Şimdi Ara

Hayat Pahalılığı Bıktım! (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
843
Cevap
7
Favori
42.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
644 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kozmetik ürünlerine de %40 vergi bindirmişler bugün. Şampuan, traş losyono vs. onlara da zam yakın.
  • Aile malınız gibi bakmayı bırakıp objektif bir şekilde baksa keşke herkes duruma. Göz göre göre halen fiyatların pahalılaşmadığı savunan var. Adamlar süt 7tl değil 5 tl tartışması yapıyor. 6-7 sene önceki süt fiyatlarını unutmuş bile millet. Alım gücümüzün ne kadar düştüğünün farkına varacak mı bu millet merak ediyorum.

Bunlara müstehak tabii bu pahalılaşma. Dolar olmuş 6,95tl. Altın 370-380 sularında. Nasıl da alıştı milletimiz bu fiyatlara.

Neyse şükretmeye devam :))
  • Abartmayın!!! Hergün 1 simit yanında ince belli bardakta çay içtiğinizde ay sonunda paranız bile kalıyor.

Not: Asgari ücret baz alınmıştır. İş yerinizdeki rütbe ve maaşınıza göre 2 simit yada 1 simit 1 krem peynir kombosu yapabilirsiniz.
  • Naruto45 N kullanıcısına yanıt
    hollanda genel olarak uygun bir ülke mi?vergi sistemi vs nasıl iş kurunca merakımdan soruyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlexTR

Uçuk örnekleri gösterip "piyasanın fiyatı bu" denemez.

Buyrun; BİM değil Carrefour, Dost Süt değil Pınar süt.

Hayat Pahalılığı Bıktım!
    Birincisi bu 5.95 normal süt tam yağlı.
    Ama Çocuğunuz yada bebeğiniz var ise bir nebze daha sağlıklı ve iyi olduğunuza inandığımız bu sütleri almak zorundayız.
    Hayat Pahalılığı Bıktım!
    Ben 2~3 sene önce 2.50tl 2.95tl arası Ankarada AOÇ cam şişe süt alırken şimdi plastikte dost süt 3.95 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 21 Nisan 2020; 11:11:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün markete girdik valide hanım ile 2 poşet bir şey aldık 270TL. Artık cidden parasını geçtim. Para verdiğim ürünü lezzetli bir şekilde yemek istiyorum. Ürünler ne kadar pahalı ise, ürünün kalitesi o denli düşük. İçtiğimiz sütler, yediğimiz kaşarlar resmen çöp.

Daha geçen hafta yasak öncesi eve turp, portakal, muz filan aldım. 70TL tuttu. Muz zaten 2 kilo gelse 30 40TL olmuş. Turpların içi çürük çıktı, portakallar bizim bahçedeki çimden hallice. Ne suyu var ne lezzeti. Zaten corona yüzünden dellenmişim aldım ürünleri götürdüm markete yasak başlamadan.

Dedim bunlar çürük. Değiştirmek istiyorum yenisini almayacağım. Adam bana demesin mi bunlar böyle satılıyor. Turp ile dövesim geldi adamı. Ulan daşşşşş mı geçiyorsun çürük çürük satıyorsun öyle mi satılıyor diyorsun.

Ülkede artık denetim mekanizması da kalmadı. Pahalılık üstüne ürünlerin leş gibi kalitesi.

Şu durumu savunanlar ise hükümetin yardakçısı. Hükümet yardımı olmadan nefes bile alamayacağından gelir burada anasını babasını savunmaz hükümeti savunur.

• Bu forumda haftadır atıp tutan sayın ekonomi üstadları sayın market alışveriş üstadlarına sormak isterim ; daha yeni gelen kozmetik zamlarından sonra hangi marketten hangi ürünü sipariş edelim acaba ? Hani çok biliyorsunuz ya tasarruf, ekonomi falan.Biz bilmiyoruz çünkü böyle salak gibi her şeyin pahalısını alıyoruz.Bundan dolayı sorayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 21 Nisan 2020; 11:40:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FlexTR F kullanıcısına yanıt
    Bunun fiyatı normal yani he ? Sen bu sütün bu fiyat ile satılmasını örnek gösteriyorsun yani ?

