Şimdi Ara

hd6850 overclock yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • msi 6850 var suan ve nasıl overclock yapacagımı bilmiyorum after burnerdan core voltage kısmına ne yazarak nede bar'ı oynatarak deger giremiyorum bana yardım edecek olan varmı şimdiden tesekkürler

• bildiğim kadarıyla ati(amd) kartlarda voltaj ve shader hızları ile oynayamıyorsun.. sadece çekirdek ve memory hızlarını arttırabiliyorsunuz..
  • peki degerleri ne yazayım
  • buradan ben kesin bir değer veremem... siz yavaş yavaş test ederek arttırmalısınız..sıcaklık testi ve stabilite testi olumlu sonuç verdiği sürece yavaş yavaş arttırın .. stabilite hata verdiğinde oc yapmayı bırakın..

Not: overclock riskli bir iştir.. bu konuda bilginiz fazla yoksa araştırma yapmadan girmemenizi öneririm..
  • şuan degerleri voltaj 1.150 coreclock 1000 ve memory 1200 e cektim msi kombusator de test ettim sıcaklık max 59 derece en yüksek fps 250 en düsük 30 verdi normalmidir sizce ama iste yazılımdan müdahale edemiyorum voltaja o sinir bozucu
  • ayrıca voltajı nerden ayarlayabilirim
  • birde bios tan cpu voltage manual yapıyorum voltage ayarlıyorum ama save and exit diyip kapadıktan sonra tekrar auto oluyo bu arada anakartım msi 990fxa gd-80
  • kardeş CPU işlemcidir işlemcinin voltajını niye arttırıyorsun pc yi yakarsın.. ayrıca ilk yazımda yazdım ati kartların voltajı arttırılmıyor diye okumadın heralde..
  • voltaj atrrabilirsin...saphire mi markasi? trix yazaiilimini yukle

http://forum.donanimhaber.com/m_45963109/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 11 Eylül 2011; 1:09:36 >
  • Ya bios atmayla uğraşmayın arkadaşlar riskli iş garanti dışı kalabilirsiniz oc programlarını kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.