Şimdi Ara

HD6950-HD6970 İncelemeleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
6.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartların performansları beklediğimin altında.
    Açıkçası ben daha iyi bir performans beklliyordum.
    Fiyat ve Performans arasında ilişki kurduğunuzda 6970'in 6950'den alınılabilirlik bakımından daha kötü bir durumda olduğunu gördüm ben.
    AMD 6950'nin fiyatlarını kırarak çok satabilir bu kartı.
    Çünkü AMD'nin elinde sadece bu koz var.
    Çok az daha para vererek Fizik destekli 470 alabiliyorsunuz.
    300$ bile bence 6950 için yüksek bir fiyattır.
    Çünkü yaklaşık 250$'a 6870 var. Performans olarak 6950'den çok da geri kaldığı söylenemez.
    Şuan 6850'ler 200$ civarı. Performans olarak 230$ civarı olan GTX 460 ile benzer fiyattalar.
    6850'nin satılmasının tek nedeni daha ucuza alabiliyor olmamız. Bu durumdan dolayı çok satıyor 6850.
    6950 de çok satmak istiyorsa fiyat kırmak zorunda.
    Fiyatı düşerse Nvidia da düşürmek zorundadır.
    Kim çok düşürürse o kazanacak.
    Fiyatların düşmesi de bizleri etkileyecek.
    Burda AMD ve Nvidia atışmasına da gerek yok bence.
    5970'i sistemimde kullanamadıktan sonra ne işime yarayacak ki AMD fanatikliğini burada yapmam.
    Aynısı 580 için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rojev -- 15 Aralık 2010; 16:52:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberDiamond

6970 tam bir fail bir kart olmuş. Hep o övdüğümüz performans/watt değerleri yerlerde. Sanırım 6970 biraz zorlama bir kart olmuş. 6900 serisinden şu anda alınacak kart 6950.

5870 ya da 5850 ile karşılaştıracak olursan öyle. Ama tek ölçüt olarak p/w alınacak ise hala 580 ve 570'den durumu daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

hiç etkilenmedim... 6970 ile GTX 570'in performansı aynı neredeyse (6970 çok az bişey daha hızlı).

6970 daha pahalı, ve çektiği güç de hiç azımsanacak gibi değil...

AMD bütün avantajlarını kaybetti (fiyat, sıcaklık, güç) geçmiş olsun...

Hislerime tercüman olmuşsun hocam. Barts'ları gördükten sonra beklentim çok büyüktü, yalnızca herhangi bir gpu olarak kaldı Cayman...

Şimdi esas mesele güç tüketim ve sıcaklık mevzuları sebebiyle Antilles'te hangi gpu'nun kullanılacağı. 4 GB bellek ile birlikte iki tane Barts gpu'su HD5970'in %20-25 kadar üzerinde performans verecektir (HD6870 CF sonuçlarını referans alarak konuşuyorum). Bu HD6970'in üzerinde konulanacak HD6990 ismi için yeterli. Ayrıca az ısınıp az güç çekecektir. Ancak Cayman'lar kullanılacaksa ki AMD sunumlarında 2XCayman = Antilles diye tanıtıyor; o halde saat hızları HD6950'nin bile gerisinde olacaktır. O zaman da HD6870 seviyesine düşecektir tek gpu'nun performansı. Yani Cayman gpu'ları ile çift gpu'lu bir kart yapmak mantıklı görünmüyor.

AMD'nin mimari değişikliğini 3 adımda gerçekleştirerek sorunsuz atlatacağını düşünüyordum ancak daha ilk adımda gerçekleşen 4ALU değişikliği bile sıkıntı olmuş gibi görünüyor.

• Bence 4 alu değişikliğiyle ilgili driver sıkıntıları mevcut. Yeni driver serisiyle veya güncellemelerle bir nebze olsun toparlanacağı yönünde kanaatim. Ayrıca DH ın incelmesini merakla bekliyorum. Şimdiye kadar mesut mocam çoktan yayınlardı ama sanırım testler henüz bitmedi yada video montajda takıldı
  • keşke gtx 470 i satıp gtx 570 alsaydım canavar kart olmuş
  • 6870 almayı düşünüyorum, keşke 6950'nin fiyatı şöyle 600 lira civarlarında olsaydı onu alırdım listeye.

• 6970 in gtx580 i %30-40 geçeceği söyleniyordu
    ati hd2900xt e geri dönüş yapmış anlaşılan
    kart gtx570 le anca kapışıyor iyi mi
    nvidia nın da haliyle fiyat kıracağını pek düşünmeyin derim
    gtx460 larda olduğu gibi millet 6850 in üstüne 20-30tl koyup gtx460 alıyordu ki
    bu olay gene tekrarlar en iyi ihtimalle
    niye en iyi ihtimalle derseniz çünkü bu sefer nvidia performans ta da daha iyi durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 15 Aralık 2010; 19:34:31 >
  • @serkan arkadaşımızın verdiği linklere bakarsak
    gtx570 6970 i perf ta ses seviyesinde ve güç tüketiminde geride bıraktığını görüyoruz ki
    gtx570 i almamız baya bir zor olacak fiyat olarak nvidianın ati kartlarının fiyatının üstüne phsyx i cuda yı da kattığını düşünürsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 15 Aralık 2010; 19:41:37 >
  • Bekleneni veremedi...

• quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

Amd ile nvidia fiyat harici karşılaştırmak yersiz zaten ya.Nvidia teknolojide bariz ezici işte ortada.Adamlar çift gpu kart yapmaya yeltenmiyo bile.Çünkü biliyoki herzaman tek gpu daha çok tercih alacak.Gf gpularla yapılamaz falan diyolar hikaye gibi geliyor bana istedikten sonra yaparlar.
    Fiyat kısmına gelince 6950 alınabilir bir kart olmuş ama 6970i fail olarak görüyorum.Fazla şişirmeyede gerek yokmuş.
    Şimdi yüzü asılan fanboylar 6990 bekleyedursun asıl ufukta gözlenecek kart gtx 560.

-fermi yapılamaz dediler maketde kalır vs gördük yapıldımı yapılmadı hatta 5850i geçemez diyenleride gördük,

-çok pahalı kimse 470e 750 800 veremez hayelperestler alır dediler kimler aldı nasıl satış yaptı adamlar herkes gördü satışlarını artırdılar pazar payınıda artırdı +sitelere girmesi ile satılması stokların bitmesi bir oldu...

-fermilerin il örnekleri gf100de gayet iyi performans gösterdi kartlar gelen driver desteği ilede farkı açtılar

-çok pahalı kart yapıyorlar 300-400lük kartları yok aşırı ısınan vs dediler adamlar gf104 ile 8800gt etkisi yapıcak dedikleri kartları yaptılar ve çokda iyi fiyat performans oranı olan serin çalışan az güç çeken kartları gtx 460ları yaptılar tutulduda.

-512 cudalı fermi yapamazlar gtx 480de çok ısınan güç çekiyor ozaman yanar pişer patlar dediler gtx 580 geldi hem daha az ısınan daha az elektrik çekip yüzde20de performans artırdı

yani işin özeti nvidia dediklerini yaptı isterse x2 fermide yapar yeterki istesinler... x2fermi yapıcaz demediler sadece asus ve galaxy gibi markalar kendine has özel modellerinin bir kaç örneğini piyasayada gösterdi

6850ve 6870leri şişirenler pohpohlayanlar sallamasyon haberleri gerçekmiş gibi yansıtanlar rüyadan uyandı
    6950 ve 6970den çok şey bekleyenler için hüsran oldu beklentileri çok yüksek tutanlara tabi 580i yüzde30geçiyor vs diyenler ise çok çabuk unutmuşlar 6950 fiyat avantajı yapıp bir 5850 gibi çok iyi satışlar yapabilir bu seride bu modelle iş yaparsa yapar amd

• Katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Vay anasını hem daha yavaş, hem de daha sıcak çalışan kart. Rüya mı görüyorum ne? O_O
    AMD mimariyi fazla zorlamış galiba.

Saf performansta başarılı olmadığı açık ama iyi fiyatlandırma ile HD6950 modeli iyi satış rakamlarına ulaşacaktır.

AMD zoru başarmış 69xx serisi resmen fail olmuş.

@ demircibu
    69xx serisi şöyle olucak şu kadar fark atıcak diye durmadan konu açan uzmanlar vardı hatırlarsın, GTX 580 için daha önce söylenenleri hepimiz zaten biliyoruz. AMD sp sayısını azaltıp SIMD sayısını ve doku birimini arttırmış bence büyük hata olmuş, performansda fark yaratamazken gereksiz yere transistör sayısı ve zar boyutu artmış ve daha kötü bir seri ortaya çıkmış, kısaca mimari tasarımın iyi değilse sonuç hüsran olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Aralık 2010; 10:21:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102915&cm_re=6970-_-14-102-915-_-Product

usa 369dolar

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd6970-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

türkiye 522dolar+kdv

aradaki fark 153dolar biz harranlıyız.gif olmuş kullanıcı dostu ati olaya bi el at

153+kdv=180$

el at diyorsan bizim saticilar vicdansizsa ATI napsin ?!

• hem nvidia hemde atinin türkiye ofisleri bu olaya el atmalılar çok fazla fark veriyoruz yeni kartlar çıktımı, yurt dışındakiler aynı kartları alarak o aradaki fazla farkla bir üst model kart alıyor... yeter bir son verilmeli buna sesimizi çıkarmalıyız
  • 'ne kadar pahali olursa olsun mutlaka birileri alir' mantigiyla fiyati yuksletip daha fazla kar elde edecekleri zannediyorlar, oysaki eger olmasi gereken fiyatlardan satarlarsa daha fazla kart satip, daha fazla kar ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102915&cm_re=6970-_-14-102-915-_-Product

usa 369dolar

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd6970-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

türkiye 522dolar+kdv

aradaki fark 153dolar biz harranlıyız.gif olmuş kullanıcı dostu ati olaya bi el at

Hocam bu firmalar HD6970i HD5970 mi sanıyorlar o kadar 369+$+KDV Faiz Farkına bak oh ne güzel yine kazıklanan en son kullanıcı helal olsun ne diyelim böyle fiyatlarda hiç bir ürün alınmaz açıkçası

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.