Şimdi Ara

HD 7850 Alıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bütçem 350tl Vatan'dan HD 7850 1GB olan ekran kartını almaya karar verdim fiyatı 347tl.Bu bütçeyi aşmadan önerebileceğiniz başka bir kart var mı?Yoksa 350tl bütçeyle alınabilecek en iyi kart bu mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz01

Arkadaşlar bütçem 350tl Vatan'dan HD 7850 1GB olan ekran kartını almaya karar verdim fiyatı 347tl.Bu bütçeyi aşmadan önerebileceğiniz başka bir kart var mı?Yoksa 350tl bütçeyle alınabilecek en iyi kart bu mudur?

oynadığınız oyunlar ?
    monitör çözünürlüğünüz ?
    sisteminizin
    işlemcisi
    ve güç kaynağı nedir.

eğer uygun bir sistem ise
    2 gb lık modelini öneririm.
    bütçenizi biraz daha arttırmaya calısınız.
    1 seneye kalmaz keşke 2 gb alsaydım demeyınız.
  • Arkadaşım fiyat performans olarak alabileceğin en iyi kartı seçmişin bence iyi bir seçim, bu kartla 2 yıl daha rahat oyun oynarsın, Ancak şöylede bir durum var senin sistemin ne? onu da yazsaydın daha iyi fikirler söyleyebilirdik, her ne kadar oyunlarda ekran kartı ön planda olsa da sistemin diğer parçalarıda önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkmz -- 12 Temmuz 2013; 23:09:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Arkadaşlar bütçem 350tl Vatan'dan HD 7850 1GB olan ekran kartını almaya karar verdim fiyatı 347tl.Bu bütçeyi aşmadan önerebileceğiniz başka bir kart var mı?Yoksa 350tl bütçeyle alınabilecek en iyi kart bu mudur?

oynadığınız oyunlar ?
    monitör çözünürlüğünüz ?
    sisteminizin
    işlemcisi
    ve güç kaynağı nedir.

Her türlü oyun oynuyorum daha çok fps ve mmorpg tarzı oyunlar.
    Monitör çözünürlüğü 1920x1080
    İşlemci phenom x4 965
    güç kaynağı corsair vs450

2 GB'lık modeli almayı ben de isterdim ancak ekran kartına ayırabildiğim bütçe bu kadar 1 ay daha beklersem alabilirim ancak çok fazla para vermeyi istemiyorum ekran kartına.

• quote:

quote:

quote:

oynadığınız oyunlar ?
    monitör çözünürlüğünüz ?
    sisteminizin
    işlemcisi
    ve güç kaynağı nedir.

Her türlü oyun oynuyorum daha çok fps ve mmorpg tarzı oyunlar.
    Monitör çözünürlüğü 1920x1080
    İşlemci phenom x4 965
    güç kaynağı corsair vs450

2 GB'lık modeli almayı ben de isterdim ancak ekran kartına ayırabildiğim bütçe bu kadar 1 ay daha beklersem alabilirim ancak çok fazla para vermeyi istemiyorum ekran kartına.

bu bağlamda, tercih sizin ben almanız gereken kartı soyledım sıstemınze gore.
    kolay gelsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam yani 1,2 veya 3 sene içinde oyunlara 1GB bellek yetmeyecek mi diyorsunuz?Eğer durum böyleyse bekleyebilirim.Çünkü ekran kartını alıp 1 2 sene içinde oyun oynatmaz hale gelmesini istemem ekran kartımın.Bir de şimdi bu HD 7850'nin 1GB'lık ve 2GB'lık modellerini aynı oyunlar üzerinde denesek fps farkı olur mu yoksa bu GB oyunların ekran kartı belleğinde kapladığı yer için mi?Bir de son olarak bendeki psu 1GB'lık modeline yetiyor ama 2gb olunca istediği güç artıyor mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam yani 1,2 veya 3 sene içinde oyunlara 1GB bellek yetmeyecek mi diyorsunuz?Eğer durum böyleyse bekleyebilirim.Çünkü ekran kartını alıp 1 2 sene içinde oyun oynatmaz hale gelmesini istemem ekran kartımın.Bir de şimdi bu HD 7850'nin 1GB'lık ve 2GB'lık modellerini aynı oyunlar üzerinde denesek fps farkı olur mu yoksa bu GB oyunların ekran kartı belleğinde kapladığı yer için mi?Bir de son olarak bendeki psu 1GB'lık modeline yetiyor ama 2gb olunca istediği güç artıyor mu?

su an bıle bazı oyunlarda yüksek ayarlarda 1.gb vram yetmemekte.

aynı model kartın 1-2 gb olunca istediği gücün artması gibi bir şey söz konusu değildir.

bu arda monitör bağlantı arabiriniz nedir ?
    hdmi, dvi, analog (d-sub)

eğer analog yani d-sub ise hd 7850 size tabsiye etmiyorum.
    nvidia alınız.
    650 ti boost 2 gb olan modeli.
    hatta asus çıkardıysa alınız.
    gigabaytede alabilirsiniz.
    zotac da alabilirsiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx650tib-dc2oc-2gd5-gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66605
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/gigabyte-nvidia-gtx-650-ti-boost-oc-2gb-ddr5-192-bit-pci-ekspres-ekran-karti-gv-n65tboc-2gd.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/zotac-zt-61201-10m-gtx650-ti-boost-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65667

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 12 Temmuz 2013; 23:42:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

su an bıle bazı oyunlarda yüksek ayarlarda 1.gb vram yetmemekte.

aynı model kartın 1-2 gb olunca istediği gücün artması gibi bir şey söz konusu değildir.

bu arda monitör bağlantı arabiriniz nedir ?
    hdmi, dvi, analog (d-sub)

eğer analog yani d-sub ise hd 7850 size tabsiye etmiyorum.
    nvidia alınız.
    650 ti boost 2 gb olan modeli.
    hatta asus çıkardıysa alınız.
    gigabaytede alabilirsiniz.
    zotac da alabilirsiniz.

Bağlantı olarak hdmi kullanıyorum ancak dediğiniz karta baktım HD 7850 2GB lık modelinden daha yüksek fps değerleri almışhttp://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_650_Ti_Boost_Direct_Cu_II/9.html ve fiyatı 30 40 tl daha ucuz (Asus olan modeli).Eğer psu sorun çıkarmazsa önerdiğiniz kartı alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz01 -- 12 Temmuz 2013; 23:51:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.