda her zaman ki gibi fiyatlara bir tepki var. Bu tepkide haklı arkadaşlar bende aynı şekilde tepki duyuyorum duymaz mıyım? ama tepkinin gösterileceği yer bakıyorum direk tr deki satıcı firmalar oluyor. Bunu yanlış buluyorum. Bir iktisatçı bir ticaretle uğraşan biri olmadığımı hatırlatarak sadece kaba bir hesapla USA den bir parçanın ithalatına binen verginin o parça fiyatının %40 ilave edilerek bize burada/tr de satıldığını anlatmaya çalışıyorum. Daha evvel benden önce kim bilir kimler, bunu benden daha güzel bir şekilde izah etmişlerdir de ben bulamadığımdan paylaşamadım. Geçen sene GTX600 serisinde yine aynı tartışmalar yapıldığında bir konu başlığı açmıştım " Grafik Kartların Yüksek Fiyatları "
    merak edenler bakabilir.

Yukarıdaki makalede vatan bil. nasıl tedarikçi firmaların depolarındaki malları kendi mağazasında satışa çıkardığı kısaca anlatılıyor. Lütfen makaleyi okuduktan sonra, bunların ışığında kendi değerlendirmenizi yapın.

Şimdi GTX 780 nin fiyatı fazla diyor arkadaşlar. Kısmen doğru. Nasıl kısmen doğru? Bir USA deki perakende satış fiyatına bakar birde trde ki satış fiyatına bakar da kıyaslarsanız doğru. Ama kalkar da satıcı firmayı fahiş fiyatla suçlarsanız işte orada durun! (Geçen sene ASUS GTX 680 nin vatanda ki ilk satış fiyatı biliyorum hatırlatmanıza gerek yok) Burada satılan kartın USA e oranla %50 daha pahalıya satıldığını söylüyor arkadaşlar doğrudur fakat bunun %40 dan fazla vergi olduğu gerçeği atlanıyor. diğer %10 da distribütör-satıcı firma vs e pay ediliyor.

1000$ kart tr de 1500$ a satılıyor bunun kaba taslak 400$ dan fazlası vergi zaten 100$ da distribütör-satıcı firma vs e pay. Onlarda bu paylardan işçisiydi,ssk sıydı, kredi kartı komisyonuydu giderleri oluyormuş. Çok işin içinde olmadan bu bilgilere sahibim. Yanlış ta olabilir, verdiğim bilgilerin %100 doğru olduğu gibi bir iddiam da yok zaten. Yanlışımızı düzeltirseniz de memnun olurum ayrıca.

Neyse çok uzun olmuş Dediğim gibi kaba taslak fiyat hesaplama yöntemimi BURADA bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Hocam naptın sen ya çok uzun bu.Sonuçta dediklerim doğrumu değilmi onu kısaca özet geçiverseydiniz yeterdi
  • quote:

quote:

Hocam naptın sen ya çok uzun bu.Sonuçta dediklerim doğrumu değilmi onu kısaca özet geçiverseydiniz yeterdi

Üşengeç çoğu arkdaş okumayacaktır zaten

yok ya! sizden alıntı yaptım ama sırf size karşı değilde genel bir değerlendirme yapmak istedim sadece çok doluymuşum biraz içimdekileri dökmek istedim

Sonuçta dedikleriniz DOĞRU

• quote:

sağolun hocam bende yumruk içinde kaldığımı sandım umarım içinizi dökebilmişsinizdir
  • ohhh! bir rahatladım ki sorma
  • vatan hala %25 ile rakipsiz
  • Enayi olmayında kazıklanmayın bekleyin bakın o fiyatlar nasıl %25+%25 düşüyor görün !!param var diye neden iki kata yakın bir fark ödeyeyim?kimse kusura bakmasın belki ağır konuşuyorum ama haklı konuşuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Enayi olmayında kazıklanmayın bekleyin bakın o fiyatlar nasıl %25+%25 düşüyor görün !!param var diye neden iki kata yakın bir fark ödeyeyim?kimse kusura bakmasın belki ağır konuşuyorum ama haklı konuşuyorum

• Asus'un distribitöründe bu ürün önsiparişle veya stoktan satılmıyor.Vatan bilgisayarın yaptığı önsiparişte değil bana göre tamamen ucuz reklamdır.Oraya paralel ithalat yazsa birşey demeyeceğim çeksin ürünü yurtdışından kendisi Türkiye'de ilk satan firma olsun buna sözüm yok fakat distribitörden alıyor zaten ürünleri bu şimdi nedir ona anlam veremiyorum ayrıca yukarıda en ucuz Zotac Vatan bilgisayarda görünüyor fakat şuan en pahalı Vatan'da görünüyor buna anlam veremedim?

http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=64830

• Vatanın reklam kampanya mantığı işte hafta sonu % 25 indirimli oluyor fiyatlar.
  • Bende buna anlam veremiyorum artık haftaiçide reklam yapmaya başladı.Mağazaları haftanın 2 günü açık olsa yeterli
  • gtx 680 alanlar kartlarını bir kenara atıp yeni çıktı diye gtx 780 alanlar lütfen gtx 680 ve 670 lerinizi nereye attığınızı söylermisiniz burada da donanım konusunda gerçekten uzman bazı kişiler dışında bir çok kişi koşturup da ohh yeni çıktı miss deyip vatanın ilk sezon sazan avına yakalanacaklar...

ve gigabyte'nin soğutucuları ve gpu'su asusun scuii top serisi seçmelerinden bazıen daha iyi olabiliyor izmir deki arkadaşımda gtx 670 3x var veriyor gazı veriyor gazı. aman diyeyim şu intl ve nvidia yeni kart çıkarttığında sanki dünyanın en güçlü kartıymış gibi yenisi çıkmayacakış gibi hemen elimizekini atıp idip yenisini alalım tribine girmeyin. bakın adamlar utana sıkıla rekabet olacak diye %20 zor perf. eklediler ama fiyatına %100 ekleme yaptılar. ben şahsen gerçekten donanımdan anlayan ve parası gökten yağmayan bir kişinin elindeki kartı son oyununa dek suyunu sıkacağına ardından f/p bir kart seçeceğine inanırım.

• vala pc den soğudum sürekli kart çıkıyo bunun sonu yok en iisi ps4 almak bu fiyatlara :) en azından 3 sene yüksek kalitede takılma sorunu olmadan oynarız
  • bEYLER TEST SONUÇLARI BULANLAR EKLESİNDE KONUYADA EKLİYELİM.
  • abowww konuya vatan ın ceo su bile gelmiş ya la
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.