• zam zam bıktık artık ya!!
  • Geçenlerde TV izlerken bir tane cumhurbaşkanı denk geldi. "ŞAHLANAN EKONOMİMİZ..." diye başlayan bir cümle kurdu. Ya zaping yaparken yabancı kanallara geçmişim ya da o konuşan meczupun tekiydi.

• Fide alıp bahçeye yada saksıya dikin.Şu an tam dikim zamanı.

• Diş macunu israfının önüne geçmek için gerekli önlemler alınmış, başarılı.
    Genç kızlarımız da daha az makyaj yaparak ciltlerinin bozulmasının önüne geçebilirler.
    Bunlar güzel zamlar.
    Konuyu başka yerlere cekmeyelim lütfen. Bu günlerde birlik olmamız lazım.

• ne ucuzsa onu yiyeceğiz bu gidişle;
    en ucuz meyveler greyfurt,armut,portakal yaz gelince karpuz

et olarakta en ucuz dana billur kgsi 15tl
  • 2 3 yıl önce 2300 liraya aldığım Lenovo Idepad 310 i5 7200U lu laptobumun şu anda fiyatı 5.700 lira. Ne yazık ki ben daha laptopa alışamamışken eve giren hırsız çaldı götürdü.

2 3 yılda bir ürünün fiyatının düşmesi lazımken 2ye katlamış kendini resmen.

Aynısı yine 2.5 3 yıl önce aldığımız apple marka telefonda da geçerli. 3300e aldığımız telefon şuan telefoncularda sıfır kapalı kutu olarak 3500e satılıyor.

2 yıl önce 10 milyara aldığımız aracın şu anda en kötüleri 17 milyardan başlıyor. Yine 2 sene önce başka bir araç için pazarlık yaparken 50 milyar fiyat konuşuluyordu, şu an pazarlık yaptığımız aracı sahibi satmaktan vazgeçmiş ve arabasını 90dan aşağı vermeyeceğini söylüyor.

Gtx 1050Tinin 600 700 lira gibi fiyatlardan satıldığını hatırlıyorum. Şu an 1200 lira.

10 liraya mavi lark alıyordum şu an 15 lira.

Motor almaya karar vermiştim. Sıfırı 4 küsür ikinci elleri 3 küsür iken şu an aynı motorun sıfırı 6.5 milyar az kullanılmış düşük kmleri 5 5500 lira.

Ben anlayamıyorum. Bir şeyin gün geçtikçe değeri düşmesi gerekirken bizde gün geçtikçe fiyatı artıyor. Ben dilim döndüğünce teknolojik aletler üzerinden örnek verdim ama aynı şeyler gıdadan giyime kadar da geçerli.

2 yıl önce 80 liraya aylık spor salonuna gidiyordum, şu an aynı salon 150 lira istiyor.

Kafama esiyor, spor yap diyorum. Hobi amaçlı bir şeylerle uğraşayım diyorum fiyatları görünce vazgeçiyorum. Doğa sporu yapmak istesek yabancıların 50 dolara 60 dolara aldığı ürünleri 900 1000 liralara alamıyoruz. Bu ülkede hobin varsa çok zengin olman gerekiyor.

En pahalı interneti kullanıyoruz ama en ucuz internet performansı alıyoruz.. Ben şuan 90 küsür lira ödediğim internetimde 1.5 mb/s hız görünce seviniyorum. Bizle aynı birim miktarı ödeyen diğer ülkeler 7 8 görüyor..

Dışarıya çıksan, arabana yakıt koyup eşinle çocuğunla bir yerlere gitsen kafadan 200lük oluyorsun.

Ne desem boş. Enayi yerine koyuluyoruz.

• FlexTR F kullanıcısına yanıt
    ankaradayım git AOÇ sütlerine bak, hep ordan alıyordum katkısızdır diye, fiyatları da 2,75 TL'den 7 TL'lere geldi. Ben yalan konuşsam sence bu kadar adam bu konu başlığına neden bu kadar ilgi göstersin? Ben buraya yazan kimseyi de tanımam etmem. Bu sıkıntı zengin fakir herkesi etkiliyor kafana sok bunu
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    yeter ulan yeter marketin önünden geçmek istemiyorum burama geldi ya
  • Ne demişlerdi cumhurbaşkanlığı sistemi gelince ülke şaha kalkacak.Kalktığı kesin...

Ülke insanını salak yerine koymuyorlar,Ülke insanı salak zaten
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.