Şimdi Ara

HD6850 kartım 6850 X2 görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle konu neden silindi anlamadım bilgi verirseniz memnun olacağım burda bilgi almak amaçlı konu açmak yasakmı nedir

arkadaşlar elimde vtx hd6850 var aygıt yöneticisinden drıver yüklenmişmi bakayım dedim hd6850 X2 yazıyor halbuki bu normal 6850 , x2 değil kutudada öyle bir ibare yok üzerinde çift işlemcide yok neden böyle görünür gerçekten x2 olma ihtimali varmı atinin en son sürücüsünü kurdum gene aynı görünüyor

buda gpu-z görüntüsü

HD6850 kartım  6850 X2 görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pcnet1907 -- 22 Kasım 2012; 11:46:17 >

• buda diğer kasadaki 2. hd6850 aynı sürücü ile yüklendi onda hd6800 serisi olarak görünüyor ilginç gerçekten yokmu açıklama yapabilecek bir uzman arkadaş

• Karta yanlış BIOS yüklemişler gibi gözüküyor. GPU-Zdeki BIOS numarası 6850x2'ye ait. Kartın fiziksel olarak x2 olmadığınızı söylemişsiniz zaten, x2 olma şansı yok gerçekten. 6850 BIOSu flashlayarak düzeltilebilir ama sorun çıkartmıyorsa gerek yok. Crossfire kapalı olduktan sonra iki kart birbirinin aynısı zaten.
  • sorun yok ne 3d mark testinde nede furmark fakat diğer normal hd6850 deki biosu nasıl yüklerim bu x2 görünene program adı ve kısaca yöntemi yazarmısınız anakarta bios attım fakat ekran kartına hiç denemem olmadı
  • Ekran kartını flashlamak biraz sıkıntılıdır genelde. Çok fazla BIOS etrafta olduğundan yanlış BIOS veya yanlış ufak tefek ayarlar atılabilir karta ki görüntü gelmeyebilir böyle durumlarda ekrana. Zaten elinizde 6850 BIOSu var gerçi, nette de bir ton veri tabanı var BIOSlar için. Atmadan önce dikkat edin yine de. Riskini bilerek yapın. Radeon BIOS Editor'ün yanılmıyorsam flashlama özelliği de var. Program olarak bunu kullanabilirsiniz. O da kendi içinde winflash programını kullanıyor zaten. Olmazsa winflash ile deneyebilirsiniz. O da olmadı dos ortamından flash disk ile de yapmayı denebilirsiniz.
  • burdaki videoya göre hallettim doğru olanın biosunu gpu z ile alıp diğerine yükledim ikiside hd6800 oldu şuanda

http://www.youtube.com/watch?v=eHLwo-sUSNM
  • işlem tamam gpu-z de pcı 2.0 yazan 6850 x2 idi şuanda hd6800 oldu diğeri gibi ve furmark test devam ediyor sıkıntısız

• Merhaba

Konuyu hortlaşmış olduk ama bende de var.

6850 X2 Gözüküyor.

Kutusu vs.. birşeyi yok.Üzerinde 6850 yazıyor kartın. Üzerindeki bilgi VX6850 1GBD5-2DHX

Normal şekline dönüştürmek icin dosyasıda yok.

Yardımlarınızı rica ederim.

Bu arada Gigabyte Gtx-460Oc 1 gb ddr5 ekran kartı var.Hangisini kullanayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musdi -- 1 Ekim 2013; 20:33:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.