Şimdi Ara

Hayatımı Düzene Sokma Rez Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an başlayamam ama rezerve konu açayım dedim hem favoriye alırım unutmam.

Kilo boy ölçüp onu yazacağım buraya.
    Şimdi sorunlarım şöyle: bir deri bir kemiğim çok yemek yemiyorum ve gün boyu bilgisayar başındayım. uyku düzeni diye bir şeyim yok. saçlarım çok dökülüyor.

Burada öneri falan da alırım belki.

Yapmayı planladığım şeyler:
    Günümü bir düzene sokmak. Uyanma ve uyuma saatim olacak. Ama çok sıkı olmasını istemem 1 saat +- şeklinde olacak.
    Muhtemelen sabah yürüyüşü veya şınav mekik gibi bir aktiviteye başlayacağım. belki ikisi de olur. bir süredir aklıma geldikçe şınav mekik yapıyordum zaten, 10 civarı yapıp bırakıyordum genelde. Yavaş yavaş yükselteceğim ama çok abartmam muhtemelen.
    Bir de duş almamı düzene sokacağım. Bütün gün evde oturduğum için çok seyrek yapıyorum ama artık 2 günde bir falan gibi bir düzene sokacağım. bir de saçıma uygun şampuanı bulup onu kullanacağım düzenli olarak saç dökülmesi için. bu arada saçım uzun 15cm civarında ve düzgün durmuyor taramam lazım. uzun iyi oluyor mu bilmiyorum çok önemsemedim şimdiye kadar işte ona karar vereceğim.
    He bir de duşun yanında diş fırçalamayı da düzenli hale getireceğim onu da düzensiz yapıyorum.

Bunları öyle bir ayarlamam gerekiyor ki günümün çok vaktini almamalı çünkü tek derdim hayatımın düzende olması değil. Neyse hadi bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir kaç önerim olacak sana Furkan. Öncelikle uyku saatin yaklaşık 6-7 saatte tutmaya çalış. Fazla uyku seni dinlendirmenin aksine bilincini düşürecek ve daha yorgun hissetmene sebep olacaktır. Sabah erken kalmaya özen göster. Gece 12 de yatıp sabah 7 gibi kalk mesela. Bunun dışında saçının dökülmesinin sebeplerinden birisi sürekli oynuyor olman. Ne kadar fazla tararsan o kadar dipleri zayıflatırsın. Bu konuda önerim kısa saç modellerini tercih etmen yönünde olur. Spor konusuna gelirsek. İlk başlarda kendini fazla zorlama. Hatta bir fitness a bile yazılabilirsin. Sana orda program yaparlar ve ona göre devam edersin. Sana ilk başta kilo alman için beslenme programı yapacaklardır. Sonra beslenmen tekrar düzene girer. Şimdilik bunları öneririm sana.
  • Rezervetuallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler hocam. uyku saati ben de 6 saat diye düşünüyorum. şu an çok kötü durumdayım kimse uyandırmazsa 15 saat faan uyuyorum çok kötü oluyorum uyanınca halsiz bitkin.

saçımı taramıyorum ama gün içinde elimle düzeltip bazen geriye doğru baskılıyorum, onu azaltabilirim ama önce bir stili bulmam lazım ona tam karar vermedim dediğim gibi. belki 3e vurup baştan uzatırım düzgünce ve çok elleşmem.

fitness yazılmayı falan düşünmüyorum kendi halimde yapacağım sabahları zinde uyanıp gün boyu enerjimi korumam ve gece rahat uyumak hedefim. asıl odağım gün içinde olabildiğince çok zamanımın olması ve enerjik olmak.

tekrar teşekkür ederim hocam. iyi forumlar

• ben de düzene sokmaya çalışıyorum dostum, hallederiz umarım.

• Okul meslek lisesimiydi? Ne olucan meslek ?

Çalışma hayatı, üni ?

• Amcui kullanıcısına yanıt
    anadoluydu. üniye gitmeyeceğim, gidemeyeceğim de zaten. çalışma hayatı da ilk mesajda anlattım şimdi tekrar yazmayayım kendi halimde bir şeyler düşünüyorum bilmek istersen okuyabilirsin o kısmı

• Bu sicakta Uzun sac ve 2 gunden daha fazla sure banyo yapmamak

Ailen odaya girince verdigi tepki ne oluyor acaba?

Ben bi pastirma yedim diye gunde 3 kere banyoya giriyom sen iyi duruyon tebrik ederim.

Ek olarak sacin uzun oldugu icin dokulmesi sana cok geliyor olabilir her gun banyo yaparsan daha az dokuldugunu dusunursun.

Tek tavsiyem her gun gir 10 dk dus al cik yeter.

Hele sacin uzun dusunu al serin serin dolas evde. Sirf bu yuzden En cok sevdigim sey yazin uzun sacli olmak.

• uzun süreli tecrübelerime dayanarak şunları mutlaka yapmanı tavsiye ederim

her hafta yattığın yerin çarsaflarını, yastık kılıfını değiştir
    uyandıktan bir kaç saat sonra mutlaka duşa gir
    biri gün ortası diğer yatmadan önce olacak şekilde 2 kez diş fırçala

beslenme konusu ise bünyeye göre değişiyor tabi sağlıktan bahsetmiyorum ben aşırı derecede yerim elimden fast food düşmez hiç hareket etmem ama 4 senedir aynı kilodayım.
  • @11 52 7
    valla hiç tepki almadım
    10dk duş olayını yapabilirim uyanınca hızlıca güzel olur.
    teşekkürler

@There goes your life
    çok teşekkürler hocam uygulayacağım
    beslenmeyi saydım da ben de öyle çok dikkat etmeyi planlamıyorum sadece bir ayar çekeceğim.
  • Saçlar her zaman dökülür ama uzunken daha belirgin olabilir.

• 5 ay sonra:

Uyku düzenim hala bozuk ama eskisi kadar değil. İsteyince erken kalkabiliyorum, kalkınca da akşam zaten uykum erken geliyor düzeni sürdürmek çok zor olmuyor.

Bir de saçımı kestirdim, diğerlerini hiç yapmıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.